Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
FRAMPOL
2016.02.24 10:00

Planowana jest przebudowa drogi krajowej nr 74

Trwają konsultacje dokumentacji projektowej przebudowy "krajówki" od Frampola do granic powiatu. Mieszkańcy gminy mogą zapoznać się z dokumentacją i wnosić swoje uwagi. Inwestycja, która rozpocznie się w przyszłym roku, umożliwi przejazd samochodom ciężarowym.
Planowana jest przebudowa drogi krajowej nr 74
Planowana jest przebudowa drogi krajowej nr 74

Od kilku lat we Frampolu, na drodze krajowej nr 74 w stronę Zamościa, obowiązuje ograniczenie tonażu do 8 ton. Tiry jadące w kierunku Zamościa muszą we Frampolu skręcać na Biłgoraj i drogą wojewódzką 835 kontynuują trasę. Tę sytuacje może zmienić modernizacja drogi krajowej od Frampola. Niestety bez obwodnicy Gorajca ciężarówki daleko nie zajadą, ale planowana modernizacja odcinka drogi krajowej od Frampola jest pierwszym etapem umożliwienia tranzytu tą trasą w kierunku granicy.

Przebudowany odcinek będzie miał 7,4 km długości - od obwodnicy Frampola do granicy gminy. Pasy ruchu zostaną poszerzone o pół metra (do 3,5 m) i zostaną umocnione pobocza. Przebudowane zostaną także skrzyżowania z drogami publicznymi, zrobione zostaną m.in. odwodnienia, przejścia dla zwierząt, oświetlenie. Na wniosek władz Frampola zaprojektowane zostały także chodniki na terenach zabudowanych. Ponadto wybudowane zostanie miejsce do ważenia i kontroli pojazdów dla Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie.

" W ramach opracowywanej dokumentacji projektowej zakłada się korektę istniejącego układu dróg poprzecznych, w tym lokalnej sieci dróg powiatowych i gminnych. Do obsługi terenów przyległych do rozbudowywanej drogi krajowej nr 74, wzdłuż jej przebiegu (poza terenami zabudowanymi), projektowane są drogi dojazdowe, które w powiązaniu z istniejącym układem drogowym utworzą nowy układ komunikacyjny " - informuje inwestor, czyli Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Lublinie.

Od 22 do 29 lutego br. można zapoznać się z opisem i dokumentacją planowanej rozbudowy drogi krajowej nr 74. W tym czasie można również składać uwagi i wnioski dotyczące inwestycji, wypełniając formularze wyłożone w siedzibie Urzędu Miejskiego we Frampolu oraz dostępne na stronie internetowej urzędu.

W poniedziałek 29 lutego o godzinie 12 w Miejsko-Gminnym Ośrodka Kultury we Frampolu odbędzie się spotkanie z projektantami i przedstawicielami GDDKiA. Jeszcze nie został opracowany kosztorys inwestorski, więc nie wiadomo, ile kosztować ma inwestycja, ale jej realizacja zaplanowana jest na lata 2017-18.

RED.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Planowana jest przebudowa drogi krajowej nr 74, 0 out of 5 based on 0 ratings
RED. dodany
 
Odsłon: 6630
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (4)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
d47-0af
~ IJ   Nie należy zapominać o niezmotoryzowanych użytkownikach dróg, czyli rowerzystach. Aby efektywnie podnieść bezpieczeństwo tychże i pieszych zamiadt chodnika z drogiej kostki należy wybudować asfaltowy trakt pieszo rowerowy.
24 lutego 2016
+2
-2
PL
11d-16c
~ abc   Nie będzie hulał wiatr.
Przebudowa tego odcinka na razie nic nie zmieni i nadal ciężarówki będą przez Biłgoraj i Zwierzyniec jeździć.
Aby ciężarówki mogły jechać bezpośrednio z Frampola do Szczebrzeszyna to trzeba jeszcze wybudować obwodnicę Gorajca i przebudować odcinek Gorajec - Szczebrzeszyn, a to wszystko potrwa 10-15 lat.
Tak więc obwodnica była jak najbardziej potrzebna, bo już prawie 1,5 roku dzięki temu ciężarówki jadące od Frampola na Zamość nie jeżdżą Lubelską i obok urzędu miasta. No i jeszcze z 10 lat będą nią jeździć jako objaz odcinka Frampol - Szczebrzeszyn.
Poza tym obwodnica jest przecież wykorzystywana przez kierowców jadących w relacji Zamość - Nisko i Zamość - Przemyśl. Jak już zostanie wprowadzony zakaz wjazdu ciężarówek do centrum to będzie jedyna droga dla tranzytu od strony Zamościa na południe.
Poza tym może jak się kiedyś doczekamy terenów inwestycyjnych między ul. Batorego, a torami to obwodnica zostanie przedłużona w kierunku zachodnim i będzie obsługiwać te tereny i domeżdżające tam samochody od strony Zamościa.
24 lutego 2016
+2
-2
PL
179-39f
~ sylwek000   Czyli po północnej obwodnicy Biłgoraja wiatr będzie hulał. Chyba pieniądze wywalone w błoto. Odetchnął by najbardziej Zwierzyniec.
24 lutego 2016
+0
-6
PL
863-32e
~ jh u8   Te remonty dróg w Polsce to jest moda , a kiedy mieszkania tanie dla ludzi?Bolek obiecywał 100mil i wolne soboty, Kwaśniewski mieszkania i szybkie rozwody,i gdzie to wszystko?Narazie PIS daje nadzieje na 500 z tych milionów od Bolka
24 lutego 2016
+4
-9
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl