Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj
2019.04.12 10:16

Plac budowy przekazany. Rozpoczyna się rewitalizacja Śródmieścia

Na ten moment czekało wielu mieszkańców Biłgoraja. W poniedziałkowe przedpołudnie przekazany został plac budowy wykonawcom, którzy są odpowiedzialni za rewitalizację centrum Biłgoraja, jak również przebudowę budynku starej szkoły muzycznej. Zadanie zakończy się dopiero w przyszłym roku.
Plac budowy przekazany. Rozpoczyna się rewitalizacja Śródmieścia
Plac budowy przekazany. Rozpoczyna się rewitalizacja Śródmieścia

Rewitalizacja centrum Biłgoraja była długo oczekiwaną inwestycją. Miejsce, które powinno być wizytówką miasta dotychczas było jedną z najbardziej zaniedbanych części. Teraz się to zmieni. Rozpoczyna się przebudowa Placu Wolności, jak również budynku, w którym niegdyś swoją siedzibę miała szkoła muzyczna.

Umowy na wykonanie inwetycji podpisano w ostatnich dniach marca, o czym informowaliśmy w artykule pt. Umowy na rewitalizację Śródmieścia podpisane. W bieżącym tygodniu przekazno wykonawcom plac budowy.

Przypomnijmy:

W 2018 roku władze Biłgoraja złożyły wniosek o pozyskanie dofinansowania na zadanie pn. "Rewitalizacja Śródmieścia Miasta Biłgoraj". Już w grudniu były wiadomo, że Zarząd Województwa Lubelskiego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, przyznał nam dofinansowanie na ten cel w wysokości 11,4 mln zł. Całkowita wartość inwestycji to 19 153 932,64 zł. W ramach prac przygotowawczych przystąpiono do wycinki drzew znajdujących się na Placu Wolności. Pisaliśmy o tym w artykule pt. Najpierw wycinka.

Centralny plac w mieście zmieni się nie do poznania. Powstaną amfiteatr, nowe alejki, place zabaw i alejki. To tylko część nowości. Na placu pojawi się monitoring oraz nowoczesne i ekologiczne oświetlenie LED. Kolejnym krokiem będzie przebudowa budynku ul. Kościuszki 28. Po kapitalnym remoncie wprowadzi się tutaj Centrum Usług Społecznych (w budynku będą się mieścić: Dzienny Dom Pomocy dla Seniorów, Środowiskowy Dom Samopomocy, Inkubator Organizacji Pozarządowych).

Projekt zakończy się w III kwartale 2020 roku.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Plac budowy przekazany. Rozpoczyna się rewitalizacja Śródmieścia, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 5292
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (7)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
KaspersKI  Nie czepiaj się burmistrza. Wszyscy jego podwładni mają pracę w urzedach i instytucjach. Trzeba było Rosłana chwalić to też miałbyś posadę. Owszem -:::BRW, Model, Polscone i inne zakłady powstały jeszcze zanim Rosłan został burmistrzem. Ważne, że PiSowcy (pseudoPiSowcy) jedzą teraz z ręki Rosłana. Cześć i Chwała wszech-Lewicy w Biłgoraju. Wystarczy sprawdzić ost. 4 lata działania Poseł Agaty Borowiec. Startowała z List PiS - działała na rzecz wszech-Lewicy i jest z tego dumna, że tak działa dla Regionu. Wystarczy jej lista PIs aby się dostać i pomagać ludziom z lewa!!! Dziękujemy Agata! Startuj teraz w tych wyborach kolejny raz z list Pis. Prosimy! ... z PRAWEJ do LEWEGO ... HOPLAAAA - AGATA
12 kwietnia 2019
+36
-7
Ostatnio dodane komentarze
Grzegorz z Chetyna   Ocho! Znalazło się kilku lemingów którym nie podoba się rondo, które ma powstać dla poprawy bezpieczeństwa.
13 kwietnia 2019
+7
-2
formaldehyd  do Grzegorz z Chetyna   Przy okazji to oprócz kilku stowarzyszeń i wędkarzy nowe,nieśmigane miejsce przy Kościuszki 28 prawdopodobnie uzyska SLD. Chyba,że się mylę i dopłacą do remontu/budowy.
12 kwietnia 2019
+5
-8
Grzegorz z Chetyna   Czy przy "okazji" tej rewitalizacji, dało by się zrobić tak długo oczekiwane rondo? Oczywiście chodzi o skrzyżowanie ulic Lubelska i Nadstawna!!!
12 kwietnia 2019
+9
-8
formaldehyd  do jackarr   Czasem aż oczy bolą patrzeć ,jak się dla naszego miasta przemęcza,burmistrz J.Rosłan, naszego miasta Biłgoraj. Ciągle pracuje, wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie -to wilki!
12 kwietnia 2019
+11
-7
KaspersKI   Nie czepiaj się burmistrza. Wszyscy jego podwładni mają pracę w urzedach i instytucjach. Trzeba było Rosłana chwalić to też miałbyś posadę. Owszem -:::BRW, Model, Polscone i inne zakłady powstały jeszcze zanim Rosłan został burmistrzem. Ważne, że PiSowcy (pseudoPiSowcy) jedzą teraz z ręki Rosłana. Cześć i Chwała wszech-Lewicy w Biłgoraju. Wystarczy sprawdzić ost. 4 lata działania Poseł Agaty Borowiec. Startowała z List PiS - działała na rzecz wszech-Lewicy i jest z tego dumna, że tak działa dla Regionu. Wystarczy jej lista PIs aby się dostać i pomagać ludziom z lewa!!! Dziękujemy Agata! Startuj teraz w tych wyborach kolejny raz z list Pis. Prosimy! ... z PRAWEJ do LEWEGO ... HOPLAAAA - AGATA
12 kwietnia 2019
+36
-7
jackarr   Janusz mój burmistrzu. Nie wiem co by było jakby cie zabrakło w naszym mieście. 100lat
12 kwietnia 2019
+7
-17
Janek-buc   Janusz - ile miejsc pracy powstało w czasie twoi h kadencji? Co zrobiłeś żeby mieszkańcom miasta żyło się lżej? Co Zrobiłeś żeby ludzie chcieli mieszkać w tym mieście? Co oprócz kilku parkingów i dróg?
12 kwietnia 2019
+14
-13
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
ogłoszenie
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl