Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2019.04.17 07:55 | aktualizacja: 2019.04.17 09:09

Przed Urzędem Miasta nie zaparkujesz

Od dziś obowiązuje zakaz parkowania na placu przed budynkiem Urzędu Miasta w Biłgoraju. Ma to związek z rozpoczynającą się rewitalizacją Placu Wolności.
Przed Urzędem Miasta nie zaparkujesz
Przed Urzędem Miasta nie zaparkujesz

Rozpoczyna się przebudowa centrum Biłgoraja. W związku z tym wykonawca we wtorek, 16 kwietnia, rozpoczął prace polegające na ogrodzeniu placu budowy przyległego do budynku Urzędu Miasta i części parkowej. Wiąże się to z zakazem parkowania samochodów na terenie placu przed budynkiem urzędu.

- Zakaz parkowania będzie obowiązywał od środy, 17 kwietnia. Osoby, które do tej pory parkowały w tym miejscu, proszone są o korzystanie z innych parkingów, np. przy ulicy Targowej - informuje Paweł Jednacz, rzecznik prasowy UM.

To jednak nie koniec utrudnień związanych z rewitalizacją centrum miasta. Po opracowaniu i zatwierdzeniu czasowej organizacji ruchu na ulicach przyległych do Placu Wolności pieszych oraz kierowców czekają zmiany w poruszaniu się tymi ulicami.

Przypomnijmy: W ubiegłym roku władze Biłgoraja złożyły wniosek o pozyskanie dofinansowania na zadanie pn. "Rewitalizacja Śródmieścia Miasta Biłgoraj". W grudniu Zarząd Województwa Lubelskiego, przyznał na ten cel dofinansowanie w wysokości 11,4 mln zł, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Całkowita wartość inwestycji to ponad 19,1 mln zł. W ramach prac przygotowawczych przystąpiono do wycinki drzew znajdujących się na Placu Wolności. Pisaliśmy o tym w artykule pt. Najpierw wycinka. Kolejnym krokiem było przekazanie placu budowy wykonawcom zadania: Plac budowy przekazany. Rozpoczyna się rewitalizacja Śródmieścia.

Po rewitalizacji Śródmieście zmieni się nie do poznania. Powstaną amfiteatr, place zabaw i alejki. Pojawi się monitoring oraz nowoczesne i ekologiczne oświetlenie LED. W ramach inwestycji przebudowany zostanie również budynek przy ul. Kościuszki 28, gdzie po kapitalnym remoncie swoją siedzibę będą miały: Dzienny Dom Pomocy dla Seniorów, Środowiskowy Dom Samopomocy oraz Inkubator Organizacji Pozarządowych.

Zakończenie remontu planowane jest w III kwartale 2020 roku.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Przed Urzędem Miasta nie zaparkujesz, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 3729
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (4)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
Bobek  To gdzie teraz buractwo będzie się ścigało i robiło wystawki swoich WV pasztetów i goli TDików po agrotuningu?
17 kwietnia 2019
+21
-0
Ostatnio dodane komentarze
Grzegorz z Chetyna   A co z ogródkiem piwnym przy "Veronie"?
17 kwietnia 2019
+1
-0
17 kwietnia 2019
+2
-0
MistrzK   Zorganizujcie chociaż jakąś organizację ruchu, wczoraj zaparkował sobie tir mniej więcej w połowie ulicy Plac Wolności w godzinach największego ruchu. Ludzie stali po paręnaście minut w korku, nikt nawet nie kierował ruchem, w tirze też nikogo nie było. Trochę szacunku dla podatników.
17 kwietnia 2019
+7
-0
Bobek   To gdzie teraz buractwo będzie się ścigało i robiło wystawki swoich WV pasztetów i goli TDików po agrotuningu?
17 kwietnia 2019
+21
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl