Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:

Edytuj tekst

UWAGA!
Teraz możesz wysłać nam zdjęcie bezpośrednio z Twojego telefonu komórkowego.
Utwórz wiadomość MMS i wyślij na adres alert@bilgorajska.pl
(adres e-mail wpisz zamiast numeru telefonu nadawcy).
Dodaj zdjęcie:
Wybierz zdjęcie:
Wprowadź podpis zdjęcia:
Autor zdjęcia (podajemy gdy znamy):
Rozmiar tekstu:
AAA
POWIAT
2019.04.09 10:43

"Prosimy Was o zrozumienie..."

... apelują strajkujący nauczyciele. - Nie chodzi o pieniądze. Chodzi o godność i honor nauczyciela - mówił w rozmowie z Biłgorajską Telewizją Kablową Piotr Szymanik, przewodniczący Komitetu Strajkowego w Miejskim Zespole Szkół w Biłgoraju. Strajk w oświacie trwa od poniedziałkowego poranka.
"Prosimy Was o zrozumienie..."
"Prosimy Was o zrozumienie..."

Po tym jak organizacje związkowe nie doszły do porozumienia z rządem, nauczyciele rozpoczęli zapowiadany strajk, który potrwa do odwołania. Pisaliśmy o tym w artykule pt. Rozpoczął się strajk nauczycieli. Od poniedziałkowego poranka odwołane zostały zajęcia w tysiącach szkół w Polsce. W placówkach zawiązano komitety strajkowe. Jak wyjaśnił w rozmowie z portalem bilgorajska.pl Grzegorz Dobrzyński, przewodniczący oddziału powiatowego ZNP w Biłgoraju, to pedagodzy indywidualnie każdego dnia strajku decydują czy biorą udział w proteście. - O odwołaniu strajku decyduje Zarząd Główny ZNP - mówił przewodniczący Dobrzyński.

ZNP wystosowało apele do uczniów i rodziców. - Jesteśmy świadomi, że nasz protest może budzić Wasze obawy i spowodować pewne trudności. Prosimy Was o zrozumienie, bo walczymy o szkołę, w której wszyscy będziemy dobrze się czuli i dzięki której spełnicie Wasze marzenia. Potraktujcie ten czas jako lekcję, jak ubiegać się o prawa swoje i innych - zwrócili się do uczniów nauczyciele.

- Zdajemy sobie sprawę, że nasz protest może wiązać się z pewnymi trudnościami dla Was i Waszych dzieci. Prosimy jednak o wyrozumiałość. Mamy wspólny cel: jest nim dobra edukacja. A dobrej szkoły nie stworzymy bez dobrych i godnie zarabiających nauczycieli. Protestujemy, bo zależy nam na przyszłości edukacji! - napisali w apelu do rodziców.

W rozmowie z Biłgorajską Telewizja Kablową Piotr Szymanik, przewodniczący Komitetu Strajkowego w Miejskim Zespole Szkół w Biłgoraju mówił, że w proteście nie chodzi o pieniądze. - Strajkujemy dla przyszłości oświaty, dla dzieci, dla pracowników niepedagogicznych, bez których szkoła nie może funkcjonować - wyjaśnił Piotr Szymanik.

Strajkujący postulują o wzrost wynagrodzeń, ale jednocześnie wyższą subwencję z budżetu państwa na szkoły, przedszkola i placówki oświatowe.

Jutro rozpoczynają się egzaminy gimnazjalne, które w miejskich szkołach odbędą się bez przeszkód, ponieważ nauczyciele “Jadwigi" i “Batorego" nie dołączyli do strajku.

Red.
REKLAMA
Oceń:
3 głosy
"Prosimy Was o zrozumienie...", 3.6667 out of 5 based on 3 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 7230
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (14)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
stan  Jakie zrozumienie? To hańba co robicie. Szantażujecie że dzieci nie przystąpią do egzaminów. Wprowadzić im 40 godzin pracy przy tablicy, pozwalniać słabeuszy, opodatkować korepetycje! Dość wakacji i korków!
9 kwietnia 2019
+89
-32
GallAnonim  I nie wytrzymam weź się jeden z drugim za robotę.... NORMALNI LUDZIE czasem muszą pracować po 12-13h żeby utrzymać dom rodzinę, inni pracują na dwie zmiany robią co mogą. Czy praca nauczyciela jest tak ekskluzywna ze chcecie nie wiadomo ile zarabiać ?? czy ktoś was do tej pracy zmusza ?
9 kwietnia 2019
+80
-26
Biłgorajanka12  To nie jest tak, że nie popieram strajku, każdy może i powinien walczyć o swoje. Nie podoba mi się forma tego strajku. Nauczyciele mówią, zrozumcie nas, walczymy o godność, wasze dzieci mogą się od nas nauczyć jak walczyć o swoje. A ja nie chcę żeby moje dziecko na to patrzyło i wyniosło z tego taką lekcję życia, że aby coś osiągnąć trzeba wziąć za zakładników słabszych, dobrze zagrozić i wtedy wszystko można uzyskać. Może teraz młodzież jak zechce uzyskac lepsze oceny powinna zrobić strajk pod stołówką i nie wpuszczać tam bezbronnych uczniów zerówki,a my wszyscy przyklaśnijmy i powiedzmy to dobra lekcja dla tych maluchów, kilka razy zgłodnieją, nie dostaną obiadu to nauczą się szanować jedzenie 😉 Pozostaje jeszcze pytanie, czy nauczyciele rzeczywiście pozwolą na to by nasze dzieci walczyły o swoje? Ja mam inne odczucia. Wystarczy nie zgodzić się z wizją nauczyciela, mieć inne wnioski dotyczące przerabianego tematu, a zderzenie z rzeczywistością jak bywa okrutne.
9 kwietnia 2019
+69
-24
Ostatnio dodane komentarze
autochton   Czas skończyć z socjalizmem w szkolnictwie. Szkoły powinny być prywatne a każdy rodzic posiadający dzieci w wieku szkolnym powinien otrzymać bon oświatowy i wysłać dziecko do takiej szkoły, jaką uzna za dobrą. Socjalizm skończył się w 1989 roku a w szkołach nic się od tego czasu nie zmieniło.
10 kwietnia 2019
+15
-2
blondyn  do Iga1   I faktycznie Krzysztof Skiba tak myślący-mówiący wyrósł na "głupiego barana".
10 kwietnia 2019
+9
-3
blondyn   Niemiecki Trybunal Konstytucyjny odrzucil skarge bauczycieli w sprawie prawa do strajku.W czerwcu2018 roku Trybunal orzekl,ze urzednikow panstwowych w tym nauczycieli obowiazuje zakaz strajkowania/!!!!/
Co na to polscy nauczyciele-wyznawcy broniarza i totalni europoslowie zapatrzeni w Timmermansa???? KIM-CZYM są dla was nasze polskie dzieci??? "trampoliną" do kasy??? NIGDY wam tego nie zapomnimy!!! Straciliście WSZYSTKO w naszych i naszych dzieci oczach!!!!
10 kwietnia 2019
+12
-4
Maja88   Rodzice wracajac do domu po 8 godzinach pracy i musza siedziec z dziecmi 4 godziny nad lekcjiami bo w szkole Nr 4 potrafia zadawac po 7 kartek z jednego przedmiotu Tragedia
9 kwietnia 2019
+28
-9
Iga1   "Edukacja jest ważna, bo bez dobrej szkoły będziemy mieli głupią młodzież i głupie społeczeństwo, niedouczone, i nie rozwiniemy się jako kraj. A do tego jeszcze jakiś osioł wymyślił, żeby dać pieniądze nie na nauczycieli, tylko na świnie i na krowy. I jest to idealna propozycja dla baranów." Krzysztof Skiba
9 kwietnia 2019
+16
-35
Kaja   Kompletnie nie rozumiem zachowania nauczycieli z czwórki. Powinni się cieszyć, że ta malutka szkołka wogóle się uchowała. Gdyby zostala zamknięta, jak planowano, w tej chwili panie nauczycielki miałyby duzy problem ze znalezieniem jakiejkolwiek pracy. Przy takiej malej ilości uczniów, to bezczelność ubiegać się o podwyżkę. Moim zdaniem wynagrodzenie nauczyciela powinno być wprost proporcjonalne do ilości ucznów, którzy znajdują się pod jego opieką.
W związku ze strajkiem czwórki, propunuję jeszcze raz przemyśleć, czy aby ta szkoła jest w Bilgoraju nadal potrzebna. Może jednak powinno się ją zlikwidować.
9 kwietnia 2019
+35
-14
Grzegorz z Chetyna   Nie chodzi o pieniądze? Weź się gościu nie kompromituj. Po co to całe zakłamanie? Aż się rzygać chce... :(
9 kwietnia 2019
+32
-21
stan   Jakie zrozumienie? To hańba co robicie. Szantażujecie że dzieci nie przystąpią do egzaminów. Wprowadzić im 40 godzin pracy przy tablicy, pozwalniać słabeuszy, opodatkować korepetycje! Dość wakacji i korków!
9 kwietnia 2019
+89
-32
bartek98766   dziwne że strajk nauczycieli jest tak nagle przed wyborami do euro parlamentu i przed wyborami do sejmu. każdy kto ma trochę oleju w głowie domyśli się że to jest kampania wyborcza platformy i tej całej koalicji lewacko europejskiej żeby zniechęcić nauczycieli do pisu i tym samym żeby nauczycieli przeszli na strone platformy i tym podobnych. a nauczyciele myślą ze jedni sa zli drudzy sa dobrzy a tak naprawde jedni i drudzy nauczycielami manipuluja a ci sie daja manipulowac
9 kwietnia 2019
+39
-20
dziadek   Nie chodzi o pieniądze... ale dajcie 1000+ i skończymy strajk. Standardowo jak strajk to w budżetówce. Oj szykuje nam się powtórka z Grecji bo są pieniądze na rozdawnictwo tylko szkoda że nie ma dla ciężko pracujących...
9 kwietnia 2019
+47
-23
23papkin   Ja bym ich pozwalniał, co drugiego bym zwolnił jak nie pasuje na ich miejsce jest dużo chetnych
9 kwietnia 2019
+63
-23
Biłgorajanka12   To nie jest tak, że nie popieram strajku, każdy może i powinien walczyć o swoje. Nie podoba mi się forma tego strajku. Nauczyciele mówią, zrozumcie nas, walczymy o godność, wasze dzieci mogą się od nas nauczyć jak walczyć o swoje. A ja nie chcę żeby moje dziecko na to patrzyło i wyniosło z tego taką lekcję życia, że aby coś osiągnąć trzeba wziąć za zakładników słabszych, dobrze zagrozić i wtedy wszystko można uzyskać. Może teraz młodzież jak zechce uzyskac lepsze oceny powinna zrobić strajk pod stołówką i nie wpuszczać tam bezbronnych uczniów zerówki,a my wszyscy przyklaśnijmy i powiedzmy to dobra lekcja dla tych maluchów, kilka razy zgłodnieją, nie dostaną obiadu to nauczą się szanować jedzenie 😉 Pozostaje jeszcze pytanie, czy nauczyciele rzeczywiście pozwolą na to by nasze dzieci walczyły o swoje? Ja mam inne odczucia. Wystarczy nie zgodzić się z wizją nauczyciela, mieć inne wnioski dotyczące przerabianego tematu, a zderzenie z rzeczywistością jak bywa okrutne.
9 kwietnia 2019
+69
-24
GallAnonim   I nie wytrzymam weź się jeden z drugim za robotę.... NORMALNI LUDZIE czasem muszą pracować po 12-13h żeby utrzymać dom rodzinę, inni pracują na dwie zmiany robią co mogą. Czy praca nauczyciela jest tak ekskluzywna ze chcecie nie wiadomo ile zarabiać ?? czy ktoś was do tej pracy zmusza ?
9 kwietnia 2019
+80
-26
GallAnonim   Wszystko potrafię zrozumieć. Dwa miesiące wolnego nie 30 dni a 60 dni zrzucanie polowy pracy i materiału na rodziców którzy muszą siedzieć z dziećmi i pomagać w odrabianiu lekcji godzinami po SWOJEJ PRACY, albo wysyłanie dzieci na KORKI do własnie biednych nauczycieli po 25zl godzina ich jakże ciężkiej pracy, i te odciski od długopisu....
9 kwietnia 2019
+56
-25
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
w czwartek, godzina 09:18 Goraj
Gorajski kalendarz na 2020 rok gotowy
9. edycja kalendarza stylizowanego gminy Goraj pod hasłem "Sen nocy leśnej" jest już dostępna. W role modeli wcielili się jak co roku mieszkańcy gminy i okolic, a wydawnictwo można już nabyć w Gminnym Ośrodku Kultury w Goraju.
w czwartek, godzina 09:55 Tarnowola
Zderzyły się dwie ciężarówki
12 stycznia 2020 Biłgoraj
Zderzenie karetki z terenówką [AKTUALIZACJA]
w poniedziałek, godzina 10:38 Biłgoraj
Kolejne fotopułapki w biłgorajskich lasach
Już za kilka dni w biłgorajskich lasach zostaną uruchomione kolejne fotopułapki, zainstalowane dzięki inicjatywie aktywistów z #BiłgorajEkoChallenge. W newralgicznych miejscach już można za to dostrzec tabliczki z napisem "Śmiecąc uśmiechaj się szczerze, być może jesteś w ukrytej kamerze".
w czwartek, godzina 09:43 Biłgoraj
Uszkodzone szyby w przedszkolu
w piątek, godzina 09:46 Biłgoraj
Poszukujemy właściciela suczki
10 stycznia 2020 Biłgoraj
Ubywa mieszkańców
Mniej urodzeń, więcej ślubów, rozwodów i zgonów - tak w skrócie wypada 2019 rok w statystykach Urzędu Stanu Cywilnego w Biłgoraju. Z danych wynika również, że mieszkańców miasta z roku na rok ubywa.
w środę, godzina 12:14 Biłgoraj
Można dostać nawet 96 tys. zł
w środę, godzina 14:30 Biłgoraj
Seniorzy rywalizowali
we wtorek, godzina 14:03 Biłgoraj
Nowe zasady odbioru odpadów - kompostujesz zapłacisz mniej
Wraz z nowym rokiem wprowadzone zostały nowe zasady odbioru odpadów na terenie Biłgoraja. Sprawdź jak odpowiednio pozbywać się śmieci z posesji. Co ważne jeśli część trafi do kompostownika zapłacimy mniej. O ile?
14 stycznia 2020 Biłgoraj
Miasto sprzedaje mieszkania
w środę, godzina 10:06 Biłgoraj
Stypendyści z I LO im. ONZ
12 stycznia 2020 Biłgoraj
Studniówka Zespołu Szkół Leśnych
W sobotę, 11 stycznia, rozpoczął się sezon studniówkowy w biłgorajskich szkołach. Jako pierwsi na swoim balu maturalnym bawili się uczniowie ostatnich klas Zespołu Szkół Leśnych. Studniówka odbyła się w sali balowej w Modliborzycach.
w piątek, godzina 23:12 Biłgoraj
Czarny Ziutek Z Killerami w ramach Off Road
we wtorek, godzina 09:17 Biłgoraj
Straciła ponad 40 tys. zł
10 stycznia 2020 Biłgoraj
Komunikat starosty dotyczący Wydziału Komunikacji i Drogownictwa
Starosta biłgorajski Andrzej Szarlip komentuje sytuację dotyczącą pracy Wydziału Komunikacji i Drogownictwa Starostwa Powiatowego w Biłgoraju. Poniżej prezentujemy pełną treść komunikatu wydanego przez starostę.
w niedzielę, godzina 10:16 Biłgoraj
Będzie przebudowa ulic: Parkowej, Sokołowskiego i Korczaka
w środę, godzina 08:16 Halowa piłka nożna
Łada zwycięzcą XIII Memoriału Stanisława Wójcika
w piątek, godzina 10:21 Kraj
Zatrzymania i zarzuty dla sutenerów
W miniony wtorek, 21 stycznia funkcjonariusze Centralnego Biura Policji w Rzeszowie zatrzymali 7 osób, którym prokurator zarzucił czerpanie korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez inne osoby. Z informacji prokuratury wynika, że grupa miała działać również na terenie Biłgoraja.
w poniedziałek, godzina 09:56 Biłgoraj
Jechał wężykiem
w piątek, godzina 09:08 Frampol
Kolędowanie z chórami Ziemi Biłgorajskiej
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl