Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
KRAJ Artykuł sponsorowany
2018.05.21 09:45

Skąd wziąć dodatkową gotówkę?

Życie pisze nieprzewidywalne scenariusze. Niestety, wiele z nich wymaga od nas wkładu finansowego, którego często nie posiadamy. Niespodziewana choroba, lub brak gotówki na przeprowadzenie transakcji życia - powodów jest wiele, tak samo jak i rozwiązań problemów tego typu.
Skąd wziąć dodatkową gotówkę?
Skąd wziąć dodatkową gotówkę?

Bank

Jedną z pierwotnych i najbardziej podstawowych funkcji banków jest pożyczanie pieniędzy. Aktualnie na rynku można spotkać kredyty na rozmaite cele, z różnymi formami zabezpieczeń, o szerokim zakresie wartości pożyczanych kwot. Korzystanie z nich jest pewne. Wiemy, z czym i z kim mamy do czynienia, przygotowana dla nas oferta jest dobrana rzetelnie. Ta instytucja zapewnia także bezpieczeństwo, na wypadek dalszych losowych wypadków takich jak np. spadek wartości hipoteki, która posłużyła nam do wzięcia kredytu hipotecznego - pożyczka jest odpowiednio ubezpieczona. Ponadto banki objęte są szczególnym nadzorem KNF oraz kompleksową kontrolą Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Dzięki nim nie mamy powodów, aby martwić się o swoje środki finansowe. Niemniej jednak, aby pozwolić sobie na ten komfort, trzeba spełniać dosyć rygorystyczne wymagania, opierające się głównie na wysokości naszego dochodu podstawowego. Osoby, które mają niskie zarobki najczęściej muszą szukać innych, alternatywnych form finansowania, albo zabezpieczać się mieniem lub poręczeniem zdolności kredytowej przez rodzinę i bliskich.

Pożyczki pozabankowe

Parabank jest instytucją dość młodą, która święci triumfy na polskim podwórku. Ich działanie jest bardzo podobne do banków, lecz funkcjonują w oparciu o inne prawo, niż Prawo Bankowe. Wiąże się to m.in. z wymaganym kapitałem początkowym, potrzebnym do powołania tego rodzaju placówki. Najczęściej oferowanym przez nie produktem są kredyty i mikropożyczki. Cieszą się one popularnością wśród klientów, ponieważ parabanki co do zasady nie prowadzą tak rygorystycznej i wyśrubowanej kontroli klientów ubiegających się o wsparcie finansowe. Nie wymagają one przedstawienia historii swoich przychodów, co jest na rękę osobom zatrudnionym w oparciu o umowę zlecenie, czy umowę o dzieło. Ponadto brak poręczenia, lub zabezpieczenia mienia jest dodatkowym atutem. Jednakże każdy kij ma dwa końce - niektóre nieuczciwe firmy czasami zmieniają za naszymi plecami stawki oprocentowania, w przypadku parabanku nie mamy ochrony Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, czy Komisji Nadzoru Finansowego, ale osoby o takiej niemoralnej postawie są rzadkością oraz szybko wypadają z rynku, więc z odpowiednią dozą rozsądku korzystanie z tego typu instytucji jest tak samo bezpieczne jak używanie usług klasycznego banku.

Oszczędności

Jak mawiali starożytni Rzymianie - Tempus dicitiae - czas to pieniądz, a więc aby go zaoszczędzić podczas szukania idealnej dla nas pożyczki warto zainteresować się ofertą różnych internetowych porównywarek pożyczek. Istnieje ich spora liczba, więc w celu dalszej oszczędności czasu podpowiadamy, że serwis finanovacash.pl oferuje najbardziej przejrzysty interface użytkownika. Przy użyciu dwóch suwaków ustawiamy kwotę, którą mamy zamiar pożyczyć oraz termin jej spłaty, po czym dostajemy długą listę ofert, w raz z najważniejszymi parametrami takimi jak RRSO, które nierzadko w przypadku terminowej spłaty wynosi 0%.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Skąd wziąć dodatkową gotówkę?, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 957
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (0)

Forum tego artykułu zostało zamknięte.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl