Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj
2018.04.02 13:03 | aktualizacja: 2018.04.04 12:33

Żołnierze Obrony Terytorialnej ćwiczyli w biłgorajskich lasach

W lasach nieopodal Biłgoraja przeprowadzono ćwiczenia Wojsk Obrony Terytorialnej, w których uczestniczyły kompanie biłgorajska i janowska, wchodzące w skład 25 batalionu lekkiej piechoty z Zamościa. Żołnierze doskonalili swoje umiejętności 24 i 25 marca.
Żołnierze Obrony Terytorialnej ćwiczyli w biłgorajskich lasach
Żołnierze Obrony Terytorialnej ćwiczyli w biłgorajskich lasach

Terytorialsi, bo o nich mowa mają obowiązek uczestniczenia w szkoleniach weekendowych, podczas których poznają zasady obowiązujące na polu walki.

W dniach 24-25 marca po raz pierwszy takie ćwiczenia odbyły się na terenie powiatu biłgorajskiego. Woskowi z 254 kompanii lekkiej piechoty, w której służą żołnierze z powiatu biłgorajskiego, a także 255 kompania lekkiej piechoty z powiatu janowskiego (obie wchodzą w skład 25 batalionu lekkiej piechoty z Zamościa) brali udział w szkoleniu przeprowadzonym w biłgorajskich lasach, a dokładniej w okolicy Rap Dylańskich.

Jak informuje w rozmowie z portalem bilgorajska.pl kpt. Bernard Szczęśniak, dowódca biłgorajskiej kompanii, podczas szkolenia żołnierze doskonalili swoje umiejętności w określonych sytuacja wynikających z obszaru działania np.: pokonywania terenu różnymi sposobami, działania w terenie lesistym, prowadzenia działań nieregularnych z wykorzystaniem specyficznych uwarunkowań terenu, marszu ubezpieczonego, obserwacji, bytowania. Podczas trwania szkolenia żołnierze pokonali blisko 35 km.

W trakcie dwudniowych ćwiczeń Terytorialsi realizowali szereg zadań wynikających z programu szkolenia, między innymi poszerzali swoją wiedzę z zakresu taktyki i terenoznawstwa.

Przypomnjmy:

Wojska Obrony Terytorialnej to piąty rodzaj sił zbrojnych, istniejących na terenie kraju. Ich formowanie rozpoczęło się pod koniec 2015 r. W każdym województwie będą istniały brygady, te podzielone są na bataliony, w skład których z kolei wchodzą kompanie, przypisane terytorialnie powiatom. Kilka miesięcy temu utworzony został biłgorajska kompania Wojsk Obrony Terytorialnej. Wchodzi ona w skład batalionu zamojskiego. W każdej chwili mogą mogą przyłączyć się kolejni chętni do służby. Więcej na ten temat znajdą Państwo w artykule pt. Terytorialsi także w Biłgoraju.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Żołnierze Obrony Terytorialnej ćwiczyli w biłgorajskich lasach, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 6792
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (26)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
c4f-0b6
~ mm  mieli amunicję, czy krzyczeli jep, jep, jep?
2 kwietnia 2018
+28
-12
8e6-c36
~ rezerwista  tak zwane mięso armatnie
2 kwietnia 2018
+25
-11
Ostatnio dodane komentarze
86d-83c
~ aa  do ~ aaaa   ha ha ha..
4 kwietnia 2018
+0
-1
4ab-780
~ wiecie dlaczego jak niosą karabiny to lufami do dołu ?   kiedyś żołnierza szkolił "trep" ,a jak "trep" nie dał rady to wyszkoliła "fala" i nosiło się giwerę lufą do góry bo nikt sobie krzywdy nie zrobił. Dzisiaj noszą lufami do dołu ,bo przy dzisiejszym szkoleniu to nosząc giwerę lufami do góry by sobie łby po odstrzeliwali.
4 kwietnia 2018
+4
-7
9fd-40d
~ panie zawodowy trepie   gdybyś miał chociaż pojęcie o wojsku takie jakie miały komunistyczne trepy , to popatrzył byś na tych przebierańców w białym moro maskującym i byś wiedział że ten zielony plecak przedłuża mu życie o czas przeładowania karabinu przeciwnika. Te żołnierzyki nawet nie potrafią się zamaskować bo jakiś wyszkolony trep wyposażył ich w biały maskujący ubiór i zielony plecak.
3 kwietnia 2018
+3
-6
673-12a
~ stara rezerwa  do ~ as   Nie, kółko różańcowe.
3 kwietnia 2018
+5
-3
f38-2c4
~ as  do ~ stara rezerwa   I uważasz że to było wojsko?
3 kwietnia 2018
+1
-4
e44-828
~ stara rezerwa  do ~ aaaa   Osiem tygodni Orzysza w 84 r. za komuszego wojska. Kto był to wie, kto nie był nigdy nie zrozumie. Mundur biały od soli, w masce pgaz. krew, OP1 jak druga skóra. Swoje mam za sobą wytrzymałem. Do harcerstwa już się nie zapiszę, nie te lata. Więc goń się leszczu i nie wypisuj *****
3 kwietnia 2018
+9
-1
f30-ba6
~ JW4009   Napewno nie mieli ostrej amunicji. Przy wylocie lufy mają założone dorzutniki. Zdjęcie nr2 pokazuje, że bez telefonu dnia nie może wytrzymać, do mamy dzwoni, do panienek pochwalić jaki on zabijaka. To nie są nawet koty. To nie jest biała taktyka, to nie jest Wojsko, To jest nic !!!!
3 kwietnia 2018
+4
-6
813-f3c
~ s   Wzięli fotografa to już mordki dla ruskich obfotografowane. Totalny brak profesjonalizmu.
3 kwietnia 2018
+2
-0
a8c-6d9
~ mm  do ~ Sitarz   myślę, że nic. mogliby sobie kuku zrobić.
3 kwietnia 2018
+3
-0
897-cdb
~ ak®  do ~ j64   Co ty opowiadasz facet ???
Majtki od Krowiarki ponad 13-letnie co mnie nimi obdarowywała i kazała trzymać w kolekcji już się rozlatują a całun miał by wytrzymać ??
Chyba w zatkanej butelce gdzie by nie było prawie tlenu.
Z całym szacunkiem to jest marketing ówczesnego kościoła .
Te całe stodoły anielskich włosów których było ponoć tylko 3 szt albo kilka upchanych stodół kopytek z osła na którym do Jerozolimy wjechał pan Jezus.A jak wiadomo był tylko jeden osiłek./
A poza tym po co komu kawał wątpliwego pochodzenia materiału.
Rękopisy z Kumram pisane na wyprawionej owczej skórze były trzymane schowane w suchej jaskini w glinianych solidnych dzbanach zatkanych szczelnie i bardzo dokładnie gliną a się prawie rozlatują a materiał miał by wytrzymać ?? Żenada .
Moje kolekcje schowam do hermetycznej beczki i zakpię pod budynkiem Black Red White na Krzeszowskiej 63 z dopiskiem
Ewelinka ksywa Krowiarka pełniąca funkcję królowej Jezabel i pierwsza Hamanina w firmie .Poniżej wpis nazwisk jej pajaców którymi pociągała za sznurki .
Oczywiście każdą sprawę trzeba zbadać i tak oto naukowcy za paręset lat będą milki wspaniałe artefakty historyczne .
Sama Krowiarka gada ,,grunt to mieć ,,dobry" pomysł"
3 kwietnia 2018
+2
-3
d29-a4f
~ aaaa   Ej ..stara rezerwa ...jakie dzieciaki ..60 % to właśnie stara rezerwa..nikt ich tam na siłe nie pchał ....masz jaja to wstąp i zobaczysz czy wytrzymasz chociaż to dwu dniowe szkolenie...dowódcy to młodzi oficerowie z jednostek specjalnych i uwierz że nie dadzą posiedzieć...każdy cwany za komputerem i tylko wpisywać negatywne opinie...wstąpić i zobaczyć a nie pier.....jakieś farmazony. Masz jaja to wstąp do OT .
3 kwietnia 2018
+14
-9
a58-909
~ expert  do ~ j64   Całun to średniowieczny falsyfikat, nie podniecaj się.
3 kwietnia 2018
+4
-6
932-711
~ stara rezerwa   Dzieciaki oderwane od komputerów i smartfonów. Jak ruszy w szpicy Specnaz, narobią w portki i uciekną do mamy.
3 kwietnia 2018
+7
-13
e95-f15
~ j64   Naukowiec zrekonstruował postać z całunu turyńskiego. Ewangelia mówi prawdę!
/ fot. mat.pras.
redakcja
KONTAKT Z AUTOREM
REKLAMA
„Z naszych badań wynika, że Jezus był niesłychanie piękny: smukły, a zarazem dobrze zbudowany" - mówi prof. Giulio Fanti, który podjął się trójwymiarowej rekonstrukcji odbicia Chrystusa z tzw. całunu turyńskiego, czyli tkaniny, którą był owinięty Jezus po ukrzyżowaniu.
Uważamy zatem, że wreszcie jesteśmy w stanie powiedzieć, jak wyglądał Jezus, kiedy żył na ziemi. Teraz nie będzie już można przedstawiać Go, pomijając to dzieło
- powiedział profesor Fanti w rozmowie z tygodnikiem "Chi".
Z naszych badań wynika, że Jezus był niesłychanie piękny: smukły, a zarazem dobrze zbudowany. Miał metr osiemdziesiąt, podczas gdy w tamtych czasach średni wzrost wynosił około 1 m 65 cm. Miał królewski i dostojny wygląd
- dodał dla magazynu "Vatican Insider".
Fot. pl.aleteia.org
Włoski naukowiec jest wykładowcą Uniwersytetu Padewskiego i badaczem relikwi. Na podstawie jego badań nad tzw. całunem turyńskim, na którym widnieje oblicze Jezusa, stworzono trójwymiarową figurę Zbawiciela. Efekt końcowy zapiera dech w piersiach - jest nie tylko wiernym odwzorowaniem postaci z płótna, ale koresponduje także z biblijnymi opisami.
2 kwietnia 2018
+3
-5
e95-f15
~ j 64  
2 kwietnia 2018
brak ocen
915-b6a
~ Jonny 67   Tak kiedyś WOT nazywało sie ZHP
2 kwietnia 2018
+9
-5
088-b21
~ wolf666   chcesz Pokoju szykuj sie do Wojny
2 kwietnia 2018
+7
-3
f44-f21
~ Sitarz  do ~ mm   Czy mieli amunicję? popatrz na zdjęcie nr 19 i 20 i jak myślisz co jest w magazynkach.
2 kwietnia 2018
+4
-5
aa0-ace
~ żołnierz   Proszę was nie piszcie głupot jak nie widzieliście jak wygląda szkolenie żołnierza WOT. Nie byłes nie widziałeś to nie oceniaj.Byłem na szkoleniu Wotu i wiem jak to wygląda. Przyjedz wstąp i zobacz a nie pisz głupot . Służe w wojsku juz naście lat i z całą odpowiedzialnością stwierdzam że to szkolenie jest bardzo dobre i profesjonalne . Nie pisz głupot jeden z drugim jak nie wiesz o co chodzi.
2 kwietnia 2018
+25
-14
414-413
~ 3   obok była ekstremalna droga krzyżowa, dobrze,że nie strzelali do wroga .ciekawe czy przeszli by 50 km i w jakim czasie
2 kwietnia 2018
+11
-5
adc-a2a
~ logan   jest jescze wieksza glupota-W 2017 r.Macierewicz,na zwolanej specjalnie konferencji,poinformowal,ze MON skierowal do amerykanskiej firmy RAYTHEON wniosek ofertowy na zakup patriotow i zapewnil ze POLSKA NIE ZAPLACI WIECEJ NIZ 30 MILIARDOW PLN ZA 8 BATERII.Tymczasem w marcu 2018 r,Blaszaczak oglosil wielki sukces negocjacyjny po ktorym Polska zaplacila 16 MILIARDOW ZA 2 BATERIE!!!!!!!.wychodzi na to iz rzadza MON matoly matemtyczne co nawet 30 podzielic na osiem nie umieja a 30 miliardow to jest to samo co 64 miliardy.....
2 kwietnia 2018
+5
-4
c4f-0b6
~ mm   mieli amunicję, czy krzyczeli jep, jep, jep?
2 kwietnia 2018
+28
-12
d99-834
~ hh   Tak trzymać! Gonić bolszewika i wiecznych malkontentów, czerwoną zarazę, won!
2 kwietnia 2018
+13
-15
8e6-c36
~ rezerwista   tak zwane mięso armatnie
2 kwietnia 2018
+25
-11
05a-e08
~ j 64   niewygodne.info.pl

Mit ekologicznej elektromobilności: Produkcja akumulatorów do jednej Tesli generuje ilość CO2 zbliżoną do 8 lat jazdy na dieslu
poniedziałek, 26.06.2017 r.

foto: Hakan Dahlstrom (Flickr.com / CC by 2.0)
Osoby zafiksowanie na punkcie samochodów elektrycznych z pewnością nie będą zadowolone - okazuje się, że proces produkcji baterii do tego typu pojazdów przy użyciu dotychczas stosowanych technologii generuje bardzo dużą ilość CO2 do atmosfery. Zgodnie z raportem Szwedzkiego Instytutu Badań nad Środowiskiem stworzenie baterii do eko-samochodu może generować ilość dwutlenku węgla zbliżoną do emisji, jakie powstają przez ponad 8 lat użytkowania auta z silnikiem spalinowym diesla! Oto ciemniejsza strona współczesnej mody na bycie "eko".

Szwedzki Instytut Badań nad Środowiskiem na zlecenie rządu Szwecji oraz Szwedzkiej Agencji Energetycznej przeprowadził badania na temat wpływu, jaki na środowisko wywiera proces produkcji baterii litowo-jonowych, które są używane w uchodzących za ekologiczne samochodach elektrycznych. Wyniki tych badań są co najmniej zaskakujące. O ile pojazdy elektryczne w trakcie ich użytkowania rzeczywiście nie emitują do atmosfery żadnego CO2, to produkcja wykorzystywanych w tych samochodach baterii generuje olbrzymie ilości dwutlenku węgla.
r e k l a m yMats-Ola Larsson z Szwedzkiego Instytutu Badań nad Środowiskiem wyliczył, że aby przy użyciu współczesnej technologii wyprodukować baterię do elektrycznego Nissana Leafa, trzeba najpierw wyemitować do atmosfery ilość CO2, którą można porównać z ilością CO2 wyemitowaną w trakcie użytkowania samochodu spalinowego z silnikiem diesla przez 2 lata i 9 miesięcy. Jeszcze więcej dwutlenku węgla ma powstawać w trakcie produkcji baterii do popularnej Tesli. Zgodnie z wyliczeniami Larssona ilość CO2 jest w tym przypadku zbliżona do emisji, jakie powstają przez ponad 8 lat użytkowania auta z silnikiem spalinowym diesla!

r e k l a m yPowyższe wyliczenia - zakładając, że zostały one przez Szwedzki Instytut Badań nad Środowiskiem przeprowadzone rzetelnie - to z pewnością kubeł zimnej wody na rozgrzane głowy ludzi zafiksowanych na punkcie samochodów elektrycznych. Jak widać moda na bycie "eko" ma również swoją ciemniejszą stronę. Dobrze byłoby, aby każdy miał tego świadomość.

Źródło: Study: Tesla car battery production releases as much CO2 as 8 years of driving on gas (climatechangedispatch.com)
2 kwietnia 2018
+1
-2
180-6df
~ no to chłopcy Macierewicza   szykują się na misję do Afganistanu i Iraku dobrze zawodowy żołnierz nie będzie się babrał
2 kwietnia 2018
+8
-5
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA
10 kwietnia 2021 Biłgoraj
81. rocznica zbrodni katyńskiej i 11. rocznica katastrofy smoleńskiej
W sobotnie popołudnie, 10 kwietnia w Biłgoraju upamiętniono polskich oficerów pomordowanych na terenie byłego ZSRR w 1940 r. oraz ofiary katastrofy smoleńskiej, w 11. rocznicę tego tragicznego wydarzenia. Z uwagi na pandemię i obowiązujące obostrzenia uroczystości miały symboliczny charakter.
dzisiaj, 10:47 Lubelszczyzna
3 przypadki śmiertelne w powiecie
dzisiaj, 07:15 Lubelszczyzna
Wracają przymrozki. IMGW wydał ostrzeżenie 1. stopnia
w piątek, godzina 08:06 Powiat
Ognisko ptasiej grypy w powiecie
W bieżącym tygodniu, na terenie powiatu biłgorajskiego wykryto pierwsze ognisko ptasiej grypy, dotyczyło ono gospodarstwa niekomercyjnego, w którym utrzymywano 52 ptaki. Stado zostało już zlikwidowane. Przypominamy, że ptasia grypa nie jest groźna dla ludzi.
dzisiaj, 11:34 Dąbrowica
"Uczymy się i poznajemy świat on-line", czyli innowacyjne projekty w szkole w Dąbrowicy
we wtorek, godzina 12:51 Biłgoraj
Była zawodniczka Znicza jedzie na olimpiadę w Tokio
14 kwietnia 2021 Kraj
Minister zdrowia o obostrzeniach. Co z majówką?
W środowe przedpołudnie 14 kwietnia odbyła się konferencja prasowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Podczas tego spotkania przekazał informacje dotyczące kolejnych kroków podejmowanych przez rząd dotyczących obowiązujących obostrzeń. Jak wiele się zmieni w ciągu najbliższych dni?
we wtorek, godzina 12:26 Diecezja Zamojsko - Lubaczowska
Biskup o organizacji Pierwszej Komunii Św.
dzisiaj, 07:43 Biłgoraj
Taneczne sukcesy w Gdańsku
dzisiaj, 09:10 Biłgoraj
Do Rady Powiatu wpłynęła skarga na starostę
Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu, która odbyła się w poniedziałek 19 kwietnia, radni zajęli się skargą w sprawie naruszenia zasad praworządności i przekroczenia uprawnień, jaka wpłynęła na starostę biłgorajskiego.
we wtorek, godzina 10:42 Kraj
Nowe obostrzenia. Jutro konferencja ministra
w środę, godzina 10:39 Lubelszczyzna
Znów rośnie liczba nowych zakażeń SARS-CoV-2
w środę, godzina 15:48 Kraj
Regionalizacja obostrzeń. Na Lubelszczyźnie nauka hybrydowa
W środowe popołudnie 21 kwietnia odbyła się konferencja prasowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, podczas której przekazane zostały informacje dotyczące dalszych kroków podejmowanych przez rząd, związanych z epidemią koronawirusa. Wiadomo już, że najmłodsze dzieci wracają do szkół, ale w trybie hybrydowym. Co jeszcze się zmieni w najbliższym czasie?
we wtorek, godzina 07:21 Biłgoraj
Uczennice ZSZiO finalistkami VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności z Zakresu Projektowania i Wytwarzania Odzieży
w niedzielę, godzina 10:03 Lubelszczyzna
Jak działają oszuści?
13 kwietnia 2021 Biłgoraj
Finał Ninja Warrior za nami. Jak poradził sobie strażak z Biłgoraja?
We wtorkowy wieczór 13 kwietnia wyemitowany został finał Ninja Warrior. W programie wystąpił strażak ochotnik z Biłgoraja Piotr Lisiczka. O tytuł pierwszego polskiego Ninja Warrior i 150 tysięcy złotych walczyło 24 zawodników.
w środę, godzina 08:09 Biłgoraj
Od 2021 roku obowiązują nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi
we wtorek, godzina 14:28 Dereźnia
Prawie 3 promile u kierowcy skody
w poniedziałek, godzina 11:01 Kraj
Maturzyści będą testowani na koronawirusa przed egzaminem?
Za dwa tygodnie powinny rozpocząć się tegoroczne matury. Czy tak się stanie? Minister edukacji Przemysław Czarnek przedstawił swoje stanowisko w tej sprawie. Możliwe, że będą testy na koronawirusa i szczepienia dla zdających.
w sobotę, godzina 18:01 Turobin
Pijany kierowca potrącił rowerzystkę, potem próbował uciec
w poniedziałek, godzina 10:51 Biłgoraj
125 km/h przez Biłgoraj
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl