Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj
2018.06.19 08:13 | aktualizacja: 2018.06.19 09:07

U wojewody o szpitalu

W poniedziałek, 18 czerwca, w związku z sytuacją w biłgorajskim szpitalu odbyło się spotkanie wojewody lubelskiego i przedstawiciela Narodowego Funduszu Zdrowia z radnymi powiatowymi.
U wojewody o szpitalu
U wojewody o szpitalu

Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek spotkał się w poniedziałek, 18 czerwca, z radnymi powiatu biłgorajskiego, reprezentującymi Prawo i Sprawiedliwość. Byli Beata Strzałka, Henryk Paska i Andrzej Kozina, obecni byli też Michał Mulawa i Adrzej Szarlip. Rozmawiano o możliwościach wyjścia z trudnej sytuacji szpitala w Biłgoraju.

- Wzywamy starostę biłgorajskiego z PSL - u do podjęcia działań mających na celu zapewnienie mieszkańcom powiatu stabilnego funkcjonowania jedynego szpitala. Całkowitą odpowiedzialność za obecną sytuację szpitala ponosi PSL wraz ze swoim koalicjantem w powiecie. Popieramy słuszne postulaty pielęgniarek, które domagają się podwyżek i apelujemy do starosty o podjęcie szybkich działań w tej sprawie - mówi Andrzej Szarlip.

- Za prowadzenie szpitala bezpośrednio odpowiedzialny jest starosta i to na nim ciąży odpowiedzialność w jaki sposób ten problem zostanie tam rozwiązany. My dbamy o to, żeby powiat biłgorajski miał zabezpieczone świadczenia zdrowotne dla szpitala i po to są moje spotkania ze starostą, dyrektorem szpitala i teraz z radnymi powiatowymi. Jestem przekonany, że sytuacja tam będzie się powoli stabilizowała - podkreślił po spotkaniu wojewoda Czarnek.

Także w poniedziałek, w siedzibie Starostwa Powiatowego w Biłgoraju odbyło się spotkanie z protestującymi pielęgniarkami, podczas którego o kwestiach finansowych mówili dyrektor Tomasz Kwiatkowski i syndyk masy upadłości Leszek Jarosz. Apelowano, by pielegniarki wróciły do swoich obowiązków i przeczekały trudny dla wszystkich czas. Relację ze spotkania znajdą Państwo pod adresem Apel do pielęgniarek o powrót do pracy.

LUW/red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
U wojewody o szpitalu, 0 out of 5 based on 0 ratings
LUW/red. dodany
 
Odsłon: 5182
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (19)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
cd9-349
~ ja  Dyrektor i syndyk apelują aby pielęgniarki wróciły do pracy, cyt; razem przeczekajmy ten trudny okres:) Ten trudny okres przeczekują już piętnaście lat, tak dla przypomnienia gdyby o tym syndyk i dyrektor nie wiedzieli, nie bałamućcie już więcej, ludzie nie mają za co żyć!
19 czerwca 2018
+25
-1
935-119
~ LBL  Od kiedy pis doszło do władzy diametralnie wzrosły dochody pana
mulawy co wynika z jego oświadczenia majątkowego, co najciekawsze ta kasa pochodzi z zatrudnienia w radach nadzorczych w spółkach zależnych od skarbu państwa np. Agrochem zależnej od Azotów Puławy. Może pan mulawa także dorzuci się i przekaże jakiś grosik na darowiznę dla szpitala przecież tyle doji od państwa.
19 czerwca 2018
+20
-2
b9a-d80
~ kato  Ciekaw jestem czy działacze PiS pamiętają z jakiej partii był Starosta ktory podpisal umowr z Arionem? Chyba z ich" gadek" typowopopulistycznych zapomnieli na amen o tym.PIS to ma niestety krótka pamięć o swych błędach
19 czerwca 2018
+17
-2
Ostatnio dodane komentarze
090-11e
~ Jan   Szarlip-PIS-lamski nieudacznik! Trzeba było apelować do PiS-owskich radnych w poprzednich kadencjach śp Onyszkiewicza, Schodzińskiego, Różańskiego i innych moralnych pigmejów oraz ZSL-owskiego Starosty Tokarskiego, żeby nie oddawali nowego szpitala w ręce szemranej spółki. Trzeba mieszkańcom ujawnić ile wyprowadził Arion forsy z kont szpitala. A ten ciągle wyborczy bełkot i słowotok uprawia. Strzałkowa wielka działaczka ona tylko potrafi wieńce składać przed tablicą smoleńską. To są bałwochwalcy a nie radni i samorządowcy. Im postawić kamień z wypisaną nazwą Smoleńsk to zaraz przed nim będą klękać i pokłony oddawać. Normalne umysłowe Średniowiecze. Gonić to barachło moralne. Teraz będą uzdrawiać szpital jak kasa pusta, pielęgniarki nie dostały poborów, sprzęt zdekapitalizowany. Ale dobrze wam tak, mieszkańcy powiatu-oddaliście rządy małpie bo ta was bawiła i obiecywała. Taki Januszek Burmistrz Rosłan przy pomocy Klechy i paru swoich lokai przetransferował z kont Urzędu Miasta na konto parafii WNMP 200 tyś zł na ,,malowanie kościoła" Wojewoda PIS-owski Czarnek na ten sam kościół przetransferował z kont Urzędu wojewódzkiego prawie 100 tyś zł. A ostatnio tzw premierzyna ,,z tableta Kaczorowego" Glina Gliński dołożył się do ,,malowania " z konta ministerstwa kultury kwotą 90 tyś zł.Tylko za tę forsę nie licząc zbiórek co miesięcznych przez proboszcza w kwocie 10 tyś/miesięcznie można by nowy kościół wybudować. A ile dali ci darczyńcy na szpital? Zaro-słownie: zero. Wiec jak ktoś jest chory i potrzebujący pomocy to niech nie idzie do szpitala, niech po pogotowie nie dzwoni tylko niech udaje się do proboszcza kościoła WNMP na ul. Zamojskiej. Tam jest 400 tyś zł z waszych podatków przekazanych przez w/w wymienionych i niech proboszcz udzieli wam pomocy i łóżka a także fachowej opieki pielęgniarskiej. Zapłaciliście za to z waszych podatków. A jak wam się to nie podoba takie rozwiązanie to do opieki paliatywnej do schroniska dla bezdomnych, drodzy wyborcy. Jak kto nie troszczy się o swój byt jak jest zdrowy na ciele i umyśle to niech potem łapy po pomoc nie wyciąga. Alleluja i do przodu!!!
20 czerwca 2018
+4
-2
021-518
~ PRAWDA TAKA   panie wojewodo starosta który podpisał umowę to lekarz sp,Onyszkiwicz,wicestaroosta Schodziński obaj z pisu z tym ten pierwszy szef powiatowych struktur w biłgorajskim i mieszatiel tokarski ,,członek,, c-y jeden z niewielu intrygantów.
20 czerwca 2018
+1
-0
387-01f
~ Obeznany   ..proszę zauważyć, że w trakcie spotkania mało dyskutowano o zaistniałej tragedii.. a tylko kto z jakiej partii i kto, po linii partyjnej jest winny temu !, a chorzy błąkają się po różnych szpitalach......
20 czerwca 2018
+5
-0
2b4-0c0
~ Prosit   Pan wojewoda popiera pielęgniarki bo go to nic nie kosztuje. Wręcz przeciwnie, wspaniała okazja przed wyborami żeby podłożyć opozycji świnię. Najpierw starosta z PiS oddał szpital szubrawcom, a teraz wojewoda z PiS bałamuci pielęgniarki i "popiera żądania płacowe" gdy Arion jest w upadłości! Jedne świnie z drugimi świniami urządzają sobie kampanię wyborczą. Ciekawe tylko ilu mieszkańców powiatu przypłaci to życiem...
20 czerwca 2018
+6
-2
d0b-f13
~ LBL   Coś piszą na ONET że kolega naszej delegacji do wojewody odda prawo jazdy. No ciekawe zobaczymy?
19 czerwca 2018
+4
-0
f71-9c5
~ 23   powiat wybrał psl i komuchów to niech teraz komuchy lecza jacy wyborcy taka władza
19 czerwca 2018
+3
-4
ed2-dec
~ pisiarz   Ludzie nie lamentujcie. Zapiszcie się do nas to jakieś korytko się znajdzie
19 czerwca 2018
+4
-1
889-323
~ Prawnik   Głupole z PIS!!! Czego Borowców nie rozliczycie z udziału w popieraniu PSL / Przecież to oni zadecydowali aby z PSL przejąć szpital
19 czerwca 2018
+3
-3
39a-dbd
~ Andrzej   Popatrzcie na majątek tego MULAWY. On i jego żona ile zarabiają na państwowych bo PiS wygrał i nagle takie stanowiska. Ludzie nie wybierajcie tego MULAWY nigdy!!! Ma dwa domy i mieszkanie i mało mu ????
19 czerwca 2018
+13
-2
3d4-27f
~ miro   226 tys. zgadnijcie czyje to dochody za ubiegły rok...nie,nie pana Wojewody
19 czerwca 2018
+6
-0
cd9-349
~ ja   Dyrektor i syndyk apelują aby pielęgniarki wróciły do pracy, cyt; razem przeczekajmy ten trudny okres:) Ten trudny okres przeczekują już piętnaście lat, tak dla przypomnienia gdyby o tym syndyk i dyrektor nie wiedzieli, nie bałamućcie już więcej, ludzie nie mają za co żyć!
19 czerwca 2018
+25
-1
29e-461
~ znawcy 7 bolesci   szarlip zna sie jak na gwiazdach polarnych ale mieszać to pierwszy,a mulawa zarabia 850 zł dziennie co wynika z oswiadxenia majatkowego za 2017 rok to może pomóc np.jakiś datek i tak mu zostanie wiecej niż przecietnie.Co tu robi jak pracuje w azotach puławy?
19 czerwca 2018
+11
-1
935-119
~ LBL   Od kiedy pis doszło do władzy diametralnie wzrosły dochody pana
mulawy co wynika z jego oświadczenia majątkowego, co najciekawsze ta kasa pochodzi z zatrudnienia w radach nadzorczych w spółkach zależnych od skarbu państwa np. Agrochem zależnej od Azotów Puławy. Może pan mulawa także dorzuci się i przekaże jakiś grosik na darowiznę dla szpitala przecież tyle doji od państwa.
19 czerwca 2018
+20
-2
638-520
~ LBL   Mam propozycję niech radni powiatowi z pis co miesiąc swoje diety przekazują w ramach darowizny na szpital.Co panie i panowie radni na to?
19 czerwca 2018
+13
-2
b9a-d80
~ kato   Ciekaw jestem czy działacze PiS pamiętają z jakiej partii był Starosta ktory podpisal umowr z Arionem? Chyba z ich" gadek" typowopopulistycznych zapomnieli na amen o tym.PIS to ma niestety krótka pamięć o swych błędach
19 czerwca 2018
+17
-2
d5f-478
~ Kazik   A wytłumaczcie mi proszę jakie kompetencje ma kozina żeby tam w ogóle być? Drugą sprawą jest , że postulaty pielęgniarek są jak najbardziej słuszne tyle , że nie w tym momencie. Trzeba szpital wyciagnąć na prostą i wtedy podwyżki. Dla wszystkich bo pensje jakie są w szpitalu są co najwyżej komiczne. No i wtedy do odpowiedzialności osoby , które doprowadziły do sytuacji. Łatwo sprawdzić gdzie popłynęły pieniądze ze szpitala. Czy prezesi to odczuli czy może kasa popłynęła do prywatnych biznesów?
19 czerwca 2018
+10
-2
e8a-480
~ kupa   pisowcy jak zwykle, zamiast rozmawiać o problemie czytają polityczne przemówienia i kto jest za co odpowiedzialny wraz z koalicjantem. Za koalicji jednak szpital funkcjonował a za pis - padł.
19 czerwca 2018
+13
-4
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
20 stycznia 2020 Biłgoraj
Kolejne fotopułapki w biłgorajskich lasach
Już za kilka dni w biłgorajskich lasach zostaną uruchomione kolejne fotopułapki, zainstalowane dzięki inicjatywie aktywistów z #BiłgorajEkoChallenge. W newralgicznych miejscach już można za to dostrzec tabliczki z napisem "Śmiecąc uśmiechaj się szczerze, być może jesteś w ukrytej kamerze".
dzisiaj, 09:39 Powiat
100 tys. km mniej na liczniku
we wtorek, godzina 09:35 Biłgoraj
Pięć osób trafiło do szpitala po zderzeniu audi z bmw
w czwartek, godzina 09:18 Goraj
Gorajski kalendarz na 2020 rok gotowy
9. edycja kalendarza stylizowanego gminy Goraj pod hasłem "Sen nocy leśnej" jest już dostępna. W role modeli wcielili się jak co roku mieszkańcy gminy i okolic, a wydawnictwo można już nabyć w Gminnym Ośrodku Kultury w Goraju.
dzisiaj, 08:11 Wólka Abramowska
Wyprzedzał na podwójnej ciągłej, był nietrzeźwy
we wtorek, godzina 09:04 Biłgoraj
Biłgoraj na 4. miejscu spośród 212 miast w Polsce
dzisiaj, 09:01 Biłgoraj
Był niepoczytalny. Nie pójdzie do więzienia?
W połowie ubiegłego roku w Biłgoraju doszło do rodzinnej tragedii. Daniel S. zaatakował nożem matkę i ojca. Kobieta zmarła, ale jej syn najprawdopodobniej nie odpowie za zabójstwo. Biegli psychiatrzy uznali, że w chwili popełnienia czynu był niepoczytalny. Prokuratura skierowała wniosek o umieszczenie go w zamkniętym szpitalu psychiatrycznym.
w poniedziałek, godzina 10:07 Biłgoraj
Ubywające kilometry
dzisiaj, 07:39 Rakówka
Pierwsi mistrzowie tenisa stołowego
w sobotę, godzina 23:15 Biłgoraj
Uczniowie RCEZ bawili się na studniówce
W sobotni wieczór, 25 stycznia, uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej bawili się na swoim pierwszym prawdziwym balu. Studniówka zorganizowana została w hotelu Janów w Borownicy.
w czwartek, godzina 09:55 Tarnowola
Zderzyły się dwie ciężarówki
dzisiaj, 08:14 Biłgoraj
Wielki sukces w ogólnopolskim konkursie
w niedzielę, godzina 16:58 Biłgoraj
Spotkanie opłatkowe Rodziny Radia Maryja
Tradycyjnie już w ostatnią niedzielę stycznia, w Biłgoraju odbyło się spotkanie opłatkowe Rodziny Radia Maryja. Wydarzenie rozpoczęło się od mszy św, po której członkowie i sympatycy RRM spotkali się w I LO im. ONZ.
we wtorek, godzina 09:28 Sól
Solskie Kolędowanie 2020
w piątek, godzina 10:21 Kraj
Zatrzymania i zarzuty dla sutenerów
21 stycznia 2020 Biłgoraj
Nowe zasady odbioru odpadów - kompostujesz zapłacisz mniej
Wraz z nowym rokiem wprowadzone zostały nowe zasady odbioru odpadów na terenie Biłgoraja. Sprawdź jak odpowiednio pozbywać się śmieci z posesji. Co ważne jeśli część trafi do kompostownika zapłacimy mniej. O ile?
we wtorek, godzina 08:07 Lubelszczyzna
Narada kadry dowódczej WOT
w poniedziałek, godzina 09:43 Biłgoraj
23-latek z promilami i bez uprawnień
we wtorek, godzina 10:24 Kopki
19-latek z Biłgoraja zderzył się z ciężarówką. Zginęła pasażerka
Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło wczoraj wieczorem w Kopkach w powiecie niżańskim. Kierujący audi 19-latek z Biłgoraja na skrzyżowaniu zderzył się z ciężarówką. W wyniku zdarzenia pasażerka osobówki zginęła na miejscu. Trwa wyjaśnianie dokładnych okoliczności i przyczyn tego tragicznego zdarzenia.
w czwartek, godzina 09:43 Biłgoraj
Uszkodzone szyby w przedszkolu
14 stycznia 2020 Biłgoraj
Miasto sprzedaje mieszkania
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl