Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj
2018.07.03 11:04 | aktualizacja: 2018.07.03 11:09

"Sytuacja jest patowa"

Tak o tym co dzieje się w biłgorajskim szpitalu mówi starosta powiatu biłgorajskiego Kazimierz Paterak. Obecnie funkcjonują wszystkie oddziały, pielęgniarki jednak nie rezygnują z żądań płacowych, a termin pracy syndyka z 3 miesięcy został właśnie przedłużony do 31 stycznia przyszłego roku.
"Sytuacja jest patowa"
"Sytuacja jest patowa"

Temat biłgorajskiego szpitala powrócił podczas czwartkowej sesji Rady Powiatu, a wywołał go radny Henryk Paska, który pytał o to, czy były podejmowane działania przez władze powiatu, mające zapobiec obecnej sytuacji. Przypomnijmy, że spółka prowadząca placówkę jest w stanie upadłości, nie ma jednak prawomocnego orzeczenia sądu o upadłości, szpitalem zarządza syndyk. Problemem są także protesty pielęgniarek, które domagają się podwyżek.

Do tych kwestii odniósł się starosta powiatu Kazimierz Paterak. Mówił, że był u prezesa sądu w Świdniku, by przyśpieszyć rozpatrzenie wniosku, skargi na postanowienie sądu dotyczące upadłości spółki Arion. - Argumentowałem jaka jest sytuacja, mówiłem, że syndyk nie może podejmować konkretnych decyzji, pielęgniarki domagają się podwyżek. Poza syndykiem nikt nie jest w stanie podjąć żadnych decyzji, syndyk znowu broni się przed tym twierdząc, że dopóki nie będzie miał uprawomocnionego postanowienia sądu o upadłości, to on nie może zwiększać kosztów funkcjonowania zakładu, ze względu na to, że naraża się na ewentualne procesy ze strony spółki, gdyby ta wróciła, bo będą to dla spółki dodatkowe koszty - wyjaśniał starosta Paterak.

Gospodarz powiatu przypomniał także, że dotychczas odbyło się kilka spotkań nie tylko z pielęgniarkami. - Jedyne co mogłem zrobić to apelowałem, by wstrzymać się z tą akcją protestacyjną, bo tak to trzeba określić, gdyż to najgorszy moment jaki może być. Sprawa rozbija się o nieuczciwy podział środków na płace dla pracowników. Z opinii, a nie z dokumentów, bo mimo wielu próśb nikt mi tych dokumentów nie udostępnił, wynika, że bardzo dobrze wynagradzani są lekarze i pracownicy administracji, a średni personel bardzo słabo, jednak trudno rozmawiać na ten temat, gdy nikt nie chce udostępnić informacji zasłaniając się ochroną danych osobowych - mówił dalej Kazimierz Paterak.

Wyjaśnił także, że nawet jeśli znalazłyby się pieniądze na podwyżki dla pielęgniarek w budżecie powiatu nie ma możliwości prawnych ich przekazania.

- Rozmawialiśmy przecież o tym z radnymi, wszyscy wiedzą, że są jedynie dwa wyjścia, w mojej ocenie najkorzystniej byłoby przejąć zadanie jakie spoczywa na Arionie od syndyka, jednak do tego niezbędne jest prawomocne postanowienie o upadłości. Obecnie jednak panie pielęgniarki zaostrzają swoje żądania płacowe, w zasadzie żądając zerwania umowy. Oczywiście można umowę zerwać, ale w ten sposób wypadniemy z sieci szpitali, nawet jeżeli środki na funkcjonowanie szpitala można by uzyskać z NFZ bez konkursu, to już na przychodnie specjalistyczne te konkursy będą, jest duże ryzyko, że nie dostaniemy tych pieniędzy, a szpital bez przychodni specjalistycznych to nie to o co chodzi, tam są przecież dodatkowe pieniądze dla organu prowadzącego i dla pracowników. Poza tym zerwanie umowy naraża nas na ewentualne procesy z tytułu utraconych korzyści (jeśli spółka wróci do Biłgoraja - przyp. red.), to nie jest wzięte z sufitu, są starostwa które pozbyły się w ten sposób spółek i teraz sądzą się o odszkodowania - grzmiał starosta.

Nikt nie jest w stanie przewidzieć jak długo potrwa obecna sytuacja, wiadomym jest za to, że akta sprawy w poprzednim tygodniu trafiły do sądu II instancji, a syndykowi masy upadłości została przedłużona umowa na zarządzanie biłgorajskim szpitalem do 31 stycznia.

- Możemy się spotkać i dalej rozmawiać, ale musimy mieć świadomość konsekwencji długofalowych, bo umowę można zerwać w każdej chwili tylko co wtedy? Ewentualne koszty spadną na budżet powiatu, nie na mnie osobiście i to nie będą kwoty rzędu kilkudziesięciu tysięcy zł, a milionów. W moim odczuciu wykorzystałem wszystkie możliwości, w swoim czasie była wysłana skarga do Ministerstwa Sprawiedliwości, skarga została przekazana do skarbnika i sądu w Lublinie, było wiele spotkań u wojewody, byłem u prezesa sądu w Świdniku, by przyspieszyć procedury, by sytuacja się wyjaśniała, były kolejne spotkania, na których apelowałem do pielęgniarek by wstrzymać się z akcjami protestacyjnymi bo podcinamy gałąź na której siedzimy. Teraz czekamy - podsumował starosta powiatu biłgorajskiego.

red.
REKLAMA
Oceń:
2 głosy
"Sytuacja jest patowa", 5.0000 out of 5 based on 2 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 7802
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (33)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
018-0f8
~ max  Pamiętajmy że to za rządów PiS szpital został wydzierżawiony Arionowi. Podstawowym celem każdego dzierżawcy jest maksymalny zysk. Nie bez winy są też poprzedni włodarze którzy doprowadzili do ogromnego zadłużenia szpitala poprzez nietrafione inwestycje/ pralnia, spalarnia odpadów/ oraz przerosty administracji.
3 lipca 2018
+52
-8
2db-c86
~ do senior  W jaki sposób burmistrz i radni miejscy przyczynili się do obecnej sytuacji szpitala ?. Proszę pooglądać sesje rady miasta z poprzednich lat. Miasto dotowało szpital poprzez umarzanie podatków, opłat za wodę i ścieki itp. O dotacjach finansowych nie wspomnę. Pośrednio to wszyscy mieszkańcy dotowali szpital. Budżet miasta nie jest z gumy. Jak można mieć pretensje to tylko do starostwa.
3 lipca 2018
+44
-5
d66-811
~ starosta  Prawda jest taka, że problem szpitala kompletnie przerósł starostę, to nie to samo co rządzenie wsią. Więc pora tam wracać. Wypomina on zarobki pracownikom szpitala, a sam bierze 12 TYSIĘCY, za pierdzenie w stołek, przecinanie wstęg i sadzenie drzewek.
3 lipca 2018
+39
-2
Ostatnio dodane komentarze
2cd-f4d
~ ak  do ~ pacjent   nastawiony był na wyprowadzanie kasy jak w reszcie firm w polsce wolnej i swawolnej.nawet w brw matoły preezesy tylko wyprowadzają i zero podwyżek.to nie kopalnie że budżet da więcej.
7 lipca 2018
+2
-0
f4c-ad8
~ korsarka Krowiarka  do ~ Pacjent   faktury wypisać to może nawet krawcowa a pielęgniarka to młodyh doktorków potrafi skorygować.
7 lipca 2018
+1
-2
ae4-a5c
~ obiektywnie   Karygodnym jest lekceważenie pielęgniarek,skandalicznie niskie wynagrodzenia, to wielki wstyd kolejnych władz od góry do dołu.Bezczelnością jest wyrażanie się o nich, że są roszczeniowe. Otóż są nadzwyczaj cierpliwe, że za grosze wykonują bardzo trudną pracę. Coraz ich mniej,za kilka lat będzie jeszcze gorzej.
7 lipca 2018
+7
-0
183-c90
~ drinker   Sprzedać, wyburzyć, zrobić galerię i wszyscy będą szczęśliwi
7 lipca 2018
+1
-1
58e-eb8
~ edith  do ~ cytuję...   o d.....dajka dała minusa :))))
6 lipca 2018
+4
-1
aad-a03
~ cytuję...   Proponuję zwolnić d...dajki i prześcieradła prezesowe. A ich pensję rozłożyć na podwyżki dla pielęgniarek.
Do pielęgniarek - dziewczyny nie dajcie zastraszyć się zwolnieniami. Nie ma możliwości zamknąć szpitala, praca dla Was będzie zawsze.
Niech raczej starosta, dyrektor i inni martwią się o stołki, bo wybory zapewne wyeliminują tych asów z pracy. Z siłą wodospadu :)
6 lipca 2018
+7
-2
bf0-79b
~ piotr  do ~ Pacjent   Dlaczego podpisujesz się "pacjent" jak od razu widać, że pracujesz w biurowcu ? Dlaczego mącisz i utrudniasz Pielęgniarkom, aby wywalczyły to co im się należy - godziwą pensję ?!
Nie dostrzegasz różnicy między ich pracą, pomocą chorym, ratowaniem życia ludzkiego ? "Praca w administracji" - przekładanie papierków z kupki na kupkę, tworzenie zbędnej dokumentacji itp. Puknij się w czoło i zejdź na ziemię Gwiazdo Administracyjno.
6 lipca 2018
+10
-2
7dd-2f4
~ Pacjent   Proponuję wysłać administrację na tygodniowy urlop. Wtedy zobaczycie, czy pielęgniarki i lekarze dadzą radę. Czy wystawią faktury do NFZ, wypłacą sobie wynagrodzenie, a pacjent przekona się do administracji, gdy nie dostanie na czas swoich wyników badań albo kserokopii dokumentacji.
5 lipca 2018
+9
-8
ba2-ad1
~ formaldehyd  do ~ dobrze piszą   W tej radzie powiatu[ celowo z małej] jest ich dużo więcej plus urzędnicy od tego ze Starostwa. Dać im jakiegoś trenera,zamknąć w jednej sali na tydzień i może coś by z siebie wydusili a tak zbiorą się raz na jakiś czas, powiedzą,że NIE DA SIĘ, zainkasują dietę i spokój.
5 lipca 2018
+3
-0
7ca-918
~ dobrze piszą   że Pateraka przerasta to za co odpowiada,jak był wiedział ,że to go spotka byłby dalej kierownikiem , kierownika w dawnym internecie,tu dawaj tokarskiego za d , ę , to ten cwaniaczek i tchórz jednocześnie odpowiada najwięcej i najdłużej,brać sie za niego,a Paterak ma jeszcze 4 członków , brać ich do dzieła , nie głupoty,parady i przeciecia , podróże , szkolenia i klimatyzowanie się za nasze.
5 lipca 2018
+1
-0
869-d2b
~ dobre   ~ starosta Prawda jest taka, że problem szpitala kompletnie przerósł starostę, to nie to samo co rządzenie wsią. Więc pora tam wracać. Wypomina on zarobki pracownikom szpitala, a sam bierze 12 TYSIĘCY, za pierdzenie w stołek, przecinanie wstęg i sadzenie drzewek.
5 lipca 2018
+1
-0
89d-520
~ pacjent  do ~ mieszkaniec   Arion prawdopodobnie od początku nastawiony był na szybkie zyski ze szpitala co odbywało kosztem pacjentów i pracowników ,Wielu pacjentów od dawna jeśli tylko sytuacja na to pozwalała jeżdżą gdzie indziej,z powodu bardzo niskiego poziomu świadczenia usług medycznych w Biłgoraju.Więc o jakim cierpieniu pacjenta tu mowa. Fałszowanie dokumentacji medycznej w tym szpitalu kilka lat wstecz w celu wyłudzenia pieniędzy z NFZ świadczy o panującej tu i nie tylko patologii .W administracji szpitalnej czy w jakiejkolwiek innej nigdy nie brakowało ludzi i nie brakuje do przerzucania papierków czy to jest szpital czy co innego,porównywanie ich z pracą pielęgniarek jest pozbawione jakiegokolwiek sensu ,za chwilę ich nie będzie w ogóle bo za tak nędzne wynagrodzenie nikt nie zechce pracować w tym zawodzie . Wspomniałeś coś o prywatnych gabinetach gdzie lekarze zarabiają duże pieniądze,to może jeszcze powiedz coś jeszcze o tzw ,,dowodach wdzięczności '' zwanych też pod inną nazwą,w myśl zasady ,,jak się da to się zrobi'' a może tego w Biłgoraju już nie ma ?
4 lipca 2018
+6
-1
13a-13b
~ administracja  do ~ mieszkaniec   bo administracja jest zbędna
4 lipca 2018
+2
-3
065-316
~ dobre   Prawda jest taka, że problem szpitala kompletnie przerósł starostę, to nie to samo co rządzenie wsią. Więc pora tam wracać. Wypomina on zarobki pracownikom szpitala, a sam bierze 12 TYSIĘCY, za pierdzenie w stołek, przecinanie wstęg i sadzenie drzewek.
4 lipca 2018
+5
-0
988-eae
~ mieszkaniec  do ~ pacjent   problemem nie jest to, że pielęgniarki chcą zarabiać więcej, problem w tym, że nie rozumieją jak wygląda system podwyżek w momencie upadłości szpitala, syndyk nie może nic zrobić dopóki nie ma uprawomocnienia wyroku sądu, nie może i już, takie jest prawo i taka jest jego praca; prawda jest taka, że pielęgniarki w naszym kraju są bardzo roszczeniowe i pacjenci na tym cierpią, bo nie mów, że nie cierpi pacjent, który przez brak pielęgniraek nie może być przyjęty na oddział albo nie będzie operowany tylko musi jechać nie wiadomo gdzie, cierpi i nie może być leczony chociaż też płaci podatki i powinien mieć do tego prawo; poza tym, nie mówię o zarobkach lekarzy którzy najwięcej zarabiają poza pracą w szpitalu, ponieważ mają swoje prywatne placówki i tam robią kasę; piszę tylko, że śmiesznością jest porównywanie zarobków pielęgniarek i administarcji, bo administracja poza kierownictwem zarabia całe nic i nie ma dyżurów i miliona dodatków i nie strajkuje
4 lipca 2018
+6
-5
132-11b
~ pacjent  do ~ mieszkaniec   Sam byś tak zrobił gdyby cię postawili po ..ścianą''więc nie ***** głupot o zagrożeniu życia pacjentów,pacjent jest zagrożony jak od pielęgniarek wymaga się zaangażowania oraz aby brały odpowiedzialność za jego życie i zdrowie i nie dając im odpowiedniego wynagrodzenia ,one mają swoje rodziny które muszą utrzymać.Nie każdego stać aby być matką Teresą z Kalkuty,wiadomo lekarz musi zarobić więcej, ale czy tyle więcej aby ze swojej skromnej pensji kupić sobie np. Maserati myślę że niekoniecznie
4 lipca 2018
+12
-4
906-6d7
~ Witek   Rosłan do zmiany! Za to że dał honorowy tytuł Tokarskiemu.
3 lipca 2018
+6
-9
9c7-5d6
~ Pracownicy Arion Szpitale sp zoo   Czekamy na zaległe pensje z kilku miesięcy ...........
3 lipca 2018
+19
-0
424-9fc
~ mieszkaniec  do ~ haha   dopiero byłyby strajki pielęgniarek, jakby nie miał kto im wypłacić wynagrodzenia, bo nie byłoby administracji, proponuję się troszkę zastanowić :)
3 lipca 2018
+9
-8
688-0c6
~ j64   Wzrasta liczba utajnionych patentów
Wzrasta liczba utajnionych patentów JD Hancock/Flickr/CC BY 2.0
Amerykańska ustawa o tajności wynalazków z roku 1951 wymaga od rządu nałożenia „nakazu tajemnicy na wnioski patentowe, które zawierają poufne informacje, ograniczając w ten sposób dostęp do wynalazku oraz wstrzymując przyznanie patentu. Ten wymóg obejmuje również wnioski dotyczące wynalazków będących własnością osób prywatnych lub firm nie korzystających z funduszy lub wsparcia rządu.
Istnieje kilka typów nakazów tajemnicy, które różnią się od siebie stopniem tajności, poczynając od prostych zakazów eksportu, zezwalających jednak na ujawnienie szczegółów w uzasadnionych celach biznesowych, po zakazy, które wymagają przechowywania wniosków w bezpiecznym miejscu oraz odpowiednich uprawnień do zapoznania się z nimi.
Na koniec roku podatkowego 2016 liczba patentów objętych nakazem tajności wynosiła 5680 i była najwyższa od roku 1993.
Stany Zjednoczone posiadają dwustronne umowy dotyczące zgłoszeń patentowych z Wielką Brytanią, Australią, Niemcami, Japonią, Koreą, Francją i innymi krajami UE.
Utajnianie patentów wprowadzono pierwotnie podczas I wojny światowej. Nowe przepisy przyjęte w przededniu II wojny światowej powielały ten model. Aby złagodzić obawy wobec odkryć niezależnych naukowców, zaraz po wojnie Waszyngton wprowadził zakaz uniemożliwiający im staranie się patenty dotyczące szerokiego zakresu badań nad energią atomową.
Co więcej, na mocy ustawy o tajności wynalazków z roku 1951 kongres USA udzielił urzędowi patentowemu stałego upoważnienia do ograniczania dostępu do wniosków patentowych. Zgodnie z tym prawem agencje federalne mogą zwrócić się do urzędu, by objął określone wnioski zakazami, które mogą być odnawiane co roku. Każdy wynalazca, który złamie nakaz milczenia, może stracić prawo do patentu lub zostać ukarany grzywną bądź więzieniem.
Chociaż co roku odtajnianych jest kilka patentów, większość z nich wciąż pozostaje utajniona. Najdłużej trzymane w tajemnicy patenty pochodzą z początku lat 1940.
Tłum. Nexus
Źródło: Wolna Polska Wiadomości
3 lipca 2018
+0
-9
688-0c6
~ j64   Przedstawiciele służby zdrowia przyznają, że szczepionka przeciw grypie nie działa
Przedstawiciele służby zdrowia przyznają, że szczepionka przeciw grypie nie działa Daniel Paquet/Flickr/CC BY 2.0
Albertowi Einsteinowi przypisuje się powszechnie powiedzenie, że szaleństwem jest robienie tej samej rzeczy cały czas i oczekiwanie innych rezultatów. Według tej definicji cała opieka zdrowotna większości rozwiniętych krajów jest szalona. A to dlatego, że nalega ona co roku, żeby ludzie się szczepili przeciwko grypie, kiedy za każdym razem okazuje się to nieskuteczne?
Brytyjski Daily Mail informował niedawno, że tegoroczna szczepionka przeciwko grypie została zaprojektowana pod niewłaściwe szczepy, przez co tysiące ludzi, którzy już ją przyjęli, zmarnowali swój czas i pieniądze rządu.
Według Daily Mail agencja Public Health England (PHE) podała oficjalnie, że trójwalentna szczepionka, która ma zapobiegać jednemu szczepowi „B i dwóm szczepom „A grypy, jest nieskuteczna przeciwko tegorocznym dwóm najpowszechniejszym i złośliwym szczepom: typowi B/Yamagata i szczególnie agresywnemu szczepowi H3N2 znanemu jako „Aussie flu”. Pośród wszystkich szczepów te dwa znacząco nadwyrężyły zasoby już i tak przeciążonej brytyjskiej Państwowej Służby Zdrowia (National Health Service).
Przedstawiciele służby zdrowia powiadomili, że trzeba było odwołać ponad 55 000 operacji z uwagi na „ogromne przeładowanie szpitali z powodu epidemii grypy. Dziesiątki szpitali ostrzegają, że nie mają już wolnych łóżek dla nowych pacjentów.
Rosną obawy, że tegoroczny okres grypowy okaże się najgorszy od ponad 50 lat. Eksperci od dawna mówią, że szczepionka przeciwko grypie jest całkowicie bezwartościowa, szczególnie w przypadku najstarszych i najwrażliwszych pacjentów (powyżej 75 roku życia), których najczęściej nakłania się do ochronnego szczepienia.
Według PHE w roku 2016 przeciwko grypie zaszczepiło się 11 milionów Brytyjczyków, a mimo to liczba zgonów przypisywanych tej chorobie wzrosła o 40 procent. Tegoroczna szczepionka prawdopodobnie będzie jeszcze bardziej bezużyteczna przy przewidywanej zaledwie 20-procentowej skuteczności.
Tłum. Nexus
Na podstawie: http://www.naturalnews.com
Źródło: Wolna Polska Wiadomości
3 lipca 2018
+2
-10
b8f-62d
~ 32648   Może starosta wójt burmistrz i ich dwory oddadzą 20 % swoich zarobków i swoje nagrody i dadzą pielęgniarkom ?Czyż chrześcijanie nie powinni sobie pomagać?
3 lipca 2018
+10
-5
d66-811
~ haha  do ~ mieszkaniec   szpital bez pielęgniarek - niemożliwe
bez administracji - możliwe,
tyle w temacie
3 lipca 2018
+13
-7
d66-811
~ starosta   Prawda jest taka, że problem szpitala kompletnie przerósł starostę, to nie to samo co rządzenie wsią. Więc pora tam wracać. Wypomina on zarobki pracownikom szpitala, a sam bierze 12 TYSIĘCY, za pierdzenie w stołek, przecinanie wstęg i sadzenie drzewek.
3 lipca 2018
+39
-2
967-cf1
~ do seniora  do ~ Senior   Kolego przecież szpital Biłgorajski wydzierżawiono za czasów Pisu, można sprawdzić kto podpisał się pod umową i kto ją negocjował.Może warto upublicznić te dokumenty
3 lipca 2018
+15
-2
6af-712
~ mieszkaniec   protesty pielęgniarek to sklandal i śmieszność z ich strony, widać, że nie mają pojęcia o aspektach prawnych podwyżek oraz o obecnej prawnej systacji szpitala, co więcej nie potrafią nawet wykazać się dozą zainteresowania i sprawdzić jak sprawa wygląda od strony prawnej, co do pracowników administracji, ci ludzie zarabiają NAJNIŻSZĄ krajową, więc śmieszne jest, że starosta publicznie mówi o tym, że zarabiaja wiecej niż pielęgniarki, wporwadza przez to mieszkańców w błąd i odwraca kota ogonem, problemem jest to, że pielęgniarki poszły na FAŁSZYWE zwolnienia lekarskie i zarówno lekarze, którzy te zwolnienia wystawili jak i same zainteresowane powinny ponieść za to odpowiedzialność karną, bo przez ich zachowania cierpi życie i zdrowie mieszkańców
3 lipca 2018
+11
-17
4c9-7f8
~ CIENIASY   CHCĄ DOCIAGNĄĆ DO wyborów na jesieni i innym to wiano przekazać,
3 lipca 2018
+7
-0
649-bee
~ aa  do ~ Senior   a mówią, że na starość się mądrzeje..widać- niekoniecznie..
3 lipca 2018
+18
-3
2db-c86
~ do senior   W jaki sposób burmistrz i radni miejscy przyczynili się do obecnej sytuacji szpitala ?. Proszę pooglądać sesje rady miasta z poprzednich lat. Miasto dotowało szpital poprzez umarzanie podatków, opłat za wodę i ścieki itp. O dotacjach finansowych nie wspomnę. Pośrednio to wszyscy mieszkańcy dotowali szpital. Budżet miasta nie jest z gumy. Jak można mieć pretensje to tylko do starostwa.
3 lipca 2018
+44
-5
018-0f8
~ max   Pamiętajmy że to za rządów PiS szpital został wydzierżawiony Arionowi. Podstawowym celem każdego dzierżawcy jest maksymalny zysk. Nie bez winy są też poprzedni włodarze którzy doprowadzili do ogromnego zadłużenia szpitala poprzez nietrafione inwestycje/ pralnia, spalarnia odpadów/ oraz przerosty administracji.
3 lipca 2018
+52
-8
833-133
~ Senior   To wina wielu z nas mieszkańców. Nie chodzimy na wybory. Wygrywają Pateraki, Tokarskie i Rosłana z Decami. Jedni i ci sami. Biorą pensje wysokie, nawet ponad 10 tysięcy. I nie potrafią rozwiązać takich problemów. Kiedy ludzie zrozumiecie że trzeba zmienić PSL w starostwie i SLD z PO. Koledzy ich rządzą w mieście. Zmienić trzeba starostę i burmistrza. To Janusz Rosłan wręczył Tokarskiemu tytuł honorowego obywatela Biłgoraja. Za szpital? Ludzie zmienmy ich na jesieni i zobaczymy jaki prywaciarz weźmie ich do pracy za 10 tysięcy. Tych wybitnych fachowców.
3 lipca 2018
+16
-31
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
20 stycznia 2020 Biłgoraj
Kolejne fotopułapki w biłgorajskich lasach
Już za kilka dni w biłgorajskich lasach zostaną uruchomione kolejne fotopułapki, zainstalowane dzięki inicjatywie aktywistów z #BiłgorajEkoChallenge. W newralgicznych miejscach już można za to dostrzec tabliczki z napisem "Śmiecąc uśmiechaj się szczerze, być może jesteś w ukrytej kamerze".
dzisiaj, 09:39 Powiat
100 tys. km mniej na liczniku
we wtorek, godzina 09:35 Biłgoraj
Pięć osób trafiło do szpitala po zderzeniu audi z bmw
w czwartek, godzina 09:18 Goraj
Gorajski kalendarz na 2020 rok gotowy
9. edycja kalendarza stylizowanego gminy Goraj pod hasłem "Sen nocy leśnej" jest już dostępna. W role modeli wcielili się jak co roku mieszkańcy gminy i okolic, a wydawnictwo można już nabyć w Gminnym Ośrodku Kultury w Goraju.
dzisiaj, 08:11 Wólka Abramowska
Wyprzedzał na podwójnej ciągłej, był nietrzeźwy
we wtorek, godzina 09:04 Biłgoraj
Biłgoraj na 4. miejscu spośród 212 miast w Polsce
dzisiaj, 09:01 Biłgoraj
Był niepoczytalny. Nie pójdzie do więzienia?
W połowie ubiegłego roku w Biłgoraju doszło do rodzinnej tragedii. Daniel S. zaatakował nożem matkę i ojca. Kobieta zmarła, ale jej syn najprawdopodobniej nie odpowie za zabójstwo. Biegli psychiatrzy uznali, że w chwili popełnienia czynu był niepoczytalny. Prokuratura skierowała wniosek o umieszczenie go w zamkniętym szpitalu psychiatrycznym.
w poniedziałek, godzina 10:07 Biłgoraj
Ubywające kilometry
dzisiaj, 07:39 Rakówka
Pierwsi mistrzowie tenisa stołowego
w sobotę, godzina 23:15 Biłgoraj
Uczniowie RCEZ bawili się na studniówce
W sobotni wieczór, 25 stycznia, uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej bawili się na swoim pierwszym prawdziwym balu. Studniówka zorganizowana została w hotelu Janów w Borownicy.
w czwartek, godzina 09:55 Tarnowola
Zderzyły się dwie ciężarówki
dzisiaj, 08:14 Biłgoraj
Wielki sukces w ogólnopolskim konkursie
w niedzielę, godzina 16:58 Biłgoraj
Spotkanie opłatkowe Rodziny Radia Maryja
Tradycyjnie już w ostatnią niedzielę stycznia, w Biłgoraju odbyło się spotkanie opłatkowe Rodziny Radia Maryja. Wydarzenie rozpoczęło się od mszy św, po której członkowie i sympatycy RRM spotkali się w I LO im. ONZ.
we wtorek, godzina 09:28 Sól
Solskie Kolędowanie 2020
w piątek, godzina 10:21 Kraj
Zatrzymania i zarzuty dla sutenerów
21 stycznia 2020 Biłgoraj
Nowe zasady odbioru odpadów - kompostujesz zapłacisz mniej
Wraz z nowym rokiem wprowadzone zostały nowe zasady odbioru odpadów na terenie Biłgoraja. Sprawdź jak odpowiednio pozbywać się śmieci z posesji. Co ważne jeśli część trafi do kompostownika zapłacimy mniej. O ile?
we wtorek, godzina 08:07 Lubelszczyzna
Narada kadry dowódczej WOT
w poniedziałek, godzina 09:43 Biłgoraj
23-latek z promilami i bez uprawnień
we wtorek, godzina 10:24 Kopki
19-latek z Biłgoraja zderzył się z ciężarówką. Zginęła pasażerka
Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło wczoraj wieczorem w Kopkach w powiecie niżańskim. Kierujący audi 19-latek z Biłgoraja na skrzyżowaniu zderzył się z ciężarówką. W wyniku zdarzenia pasażerka osobówki zginęła na miejscu. Trwa wyjaśnianie dokładnych okoliczności i przyczyn tego tragicznego zdarzenia.
w czwartek, godzina 09:43 Biłgoraj
Uszkodzone szyby w przedszkolu
14 stycznia 2020 Biłgoraj
Miasto sprzedaje mieszkania
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl