Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
KRAJ Artykuł sponsorowany
2019.02.10 11:07

Podolog - czy to dobry zawód?

Dziedzina, która dopiero rozwija się w Polsce, zajmuje się pielęgnacją stóp zdrowych, ale też pielęgnacją i korekcją stóp, które są zmienione chorobowo. Sprawna kondycja dolnych kończyn jest niezwykle ważna do prawidłowego funkcjonowania, dlatego oferty gabinetów podologicznych cieszą się tak dużym uznaniem. Na czym polega specyfika tego zawodu?
Podolog - czy to dobry zawód?
Podolog - czy to dobry zawód?

Czym zajmuje się podolog?

Jego zadaniem jest rozpoznawanie zmian patologicznych na stopach i przeciwdziałanie powstawaniu w ich wyniku zmian w obrębie stóp. Przyczyny chorób i zwyrodnień stóp są różne, dlatego podolog pozostaje w ścisłej współpracy z lekarzami innych specjalizacji, w tym ortopedami, dermatologami, chirurgami i diabetologami. Pozwala to dotrzeć do źródła problemu i tym samym zlikwidować nie tylko objawy, ale również ich przyczynę. W gabinecie podologicznym uzyskać można także pomoc w formie porady. Jeśli zauważymy jakieś niepokojące objawy w obrębie stóp, warto je natychmiast zidentyfikować.

Czy praca podologa jest trudna?

Nieodpowiednie przygotowanie może prowadzić do poważnych konsekwencji u pacjenta, w tym nawet uszczerbku na zdrowiu. Konieczne jest zatem konsultowanie się z innymi lekarzami, jeśli ma się do czynienia z przypadkiem nieznanym lub przy którym pojawiają się wątpliwości.

Podolog powinien umieć rozpoznać problem, a więc postawić trafną diagnozę, a następnie zaplanować schemat i kolejne etapy leczenia. Musi być również przygotowany do rozmowy z pacjentem. Ważna jest przede wszystkim wiedza medyczna, farmaceutyczna i techniczna na wysokim poziomie, ale również przekazanie jej w taki sposób, by pacjent zrozumiał, co mu dolega, jakie działania pomogą mu pozbyć się uciążliwego problemu oraz na ile jest możliwe.

Jak zostać podologiem?

Polskie Towarzystwo Podologiczne ubiega się o wpisanie zawodu podologa do rejestru. Konieczne jest ukończenie przynajmniej dwuletniego studium podologicznego oraz zdanie egzaminu przed komisją państwową, wyjaśnia podolog z Foot-Med Kraków. Można również iść na studia specjalistyczne na uczelnie wyższą, jednak obecnie oferta nie jest zadowalająca, gdyż w całej Polsce tylko w trzech miejscach można otrzymać tytuł.

Podologia nie jest jeszcze zbyt popularna, dlatego trudno zdobyć odpowiednią wiedzę. Aby to uczynić, przyszły podolog sam musi znajdować godne uwagi źródła informacji potrzebnych do wykonywania zawodu. Odpowiedzią na te potrzeby są kongresy podologiczne, specjalistyczne szkolenia oferowane przez gabinety podologiczne i firmy produkujące sprzęt i narzędzia.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Podolog - czy to dobry zawód?, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 734
Dodaj zdjęcie
tagi: ,

Waszym zdaniem (0)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl