Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj
2018.06.25 18:52 | aktualizacja: 2018.06.25 18:56

Strefa kibica zamknięta

Polska drużyna straciła szanse na wyjście z grupy na mundialu, a biłgorajscy miłośnicy piłki nożnej szanse na wspólne kibicowanie w oficjalnej strefie kibica. Dziś strefa przestała istnieć.
Strefa kibica zamknięta
Strefa kibica zamknięta

O tym, że w Biłgoraju powstanie pierwsza oficjalna strefa kibica informowaliśmy naszych czytelników w artykule pt. Oficjalna Strefa Kibica w Biłgoraju!.

Mieszkańcy Biłgoraja i okolic po raz pierwszy mogli wspólnie kibicować naszej drużynie walczącej na Mistrzostwach Świata w piłce nożnej odbywających się w Rosji podczas wtorkowego meczu biało - czerwonych z Senegalem. Fotorelacje znajdą Państwo pod adresem Biłgoraj kibicuje!. W niedzielny wieczór, 24 czerwca, kibice mogli zobaczyć ostatni mecz, niestety przegnane stracie Polaków z Kolumbią. Strefa miała działać do najbliższego czwartku. Dziś została jednak zamknięta.

- Główny organizator Oficjalnej Strefy Kibica w Biłgoraju, firma BBBJ oraz partnerzy: Urząd Miasta Biłgoraj, Starostwo Powiatowe, Biłgorajskie Centrum Kultury, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju informują, że ze względu na prognozowane w najbliższych dniach bardzo złe warunki atmosferyczne Oficjalna Strefa Kibica w Biłgoraju będzie zamknięta - czytamy w komunikacie.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
red. dodany
 
Odsłon: 6651
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (18)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
6df-91b
~ LBL  Strefa zamknięta to chyba zwrot 10 tyś. do budżetu miasta to tylko formalność jak mniemam.
25 czerwca 2018
+25
-1
9de-652
~ Mem  Kiedy dostanę 10 tys dopłaty do moich biznesów od miasta ?!
Ale strzał w kolano przed wyborami.
25 czerwca 2018
+22
-4
ac4-b35
~ 1396  Dobry biznes , dostali szmal i zamknęli biznes , polecam takie biznesy każdej firmie,To do burmistrza trzeba pisać o dofinansowaniu takich biznesów?Może ktoś wie kto to w UM załatwia?
25 czerwca 2018
+18
-2
Ostatnio dodane komentarze
a97-be3
~ wielki błąd   Decyzja o takim wydatkowaniu z miejskiej kasy jest niemądra.
27 czerwca 2018
+2
-0
b26-903
~ z Biłgoraja   Na zielone biłgorajskie musi być wymóg rejestracji tej nazwy jako produkt regionalny, a przede wszystkim producent musi udowodnić, że produkuje ten napój wg tradycyjnej receptury . każdy niesmaczny wyrób i zbyt drogi od tej nazwie szkodzi miastu. Państwowa Inspekcja Handlowa zajmie się tym.
27 czerwca 2018
+2
-0
1e0-b46
~ justin   skandalem jest, że burmistrz i radni przyznali 10 tys z naszych pieniędzy na biznes pana restauratora. Czas patrzeć władzy na ręce. Urzad Miasta nie ma własnych pieniędzy, wszystko co ma musi zebrac z podatkow.
26 czerwca 2018
+6
-0
1f8-718
~ do-aaaaa   A Janusz to protestował co?Radni to jego pacynki robią to co im każe , nie bądź naiwny 5 lat masz?
26 czerwca 2018
+4
-0
2d4-400
~ aaaaa   to chyba nie janusz glosowal tylko RADNI RADY MIASTA ???????????
26 czerwca 2018
+3
-3
c24-a2f
~ j23   Panie Jaskuła. Dostał Pan pieniądze z UM a może i nie tylko z UM na to żeby strefa była czynna na mecze Polaków. I nie ma nic do rzeczy że prognozy są takie a nie inne. Jeżeli Pan zamyka strefę to proszę o zwrot pieniędzy. Pan burmistrz powinien sie tym zainteresować.
26 czerwca 2018
+12
-1
1b5-d7b
~ człowieku  do ~ ,,,,   jak miasto nie dopłaciło to wejściówka kosztowała 10zł i wszyscy chawkali że powinno być za darmo.Może ty zorganizujesz coś dla mieszkańców miasta "za frii". Czyli np. ściągniesz dobry zespół muzyczny zorganizujesz koncert i zapłacisz ze swojej kieszeni.
26 czerwca 2018
+1
-10
696-665
~ ,,,,   To był pewnie jakiś układ miedzy urzędasami a tym organizatorem zwykłemu człowiekowi na pewno miasto by nie dało dziesięć tysiecy organizator jak sobie to otworzył to niech sobie sam inwestuje a nie pasożyt szuka w naszych podatkach, tyle firm upada dlaczego miasto nie pomaga np. z umorzeniem podatków itp. oby do wyborów głosuje na innego burmistrza może coś zmieni
25 czerwca 2018
+14
-1
d66-cea
a42-dcb
~ .   Może dziennikarze zainteresują się sprawą tych 10 tysięcy.
Tak na logikę to nie powinny zostać przekazane (a jak zostały to powinny być zwrócone do budżetu).
Umowa była, że strefa ma być do 28 i w zamian za to miasto obiecało 10 tysięcy dotacji.
25 czerwca 2018
+12
-1
ac4-b35
~ 1396   Dobry biznes , dostali szmal i zamknęli biznes , polecam takie biznesy każdej firmie,To do burmistrza trzeba pisać o dofinansowaniu takich biznesów?Może ktoś wie kto to w UM załatwia?
25 czerwca 2018
+18
-2
3ac-747
~ j64  
Utarła się opinia jakoby stosowanie środków ochrony roślin przyczynia się do wzrostu plonów eliminując szkodliwe chwasty dziesiątkujące trud rolników. W tym celu sięga się po coraz bardziej radykalne środki, zapominając o bezpieczeństwie i zdrowiu ludzi.
Kiedy w 1974 potentat branży biotechnologicznej i chemii organicznej koncern Monsanto wprowadził na rynek swój flagowy produkt Roundup, nikt nie przypuszczał jak wielki wpływ na środowisko wywoła stosowanie tego herbicydu. Substancją czynna herbicydu Roundup jest glifosat. Jedynym legalnym sposobem stosowania glifosatu w Polsce jest używanie go jako środka chwastobójczego w uprawach GMO. Jednakże okazuje się, że stosowanie Roundup-u zawierającego glifosat wybiega dalej niż producent zalecił. Glofosat znalazł nowe zastosowanie w rolnictwie. Stosuje się go do desykacji, czyli wysuszania roślin takich jak; zboża, rzepak , burak oraz ziemniak na kilka tygodni przed zbiorem. Praktyka mimo iż nie ma umocowania prawnego jest szeroko stosowana w Polsce. Niesie to za sobą obecność glifosatu w płodach rolnych dla ludzi i zwierząt.
Jakie są pozostałości glifosatu w ziarnach zbóż, rzepaku, i w produktach wytworzonych z tych roślin trudno oszacować ponieważ brak jest upublicznionych badań w tym zakresie. Glifosat stosowany jest również w parkach, przy drogach miejskich, do niszczenia niepożądanej zieleni w ogródkach przydomowych, co sprawia ,że środek ten wywołuje skażenie gleby, wody i powietrza. Resztki glifosatu pozostają w glebie do następnego sezonu. W tym czasie herbicyd oddziaływuje nie tylko na chwasty ale również na mikroorganizmy roślinne i zwierzęce w glebie.
Międzynarodowa Agencja Badań nad Rakiem zakwalifikowała glifosat jako rakotwórczy składnik. Skojarzono go z dwoma rodzajami nowotworu; nieziarnistym chłoniakiem złośliwym oraz nowotworem piersi. Jest prawdopodobnie najważniejszym czynnikiem rozwoju następujących chorób; bezpłodności, choroby Alzheimera, chorób układu krążenia, autyzmu, otyłości, stwardnienia zanikowego bocznego, chorób układu pokarmowego. Jego stosowanie wykazuje zależność z podwyższonym ryzykiem poronień u żon farmerów narażonych na działanie glifosatu. Stwarza możliwość występowania problemów z prawidłowym rozwojem płodu u kobiet. To zjawisko na masową skalę występuje w Argentynie, drugiej pod względem stosowania glifosatu po USA. Stosowanie herbicydu ingeruje we wiele procesów metabolicznych w roślinach i zwierzętach zaburzając równowagę między bakteriami jelit. Opublikowany raport potwierdza, że stosowanie glifosatu uszkadza DNA i jest czynnikiem napędowym mutacji prowadzącym do raka, wpływa negatywnie na rozwój neuronów i wzrost aksonów. Z obserwacji skutków stosowania glifosatu wynika, że powoduje lub istonie przyczynia się do deformacji dzieci już w łonie matek, długotrwałych zaburzeń umysłowych i poważnych problemów dermatologicznych. Intensywność schorzeń na terenach objętych stosowaniem glifosatu zwraca uwagę na korelacje w występowaniu tych dwóch czynników.
Najdłużej prowadzone badanie na szczurach wykazało, że gryzonie pijące wodę z Roundupem w śladowych ilościach dopuszczonych normami dla wody i ludzi wykształca się od 200-300 proc. więcej dużych guzów nowotworowych, powoduje problemy z sercem oraz uszkodzenia wątroby i nerek niż u szczurów nie pijacych wody z herbicydem. Ludzie pijąc wodę, spożywając żywność wyprodukowaną z surowców rolnych są narażeni na skutki stosowania glifosatu. W 18 krajach Europy wykryto glifosat w moczu badanych ochotników. Największą, bo aż w 90 proc. próbkach zawartość glifosatu mieli obywatele Malty. Na drugim miejscu plasują się Niemcy i Polacy z 70 proc. zawartości glifosatu wśród badanych ochotników. Badania przeprowadzone w Niemczech na grupie 211 ochotników na przełomie 2015-2016 wykazały, że u 99,6 proc. badanych osób wykryto zawartość glifosatu w moczu. Wśród 79 proc. badanych obywateli Niemiec ujawniono zawartość herbicydu 5-42 większą niż normy w dopuszczonej wodzie pitnej. W Hiszpanii, w kraju unijnym o największej areale upraw GMO 41 próbek wody gruntowej zawierały glifosat powyżej norm. W USA w 62 próbkach miodu nie ekologicznego wyśledzono glifosat, ale również pojawił się on w 42 próbkach miodu uprawianego ekologicznie, co dowodzi, że herbicyd przenosi się z wiatrem. Ma to wpływ na pszczoły które doświadczają zaburzeń nawigacji przestrzennej.To dowodzi ,że zagrożeni skażeniem tym środkiem są rolnicy uprawiający ziemię konwencjonalnymi metodami.
2,5 mln ton soi genetycznie modyfikowanej zawierającej glifosat jest rocznie sprowadzanej z USA. Soja importowana najczęściej kończy jako pasza dla zwierząt hodowlanych. W chwili kiedy kiedy bramy unijne otworzyły się na import genetycznie modyfikowanej soi błyskawicznie zmieniono unijną normę na zawartość glifosatu ,podwyższając ją 200-u krotnie.
18 czerwca w Sądzie Najwyższym dla okręgu San Francisco rozpoczęła się rozprawa przeciw Monsano ,pozew który wystosowały setki rodzin zajmujące się rolnictwem, które oskarżają koncern o śmierć swoich bliskich za rakotwórcze właściwości glifosatu.
zródło http://www.icppc.pl/antygmo/
prof.dr.hab. Jacek Nowak

Źródło: Planeta Przemian
25 czerwca 2018
+5
-8
47a-e99
~ Waldek   Rosłan do zmiany na jesieni! Dość tego. Gdzie i za co te 10 tysięcy?
25 czerwca 2018
+9
-8
6df-91b
~ LBL   Strefa zamknięta to chyba zwrot 10 tyś. do budżetu miasta to tylko formalność jak mniemam.
25 czerwca 2018
+25
-1
9de-652
~ Mem   Kiedy dostanę 10 tys dopłaty do moich biznesów od miasta ?!
Ale strzał w kolano przed wyborami.
25 czerwca 2018
+22
-4
f61-3b1
~ hucpa   jeszcze dobrze nie otworzyli i zamknęli,hucpa,zielone biłgorajskie gdzie jest,a te prześcieradła na płocie zamykające widok z ul kościuszki, co z nimi,a po dychu zbierane komu służą,blamaż na całą Polskę,śmiechu warte.I te 10 tysięcy na durno przyznane od Rosłana?
25 czerwca 2018
+17
-5
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
Gazetka Lidl - Zobacz aktualne promocje i nowe gazetki na stronie Moja Gazetka
REKLAMA
20 stycznia 2025 Biłgoraj
Nabór do miejskich szkół i przedszkoli
Wkrótce rozpocznie się rekrutacja do szkół podstawowych i przedszkoli prowadzonych przez samorząd Biłgoraja na rok szkolny 2025/2026. Do kiedy trzeba złożyć wymagane dokumenty?
w poniedziałek, godzina 12:28 Powiat
Gigant meblowy z Biłgoraja planuje zwolnienia grupowe
w sobotę, godzina 20:49 Biłgoraj
Osobówka wjechała w witrynę apteki
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball