Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2018.01.26 10:05

IV Orszak Trzech Króli podsumowany

W sobotę, 6 stycznia po raz czwarty mieszkańcy Biłgoraja i okolic wyruszyli w Orszaku Trzech Króli, by oddać pokłon Dzieciątku Jezus. W czwartkowe popołudnie, 25 stycznia, w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym w Biłgoraju odbyło się spotkanie podsumowujące uliczne jasełka.
IV Orszak Trzech Króli podsumowany
IV Orszak Trzech Króli podsumowany

W Święto Trzech Króli już po raz czwarty w Biłgoraju zorganizowano uliczne jasełka. Mieszkańcy miasta i okolic tłumnie podążyli za Mędrcami ze Wschodu w poszukiwaniu Stajenki. Relację z wydarzenia znajdą Państwo pod adresem: Biłgorajanie wyruszyli do Stajenki.

W czwartek, 25 stycznia w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym w Biłgoraju odbyło się spotkanie podsumowujące orszak. Udział w nim wzięli przedstawiciele instytucji, organizacji i firm współpracujących z organizatorami największych ulicznych jasełek.

- Cieszę się, że możemy się dziś spotkać w budynku KLO, które jest organizatorem orszaku. Mam nadzieję, że orszak z roku na rok będzie się rozwijał, bo jest to wydarzenie, które gromadzi dzieci, młodzież i starszych - powiedział proboszcz parafii św. Marii Magdaleny ks. Witold Batycki.

- Chciałabym Państwu serdecznie podziękować za otwarte serce i życzliwość. Mamy nadzieję, że inicjatywa organizacji orszaku będzie trwać - mówiła Maria Oleszek, organizator i pomysłodawca wydarzenia.

Podczas spotkania nie zabrakło relacji filmowej z biłgorajskiego orszaku, przygotowanej przez nauczyciela KLO Witolda Plutę oraz poczęstunku specjalnie na tę okazję przygotowanym tortem.

Tegoroczny Orszak Trzech Króli, pod hasłem "Bóg jest dla wszystkich", przeszedł ulicami 644 miejscowości. Jak szacują organizatorzy oddać pokłon Dzieciątku Jezus udało się ponad 1,2 mln uczestników.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
IV Orszak Trzech Króli podsumowany, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 2129
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (2)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
8ad-ca8
~ jk  do ~ podsumowanie   To źle, że człowiek na święta nie musiał przychodzić do pracy?
26 stycznia 2018
brak ocen
e2b-4bb
~ podsumowanie   OLSZÓWKA co zwolnił Lukasza niepełnosprawnego na Święta z pracy był najlepszy ...
26 stycznia 2018
+4
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl