Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:

Edytuj tekst

UWAGA!
Teraz możesz wysłać nam zdjęcie bezpośrednio z Twojego telefonu komórkowego.
Utwórz wiadomość MMS i wyślij na adres alert@bilgorajska.pl
(adres e-mail wpisz zamiast numeru telefonu nadawcy).
Dodaj zdjęcie:
Wybierz zdjęcie:
Wprowadź podpis zdjęcia:
Autor zdjęcia (podajemy gdy znamy):
Rozmiar tekstu:
AAA
POWIAT
2019.03.22 17:27 | aktualizacja: 2019.03.22 17:43

78% placówek za strajkiem

W ostatnią środę w szkołach i przedszkolach w naszym regionie zakończyły się referenda strajkowe. Jak wynika z danych Oddziału Powiatowego ZNP w Biłgoraju większość placówek opowiedziało się za protestem.
78% placówek za strajkiem
78% placówek za strajkiem

W całej Polsce od 5 marca trwają referenda strajkowe, w których nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni decydują czy 8 kwietnia rozpocznie się protest. Aby referendum było ważne musi do niego przystąpić połowa uprawnionych osób, zaś strajk odbędzie się jeśli opowie się za nim więcej niż połowa głosujących.

W naszym powiecie głosowania zakończyły się w ostatnią środę. Jak wynika z informacji Oddziału Powiatowego ZNP w Biłgoraju 78% placówek opowiedziało się za strajkiem. - Referenda strajkowe przeprowadzono w 49 szkołach i przedszkolach w powiecie biłgorajskim. W 38 placówkach głosujący opowiedzieli się za strajkiem - wyjaśnia Grzegorz Dobrzyński, prezes Oddziału Powiatowego ZNP. W Biłgoraju referendum przeprowadzono w 14 szkołach i przedszkolach. Gotowość przystąpienia do strajku wyrazili pracownicy 10 z nich.

Przypomnijmy, głównym postulatem jest podwyżka wynagrodzeń zasadniczych o 1000 zł dla nauczycieli i pracowników niepedagogicznych z wyrównaniem od 1 stycznia 2019 roku. Zapowiadany strajk rozpocznie się w poniedziałek, 8 kwietnia i potrwa do odwołania. Polegać będzie na niewykonywaniu pracy, a więc nauczyciele będą w szkole, lekcje jednak się nie odbędą.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
78% placówek za strajkiem, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 4610
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (11)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
PanTikTak  Chcą podwyżki? Ok. Dać im. Jestem za. Ale również dać im 26 dni urlopu, 40 godzin pracy tygodniowo i kasy fiskalne !!!!
22 marca 2019
+45
-23
formaldehyd  Powiem tak. Zwykli szarzy ludzie, którym i tak ciężko w życiu, dadzą sobie radę mimo waszego strajku. Ale szacunku więcej przez to sobie nie dodacie. Są wśród nauczycieli jednostki wyjątkowe, ale ze świecą ich szukać. I tak jak wy traktujecie uczniów i ich rodziców, tak oni kiedyś wam odpłacą. O jednostkach będą dobre wspomnienia i szacunek a reszta jest już w obiegowej opinii gdzieś między adwokatami a urzędnikami. Niestety.
23 marca 2019
+30
-13
nauczyciel z powolania  TL;DR Witajcie. Jestem niespełna 30-letnim nauczycielem z powołania. Jeszcze niewypalonym, pełnym energii i zarażającym miłością do uczonego przedmiotu. Większość moich kolegów ze studiów nie uczy, bo kasa za słaba a bycie korposzczurem w Warszawie bardziej się opłaca niż nauczycielem na Lubelszczyźnie. No i tych germanistów i anglistów, którzy poszli do międzynarodowych firm jak najbardziej rozumiem, jednak JA wolę uczyć. Boję się jednak, że moje dzieci nie trafią na dobrych nauczycieli w szkole, bo tacy mogą zdecydować, że PASJA ich nie wykarmi i wybiorą korpo, a to by było niestety bardzo smutne. Uważam, że polskie dzieci zasługują na darmową edukację na wysokim poziomie, żeby wlaśnie NIE musiały chodzić na korki. Gdyby nauczyciele zarabiali więcej a ich praca cieszyła się szacunkiem społecznym, tak jak jest w Holandii czy Finlandii, to zadowolenie pracownika jak i poziom nauczania by się zwiększył, więc i korków nie trzeba by było dawać. Korki wieczorami lub w weekendy to teraz norma, ale ja wolałbym zarabiać więcej, by nie musieć ich dawać wcale, tak jak to było za moich czasów szkolnych. Aaa i jeszcze chcę dodać, że przygotowanie do zajęć i układanie testów, to też praca. Praca w domu tak długo jak jest wykonywaniem obowiązków zawodowych a nie piciem kawy i scrollowaniem Facebooka JEST PRACĄ. Ja np. pracuję po 10-12 godzin dziennie z czego 6 w szkole. Nie mówię, że bycie nauczycielem to najgorszy zawód na świecie, chcę zwrócić tylko uwagę na to, że chodzi o wykształcenie Waszych i moich dzieci na dobrych obywateli, którzy wiedzą, że ludzie mają różne formy pracy i to, że pracuje się 40 h tygodniowo nie znaczy, że jest się lepszym od tego, kto rzekomo pracuje mniej. Każda praca ma swoją specyfikę.
23 marca 2019
+20
-6
Ostatnio dodane komentarze
blondyn  do nauczyciel z powolania   Ajajajaj Prawie, że się popłakałem... A tak na serio to ZNP i nauczyciele TERRORYZUJĄ NASZE DZIECI!!! NIKT nie broni wam strajkować ale NIE w czasie EGZAMINÓW!!! Narażacie nasze Dzieci na ogromny STRES!!!! BO żądacie KASSSY!!!! NIC poza tym dla was się nie liczy!!! Zapomniałeś "zatroskany nauczycielu" dodać ILE zarabiasz na "korkach" / a podatek odprowadzasz?/. Mam w rodzinie kilkoro nauczycieli/również dyrektora szkoły/ I wiesz co oni mówią o tych "biedakach strajkujących"?/ Znają doskonale tą "kastę". Żyjecie jak pączki w maśle, aby odbębnić i do domu, /bo kolejki na "korki"/. Weźcie się do roboty, NIE krzywdźcie naszych DZIECI!!! DOSYĆ HIPOKRYZJI!!!! A POlityk szefZNP Broniarz = czas na emeryturę!!!
25 marca 2019
+3
-10
nauczyciel z powolania  do Grzegorz z Chetyna   Oczywiście bardzo możliwe, że z korepetycji, a możliwe, że dostali sporo pieniędzy od rodziców czy dziadków w ramach prezentu ślubnego i po prostu wzięli kredyt na resztę. Możliwe, że byli za granicą 10 lat temu i odłożyli część pieniędzy, a może siedzieli po nocach i robili tłumaczenia albo inne dodatkowe fuchy w zależności od nauczanego przedmiotu (np. jest całe mnóstwo możliwości dorobienia pieniędzy online, zwłaszcza jak zna się język obcy). Jak widać, nie ma jednej odpowiedzi a w sumie to dorobić po godzinach nikt nikomu nie broni i wielu ludzi ma taką możliwość w innych zawodach i pracuje na dwa etaty albo ma etat i prowadzi firmę po godzinach. Może Ci, co się dorobili szybciej po prostu pracowali ciężej a może mieli więcej szczęścia czy "lepsze plecy". Ja to życzę każdemu, żeby miał okazały dom i dobry samochód i nie będę zazdrościć synowi murarza, że mu tata pomógł w budowie, bo mnie mój nie i musiałem zapłacić więcej, ani lekarzowi, który zarabia dużo, ale pacjent mu umiera na stole, ani temu, co kasę ukradł, bo ja bym nie chciał mieszkać w domu zbudowanym z kradzionych pieniędzy. Chodzi mi o to, że każdy ma jakieś wartości, którymi się kieruje i strajkować też prawo ma każda grupa zawodowa. Ja na przykład nie chce dawać korków o 19 w piątki i chciałbym żyć w kraju, w którym jedna praca wystarcza na godne życie a kto chce i tak będzie mógł dorobić. Ja nie muszę.
24 marca 2019
+13
-7
Grzegorz z Chetyna  do nauczyciel z powolania   Osobiście znam małżeństwo nauczycieli. Parę lat temu wybudowali okazały dom. Czyżby z nauczycielskiej pensji?
24 marca 2019
+9
-5
nauczyciel z powolania   TL;DR Witajcie. Jestem niespełna 30-letnim nauczycielem z powołania. Jeszcze niewypalonym, pełnym energii i zarażającym miłością do uczonego przedmiotu. Większość moich kolegów ze studiów nie uczy, bo kasa za słaba a bycie korposzczurem w Warszawie bardziej się opłaca niż nauczycielem na Lubelszczyźnie. No i tych germanistów i anglistów, którzy poszli do międzynarodowych firm jak najbardziej rozumiem, jednak JA wolę uczyć. Boję się jednak, że moje dzieci nie trafią na dobrych nauczycieli w szkole, bo tacy mogą zdecydować, że PASJA ich nie wykarmi i wybiorą korpo, a to by było niestety bardzo smutne. Uważam, że polskie dzieci zasługują na darmową edukację na wysokim poziomie, żeby wlaśnie NIE musiały chodzić na korki. Gdyby nauczyciele zarabiali więcej a ich praca cieszyła się szacunkiem społecznym, tak jak jest w Holandii czy Finlandii, to zadowolenie pracownika jak i poziom nauczania by się zwiększył, więc i korków nie trzeba by było dawać. Korki wieczorami lub w weekendy to teraz norma, ale ja wolałbym zarabiać więcej, by nie musieć ich dawać wcale, tak jak to było za moich czasów szkolnych. Aaa i jeszcze chcę dodać, że przygotowanie do zajęć i układanie testów, to też praca. Praca w domu tak długo jak jest wykonywaniem obowiązków zawodowych a nie piciem kawy i scrollowaniem Facebooka JEST PRACĄ. Ja np. pracuję po 10-12 godzin dziennie z czego 6 w szkole. Nie mówię, że bycie nauczycielem to najgorszy zawód na świecie, chcę zwrócić tylko uwagę na to, że chodzi o wykształcenie Waszych i moich dzieci na dobrych obywateli, którzy wiedzą, że ludzie mają różne formy pracy i to, że pracuje się 40 h tygodniowo nie znaczy, że jest się lepszym od tego, kto rzekomo pracuje mniej. Każda praca ma swoją specyfikę.
23 marca 2019
+20
-6
Grzegorz z Chetyna  do formaldehyd   To prawda! Niestety prawda... :(
23 marca 2019
+9
-5
formaldehyd   Powiem tak. Zwykli szarzy ludzie, którym i tak ciężko w życiu, dadzą sobie radę mimo waszego strajku. Ale szacunku więcej przez to sobie nie dodacie. Są wśród nauczycieli jednostki wyjątkowe, ale ze świecą ich szukać. I tak jak wy traktujecie uczniów i ich rodziców, tak oni kiedyś wam odpłacą. O jednostkach będą dobre wspomnienia i szacunek a reszta jest już w obiegowej opinii gdzieś między adwokatami a urzędnikami. Niestety.
23 marca 2019
+30
-13
PanTikTak   Chcą podwyżki? Ok. Dać im. Jestem za. Ale również dać im 26 dni urlopu, 40 godzin pracy tygodniowo i kasy fiskalne !!!!
22 marca 2019
+45
-23
Grzegorz z Chetyna   Gdy poprzednio napisałem kilka słów prawdy na temat strajku belfrów, to mnie ***** zminusowali :(
22 marca 2019
+12
-16
waćpan_waliKoński   Do ROBOTY nieroby w BRW, Model, POL-SKONE i innych firmach. A nie ściemniać oraz płakać jak wam qrwa źle. Dlaczego podrzędy pracownik musi zapier...ć min 40 godz tygodniowo a nie MAX 20 godz a Wam w d.....ch się przewraca?? Po pracujcie tak jak my zwykli parobki. Ewentualnie proponuj KASY FISKALNE za korepetycje i zrzeszenie się WSZELAKICH PRZYWILEJ.
22 marca 2019
+36
-28
franciszek   ale numer będą strajkować !!!! ale cyrk WYWIESZĄ FLAGI NA SZKOŁACH i to będzie strajk INTELIGENTÓW !!! A TAK NA PRAWDĘ NIEROBÓW KTÓRZY NIE POTRAFIĄ UCZYĆ tylko są żeby czesać kasę na korkach nieopodatkowaną. Elita nauczycielska to największa nieopodatkowana SZARA SFERA !! to najbiedniejsza grupa społeczna biedniejsza od bezdomnych ..... a samochody i mieszkania to im bezdomni podarowali w zamian za nauczanie ich dzieci
22 marca 2019
+38
-31
blondyn   TERRORYŚCI???? Nie liczą się dzieci liczy się TYLKO KASSSA????
22 marca 2019
+40
-32
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
w niedzielę, godzina 09:09 Biłgoraj
Gra terenowa w biłgorajskich lasach
Dzięki współpracy Nadleśnictwa Biłgoraj z pasjonatem regionu i organizatorem geocachingu w lasach Jakubem Piechotą wszyscy chętni odwiedzający biłgorajskie lasy mogą wziąć udział w grze terenowej. Do zabawy potrzebny jest jedynie odbiornik GPS lub telefon z taką funkcją.
dzisiaj, 14:38 Gromada
Zderzenie pojazdów na trasie nr 835
dzisiaj, 18:15 Lubelszczyzna
14 osób hospitalizowanych w ciągu ostatniej doby
w czwartek, godzina 11:19 Biłgoraj
Jest nowa dyrektor DPS dla Kombatantów w Biłgoraju
W biłgorajskim Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektora placówki. Dotychczasowa dyrektor Maria Piętak przeszła na emeryturę. Kto ją zastąpi?
12 maja 2020 Powiat
Ostrzeżenie IMGW dla powiatu
dzisiaj, 10:58 Obsza
Kolejny pirat drogowy pożegnał się z prawkiem
w piątek, godzina 10:01 Biłgoraj
Dyrektor MDK zrezygnowała z pełnionej funkcji
W ubiegłym tygodniu do Zarządu Powiatu wpłynęła rezygnacja dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju Renaty Sochy z pełnionej funkcji. Placówką kierować będzie do końca sierpnia br.
dzisiaj, 14:29 Radecznica
Biłgorajanin dyrektorem szpitala w Radecznicy
dzisiaj, 08:58 Łukowa
Przekroczył prędkość, miał ponad 1,5 promila
w niedzielę, godzina 11:06 Lubelszczyzna
Wojewoda zmniejsza liczbę łóżek na oddziałach zakaźnych
Wojewoda Lech Sprawka podjął decyzję o ograniczeniu liczby łóżek na oddziałach zakaźnych. Ma to związek ze stabilizującą się sytuacją epidemiczną na Lubelszczyźnie. Których placówek dotyczy decyzja wojewody?
w czwartek, godzina 12:10 Biłgoraj
Komunikat IMGW dla powiatu biłgorajskiego
w poniedziałek, godzina 12:16 Zamch
Amatorzy jazdy na podwójnym gazie
14 maja 2020 Powiat
Marcin Kulig p.o. dyrektora zamojskiego WORD
Zarząd Województwa Lubelskiego uchwałą powierzył Marcinowi Kuligowi, radnemu Rady Powiatu Biłgorajskiego pełnienie obowiązków dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zamościu.
w poniedziałek, godzina 21:45 Lubelszczyzna
12 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2
w poniedziałek, godzina 11:35 Powiat
Czekają nas burze z gradem
13 maja 2020 Kraj
III etap odmrażania gospodarki. Podano kluczowe daty
W środowe popołudnie, 13 maja, premier Mateusz Morawiecki ogłosił wprowadzenie kolejnego etapu odmrażania gospodarki. Nowe zasady będą obowiązywać od najbliższego poniedziałku. Na co będziemy mogli sobie pozwolić?
w poniedziałek, godzina 09:31 Powiat
Będą nowe chodniki
18 maja 2020 Roztocze
Zapomnieliśmy o pandemii?
17 maja 2020 Biłgoraj
Remont trasy Biłgoraj - Tarnogród opóźniony
Już na początku bieżącego roku miał rozpocząć się remont trasy od Biłgoraja, w kierunku Tarnogrodu, do granicy województwa lubelskiego. Do tej pory żadne prace nie są prowadzone. O wyjaśnienie przyczyn zwróciliśmy się do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie.
dzisiaj, 07:27 Obsza
Sprawy urzędowe bez obostrzeń, ale w rygorze sanitarnym
14 maja 2020 Biłgoraj
Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne
14 maja 2020 Powiat
Nowy przypadek COVID-19 w powiecie biłgorajskim
W czwartek, 14 maja potwierdzono zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u mężczyzny w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu biłgorajskiego. Łącznie na Lubelszczyźnie zdiagnozowano 399 przypadków COVID-19, w tym 10 w naszym powiecie.
w niedzielę, godzina 18:23 Lubelszczyzna
13 nowych przypadków zakażenia koronawirusem
w czwartek, godzina 10:31 Lubelszczyzna
Wzrosła liczba zgonów, kolejny przypadek zakażenia w powiecie
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl