Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Zmarła Ewa Szabla
Czołowe zderzenie samochodu z motorowerem
Tytoniarze świętują
Zaginęła Teresa Bielańska [AKTUALIZACJA]
home > Start > Aktualności > Szczepionka dla nastolatek
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj
2018.03.06 13:41 | aktualizacja: 2018.03.06 13:51

Szczepionka dla nastolatek

We wtorek, 6 marca, odbyła się konferencja poświęcona szczepieniom przeciw HPV. Rozpoczęła ona "Program profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) w mieście Biłgoraj na lata 2018-2021". Przewiduje ona zaszczepienie 50% dziewczynek zamieszkałych na terenie Biłgoraja.
Szczepionka dla nastolatek
Szczepionka dla nastolatek

Miasto Biłgoraj wspólnie Praktyką Lekarską KONSYLIUM S.C. rozpoczęło realizację "Program profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) w mieście Biłgoraj na lata 2018-2021". By zachęcić do wykonania szczepień, ale także uświadomić jakie zagrożenie niesie za sobą zakażenie wirusem we wtorkowe przedpołudnie, 6 marca, zorganizowana została konferencja, na którą zaproszono młodzież z biłgorajskich szkół podstawowych. Odbyła się ona w sali widowiskowej BCK.

Wszystkich gości witali wiceburmistrz Biłgoraja Michał Dec i kierownik Profilaktyki Lekarskiej KONSYIUM S. C. - lek. med. Zofia Woźnica.

- Jesteśmy pierwsi jeśli chodzi o powiat biłgorajski. W ten sposób inaugurujemy program, który mógł zaistnieć dzięki władzom Biłgoraja, bo to one przekazały środki na ten cel. Starania o jego uruchomienie trwały wiele miesięcy, bo by taki program mógł zafunkcjonować trzeba go najpierw napisać, następnie wysłać do Agencji Oceny Technologii Medycznych i taryfikacji, dopiero po wydaniu opinii można realizować program. Nam się udało - mówi Zofia Woźnica i dodaje, że z programu będzie mogła skorzystać młodzież - dziewczynki urodzone w latach 2006, a w późniejszym czasie kolejne roczniki.

Realizacja zadania pochłonie ok. 50 tys. zł, z czego 60% jest po stronie miasta, a 40% pozyskano z NFZ. Szczepienia prowadzi Praktyka Lekarska KONSYLIUM.

Do udziału w programie zakwalifikowane są dziewczynki, które mieszkają na terenie Biłgoraja (nie tylko zameldowane) i urodzone w 2006r., a których rodzice wyrażą zgodę na zaszczepienie. - Program przewiduje zaszczepienie 50% dziewczynek, jeśli jednak zainteresowanie będzie większe kwota zostanie zwiększona, tak by szczepieniami można było objąć wszystkie chętnie dziewczyny. Na razie decyduje jednak kolejność zgłoszeń - wyjaśnia Zofia Woźnica.

- Takiego programu jeszcze nie było, niewiele samorządów w województwie lubelskim taki program realizuje, na pewno jest to Lublin i Zamość. Tam zainteresowanie było ogromne. Jeśli chodzi o nasz program tylko pierwszego dnia funkcjonowania zgłosiło się 10 osób - podkreśla pani doktor.

Podczas wtorkowej konferencji młodzież oraz ich opiekunowie mogli posłuchać o  profilaktyce zakażeń wirusem HPV, na ten temat mówiła k onsultant wojewódzki w dziedzinie ginekologii onkologicznej prof. zw. dr hab. n. med. Wiesława Bednarek. Ordynator Oddziału Dziecięcego Zakaźnego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Bożego w Lublinie dr n. med. Barbara Hasiec wyjaśniła za to, że szczepionka to profilaktyka przeciwko rakowi szyjki macicy.

O działaniach Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Biłgoraju w profilaktyce zakażeń HPV - program edukacyjny "Wybierz życie - Pierwszy krok" - profilaktyka raka szyjki macicy mówiła a systent Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia PPSSE w Biłgoraju Maria Król.

Podczas wydarzenia zaprezentowano też film edukacyjno - informacyjnego dot. profilaktyki zakażeń HPV, który mogą Państwo zobaczyć poniżej.

Film: Departament Zdrowia i Polityki Społecznej Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego /YT

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Szczepionka dla nastolatek, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 35067

Wideo

Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (41)

Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
5e9-b4a
~ asdf   Woźnicowa zaszczepiłaś się już?
Agencja Regulacyjna Leków i Produktów Medycznych (The Medicines and Healthcare Products Regulatory Agency) ogłosiła, że na przewlekłe destrukcyjne choroby, skutki uboczne szczepionki HPV, cierpi 8228 nastolatek.
Jednak przypadków dosłownie powalenia przez różne skutki uboczne po otrzymaniu szczepionki HPV jest w rzeczywistości znacznie więcej. Liczbę 8228 należy przemnożyć przez 10.
W Wielkiej Brytanii szczepionkę HPV zaleca się rutynowo 12- i 13-latkom od 2008 roku. Ma ona [rzekomo] chronić przed przenoszonymi drogą płciową zakażeniem wirusami brodawczaka ludzkiego, którego następstwem może być rak szyjki macicy.
Dodatkowo, uprzednio zdrowe nastolatki po podaniu tej szczepionki zaczynają uskarżać się na bóle w klatce piersiowej i jamie brzusznej, wyczerpanie, trudności w oddychaniu, fibromialgię [przewlekły ból mięśni i stawów] oraz zespół posturalnej tachykardii ortostatycznej [trudności w utrzymaniu pionowej postawy ciała wskutek kołatania serca, zawrotów głowy, uczucia lęku, zmęczenia, nadmiernej potliwości, utraty przytomności, co prowadzi do ograniczenia aktywności życiowej, a niekiedy grozi inwalidztwem różnego stopnia].
W ponad jednej czwartej przypadków skutki uboczne zaaplikowanej szczepionki były tak drastyczne, że wymagały natychmiastowej hospitalizacji, bo uznano je za „zagrażające życiu”.
10 marca 2018
+2
-2
fa3-fbf
~ marzena  do ~ aa   przepraszam a dlaczego? też płacę podatki i mam prawo wyboru. Takie akcje jak szczepienia nie powinny być wykonywane z pieniędzy publicznych. Czy to ma być państwo totalitarne?
8 marca 2018
+3
-2
994-d35
~ s  do ~ skandal!   To bardzo "świeża" szczepionka i wyniki, skutki szczepień, które były robione kiedyś dopiero dzisiaj są zbierane i analizowane.Reasumując taki trochę eksperyment medyczny. Żaden odpowiedzialny burmistrz nie robi takich eksperymentów na swoich mieszkankach.
8 marca 2018
+5
-2
46f-1a4
~ skandal!   Mam nadzieję, że włodarze Biłgoraja jak najszybciej wycofają się z tego skandalicznego pomysłu.Pani Woźnica niby mądra kobieta, a taką głupotę robi. Liczę na to, że rodzice zachowają zdrowy rozsądek i nie skorzystają z tych dobrodziejstw.
8 marca 2018
+6
-4
631-82e
~ bb  do ~ aa   A lekarz, który kwalifikuje niemowlaka do wstrzyknięcia 5 toksycznych substancji w 1 nie powinien odpowiadać karnie? Bo na pewno nie bierze zadnej odpowiedzialności za powikłania, z którymi rodzice zmagają się później całe życie.
8 marca 2018
+6
-4
b00-65c
~ ja  do ~ popieram   Uwaga młode Słowianki gimnazjalistki i licealistki! Na podstawie niezgodnej z Konstytucją ustawy od 1 stycznia 2017 r. możecie zacząć być poddawane „obowiązkowej (nie „przymusowej”) rządowej kastracji chemicznej przy użyciu bardzo niebezpiecznego preparatu kastrującego o nazwie Silgard (Gardasil), dla zmylenia przeciwnika zwanego „szczepionką na HPV”.
Jak się nie dać wykastrować? To bardzo proste: należy stanowczo, zdecydowanie i odważnie powołać się na Artykuł 39. Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, który stanowi:
Art. 39.
„Nikt nie może być poddany eksperymentom naukowym, w tym medycznym, bez dobrowolnie wyrażonej zgody”.
Cytat z tajnearchiwumwatykańskie
7 marca 2018
+2
-5
8fa-7f4
~ matka2   Mam pytanie do pani pediatry Z.Woźnicy: dlaczego Żydzi się nie szczepią? W ogóle.
7 marca 2018
+2
-4
b37-731
~ ty   Pan Jerzy Zięba wysłał maila do urzędu miasta... pewnie nic to nie da ale mam nadzieję, że rodzice zanim zaszczepią dobrze przemyślą tą kwestię.
7 marca 2018
+4
-2
templeofthedog   Kiedyś chcieli szczepić 2 letnie dziewczynki,ja sie pytam ,po co,dla pedofilów ? A teraz 12 -13 letnie. Będą sprzedawac do burdeli?Ludzie ! Nie szczepcie swoich dzieci ,te szczepionki zostały wycofane z Azji a nasi kupili bo tanie i biora jeszcze za to kase.
7 marca 2018
+3
-4
b12-10b
~ ja  do ~ popieram  
Mogę zasypać biłgorajską linkami, ale czy to kogoś oświeci? Albo przynajmniej nakłoni do analizy FAKTÓW?
7 marca 2018
+0
-1
376-593
~ joga  do ~ aa  
Obejrzyj to tylko 5 minut, a może otworzy ci oczy
7 marca 2018
+0
-1
a74-241
~ ja  do ~ zrób tak woznicowa   Tylko jak już się będziesz publicznie szczepić to ja chcę widzieć, że otwierasz trutkę gardasil, bo może przez pomyłkę natrium sobie zapodasz...
7 marca 2018
+1
-2
e5e-36b
~ zrób tak woznicowa   zaszep najpierw siebie i swoje córki
7 marca 2018
+6
-3
ccd-3f0
~ asdf  do ~ aa   A tak swoją drogą czy byłbyś człowieku w stanie powiedzieć Hubertowi Czerniakowi, który leczy dzieci z ciężkich powikłań poszczepiennych, że jest idiotą? Albo szamanem? Dlaczego np autyzm nie występuje u dzieci nieszczepionych? Proszę poszperaj trochę głębiej zanim zaczniesz szkalować, bo chyba wszyscy chcemy dobra naszych dzieci...
7 marca 2018
+3
-3
e65-135
~ as  do ~ aa  
Polecam
7 marca 2018
brak ocen
8f0-fe7
~ asdf  do ~ aa   Tak, może jestem idiotą, ale moje dzieci wiedzą, że jak tylko ktoś się do nich ze szczepionką zbliża, mają wiać. Nie jestem w stanie brać odpowiedzialności za okaleczenie dziecka na całe życie. Warto poszukać w danych japońskich, amerykańskich, brazylijskich, jeżeli trudno uwierzyć ludziom, którzy tylko chcą CIEBIE i Tobie podobnych poinformować, że masz prawo do pełnej informacji. Poproś więc Woźnicową o pełną ulotkę tej trucizny z pełnym wykazem NOP, a następnie się zaszczep.
7 marca 2018
+2
-4
c60-d01
~ aa   wszyscy anty-szczepionkowcy powinni leczyć siebie i swoich bliskich za własną kasę-a jak zrobią z dzieciaka kalekę-odpowiadać karnie i byc pozbawionymi praw rodzicielskich..
7 marca 2018
+4
-6
cef-3df
~ ja  do ~ popieram  
Otwórzcie oczy, komu chcecie zrobić krzywdę? Swoim dzieciom??? System was zaślepił, ale zdobywane informacje to klucz do rozwiązania zagadki: WTF? Nie bójcie się wiedzy, nie boli...
7 marca 2018
+1
-1
e47-53c
~ aa  do ~ asdf   czy ty jesteś idiotą?! przytaczasz jakiegoś szamana ..
7 marca 2018
+2
-2
c66-751
~ popieram   Super akcja,służąca zapobieganiu śmiertelnej chorobie. A ciemniaki antyszczepionkowe niech idą do psychiatry,gdyż mają problem ze zdrowiem psychicznym, sądząc po wpisach.
7 marca 2018
+4
-5
967-124
~ asdf   Jerzy Zięba, Jerzy Jaśkowski, Hubert Czerniak, Justyna Socha i mam nadzieję wielu innych, to ludzie, którzy robią co mogą, żeby zapobiec OKALECZANIU polskich dzieci. Jest masa materiałów na YT jak poważne w skutkach może być podanie takiej szczepionki. A jeżeli może być, to czy warto ryzykować zdrowie własnego dziecka? Polecam obejrzeć film , gdyby link nie zadziałał :Ofiara szczepienia p.HPV, u której rozwinął się RAK szyjki macicy!
7 marca 2018
+5
-3
fda-a2f
~ sara  do ~ elvira   Jeden przykład:
"Jerzy Zięba stworzył i sygnuje markę Visanto[14][15], produkującą m.in. suplementy diety, ale także np. „strukturyzator wody”[82] (cena 2500 zł w październiku 2017), który ma poprawiać jakość wody przez „przywrócenie jej pamięci”[1][22][38]. Twierdzi też, że do wody należy dobrze mówić[1]. Woda nie ma żadnej „pamięci”; sprzedawane urządzenie jest filtrem osmotycznym z doczepionym magnetyzerem na baterię[1][83]."
7 marca 2018
+2
-2
079-7be
~ obs   cytat pani Wożnica z artykułu powyzej jedno zdanie i dwie "niescisłosci"(?):"Jesteśmy pierwsi jeśli chodzi o powiat biłgorajski."
1. Czy ktoś jescze chciał brac udział w tym programie, czy może jesteście JEDYNI a nie pierwsi ?
1. Czy szczepienia beda w całym powiecie czy tylko w miescie?
7 marca 2018
+1
-0
192-824
~ asdf  do ~ 8   Cieszę się, że są w Biłgoraju ludzie myślący tak jak ja - wysyłajcie maile z informacją o eksperymencie medycznym do wszystkich w urzędzie miasta, może coś do Woźnicy dotrze...
7 marca 2018
+7
-3
cab-42f
~ asdf  do ~ elvira   Dziękuję
7 marca 2018
brak ocen
ff8-0dd
~ elvira   EKSPERYMENT MEDYCZNY
7 marca 2018
+6
-0
ee4-b44
~ Jak   Woźica i Dec - ludzie bez szacunku nawet do dzieci! Aby tylko kosztem koncernów zarabiać na kłamstwie
7 marca 2018
+8
-3
76e-79b
~ zzzzzzzzzzzzzzz   Ta szczepionka wywołuje dużo kontrowersji, podważane są wyniki firmy, która robiła badania wskazujące, że wirus ten wywołuje raka. Na pewno można było wybrać rozsądniejszy sposób wydatkowania pieniędzy publicznych np. szczepienia na grypę dla starszych i niemajętnych lub gimnastykę darmową o profilu rehabilitacyjnym. Dlaczego wybrano akurat ten program? To wielka zagadka.
7 marca 2018
+4
-2
528-ab0
~ ola   ta pani zarabia 300 tysiecy rocznie ,platforma się rozleciała tak ją prowadzi,myśli ,że wybory to znowu ją wybiorą , koniec,do powiatu z lewicą sie trzyma to sie kończy,wiebierzemy ale nie ja ani deca , dec specjalista od szczepień,ale idzie wszędzie na ,,,,ama.
7 marca 2018
+7
-3
5b9-7ec
~ 8   Dlaczego szczepienia noworodków są przymusowe w krajach słowiańskich
6 marca 2018
+4
-2
c71-405
~ wyborca   Wydaje się że mało mężczyzn ma szyjkę. Wypadałoby wrócić do pracy.
6 marca 2018
+1
-2
b93-284
~ jg   lobby szczepionkowe w Biłgoraju.
6 marca 2018
+4
-2
f2b-334
~ Roman   Dlaczego w konsylium u Woźnicowej? Miasto płaci za to. Ona jest radną sejmiku.
6 marca 2018
+6
-3
b9a-22e
b4f-99e
~ j64   Ciemne władze niech szczepia swoje dzieci publicznie niech ludzie widza tak jak robil to radziwił i karczewski zginie Polska przez taka wladze Brak wiedzy powoduje ciemnote wyłacz tv a włacz myslenie
6 marca 2018
+5
-2
8fc-a2f
~ j64   depoW BIŁGORAJU MIASTO SPONSORUJE https://codziennik24.pl/2018/02/19/jak-oszukuje-sie-polakow-grypa/pulacja Polski tragedia Norodzie obudz sie
6 marca 2018
+1
-2
48f-2a9
~ Służba zdrowia - ostrzega   RODZICE ! - uważajcie na szczepienia !
Szczepienia NISZCZA TRWALE ZDROWIE DZIECKA :(((
Szczepienia - to makabryczny wynalazek, aby GENEROWAĆ CHOROBY PRZEWLEKŁE !
Sa choroby - jest biznes, bo schorowani pacjenci muszą sie leczyc !
Szczepienia, to BOMBA Z OPÓŹNIONYM ZAPŁONEM !!
Tzw. NOP, to ZALEDWIE czubek góry lodowej !
W rzeczywistości - Szczepienia trwale i POWOLNIE niszczą zdrowie czlowieka !
Szczepienia powodują:
- zapalenia jelit i żołądka - bardzo trudne do wyleczenia.
- atopowe zapalenia skóry
- powracające infekcje górnych dróg oddechowych
- NOWOTWORY (kumulacja toksyn z kilku szczepień)
- zaburzenia neurologiczne w tym PADACZKE LEKOPORNĄ !
- NIEPŁODNOŚĆ Ulotki szczepionkowe wyraźnie mówią, ze z powodu braku danych o wpływie szczepionek na rozrodczość, I NIE MOGĄ być stosowane u dorosłych >
Dane te są ZATAJANE PRZED OPINIA PUBLICZNĄ !
Wszystkie badania i publikacje na ten temat są blokowane !
6 marca 2018
+11
-4
48f-2a9
~ Służba zdrowia - ostrzega   Szukasz prawdy ? To się zainteresuj FAKTAMI !!!!
TO SZCZEPIENIA WYWOŁUJA CHOROBY, KTÓRYM RZEKOMO MAJĄ ZAPOBIEGAĆ !!!!
1. Prawie wszystkie dzieci w Polsce, które zachorowały na polio zachorowały
PO SZCZEPIENIU doustna szczepionką - przestarzałym tworem medycyny, którego NIKT juz w EUROPIE NIE stosuje !!!!
2. Prawie wszystkie dzieci, które zachorowały na odrę w Polsce
- ta są dzieci SZCZEPIONE !!!! I zachorowały na odrę POszczepienną. Tylko o tym się głośno NIE mówi (( A takie informacje pomija się w statystykach.
3. Większość zachorowań na GRUŹLICE jest poszczepienna !
Pozostałe zachorowania sa w rodzinach DZIECI SZCZEPIONYCH Dziecko szczepione na gruźlicę prątkuje przez ok. 2 tyg. i zaraża wszystkich z otoczenia !
Oto przyczyna zachorowań na gruźlicę ! Żydzi przed wojna, w czasie wojny i po jej zakończeniu NIE CHOROWALI NA GRUŹLICĘ !!!! bo jedli czosnek i cebule ! Porozmawiajcie ze starymi lekarzami, poczytajcie kroniki rodowe !!!
Szczepionka na HPV - TRWALE USZKADZA UKŁAD NEUROLOGICZNY !
Zainteresuj się tematem NIE OKALECZAJ DZIECKA !!!!
Obejrzyj duński dokument: ZASZCZEPIONE DZIEWCZĘTA:

Film mówi o setkach dziewcząt, które mają TRWAŁE I CIĘZKIE powikłania
po szczepionce rzekomo przeciwko HPV.
6 marca 2018
+10
-4
05e-51e
~ po   to ta pani lekarz ma tytuł doktora?
6 marca 2018
+5
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google | Recepcja | Google+ | Zamojska.pl