Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2019.01.27 17:30 | aktualizacja: 2019.01.27 18:05

Rodzina Radia Maryja na spotkaniu opłatkowym

W niedzielne popołudnie 27 stycznia br., w Liceum Ogólnokształcącym im. ONZ w Biłgoraju, zorganizowano spotkanie opłatkowe, w którym udział wzięli członkowie Biura Terenowego oraz sympatycy Radia Maryja. Wcześniej, w kościele pw. Św. Jerzego w Biłgoraju, odprawiona została uroczysta Eucharystia.
Rodzina Radia Maryja na spotkaniu opłatkowym
Rodzina Radia Maryja na spotkaniu opłatkowym

Organizatorem wydarzenia, które od wielu lat odbyła się w ostatnią niedzielę stycznia było Biuro Radia Maryja przy Parafii Św. Jerzego w Biłgoraju.

Spotkanie opłatkowe poprzedziła msza św. w intencji Ojca Świętego, Ojczyzny, Radia Maryja i TV TRWAM, odprawiona w kościele pw. Św. Jerzego w Biłgoraju. Uroczystej Eucharystii przewodniczył ksiądz biskup diecezji zamojsko - lubaczowskiej Marian Rojek, który także wygłosił kazanie.

W spotkaniu opłatkowym udział wzięli nie tylko członkowie biłgorajskiego Biura Radia Maryja. Uczestniczyły w nim: władze miasta i powiatu, ale także parlamentarzyści i europarlamentarzysta. Obecni byli m.in. eurodeputowany Mirosław Piotrowski, posłowie: Piotr Olszówka i Sławomir Zawiślak, wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk, starosta biłgorajski Andrzej Szarlip, radna Sejmiku Województwa Lubelskiego Maria Gmyz, przewodniczący Rady Powiatu Marian Kurzyna oraz radni miejscy i powiatowi. Nie zabrakło przedstawiciela Radia Maryja z Torunia w osobie o. Piotra Dettlaffa z Radia Maryja.

- Takich spotkań odbyło się już wiele, ale każde z nich ma wielkie znaczenie. Podczas nich możemy przeżyć wyjątkowy czas, składając sobie najserdeczniejsze życzenia, to dla nas w Rodzinie Radia Maryja to także okazja, by popatrzeć sobie prosto w oczy i powiedzieć to płynące z głębi serca słowo "dziękuję". Dziękujemy za to, że jesteście, bo tak wiele dobra rodzi się w naszej ojczyźnie, wspólnotach parafialnych, naszych rodzinach, ale też dzięki apostolskiemu zaangażowaniu Rodziny Radia Maryja. Nas tam na miejscu w Toruniu jest garstka, a jest przecież tyle spraw, tyle inicjatyw, akcji podejmowanych przez RRM - mówił o. Piotr Dettlaff. Podziękował też wszystkim, którzy wspierają działania Radia Maryja i TV Trwam.

Podczas drugiej części uroczystości - spotkania w LO im. ONZ głos zabrali przedstawiciel katolickiej rozgłośni, ale także parlamentarzyści i władze. Wszystkich gości witał przedstawiciel Terenowego Biura Radia Maryja przy parafii św. Jerzego w Biłgoraju Stanisław Dzido.

- Jestem na tym spotkaniu każdego roku i bardzo sobie to cenię, bo to nie tylko podzielenie się opłatkiem, to także spotkanie, podczas którego możemy porozmawiać o różnych sprawach - zaznaczył europarlamentarzysta Mirosław Piotrowski, nawiązując do zbliżających się wyborów do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się już pod koniec maja. Mówił, że powstał Ruch "Europa Christi", który powalczy o miejsca w parlamencie, by wzmacniać zjednoczoną prawicę, nie ma za to stanowić opozycji do innej partii, ale ma przypomnieć, że Europa zawsze była chrześcijańska. - To nie ma nic wspólnego z treściami, które próbuje nam się wtłoczyć, że ruch może podzielić i wpłynąć na politykę krajową. Chodzi o ideę, ale też zwiększenie frekwencji, która w tych wyborach jest zawsze bardzo niska, bo na poziomie 23% - podkreślił europoseł.

Za zaproszenie za spotkanie dziękował starosta powiatu Andrzej Szarlip. - Chciałbym podziękować za to, że jesteście ostoją wartości polskich i katolickich. To dzięki takim ludziom jak państwo jest możliwa zmiana w Polsce - stwierdził.

Na zakończenie uczestnicy przełamali się opłatkiem, organizatorzy zaprosili również na wspólny posiłek. Bp. Marian Rojek mówił, że dzielenie się opłatkiem i zapraszanie bliskich osób do podzielenia się opłatkiem to konkretny przykład miłości. - Nie wystarczy powiedzieć "kocham", trzeba umieć łamać się tym chlebem i dzielić się tym, co ten chleb oznacza z drugim człowiekiem. Niech Bóg będzie uwielbiony w tej waszej miłości i życzliwości wobec najbliższych - podsumował ks. biskup.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Rodzina Radia Maryja na spotkaniu opłatkowym, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 7061
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (4)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
Bobek  Świeckie państwo to jakaś kpina. Jeszcze modlą się w intencji radia bez ryja i tv nieprzetrwam. Co za cyrk.
27 stycznia 2019
+29
-17
Ostatnio dodane komentarze
art   a kiedy będzie opłatek palskiej parti przyjaciół piwa
30 stycznia 2019
+1
-1
Biłgorajak   Do Bobek: Czemu się człowieku kompromitujesz? Czy wiesz co znaczy bobek? Przykład ze słownika wyrazów wieloznacznych "Nasz królik wypuszczony z klatki, zostawił po sobie mnóstwo bobków na podłodze". Twoja opinia jest tutaj rzeczywiście bobka warta. Może świecki jesteś ale oświecony na pewno nie.
28 stycznia 2019
+5
-8
Grzegorz z Chetyna   Buuuaaachachacha... :)
27 stycznia 2019
+11
-9
Bobek   Świeckie państwo to jakaś kpina. Jeszcze modlą się w intencji radia bez ryja i tv nieprzetrwam. Co za cyrk.
27 stycznia 2019
+29
-17
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
w czwartek, godzina 08:08 Biłgoraj
W "Piątce" powstała szkolna telewizja
Nowoczesna szkoła nie tylko przekazuje uczniom wiedzę, ale przede wszystkim pozwala zdobywać nowe umiejętności, rozwijać talenty, uczy kreatywności i współpracy. Wiedzą o tym członkowie Stowarzyszenia Inicjatyw Edukacyjnych "Piątka", złożonego z dyrekcji, nauczycieli i rodziców Szkoły Podstawowej nr 5 im. Księdza Jana Twardowskiego w Biłgoraju, które właśnie powołało do życia szkolną telewizję.
dzisiaj, 10:33 Lubelszczyzna
11 nowych zakażeń, 2 przypadki śmiertelne na terenie powiatu
dzisiaj, 11:00 Gmina Biłgoraj
Chciała kupić trampolinę, została oszukana
we wtorek, godzina 09:17 Powiat
Drogowcy przygotowani do zimy?
Każdego roku służby drogowe przygotowują plan zimowego utrzymania dróg. W bieżącym roku drogowcy mają pod opieką prawie 600 km dróg powiatowych różnej kategorii. W razie potrzeby będą mogli wykorzystać środki sprzętowe, ale też tony mieszkanki solno-piaskowej oraz samej soli. Szczegóły poniżej.
w czwartek, godzina 08:36 Borów
Groźne zderzenie z łosiem
dzisiaj, 09:44 Biłgoraj
Lokalnie dla Biłgoraja, czyli rabaty na zakupy
22 listopada 2020 Potok Górny
Najbiedniejsza gmina w kraju leży na terenie powiatu biłgorajskiego
Znane jest już zestawienie dochodów gmin w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Okazuje się, że znów jedna z gmin powiatu biłgorajskiego jest ostatnia w klasyfikacji, czyli jest najbiedniejszą jednostką w kraju. O jaką gminę chodzi? Jak wypadł w tym zestawieniu Biłgoraj?
27 listopada 2020 Tarnogród
Zderzenie trzech busów na trasie 835, nie żyje 60-latek [AKTUALIZACJA]
w czwartek, godzina 11:20 Powiat
Osocze i krew od policjantów
25 listopada 2020 Biłgoraj
34-latek usłyszał zarzuty za groźby karalne
Pod koniec września na trasie Hedwiżyn - Biłgoraj doszło do wyjątkowo niebezpiecznej sytuacji. Przepychanka na drodze skończyła się sprawą w sądzie. Zarzuty kierowania gróźb karalnych już usłyszał 34-letni mieszkaniec gminy Biłgoraj.
w sobotę, godzina 14:06 Biłgoraj
Stanisław Pokryszka nie żyje
dzisiaj, 07:18 Biłgoraj
Uczennica ZSBiO laureatką programu stypendialnego Lider Wiedzy i Ochrony Środowiska
w czwartek, godzina 10:35 Lubelszczyzna
Raport zakażeń koronawirusem. Kolejny wzrost
W porównaniu do poprzedniej doby w całym kraju przybyło ponad tysiąc nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Niewielki wzrost zanotowano także na terenie województwa lubelskiego i powiatu biłgorajskiego. Na Lubelszczyźnie z powodu COVID-19 zmarło 6 osób.
27 listopada 2020 Powiat
Ciężarówka w rowie
w czwartek, godzina 09:06 Goraj
Proboszcz na kwarantannie
w środę, godzina 09:05 Obsza
Bakterie w wodzie
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny informuje o wykryciu w wodzie bakterii z grupy coli. Woda nadaje się do spożycia jedynie po przegotowaniu. Którego wodociągu dotyczy komunikat?
we wtorek, godzina 07:54 Biłgoraj
Apel burmistrza do mieszkańców Biłgoraja
dzisiaj, 07:18 Aleksandrów
Miś pluszowy - mój przyjaciel
w środę, godzina 10:55 Lubelszczyzna
Prawie 800 nowych zakażeń SARS-CoV-2 na Lubelszczyźnie
Opublikowano już najnowsze statystyki dotyczące sytuacji epidemiologicznej. Na terenie województwa lubelskiego mamy prawie 800 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. To znacznie więcej niż w ostatnich dniach. W powiecie biłgorajskim jest za to mniej przypadków niż w zanotowano poprzedniej doby.
w poniedziałek, godzina 10:41 Lubelszczyzna
Ogromny spadek liczby zakażeń koronawirusem
w sobotę, godzina 08:27 Tarnogród
Rewitalizacja w Tarnogrodzie
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl