Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2019.04.15 19:42 | aktualizacja: 2019.04.15 19:56

Zawieszają protest ze względu na matury

Nauczyciele "Budowlanki", "Elektryka" i ONZ-tu podjęli decyzję o zawieszeniu lub złagodzeniu strajku ze względu na zbliżające się egzaminy maturalne. Od dziś, 15 kwietnia zajęcia w tych szkołach odbywają się zgodnie z planem.
Zawieszają protest ze względu na matury
Zawieszają protest ze względu na matury

Na stronach internetowych biłgorajskich szkół średnich pojawiły się komunikaty o zawieszeniu lub złagodzeniu strajku nauczycieli. Wszystko ze względu na majowe egzaminy maturalne i klasyfikację uczniów ostatnich klas. Jak poinformował dyrektor Stanisław Sitarz w ZSBiO strajk decyzją nauczycieli będzie miał charakter rotacyjny, a zajęcia dydaktyczne będą odbywać się zgodnie z planem.

Podobną decyzję podjął komitet strajkowy I LO im. ONZ. - Komitet strajkowy podjął decyzję o zmianie formy protestu nauczycieli w obronie jakości edukacji. Chcemy, aby strajk był mniej uciążliwy dla naszych uczniów. Dlatego będzie miał charakter rotacyjny, aby mogły odbywać się zajęcia lekcyjne zgodnie z planem lekcji - napisali protestujący nauczyciele ONZ-tu i poprosili o zrozumienie sytuacji w jakiej się znajdują: - Pamiętamy stale o swoich obowiązkach wobec młodzieży i o odpowiedzialności, która spoczywa na nauczycielach. Jednak chcemy podkreślić wagę naszych postulatów, z których obrona godności tego zawodu wydaje się być najważniejsza.

Nauczyciele Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej zdecydowali tymczasowo zawiesić strajk. - Po kilku dniach protestu z goryczą stwierdzamy, że strona rządowa nie wykazuje chęci do rzeczywistego kompromisu ze środowiskiem nauczycielskim. A przecież w najbliższych dniach decydować się będzie los naszych maturzystów. Dlatego w trosce o ich przyszłość podjęliśmy trudną dla nas decyzję o tymczasowym zawieszeniu strajku - napisali. Zwrócili się również do uczniów ostatnich klas: - Maturzyści wkrótce przystępujecie do egzaminu maturalnego - decydującego o Waszej dalszej edukacji. A wtedy chcemy być z Wami i Was wspierać. Egzamin maturalny przeprowadzimy sami, w kompetentnym składzie. Nie rezygnujemy jednak ze swoich postulatów oraz walki o godność zawodu nauczyciela i dobro polskiej szkoły.

Przypomnijmy: ogólnopolski strajk nauczycieli rozpoczął się 8 kwietnia i potrwa do odwołania. Przypadające w ubiegłym tygodniu egzaminy gimnazjalne odbyły się bez utrudnień. Dziś rozpoczęły się egzaminy ósmoklasistów, które również przebiegają bez zakłóceń, informowaliśmy o tym w artykule: Egzamin ósmoklasisty bez przeszkód.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Zawieszają protest ze względu na matury, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 4092
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (4)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
stan  Ośmieszyli się nauczyciele pazernością na kasę i szantażowaniem egzaminami dzieci. Teraz ani kasy ani szacunku. Dalej niech Broniarz wykorzystuje was. Teraz powinni wam podnieść godziny przy tablicy do 40 na tydzień tak jak inni pracujący.
15 kwietnia 2019
+46
-25
blondyn  Pytam KTO teraz obdarzy nauczycieli szacunkiem?? Terroryzowane i zestresowane dzieci?? Terroryzowani zestresowani rodzice??? Jak teraz spojrzą im w oczy?? Tylko kasa dla nich ważna??? Stracili tak wiele a przede wszystkim swoją godność i szacunek...
15 kwietnia 2019
+38
-18
Janek-buc  Strajk w ONZ? Ludzie kochani zobaczcie ile oni zarabiają i ile dostają za godzinę korepetycji!!! Gdzie jak gdzie ale w ONZ mają jak pączki w maśle!!!
16 kwietnia 2019
+29
-12
Ostatnio dodane komentarze
Anna02   blondyna w wersji męskiej..
16 kwietnia 2019
+0
-1
Janek-buc   Strajk w ONZ? Ludzie kochani zobaczcie ile oni zarabiają i ile dostają za godzinę korepetycji!!! Gdzie jak gdzie ale w ONZ mają jak pączki w maśle!!!
16 kwietnia 2019
+29
-12
blondyn   Pytam KTO teraz obdarzy nauczycieli szacunkiem?? Terroryzowane i zestresowane dzieci?? Terroryzowani zestresowani rodzice??? Jak teraz spojrzą im w oczy?? Tylko kasa dla nich ważna??? Stracili tak wiele a przede wszystkim swoją godność i szacunek...
15 kwietnia 2019
+38
-18
stan   Ośmieszyli się nauczyciele pazernością na kasę i szantażowaniem egzaminami dzieci. Teraz ani kasy ani szacunku. Dalej niech Broniarz wykorzystuje was. Teraz powinni wam podnieść godziny przy tablicy do 40 na tydzień tak jak inni pracujący.
15 kwietnia 2019
+46
-25
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl