Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Przysięga Terytorialsów
Minister rodziny odwiedziła Biłgoraj
Mama mistrzyni
Nieszczęśliwy wypadek podczas naprawy koła
home > Start > Aktualności > Honorowe tytuły wręczone
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj
2017.11.11 19:08 | aktualizacja: 2017.11.11 19:22

Honorowe tytuły wręczone

W tym roku honorowymi obywatelami Biłgoraja zostali Ludwik Zboch i Marian Tokarski. W sobotnie popołudnie, 11 listopada, burmistrz miasta oraz przewodniczący Rady Miasta uroczyście wręczyli przyznane tytuły.
Honorowe tytuły wręczone
Honorowe tytuły wręczone

Rada Miasta Biłgoraj podjęła decyzję o przyznaniu tytułu Honorowego Obywatela Miasta Biłgoraj Ludwikowi Zbochowi i Marianowi Tokarskiemu pod koniec września, podczas jednej z sesji. Informowaliśmy o tym w artykule pt. Wydłużyła się lista honorowych obywateli i zasłużonych dla Biłgoraja.

Ludwik Zboch został powołany na dyrektora Wioski Dziecięcej w 1995r. i pełnił tę funkcję aż do 2013r., natomiast do końca ub.r. był dyrektorem Programu SOS Wioski Dziecięce. Dyrektor Ludwik Zboch wniósł ogromny wkład w pracę z dziećmi osieroconymi opuszczonymi, pozbawionymi opieki rodziców. Dzięki jego osobistemu zaangażowaniu w tworzenie optymalnych warunków rozwoju, wielu podopiecznych Wioski jest dziś w pełni samodzielnymi ludźmi, dobrze radzącymi sobie w dorosłym życiu. Z jego inicjatywy w 2002r. na terenie placówki został utworzony "Puchatek", czyli Rodzinny Dom Czasowego Pobytu, 8 lat później otwarte zostało drugie takie miejsce. Do 2016r. w rodzinach SOS wychowywało się 285 podopiecznych.

Marian Tokarski od 1995r. pełnił funkcję kierownika Urzędu Rejonowego w Biłgoraju, a od 1999r. rozpoczął pracę w Starostwie Powiatowym, najpierw na stanowisku kierownika Wydziału Organizacyjnego, a następnie jako etatowy członek zarządu powiatu. Od 2010r. był starostą powiatu biłgorajskiego. Dobra współpraca i życzliwe relacje pomiędzy samorządami, które zostały wypracowane gdy funkcję starosty pełnił Marian Tokarski owocują do dziś.

W sobotnie popołudnie, 11 listopada, podczas koncertu zorganizowanego z okazji Święta Niepodległości, uroczyście wręczono przyznane tytuły. Obaj panowie nie kryli radości. - Mieszkam w Biszczy ale jestem częścią społeczeństwa tego miasta, dziękuję zarówno burmistrzowi, przewodniczącemu Rady Miasta, jak również radnym za przyznanie mi tego tytuł. Być mieszkańcem Biłgoraja to zaszczyt, ale być honorowym jego obywatelem to zaszczyt i wielka duma - mówił Marian Tokarski. Za wyróżnienie dziękował również Ludwik Zboch, który przed wieloma laty przeprowadził się do Biłgoraja z Lublina. - Od dawna czuję, że to także moje miasto, a teraz dodatkowo jestem szczęśliwy z takiego wyróżnienia. Jest mi niezwykle miło - mówił były dyrektor Wioski Dziecięcej.

Gratulacje wyróżnionym złożyli burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan i przewodniczący Rady Miasta Marian Klecha, ale także podopieczni Wioski Dziecięcej SOS.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Honorowe tytuły wręczone, 0 out of 5 based on 0 ratings
Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
red. dodany
 
Odsłon: 2962
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (16)

Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
3b7-306
~ układ nad układami  Tokarski z klechą rozwiązał umowe o pracę i w ten sposób Klecha ma już ponad 5 lat emeryturę,a następnego dnia zawiązał ponownie umowę o pracę i ponownie klecha w wieku 71 lat jest dyrektorem , jeszcze wziął na wice dyrektora klecha mazurka a teraz odwzajemnienie i wręczenie zupełnie niezasłużenie przez Kleche i rosana tego nie swojego tytułu.żenada ,precz z układem,czas na zmiany.
11 listopada 2017
+33
-3
bf8-6bc
~ Rosłan  Burmistrz, który daje honorowe obywatelstwo, człowiekowi, przez którego nie mamy gdzie się leczyć. Bo oddał szpital szubrawcom.
Już niedługo wybory, nacieszcie się posadami, bo to ostatni raz pełnicie jakiekolwiek funkcje. Mamy dość bylejakości.
12 listopada 2017
+32
-4
31b-255
~ podatnik  Wstyd. Komuchy się nagradzają
12 listopada 2017
+25
-2
Ostatnio dodane komentarze
b2e-051
~ oddaj   tytuł za nadzór nad korupcją w wydziale komunikacji i wyszła afera na cały kraj,oddanie dzierżawy szpitala wilkom ,co tylko ludzie umierają najwięcej w okolicy i za to tytuł , no i ponowna umowa dla Klechy ,żeby w wieku 71 lat mógł być dyrektorem,czyli za co?
15 listopada 2017
+2
-0
557-456
~ Rodzic  do ~ Jan   Ten budynek przy rondzie a właściwie na rondzie ,nie spotkałem się aby ktoś wybudował nowy budynek na nowym rondzie ktos jest za to odpowiedzialny????
13 listopada 2017
+5
-0
4b9-9b3
~ Ludzie   ile w was nienawiści i zawiści, opamiętajcie się. Wy sami siebie nie lubicie. Pozdrawiam was!
12 listopada 2017
+5
-8
ef4-dd5
~ Mieszkaniec   Szpital do oddał Pan Schłodzonej z PiSu. Jest dobra zmiana i biłgorajski szpital uleczy.
12 listopada 2017
+4
-3
df3-faf
~ Jan   Tokarski Honorowy Obywatel to chyba jakiś żart. Na pierwszego kwietnia trzeba było wykręcić ten numer a nie na Święto Niepodległości. Rosłan zupełnie moralnie odjechał. Maniek to Ojciec Chrzestny biłgorajskiej samorządowej, korupcyjnej mafii. W Wydziale komunikacji prawa jazdy oddawane pijakom-sympatykom PSL za łapówki. W Wydziale Budownictwa siedlisko skorumpowanych rzezimieszków co za łapówki pozwolili wybudować panu G. na skrzyżowaniu ul. Zamojskiej i Przemysłowej budynek 80 cm od krawężnika drogowego o takiej szerokości jest chodnik. Trzeba uważać,żeby nie zderzyć się z osobą nadchodzącą z przeciwka i są trudności z minięciem się dwu osób. To jest dorobek znanego Mańka z Biszczy i jego delfina Janusza. Czyżby i nasz Janusz był tak skorumpowany jak urzędnik byłego starosty w Wydziale Komunikacji? Mam nadzieję, że w Polsce władzę przejmie prawdziwy dyktator a nie kurdupel udający Napoleona i Partii Szubrawców Ludowych zdelegalizuję a ich prowodyrów ześle do Berezy Kartuskiej. Ktoś powie, że to nie mafia? A Władzio Serafin co z babcią posłanką Genowefą Pigwą w Biszczy kankana wywijał i okowitę pił to nie mafiozo? Kółka Rolnicze rozwiązane po 89 roku a on jeszcze przez 20 lat im w Warszawie Prezesował i forsę brał. Ale takiemu to zawsze mało.Jeszcze ze SKOK Wołomin wyłudził 6 milionów zł na podrobione dokumenty a w domu urządził pralnie brudnej forsy / z łapów/ Następny ,,uczciwy" to Jasio Bury z Rzeszowa. Ten to łapówy brał tylko w sztabkach złota. I żeby te sztaby dobrze zachomikować to wszedł w zmowę z kapelanem-półkownikiem-biskupem i zrobił sobie skrytkę w siedzibie biskupa. Ale CBA wpadło na trop i zimna doopa. Teraz siedzi na ławie oskarżonych razem z byłą prokurator okręgową i paliwowymi mafiozami z Jarosławia. Jest taki film-nakręcony chyba przez Kusturicę ,,Bękarty wojny" w którym żydowski mściciel każdemu złapanemu niemieckiemu SS-manowi na czole scyzorykiem wycina znak swastyki. Przydało by się odznaczać też tak każdego ZSL-PSL-owca. Oczywiście nie aż w taki drastyczny sposób. Ale dobrze by było wiedzieć kto jest kto.
12 listopada 2017
+14
-1
d1a-248
~ j 64   Przeczytaj o tym ks z Bilgorajahttp://bilgoraj.com.pl/_news.php?id=18928
12 listopada 2017
+3
-0
025-5c4
~ Żal   w święto niepodległości taki wstyd....
12 listopada 2017
+7
-1
b78-272
~ s   "Obaj panowie nie kryli radości"- i nie dziwota. Każdy by sie ciszyl rolując spoleczeństwo za komuny i rolując teraz.
12 listopada 2017
+9
-2
f2f-f0a
~ pc   Jak w takim tempie będą przyznawali tytuły Honorowego Onbywatela i zasłużonego dla miasta to niebawem liczba ich przewyższy liczbę stałych mieszkańców Bilgoraja.
12 listopada 2017
+13
-2
51f-2b6
~ seba   Towarzystwo wzajemnej adoracji, sami siebie odznaczają.
12 listopada 2017
+17
-2
bf8-6bc
~ Rosłan   Burmistrz, który daje honorowe obywatelstwo, człowiekowi, przez którego nie mamy gdzie się leczyć. Bo oddał szpital szubrawcom.
Już niedługo wybory, nacieszcie się posadami, bo to ostatni raz pełnicie jakiekolwiek funkcje. Mamy dość bylejakości.
12 listopada 2017
+32
-4
31b-255
~ podatnik   Wstyd. Komuchy się nagradzają
12 listopada 2017
+25
-2
3b7-306
~ układ nad układami   Tokarski z klechą rozwiązał umowe o pracę i w ten sposób Klecha ma już ponad 5 lat emeryturę,a następnego dnia zawiązał ponownie umowę o pracę i ponownie klecha w wieku 71 lat jest dyrektorem , jeszcze wziął na wice dyrektora klecha mazurka a teraz odwzajemnienie i wręczenie zupełnie niezasłużenie przez Kleche i rosana tego nie swojego tytułu.żenada ,precz z układem,czas na zmiany.
11 listopada 2017
+33
-3
f2a-400
~ vghgf   czy to nie były gwiazdy czerwone?Kupa starych komuchów
11 listopada 2017
+13
-4
759-1f5
~ a młodzi niech siuę kształcą i za granicę WON   ZBOCH działacz PZPR
TOKARSKI dzialacz PZPR
Szkoda jeszcze, że nie ma tutaj z nami Józefa Dechnika Pomnik przy starostwie - Działacz NKWD
Szacunek ROSŁANOWI
HIP HIP HURA niech dalej lewica TRWA
11 listopada 2017
+21
-8
ea9-072
~ Zmienić Rosłana   Podziękujmy Rosłanowi za to co zrobił dając Tokarskiemu honorowe obywatelstwo.
11 listopada 2017
+20
-7
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google | Recepcja | Google+ | Zamojska.pl