Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2018.01.06 15:25 | aktualizacja: 2018.01.06 16:04

Biłgorajanie wyruszyli do Stajenki

Dziś Dzień Objawienia Pańskiego, potocznie nazywany Świętem Trzech Króli. Z tej okazji w wielu miejscach w Polsce i za granicą organizowane są uroczyste korowody. Biłgorajanie już po raz czwarty podążyli za Mędrcami ze Wschodu by oddać pokłon Dzieciątku Jezus.
Biłgorajanie wyruszyli do Stajenki
Biłgorajanie wyruszyli do Stajenki

Święto Trzech Króli to jedno z pierwszych świąt ustanowionych przez Kościół. W ten dzień wspominamy Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara, którzy wyruszyli do Betlejem, by pokłonić się Nowonarodzonemu Jezusowi i złożyć Mu dary. Z tej okazji w 644 miejscowościach w Polsce i 16 poza jej granicami zorganizowano uliczne jasełka pod hasłem “Bóg jest dla wszystkich". - Chcemy przypomnieć, że Bóg przyszedł na świat, aby odkupić każdego człowieka, niezależnie od koloru skóry, wieku, poglądów czy światopoglądu. Święto Objawienia Pańskiego ma przypominać wszystkim, że Bóg na nich czeka, że chce ich zbawić, że nawet jeśli koleiny życia zaprowadziły ich daleko od Niego - zawsze jest czas, aby Go odnaleźć, wejść na drogę do Niego. - mówią organizatorzy.

Biłgorajanie po raz czwarty podążyli za Trzema Królami w poszukiwaniu Stajenki. Mędrcy, wraz ze s woimi orszakami, wyruszyli z Sanktuarium pw. św. Marii Magdaleny tuż po mszy św. o godzinie 12.00. Prowadzeni przez gwiazdę betlejemską minęli Dwór Heroda, w którym aktorzy zachęcali do lenistwa, zazdrości i gniewu oraz przeszli obok Gospody, gdzie byli zapraszani do ucztowania, nieumiarkowania w jedzeniu i piciu, nieczystości i chciwości. Jak co roku, minęli Szałas Pastuszków, by dotrzeć na plac przy Biłgorajskim Centrum Kultury gdzie znajdowała się Stajenka ze Świętą Rodziną.

Częścią wydarzenia było także rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą bożonarodzeniową szopkę i gwiazdę betlejemską.

Pomysłodawcą zorganizowania Orszaku Trzech Króli w naszym mieście jest Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Papieża Jana Pawła II.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Biłgorajanie wyruszyli do Stajenki, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 7947
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (29)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
1e9-d03
~ Król olszówka ... do czasu 
Od 2011 r. na terenie Biłgoraja działała zorganizowana grupa przestępcza pod przewodnictwem Krzysztofa L. z PSL (43 l.) z Wydziału Komunikacji i Drogownictwa biłgorajskiego starostwa. Urzędnicy handlowali dokumentami, ale w 2015 r. policjanci rozbili gang. Z czasem miało się okazać, że jednym z klientów L. był Piotr Olszówka, dziś poseł PiS!
http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/posel-pis-piotr-olszowka-na-celowniku-prokuratury-chodzi-o-korupcje/yjkz2nv
6 stycznia 2018
+40
-2
2db-5fd
~ Kazik  Co tu robi Dec z Tarnogrodu?
6 stycznia 2018
+35
-7
Ostatnio dodane komentarze
ae1-5ea
~ hggg   I wszystko jasne - impreza religijna jest imprezą polityczną. Obrzydliwości!!! Nikt przecież nie broni, aby jeden z drugim brali udział w przedstawieniu. Politikiery jednak, nie przyszli tutaj prywatnie z rodzinami tylko idą w szeregu jak na pierwszo majowej defiladzie. Szkoda tylko że nie mieli transparentu z napisem - Partia z ludem, lud z partią.
8 stycznia 2018
+4
-0
57e-26d
~ do roboty   róbcie porządek ze szpitalem,skończcie te głupoty,to nieustanne świętowanie,rozdawnictwo,to próżnowanie , bo przez 7 lat arionu powiat wziął ze szpitala 10 milionów kasy , i gdzie ona się podziała i nic nie kupiono , a takie są możliwości z unii.Szpitalny oddział ratunkowy zróbcie,członków zarządu odciąć od imprez, orszaków , studniówek,wy ciągle świętujecie z tym zarządem,samochody i kilometry i kasa , po dychu i trzynastka ,a świeta są wyznaczone ,do roboty a nie ciągłe świetowanie, a nie głupoty,rury spadowwe w szpitalu poprawcie , bo ściany śniedzieją,jak po wojnie szpital zmarnowany,nawet tak prostej rzeczy nikt nie widzi,może powołajcie jeszcze z jednego członka,to ja mu pokażę , co nie domaga,panowie wstyd wam powinno być za to,spróbujcie obejść szpital z raz wokoło i napiszcie co wy uwidieli,nie traktujcie i nie pozwalajcie aby szpital był maszyną do robienia pieniędzy dla cwaniaczków,bo cierpi ponad 100 tysięcy ludzi,
7 stycznia 2018
+6
-0
6c0-32c
~ patrzę na zdjęcie nr 19 kuuuurcze myślę UCHODŹCA   ma gość szczęście że nie ma w pobliżu górno klasowych klubów piłkarskich bo nie wiemmmm co by się działo. Ale jednak Pis-owska propaganda kłamie ....mieli nie przyjmować ale jak zrobili stanowisko tej pani od uchodźców ,to coś kobita musi robić więc jej uchodźcę przemycili albo jak kto woli zrobili
7 stycznia 2018
+3
-5
fcd-0e1
~ farsa   jacy biłgorajanie ryszyli,a ten dec to czarne oczy , czy wielkie oczy,mieszka w tarnogrodzie,paterak mieszka w osuchach a tu odgrywali rolę królów , w ogóle wszystko zniesmaczone,pomnożona liczba króli wielokrotnie,i po co te foto,odbyła się i pokazać jedno zdjęcie i nie królować , bo tu co parę osób to w koronie,petru jak to widział to na pewno zwiększy liczbę króli,a podstawy są bo jak ktoś ich liczył to było ich kilkudziesięciu,nawet ferenc ,
7 stycznia 2018
+2
-1
8a3-c99
~ Wyborca   Dec, Wojtek Dziduch i Olszówka to są pozostali trzej królowie o których mówił Petru. Ich brak w Ewangelii był przeoczeniem ewangelisty bo w rzeczywistości tych królów było sześciu. Oprócz mirry, kadzidła i złota ofiarowali jeszcze korupcję, nepotyzm i chciwość. Jednak chciwość i zachłanność to powinien ofiarować przewodniczący miejskiej rady Biłgoraja a kumpel Rosłana.
7 stycznia 2018
+14
-0
fa3-e0c
~ tak   rzeczywiście parę tygodni temu podpisano kilkudziesiecio-milionowe umowy na szpitalne oddziały ratunkowe,u nas w biłgoraju cholernie potrzebny taki oddział , a tu arion żadnej złotóweczki z unii nie pozyskał , płaci z dzierżawę powiatowi miesięcznie 120-125 tysięcy dzierżawy,powiat to konsumuje,i pozostali cierpią,może by starosta COŚ ruszył , bo strasznie marnujecie szansę,może zatrudnić jeszcze 1 może 2 członków urzędujących zarządu ,jest z czego,kierowca w starostwie zarabia 4 tysiące na rękę licząc z trzynastką - urzędnicy podobnie,a w szpitalu wilki grasują i obecni tam pacjenci cierpią,a władze maja się dobrze,
7 stycznia 2018
+2
-0
5de-c66
~ do-~ Agata   Z czyjego rozkazu Michała.Oto słowa Izajasza: "... O jakże spadłeś z nieba, ty gwiazdo jasna, synu jutrzenki ! Powołany jesteś na ziemię, pogromco narodów. A przecież to ty mówiłeś w swoim sercu, wstąpię na niebiosa, swój tron wyniosę ponad gwiazdy Boże i zasiądę na górze narad na najdalszej północy. Wstąpię na szczyt obłoków i zrównam się z Najwyższym. A oto strącony jesteś do krainy zmarłych, na samo dno przepaści... " (K. Izajasza 14:12-15)
7 stycznia 2018
+3
-0
cf3-940
~ mon   ZASTĘPCA WÓJTA GMINY BIŁGORAJ TO DOPIERO KRÓL I TAKICH WŁASNIE NAM TRZEBA !!!
7 stycznia 2018
+3
-2
9f3-6c3
~ może tak   inne powiaty tworzą szpitalne oddziały ratunkowe za miliony a nasz powiat nic,wszystko przechodzi koło nosa ,takie miliony z unii a tu od 2005 roku sprzęt medyczny stary jak świat,lekarze stażyści,czy rezydenci ,nie mogą nic w tym arionie i wyjeżdzają,przewodniczący rady lekarz i takie rzeczy dzieją się na jego oczach,próbuj przyjąć się do tego arion jako pacjent to gehenna wielogodzinnego oczekiwania,co na to właDZE POWIATU,MOŻE ORSZAK DOPOMOŻE.
6 stycznia 2018
+4
-0
187-90f
~ Agata  do ~ 0ol   Głosisz jakieś herezje. Gdzie wyczytałeś że Bóg wykopał lucyfera z nieba? To on sam się wykopał poprzez pychę właśnie. To on powiedział Bogu non serviam- nie bede służył. Diabłu nie spodobało się, że człowiek w hierarchii bytów zajmie od niego wyższą pozycję, że on jako posłaniec Boga będzie musiał nam służyć pomocą i opieką.
A święto trzech króli jest przesłaniem nie tylko dla rządzących ale dla wszystkich ludzi- dla Ciebie także.
6 stycznia 2018
+4
-3
3f6-1d6
~ wolf666   "Pismo Święte mówi tylko i wyłącznie o magach"
Uroczystość Objawienia Pańskiego popularnie zwana jest świętem Trzech Króli. Tradycja katolicka mówi, że byli to poganie, którzy jako pierwsi oddali pokłon Chrystus
.a teraz nazywaja sie Kaminski , Maciarewicz .i Blaszczak
6 stycznia 2018
+5
-4
435-187
~ hmmmmmm   "Pismo Święte mówi tylko i wyłącznie o magach"
Uroczystość Objawienia Pańskiego popularnie zwana jest świętem Trzech Króli. Tradycja katolicka mówi, że byli to poganie, którzy jako pierwsi oddali pokłon Chrystusowi.
"Przez wieki jednak wokół tej uroczystości narosło wiele mitów. Ewangelia nie wspomina na przykład o żadnych królach. Nie wymienia w ogóle ich imion" - podkreśla w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową ksiądz profesor Józef Naumowicz, historyk literatury wczesnochrześcijańskiej z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
"Pismo Święte mówi tylko i wyłącznie o magach. Przy tym nie podaje, ilu ich było. Przynieśli złoto, kadzidło i mirrę. Dlatego później zaczęto twierdzić, że było ich trzech" -
ta liczba pojawiła się w VI wieku. Trzysta lat później wymieniano już ich imiona: Kacper, Melchior i Baltazar. Trzej magowie mieli reprezentować całą ludzkość, czyli trzy znane w starożytności kontynenty: Europę, Afrykę i Azję.
6 stycznia 2018
+3
-0
16e-c92
~ Assan   Chleba im dajcie i igrzysk.Potem z tego korzystajcie.Cytując wieszcza...ciemny lud to kupi.Cała ta "polityka" i funkcjonariusze obcego państwa karmią się waszą ciemnotą dlatego mi was nie żal.
6 stycznia 2018
+6
-1
6f4-b7e
~ on   byłem widziałem moim zdaniem bardzo fajnie,rodzinnie,proszę bez polityki.mój synek zadowolony super
6 stycznia 2018
+6
-3
b35-782
~ ale strata   a gdzie się podział król tokarski - wszechwładca,nie było super emeryta-żelaznego dyrektora klesia,to duet specjalny - zasłużeni najbardziej w pomocy jeden drugiemu,a poseł co emerytalny wiek załatwiła i to jej największa zasługa-pomocna dłoń maryjana i mieszkanka jeszcze chyba biszczy,zawsze brylowali a tu co się stało?
6 stycznia 2018
+7
-0
e34-f1c
~ abc   Czy ktoś pamieta piosenke która leciała u Heroda stacja przed starostwem?
6 stycznia 2018
+3
-0
946-da2
~ 0ol   święto trzech króli niech będzie przekazem dla ludzi władzy, obca jest im pokora i uniżenie , to przez pychę wykopali Lucyfera z kumplami z nieba . Wyobrażacie sobie żeby dzisiaj burmistrz ,sędzia czy biznesmen odwiedzili by dziecko które urodziło się w jakiejś lepiance i jeszcze dali coś ze swoich portfeli ?
6 stycznia 2018
+5
-4
337-d36
~ do-~ ==k8l9o   mogą , są królami rozwodów, tak samo królowie złodziei czy kłamców
6 stycznia 2018
+6
-0
80e-a08
~ Jasio   Goje nie wypada ziać nienawiścią do gojów ! Wszak wasze wspólne święta ! Niech śwęta was jednoczą a nie dzielą !
6 stycznia 2018
+4
-1
0d0-6cd
~ ==k8l9o   rozwodnicy też mogom zakładac korone???????
6 stycznia 2018
+2
-4
60c-b7d
~ wypaczenie   w rzeczywistości królów było trzech a tu co drugi udaje króla,no i ten dec to jak jeniec wojenny na kazachstanie,rosłan panisko różyński panisko,no niech nie będą tacy pewniacy,
6 stycznia 2018
+3
-3
1e9-d03
~ Król olszówka ... do czasu  
Od 2011 r. na terenie Biłgoraja działała zorganizowana grupa przestępcza pod przewodnictwem Krzysztofa L. z PSL (43 l.) z Wydziału Komunikacji i Drogownictwa biłgorajskiego starostwa. Urzędnicy handlowali dokumentami, ale w 2015 r. policjanci rozbili gang. Z czasem miało się okazać, że jednym z klientów L. był Piotr Olszówka, dziś poseł PiS!
http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/posel-pis-piotr-olszowka-na-celowniku-prokuratury-chodzi-o-korupcje/yjkz2nv
6 stycznia 2018
+40
-2
2db-5fd
~ Kazik   Co tu robi Dec z Tarnogrodu?
6 stycznia 2018
+35
-7
725-971
~ mon   ZASTĘPCA WÓJTA GMINY BIŁGORAJ TO DOPIERO KRÓL I TAKICH NAM TRZEBA !!!
6 stycznia 2018
+2
-13
fbe-d6d
~ vq   Wolałbym Heroda za wroga mordercę od fałszywca farbowańca lisa i zdrajcę polityka czy szuję w rodzinie. Herod przynajmniej nie oszukiwał po czyjej jest stronie
6 stycznia 2018
+5
-1
c4f-7dd
~ Iwona   Organizacja tragiczna. Dorośli pchali się tak, że dzieci nie mogły nic zobaczyć. Dzieci z orszaku w szczególności. Tłum zasłaniał im wszystkie sceny
6 stycznia 2018
+10
-2
959-ed9
~ nmgh   Czekam na jakiś wpis o Borowcach
6 stycznia 2018
+6
-1
398-d2f
~ sługa Boży   Nie potępaniam i nie zazdroszę męczenia się hipokrytom, których było tak wielu.
6 stycznia 2018
+4
-4
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl