Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
MAJDAN GROMADZKI
2018.10.28 10:12

Mieszkańcy nie chcą sortowni odpadów

Mieszkańców Majdanu Gromadzkiego zaniepokoiła wiadomość, że na jednej z działek na terenie miejscowości przedsiębiorca z Rzeszowa planuje utworzyć działalność z zakresu gospodarki odpadami. Protest w tej sprawie, wraz z podpisami mieszkańców, trafił do władz gminy Biłgoraj.
Mieszkańcy nie chcą sortowni odpadów
Mieszkańcy nie chcą sortowni odpadów

Informacja, że przedsiębiorca z Rzeszowa planuje w Majdanie Gromadzkim działalność z zakresu gospodarki odpadami zbulwersowała wielu mieszkańców. Wystosowali oni do władz gminy pismo, w którym wyrażają swój sprzeciw.: (…) Przedmiotem działalności spółki jest zbieranie odpadów innych niż niebezpieczne. Nie zgadzamy się na przeładunek, segregację, sortowanie ani składowanie odpadów oraz kontenerów na wyżej wymienionej działce. Działka położona jest na przeciwko zabudowań mieszkalnych tuż przy lesie, w niewielkiej odległości od ujęć wody. Jako mieszkańcy stanowczo protestujemy i nie wyrażamy zgody na taką działalność na terenie naszej wsi. Budując swoje domy mieliśmy na uwadze plan zagospodarowania, który stanowił, że możemy budować jedynie budynki mieszkalne lub służące agroturystyce. Wyrażenie zgody na działalność w zakresie zbiórki śmieci niweczy zasady. (…) - napisali mieszkańcy Majdanu Gromadzkiego, dodając że oczekują merytorycznej odpowiedzi, czy tego typu działalność jest gminie i starostwu potrzebna.

Wójt gminy Biłgoraj Wiesław Różyński rozumie obawy mieszkańców Majdanu Gromadzkiego, ale uspokaja, że spółka z Rzeszowa złożyła jedynie w urzędzie gminy wniosek o wpis do rejestru działalności regulowanej. Ten fakt nie oznacza, że taka działalność będzie prowadzona w tym miejscu, ani też, że w ogóle będzie prowadzona. W rejestrze jest 12 wpisów, a działalność prowadzi jedynie PGK Biłgoraj. - Z danych podanych we wniosku wynika, że przedmiotem działalności firmy ma być wywóz odpadów komunalnych oraz segregowanych z terenu Gminy Biłgoraj, polegający na bezpośrednim odbiorze odpadów od klientów śmieciarką i transport do składowiska (RIPOK-u). Z wniosku ani też innego dokumentu nie wynika, że działalność prowadzona będzie w Majdanie Gromadzkim, jednak mając na uwadze niepokój mieszkańców Majdanu Gromadzkiego pragnę zapewnić, że dołożę wszelkich starań prawem dozwolonych, aby Wasz protest uwzględnić - napisał w odpowiedzi na pismo mieszkańców wójt Wiesław Różyński.

Wójt informuje, że wykonywanie działalności w zakresie odbierania odpadów jest uzależnione od spełnienia szczególnych wymagań określonych w ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Jeżeli przedsiębiorca tych zasad nie przestrzega lub wykonuje je w sposób nienależyty, może zostać wykreślony z rejestru działalności regulowanej. Ocenę działalności takiej firmy dokonuje wójt gminy. Wójt Różyński zapewnia, że w trosce o dobro mieszkańców dopilnuje, by ewentualna działalność firmy odbywała się zgodnie z wymogami prawa. Natomiast o wszystkich pismach, postanowieniach i wnioskach w tej sprawie, mieszkańcy będą informowani na bieżąco.

RED.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Mieszkańcy nie chcą sortowni odpadów, 0 out of 5 based on 0 ratings
RED. dodany
 
Odsłon: 3505
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (4)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
28 października 2018
brak ocen
formaldehyd   Co jest w tym regionie, że garną się tutaj wszystkie składowiska śmieci w tym czasie gdy inni chcą je odsunąć od siebie jak najdalej? Regionalne śmieci zamiast gdzieś na pustkowie po jakimś PGRz-e to pod miasto' ale w lesie'. To samo ścieki ze wszystkich wsi, choćby pod górę ale do Puszczy czyli tam gdzie najwięcej mieszkańców. Nie ma na to jakiegoś paragrafu, żeby każda gmina dotacje wykorzystała właśnie na to?
28 października 2018
+3
-1
Janek-buc   Teraz to możecie w pompę cmoknąć jest po wyborach. Po drugie od kiedy to wieśniakom smród przeszkadza? Przecież na wsi śmierdziało, śmierdzi i jak będzie śmierdzieć to się nic nie zmienia.
28 października 2018
+4
-10
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
w czwartek, godzina 09:18 Goraj
Gorajski kalendarz na 2020 rok gotowy
9. edycja kalendarza stylizowanego gminy Goraj pod hasłem "Sen nocy leśnej" jest już dostępna. W role modeli wcielili się jak co roku mieszkańcy gminy i okolic, a wydawnictwo można już nabyć w Gminnym Ośrodku Kultury w Goraju.
w czwartek, godzina 09:55 Tarnowola
Zderzyły się dwie ciężarówki
dzisiaj, 13:12 Biłgoraj
Sukcesy wokalistek z MDK
w poniedziałek, godzina 10:38 Biłgoraj
Kolejne fotopułapki w biłgorajskich lasach
Już za kilka dni w biłgorajskich lasach zostaną uruchomione kolejne fotopułapki, zainstalowane dzięki inicjatywie aktywistów z #BiłgorajEkoChallenge. W newralgicznych miejscach już można za to dostrzec tabliczki z napisem "Śmiecąc uśmiechaj się szczerze, być może jesteś w ukrytej kamerze".
12 stycznia 2020 Biłgoraj
Zderzenie karetki z terenówką [AKTUALIZACJA]
w czwartek, godzina 09:43 Biłgoraj
Uszkodzone szyby w przedszkolu
we wtorek, godzina 14:03 Biłgoraj
Nowe zasady odbioru odpadów - kompostujesz zapłacisz mniej
Wraz z nowym rokiem wprowadzone zostały nowe zasady odbioru odpadów na terenie Biłgoraja. Sprawdź jak odpowiednio pozbywać się śmieci z posesji. Co ważne jeśli część trafi do kompostownika zapłacimy mniej. O ile?
dzisiaj, 08:21 Józefów
Przetarg na odbiór odpadów rozstrzygnięty
w piątek, godzina 09:46 Biłgoraj
Poszukujemy właściciela suczki
12 stycznia 2020 Biłgoraj
Studniówka Zespołu Szkół Leśnych
W sobotę, 11 stycznia, rozpoczął się sezon studniówkowy w biłgorajskich szkołach. Jako pierwsi na swoim balu maturalnym bawili się uczniowie ostatnich klas Zespołu Szkół Leśnych. Studniówka odbyła się w sali balowej w Modliborzycach.
14 stycznia 2020 Biłgoraj
Miasto sprzedaje mieszkania
w środę, godzina 14:30 Biłgoraj
Seniorzy rywalizowali
w piątek, godzina 10:21 Kraj
Zatrzymania i zarzuty dla sutenerów
W miniony wtorek, 21 stycznia funkcjonariusze Centralnego Biura Policji w Rzeszowie zatrzymali 7 osób, którym prokurator zarzucił czerpanie korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez inne osoby. Z informacji prokuratury wynika, że grupa miała działać również na terenie Biłgoraja.
w piątek, godzina 23:12 Biłgoraj
Czarny Ziutek Z Killerami w ramach Off Road
w środę, godzina 10:06 Biłgoraj
Stypendyści z I LO im. ONZ
dzisiaj, 14:46 Biłgoraj
Speedcuberzy przyjechali do Biłgoraja
W sobotni poranek w Szkole Podstawowej nr 1 w Biłgoraju rozpoczęły się zawody z cyklu Polish Speedcubing Tour 2020. Kilkudziesięciu zawodników z Polski, Białorusi, Litwy i Ukrainy rywalizuje w 17 konkurencjach. Zawody potrwają do niedzielnego popołudnia, jest więc szansa zobaczyć speedcuberów w akcji.
w piątek, godzina 09:08 Frampol
Kolędowanie z chórami Ziemi Biłgorajskiej
w czwartek, godzina 17:02 Karate
Ferie z karate
w środę, godzina 12:14 Biłgoraj
Można dostać nawet 96 tys. zł
W środowe przedpołudnie, 22 stycznia, odbyło się spotkanie informacyjno - szkoleniowe dotyczące możliwości otrzymania pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej w wysokości nawet 96 tys. zł. Spotkanie zorganizowano w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju.
we wtorek, godzina 09:17 Biłgoraj
Straciła ponad 40 tys. zł
w niedzielę, godzina 10:16 Biłgoraj
Będzie przebudowa ulic: Parkowej, Sokołowskiego i Korczaka
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl