Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
FRAMPOL
2018.08.10 11:20 | aktualizacja: 2018.08.10 11:27

Przebudowa drogi z Frampola do Gorajca pochłonie 63 mln zł

Znana jest najlepsza oferta na wykonanie remontu drogi Frampol - Gorajec. Jeśli nie wpłyną odwołania od wyboru to jeszcze przed końcem sierpnia zostanie podpisana umowa z wykonawcą. 7-kilometrowy odcinek ma być gruntownie przebudowany, by dostosować trasę do parametrów drogi klasy GP (chodzi o wzmocnienie jej nośności do 115 kN/oś). Inwestycja ma być gotowa za dwa lata.
Przebudowa drogi z Frampola do Gorajca pochłonie 63 mln zł
Przebudowa drogi z Frampola do Gorajca pochłonie 63 mln zł

O tym, że planowana jest inwestycja polegająca na gruntownej przebudowie odcinka drogi 74 pisaliśmy już dwa lata temu w artykule pt. Planowana jest przebudowa drogi krajowej nr 74. Jest to jedna z ważniejszych inwestycji, gdyż obecny stan drogi uniemożliwia ruch samochodów ciężarowych. Ograniczenie tonażu sprawia, że ciężkie samochody jadące w stronę Zamościa muszą we Frampolu skręcić w stronę Biłgoraja. Tę sytuacje ma zmienić modernizacja "krajówki".

Poszerzona do 7 metrów jezdnia zyska umocnione pobocza, a krzyżujące się z DK74 drogi publiczne i wewnętrzne zostaną przebudowane. Powstaną drogi zbiorcze do obsługi ruchu lokalnego, bezpieczeństwo użytkowników trasy wspomagać będą bariery ochronne i oświetlenie drogowe. Poprawione zostanie odwodnienie drogi.

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Lublinie jest szansa, że jeszcze w tym miesiącu zostanie podpisana umowa z wykonawcą zadania.

Oferta konsorcjum firm: PBI Infrastruktura z Kraśnika i PBI WMB z Sandomierza okazała się najkorzystniejsza w przetargu na rozbudowę ponad 7-kilometrowego odcinka DK74 pomiędzy Frampolem i Gorajcem.

- Konsorcjum zaoferowało kwotę blisko 63 mln zł, za którą gruntownie przebuduje istniejący odcinek drogi krajowej 74 od końca obwodnicy Frampola do początku planowego nowego przebiegu omijającego Gorajec. Po zakończeniu prac trasa będzie miała parametry drogi klasy GP o szerokości 7 m i nośności nawierzchni 115 kN/oś. Okres realizacji prac to 26 miesięcy od daty podpisania umowy - informuje GDDKiA.

W najbliższych latach przebudowane zostaną kolejne odcinki DK74. Przygotowywana jest dokumentacja techniczna na rozbudowę odcinka Jarosławiec - Miączyn (dł. 4,2 km) a także Gorajec - Szczebrzeszyn (dł. 17 km wraz z korektą przebiegu drogi przez Gorajec).

GDDKiA/red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Przebudowa drogi z Frampola do Gorajca pochłonie 63 mln zł, 0 out of 5 based on 0 ratings
GDDKiA/red. dodany
 
Odsłon: 6310
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (7)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
a4f-028
~ gość  do ~ X   Przeczytaj artykuł, zastanów się przez chwilę i wypowiadaj się wtedy. Przecież tam wszystko jest napisane.
12 sierpnia 2018
+0
-1
8f5-5f7
~ Wariat   Wach do licytacji huraa! Huraa!
11 sierpnia 2018
+2
-0
bb1-7d7
~ drinker   Chodzą słuchy, że droga będzie powlekana złotem i będzie wieczna, dlatego też ta kwota.
10 sierpnia 2018
+2
-1
f14-ea6
~ zxc  do ~ ja   Jeszcze trochę musisz się pomęczyć, bo budowa trochę potrwa. Biłgoraj-Zwierzyniec to droga wojewódzka. Frampol-Gorajec droga krajowa. Inne podmioty odpowiadają za te drogi, musiał(a)byś zapytać Zarząd Dróg Wojewódzkich czy mają w planach remont DW858. Chociaż ja bym wolał przebudowę tej drogi w drugą stronę tj do Niska. Biłgoraj zyskałby połączenie z budowaną właśnie S19, dzięki czemu mielibyśmy dobre połączenie zarówno w stronę Warszawy jak i na południe do Rzeszowa->Krakowa.
10 sierpnia 2018
+4
-1
4e4-00d
~ ja   super!!! mieszkam na zamojskiej i już mam dosyć ogromnej ilości tirów. może jak już będzie "normalnie" znajdą się też pieniądze na remont drogi Biłgoraj-Zwierzyniec?
10 sierpnia 2018
+4
-2
e49-cc7
~ zxc  do ~ X   Po przebudowie tej drogi pojadą tamtędy ciężarówki, które teraz jadąc ze Szczebrzeszyna do Frampola muszą przejeżdżać przez Biłgoraj.
Dzięki temu na trasie Biłgoraj-Frampol zrobi się luźniej.
10 sierpnia 2018
+5
-4
681-6cb
~ X   Ale tam niewiele aut jeżdzi , to po co taka droga tam. Dla traktorów i kombajnów to co jest wystarczy .
10 sierpnia 2018
+7
-5
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w niedzielę, godzina 15:13 Biłgoraj
Uroczystość w 159. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego
W niedzielne południe 23 stycznia, w parafii pw. Św. Marii Magdaleny w Biłgoraju rozpoczęły się uroczystości z okazji 159. rocznicy powstania styczniowego. Była msza św. w intencji poległych, złożono też wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniającą powstańców. - To dzięki tym ludziom dziś możemy mówić i modlić się po polsku - mówi posłanka Beata Strzałka.
w poniedziałek, godzina 11:40 Powiat
22 placówki oświatowe z powiatu z edukacją zdalną
w czwartek, godzina 08:21 Lubelszczyzna
Inspekcja Transportu Drogowego zdalnie odczyta tachografy
15 stycznia 2022 Biłgoraj
TBS wybuduje ekologiczne osiedle
Bloki ogrzewane pompą ciepła zasilaną z paneli fotowoltaicznych powstaną w Biłgoraju. Inwestycję zrealizuje miejscowe Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. a budowa ma ruszyć w tym roku.
w poniedziałek, godzina 09:58 Kolonia Sól
Zmusiła kierowcę do zjechania z drogi i odjechała. Miała ponad 2,5 promila
we wtorek, godzina 10:56 Lubelszczyzna
Znów rośnie liczba zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2
14 stycznia 2022 Biłgoraj
Biłgorajskie szkoły w rankingu "Perspektywy 2022"
Poznaliśmy wyniki tegorocznego, XXIV Rankingu Liceów i Techników Perspektywy. Jak tym razem wypadły szkoły średnie z Biłgoraja?
w poniedziałek, godzina 08:06 Biłgoraj
W uroczysku Knieja upamiętnili powstańców
w poniedziałek, godzina 09:10 Biłgoraj
Burmistrz namawia do szczepień: "Nawet jeśli szczepionka miałaby mieć skutki uboczne, to i tak powinienem się zaszczepić"
we wtorek, godzina 14:27 Biłgoraj
Burmistrz z pozytywnym wynikiem na COVID-19. W swoim liście pisze o "zacofanych durniach"
Burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan przyznał, że otrzymał pozytywy wynik testu na COVID-19. - Jeśli sobie pomyślę, że mógłbym leżeć w szpitalu, modlić się o cud, albo pozbawiony świadomości leżeć pod respiratorem i to tylko z tego powodu, że dałem się przekonać jakiemuś zacofanemu durniowi do nieszczepienia się, to cieszę się, że podjąłem jedyną rozsądną decyzję - napisał do swoich odbiorców na portalu społecznościowym. Jak teraz czuje się włodarz?
we wtorek, godzina 09:41 Powiat
Będą nowe wozy dla strażaków ochotników
we wtorek, godzina 07:52 Kraj
Niedziele handlowe w 2022 roku
11 stycznia 2022 Biłgoraj
Dotacja na wymianę starego źródła ogrzewania. Można dostać 50% wartości inwestycji
Mieszkańcy Biłgoraja mogą pozyskać nawet 50% kosztów inwestycji związanych ze zmianą źródła ciepła. Najwięcej, bo aż 6.5 tys. zł brutto można dostać na pompę ciepła, ale są też inne możliwości. Warto sprawdzić jakie.
w czwartek, godzina 09:09 Obsza
50-lecie pożycia małżeńskiego
we wtorek, godzina 11:51 Zamojszczyzna
Poseł Zawiślak o ustawie Hoca: "Nie wolno dzielić społeczeństwa"
19 stycznia 2022 Biłgoraj
Od dziś miejskie lodowisko będzie otwarte
Były zapowiedzi o tym, że lodowisko w Biłgoraju w tym roku nie zostanie uruchomione. Zainterweniowali mieszkańcy, a władze miasta wspólnie z dyrekcją Szkoły Podstawowej nr 5 zdecydowali, by jednak obiekt otworzyć. Od dziś z miejskiego lodowiska mogą korzystać wszyscy chętni.
w czwartek, godzina 10:58 Gmina Biłgoraj
Wpadła w poślizg i uderzyła w drzewo
18 stycznia 2022 Podlesie
Droga będzie zamknięta
w sobotę, godzina 08:18 Biłgoraj
Radny o lex Czarnek: "Szkoła musi być wolna"
W połowie stycznia br. przyjęta została nowelizacja prawa oświatowego tzw. lex Czarnek. Wcześniej jednak radny Rady Miasta Biłgoraja Tomasz Bednarz złożył interpelację w tej sprawie. Uznał, że reforma ta "jest de facto zmianą ustroju szkolnictwa".
w poniedziałek, godzina 14:20 Biłgoraj
Ostrzeżenie o marznących opadach [AKTUALIZACJA]
w czwartek, godzina 11:06 Lubelszczyzna
Sytuacja na drogach Lubelszczyzny po opadach śniegu
17 stycznia 2022 Biłgoraj
Szczepienia dzieci przeciwko COVID-19 w biłgorajskim szpitalu
Od połowy grudnia ub.r. w biłgorajskim szpitalu można zaszczepić przeciwko COVID-19 dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Ilu maluchów dotychczas zaszczepiono?
we wtorek, godzina 07:17 Biłgoraj
Świętujemy trzydziestkę WOŚP w Biłgoraju!
w piątek, godzina 10:17 Gródki
Nie ustąpił pierwszeństwa, dostał mandat w wysokości 1800 zł
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl