Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Holi Festival, czyli święto kolorów
Motocykliści opanowali Biłgoraj
Święto strażaków
Zderzenie rowerzystek
home > Start > Aktualności > Policja zaprosiła na debatę
Rozmiar tekstu:
AAA
TERESZPOL
2017.11.26 10:52

Policja zaprosiła na debatę

W piątek, 24 listopada, w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Tereszpol odbyła się ewaluacyjna debata społeczna, której tematem przewodnim było bezpieczeństwo w gminie Tereszpol ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa osób starszych. Debata pod hasłem "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ" została zorganizowana przez Komendę Powiatową Policji w Biłgoraju.
Policja zaprosiła na debatę
Policja zaprosiła na debatę

W debacie udział wzięli: I zastępca komendanta powiatowego policji w Biłgoraju podinsp. Marek Jamroz, komendant Komisariatu Policji w Józefowie podkom. Adam Grzyb, a także dzielnicowy gminy Tereszpol asp.szt. Wojciech Oleszczak oraz wójt gminy Tereszpol Jacek Pawluk, przedstawiciele i mieszkańcy gminy.

Na początku zgromadzonych przywitał I zastępca komendanta powiatowego policji w Biłgoraju podinsp. Marek Jamroz oraz wójt gminy Tereszpol Jacek Pawluk. Następnie głos zabrał komendant Komisariatu w Józefowie kom. Adam Grzyb, który przedstawił realizację wniosków z powiatowej debaty inauguracyjnej, która odbyła się w 26 kwietnia br. Przedstawił również dane dotyczące zdarzeń najczęściej występujących na terenie gminy a także powiatu. Kom. Adam Grzyb omówił także aplikację Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Powiedział, że obsługa mapy została zaprojektowana tak, aby bezproblemowo, wręcz intuicyjnie mógł z niej korzystać każdy obywatel. Za pomocą interaktywnej strony można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w swojej okolicy. Podkreślił, że mapa nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji, w tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 lub 997. Zgłaszane przez stronę informacje podlegają weryfikacji, którą prowadzą policjanci, w tym dzielnicowi.

Funkcjonariusze przypominali także uczestnikom o funkcjonującej aplikacji mobilnej "Moja komenda". Aby wyszukać dzielnicowego z dowolnej części kraju wystarczy wpisać np. własny adres zamieszkania lub imię i nazwisko funkcjonariusza. Wszystkich serdecznie zachęcamy do korzystania z nowych aplikacji.

Następnie głos zabrała sierż. szt Joanna Klimek, która poruszyła problem bezpieczeństwa osób starszych. Policjantka przedstawiła zgromadzonym prezentację dotyczącą różnego rodzaju oszustw i omówiła metody jakimi można ustrzec się przed takiego rodzaju przestępstwami.

Na koniec spotkania uczestnikom wręczone zostały opracowane przez biłgorajskich policjantów ulotki pod nazwą "Bezpieczni seniorzy".

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Policja zaprosiła na debatę, 0 out of 5 based on 0 ratings
Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
red. dodany
 
Odsłon: 1925
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (13)

Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
f30-b90
~ rudy   niech pilnuja
3 grudnia 2017
brak ocen
b18-ec3
~ Skarga   Upszyński Stanisław codziennie doprowadza sie do nieprzytomności i ubliża mnie isiostrze.
2 grudnia 2017
+2
-0
2b7-b2b
~ elektryk   Największym zagrożeniem tej gminy to jest jej wójt
29 listopada 2017
+2
-0
427-a5d
~ bejot   Szukałem i znalazłem.....Ewaluacja to obiektywna ocena projektu, programu lub polityki na wszystkich jego etapach, tj. planowania, realizacji i mierzenia rezultatów. Powinna ona dostarczyć rzetelnych i przydatnych informacji pozwalając wykorzystać zdobytą w ten sposób wiedzę w procesie decyzyjnym. Często dotyczy ona procesu określenia wartości lub ważności działania, polityki lub programu.
27 listopada 2017
brak ocen
39d-ad0
~ aaa  do ~ Porządny gość   ty na poważnie czy to sarkazm?
27 listopada 2017
+1
-0
769-1ee
~ aaa   Działania pozorowane. Debata pod publiczkę bo wojewódzki kazał, dla urzędników z gminy, aby siedzieli słuchali i nie zadawali niewygodnych pytań. Raport z debaty na stole u wojewódzkiego -
debata się odbyła. Takie działania to niestety standard w powiatówce, nie wiem czy to problem w całej Polsce, ale tak nie może być. Ten beton zarządzający tym burdelem myśli że ludzie są głupi? Że tego nie widać? Panowie czasy słusznie minione już za wami i albo zacząć działać jak przystało na służbę społeczeństwu albo wyp... i dać młodym stanowiska kierownicze. Bo młodzi chcą działać, ale póki nie nasiąknął tym łajnem.
27 listopada 2017
+1
-0
ca5-d85
~ S   ALEŚMIESZNE
27 listopada 2017
+1
-0
ece-318
~ Porządny gość   Zakaz kupowania i sprzedawania alkoholu w Tereszpolu, będzie bezpiecznie.
27 listopada 2017
+2
-0
278-879
~ he he   z tego co widać na foto na spotkaniu była niemal tylko pracownicy urzędu gminy i jednostek podległy a zwykłych mieszkańców nie widać
27 listopada 2017
+2
-1
ab1-5d2
~ do mirrro   Jak widzisz coś takiego to zgłoś i wskaż osoby pijące.
26 listopada 2017
+3
-0
dc3-886
~ mirrro   Pan Jamroz to niech najpierw zrobi porządek z piciem w weekendy w Parku Solidarności w Biłgoraju, a później bierze się za Tereszpol.
26 listopada 2017
+2
-3
e85-e5f
~ bylejakość   Ten wójcina to myśli ,że tak jakby to ogon miotał psem, zamiast odwrotnie.ZAMIAST ORAĆ I SIAĆ,TO ON WAŁUJE ALBO PAUZUJE. No ale nam się trafił , pora na zmianę.
26 listopada 2017
+3
-3
b56-e42
~ george   pozorowane dzialanie
26 listopada 2017
+2
-2
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google | Recepcja | Google+ | Zamojska.pl