Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2019.04.29 21:34 | aktualizacja: 2019.04.29 23:56

Spotkanie Rodziny Radia Maryja w Biłgoraju

W poniedziałkowe popołudnie w parafii pw. św. Marii Magdaleny w Biłgoraju odbyło się Spotkanie Rodziny Radia Maryja. Mszy świętej przewodniczył i homilię wygłosił ksiądz arcybiskup Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski. Uroczystość transmitowana była przez Radio Maryja i TV Trwam.
Spotkanie Rodziny Radia Maryja w Biłgoraju
Spotkanie Rodziny Radia Maryja w Biłgoraju

W poniedziałek, 29 kwietnia członkowie Biur i Kół Przyjaciół Radia Maryja przyjechali do Biłgoraja, gdzie w parafii pw. św. Marii Magdaleny odbyło się Spotkanie Rodziny Radia Maryja. Mszę świętą pod przewodnictwem księdza arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego, metropolity lwowskiego poprzedziło spotkanie przedstawicieli z ojcem Dariuszem Drążkiem z Radia Maryja, które odbyło się w budynku Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II.

- Dzisiaj pochylamy się nad osobą św. Marii Magdaleny, uczennicy Jezusa nazywanej apostołką apostołów, patronką tej parafii. W historii Kościoła wokół naszej patronki powstało bardzo wiele nieprawdziwych legend - mówił ksiądz Adam Malinowski.

W odkryciu prawdziwego oblicza św. Marii Magdaleny uczestnikom poniedziałkowych uroczystości pomógł montaż słowno-muzyczny pt. “Poszłam za Jezusem. Opowieść Marii z Magdali", przygotowany przez młodzież z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego według scenariusza i w reżyserii Ewy Byry, nauczycielki języka polskiego.

Historię parafii przybliżył ksiądz proboszcz Witold Batycki. Jak mówił ks. Batycki jest to wyjątkowe miejsce. - Znajdujemy się w szczególnym miejscu, które niejako zostało wybrane i upodobane przez samego Boga - mówił ks. Witold Batycki przypominając historię objawień św. Marii Magdaleny, które miały miejsce na początku XVII wieku. - Liczne znaki zdziałane przez Boga za wstawiennictwem św. Marii Magdaleny zostały uwiecznione na obrazach wotywnych znajdujących się dziś w kapliczce objawień z cudowną wodą. Od tego czasu św. Maria Magdalena przyciągała licznych pielgrzymów z okolicznych wiosek i miast, ale i bardziej odległych miejscowości - mówił ksiądz proboszcz i dodał, że odpusty ku czci patronki do dziś gromadzą rzesze wiernych modlących się do tej niezwykłej świętej. Już 12 maja z katedry w Mediolanie do sanktuarium sprowadzone zostaną relikwie patronki, które na stałe pozostaną w kościele.

Podczas homilii ksiądz arcybiskup Mieczysław Mokrzycki mówił, że chce aby św. Maria Magdalena była wzorem we współczesnym świecie, pełnym zagrożeń i złych postaw. - Współczesnemu światu chcę powiedzieć aby uchwycił się Drogi Światła Bożego jak św. Maria Magdalena i dał się prowadzić Jezusowi Chrystusowi, który nie dzieli, nie rozbija, nie poniża, nie pogardza, ale jednoczy i gromadzi rozproszone i zagubione istnienia ludzkie - mówił ks. abp Mokrzycki.

O 21.30 w budynku plebanii rozpoczęły się nadawane przez Radio Maryja Rozmowy Niedokończone, które tradycyjnie zakończą się o północy. W rozmowie na temat "Św. Maria Magdalena świadek miłosierdzia, patronka naszych czasów" wzięli udział ks. prof. Tadeusz Guz, ks. dr Jacek Kucharski, ks. Krystian Malec oraz kustosz sanktuarium św. Marii Magdaleny ks. Witold Batycki.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Spotkanie Rodziny Radia Maryja w Biłgoraju, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 6969
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (2)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
KaspersKI  ./. Dlaczego poseł Piotr O. nie siedzi przy "prawicy" Posła Sławomira Zawiś-?1 Mam wrażenie, że poseł Piotr O. schudł od momentu zniesienia mu".immuniuuniuu"!/
Składam wniosek formalny o zwołanie zebrania w sp. pomocy posłowi ponieważ został "powieszony za członka" przez Prezesa P-i-S J. Kaczy.
29 kwietnia 2019
+33
-5
Grzegorz z Chetyna  To on jeszcze na wolności? Czyżby w kościele szukał poparcia?
30 kwietnia 2019
+16
-2
Ostatnio dodane komentarze
Grzegorz z Chetyna   To on jeszcze na wolności? Czyżby w kościele szukał poparcia?
30 kwietnia 2019
+16
-2
KaspersKI   ./. Dlaczego poseł Piotr O. nie siedzi przy "prawicy" Posła Sławomira Zawiś-?1 Mam wrażenie, że poseł Piotr O. schudł od momentu zniesienia mu".immuniuuniuu"!/
Składam wniosek formalny o zwołanie zebrania w sp. pomocy posłowi ponieważ został "powieszony za członka" przez Prezesa P-i-S J. Kaczy.
29 kwietnia 2019
+33
-5
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl