Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
POWIAT
2017.11.01 15:41 | aktualizacja: 2017.11.01 17:34

Cmentarze w Dzień Wszystkich Świętych

Dziś 1 listopada czyli Dzień Wszystkich Świętych. W ten szczególny, pełen refleksji dzień tłumnie odwiedzamy cmentarze, aby zapalić znicze i pomodlić się za zmarłych.
Cmentarze w Dzień Wszystkich Świętych
Cmentarze w Dzień Wszystkich Świętych

W Kościele Katolickim Dzień Wszystkich Świętych obchodzony jest od IX wieku. Tego dnia Kościół wspomina świętych nie tylko oficjalnie beatyfikowanych i kanonizowanych, ale i nieznanych, którzy osiągnęli zbawienie, wypełniając w życiu wolę Bożą. W Polsce tradycyjnie jest to dzień, kiedy odwiedzamy groby bliskich zmarłych, aby pomodlić się, zapalić znicze i złożyć kwiaty.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z cmentarzy . Zachęcamy również do przesyłania Waszych zdjęć.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Cmentarze w Dzień Wszystkich Świętych, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 6159
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (8)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
cae-3d0
~ LAPIDARIUM w Bilgoraju   BIŁGORAJ. Jedna z rodzin przeniesie zwłoki w inne miejsce cmentarza, bo trumna w grobowcu była całkowicie zanurzona w wodzie .
3000zł za Grobowiec ZALANY WODĄ!!!! CENA Urząd Miasta - Biłgoraj
- Tuż obok grobu mojego męża, w sąsiedniej pustej grobowej “piwniczce”, zalega woda. Woda jest więc na pewno i w moim rodzinnym grobowcu mówi zdenerwowana Zofia W. AnnA K. i Paweł S., której mąż pochowany został na cmentarzu komunalnym “LAPIDARIUM w Biłgoraju. Od innych osób wiem, że w sektorze od drzewa (przy tylnym wejściu na nekropolię) obok wysokiego drzewa zalanych jest bardzo dużo miejsc pochówków. Zgłosiłam tę sprawę w zarządzie cmentarza, ale nic nie zrobiono żeby ten rejon nekropolii osuszyć już od 2 lat. urząd tłumaczy, że tak Ma być. Jan Jamiński. Na pytanie dlaczego pochówek jest po znajomości... odp. nic o tym nie wiem. Czego ludzie na górce są pochowani poza kolejnością z listy grobowców! Czego partyjni Lewicy mają inne miejsca!!!
Zofia W. pokazuje nam odsłoniętą częściowo płytę grobowej “piwniczki”, który znajduje się w sąsiedztwie jej rodzinnego grobu. Widać, że jest on wypełniony wodą sięgającą około 10 cm poniżej wierzchniej płyty nagrobnej. Wodą zalane są nie tylko “piwniczki”, ale i grobowce ze zmarłymi.
Zwłoki przeniosę w inne miejsce. Nie mam już siły na Urząd Miasta a SANEPID nic z tym nie zrobił. Obok płynie rzeka Biała Łada, przy cmentarzu są 2 studnie głębinowe na pobór wody pitnej dla mieszkańców Biłgoraja a z kranu przy cmentarzu jak nabieram wodę do kwiatów to woda strasznie śmierdzi. CZEGO BIŁGORAJ BURMISTRZ TEŻ O TYM WIEDZIAŁ I POCHOWAŁ CZŁONKA RODZINY W PUSZCZY WIEDZĄC O TYM, ŻE TUTAJ W LAPIDARIUM JEST TOPIENIE TRUMIEN I ZWŁOK W WODZIE??? NIE OSTRZEGŁ NAS MIESZKAŃCÓW.
Pewna rodzina zdecydowała się z tego powodu przenieść zwłoki w inne miejsce, tylko dlatego, że trumna w grobowcu była całkowicie zanurzona w wodzie. Bliscy “odkryli tę straszną prawdę po śmierci kolejnej osoby, przygotowując grobowiec do pochówku.
Stąd domysły, że być może na cmentarzu kanalizacja jest nieudrożniona. Dowodem na to mogą być całkowicie przepełnione kratki ściekowe. Co ciekawe, grobowce są wypełnione wodą przez cały rok, nie tylko podczas obfitych deszczy, czy roztopów. Niektórzy właściciele grobów wyciągają pełne wiadra wody lub ją wypompowują. Jednak zarządzający cmentarzem Od Burmistrza twierdzą, że cmentarna kanalizacja działa niezawodnie. Natomiast to, że woda jest w grobach, to według nic niezwykłego i to normalne, że tam zalega. Jamiński mówi, że tam jest glina i woda bedzie stać zawsze.
Zarząd cmentarza: To wina nieszczelności grobu
- Jeżeli grobowiec ze zmarłym lub pusta ”piwniczka (grobowiec murowany) jest nieodpowiednio zabezpieczony, nieszczelny, to może w nim zalegać woda z gruntu poinformował kierownik zarządzająca cmentarzem komunalnym. Rodziny, których bliscy pochowani są w takich warunkach mogą taką sprawę zgłosić do zarządu cmentarza lub do firmy kamieniarskiej, która wykonała grobowiec. Burmistrz co twierdzi???
Nasza Czytelniczka o zalaniu rodzinnego grobu poinformowała Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. W ubiegłym tygodniu próbowaliśmy dowiedzieć się od prezesa tej spółki, czy przedsiębiorstwo zamierza jakoś pomóc osobom, którym zalało groby. Zadzwoniliśmy więc w piątek na numer telefonu komórkowego prezesa. Niestety, gdy poinformowaliśmy go z jaką sprawą telefonujemy, nagle wyłączył telefon. Czyżby szef przedsiębiorstwa unikał dziennikarzy i ludzi postronnych i nie chciał odpowiedzieć mieszkańcom Biłgoraja, czy zamierza jakoś rozwiązać problem zalegania wody w grobach?
Czy naprawdę tak trudno zrozumieć, że rodziny chcą chować swoich bliskich w godnych warunkach? Czy nic nie da się zrobić żeby woda nie zalegała w grobach? Czy na pewno to wina nieszczelności grobowców i “piwniczek”? Na te pytania powinny odpowiedzieć sobie w swoim sumieniu osoby odpowiedzialne za nekropolię “LAPIDARIUM w Biłgoraju.
2 listopada 2017
+3
-0
693-183
~ ne   czemu księżą nic nie mówia o piekle
2 listopada 2017
+1
-1
596-f7b
~ czyli już wiesz gdzie będzie  do ~ ,ki   Twój ojciec i matka
1 listopada 2017
+1
-1
3b3-da9
~ formaldehyd   Miałem dziś wątpliwą przyjemność jazdy autem szosą z Tarnogrodu do Zamchu. Zarządzającym tą drogą należą się bęcki. A w okolicy Różańca to gospodarza już chyba nie ma, przy cmentarzu w polu ludzie parkują 200 aut na brzegu szosy z dwóch stron i jeszcze nikt nie wpadł na pomysł żeby wysypać żwirem 50 metrów ugoru i zrobić parking. W Starym Lublińcu to samo. Wolna amerykanka i błoto.
1 listopada 2017
+3
-0
273-b65
~ Biłgorajanka   Na Batorego tez obiecywali kaplice a do dnia dzisiejszego nawet nie ma zadnego zadaszenia zeby odprawiac msze sw dziasiaj ksiadz nie odprawił mszy gdyz stwierdził ze pada deszcz i niema zadnego zadaszenia
1 listopada 2017
+4
-4
741-d9b
~ logan   pieklo nie istnieje,inaczej chytry Tadek wyludzacz z Torunia balby sie choc troche ognia piekielnego
1 listopada 2017
+3
-6
852-492
~ ,ki   Piekło też istnieje dla zdzierców i komuchów Biłgorajskich szczególnie
1 listopada 2017
+8
-1
852-492
~ 28o   NOWY TESTAMENT
1 List do Koryntian

Szukanie sprawiedliwości przed trybunałami pogańskimi
6
1 Czy odważy się ktoś z was, gdy zdarzy się nieporozumienie z drugim, szukać sprawiedliwości u niesprawiedliwych1, zamiast u świętych? 2 Czy nie wiecie, że święci będą sędziami tego świata2? A jeśli świat będzie przez was sądzony, to czyż nie jesteście godni wyrokować w tak błahych sprawach? 3 Czyż nie wiecie, że będziemy sądzili także aniołów3? O ileż przeto więcej sprawy doczesne! 4 Wy zaś, gdy macie sprawy doczesne do rozstrzygnięcia, sędziami waszymi czynicie ludzi za nic uważanych w Kościele4! 5 Mówię to, aby was zawstydzić. Bo czyż nie znajdzie się wśród was ktoś na tyle mądry, by mógł rozstrzygać spory między swymi braćmi? 6 A tymczasem brat oskarża brata, i to przed niewierzącymi. 7 Już samo to jest godne potępienia, że w ogóle zdarzają się wśród was sądowe sprawy. Czemuż nie znosicie raczej niesprawiedliwości? Czemuż nie ponosicie raczej szkody?5 8 Tymczasem wy dopuszczacie się niesprawiedliwości i szkody wyrządzacie, i to właśnie braciom. 9 6 Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, 10 ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego. 11 A takimi byli niektórzy z was. Lecz zostaliście obmyci, uświęceni i usprawiedliwieni w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa i przez Ducha Boga naszego.
1 listopada 2017
+1
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
Kolizja na ul. Poniatowskiego
W czwartkowe popołudnie, 27 lutego, po godz. 16 doszło do zderzenia dwóch aut na ul. Poniatowskiego w Biłgoraju. Skoda uderzyła w tył ...
czytaj dalej
4 godziny temu
Zderzenie aut we Frampolu, są utrudnienia w ruchu
Dziś przed godziną 16 doszło do zderzenia aut we Frampolu na DW 835. Na miejscu jest straż i policja, są utrudnienia w ruchu.
5 godzin temu
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
w piątek, godzina 11:29 Biłgoraj
Zmiana na stanowisku dyrektora I LO im. ONZ
Dziś, w piątek, 21 lutego Zarząd Powiatu podjął decyzję o ogłoszeniu konkursu na stanowisko dyrektora największej szkoły średniej w regionie - I LO im. ONZ. Dotychczas, przez wiele lat tę funkcję pełnił Marian Klecha. Czas na składanie ofert mija 5 marca.
w środę, godzina 08:20 Gmina Biłgoraj
Czołówka busa z osobówką. Droga nr 858 nieprzejezdna [AKTUALIZACJA]
dzisiaj, 15:02 Biłgoraj
19-latek spędzi 3 lata w więzieniu za molestowanie i udostępnianie treści pornograficznych
w sobotę, godzina 19:20 Tarnawa Duża
Dom Senior+ w Tarnawie Dużej otwarty
W Tarnawie Dużej, w ramach programu wieloletniego Senior+ na lata 2015-2020, powstał dzienny dom opieki dla seniorów. Uroczyste otwarcie placówki odbyło się w sobotnie popołudnie 22 lutego.
w środę, godzina 15:12 Biłgoraj
Syndyk odpowiada staroście
dzisiaj, 09:30 Biłgoraj
Samorządowcy z Bilgoraja w Izraelu
20 lutego 2020 Biłgoraj
Nowa karetka dla bilgorajskiego pogotowia
Dzięki rządowemu wsparciu w postaci dofinansowania w kwocie 400 tys zł możliwy był zakup nowego ambulansu dla pogotowia w Biłgoraju. Uroczyste przekazanie kluczy do pojazdy odbyło się w czwartek, 20 lutego.
w poniedziałek, godzina 11:42 Powiat
Powalone drzewa i zerwane dachy
we wtorek, godzina 09:44 Tarnogród
Trzynaście prób wyłudzenia pieniędzy w Tarnogrodzie
w piątek, godzina 11:20 Biłgoraj
Wszawica atakuje?
Wszawica powraca do szkół i przedszkoli jak bumerang. Cyklicznie otrzymujemy sygnały o występowaniu problemu w naszym powiecie. Mimo, że do biłgorajskiego sanepidu nie wpłynęło zgłoszenie o pojawieniu się wesz w placówkach informacje o zakażeniach krążą między rodzicami uczniów.
w sobotę, godzina 18:25 Gmina Biłgoraj
Zderzenie z sarną
w środę, godzina 09:04 Biłgoraj
Utrudnienia w ruchu
20 lutego 2020 Biłgoraj
Mieszkańcy Biłgoraja wydali ponad 31 mln zł na alkohol
Taka kwota przyprawia o zawrót głowy. Zwłaszcza jeśli porówna się ją z poprzednimi latami. W ubiegłym roku w biłgorajskich barach i sklepach z alkoholem wydaliśmy o ponad 3 mln zł więcej niż w 2018 roku.
w środę, godzina 09:48 Potok Górny
Stan licznika zmniejszył się o prawie 10 tys. km
w poniedziałek, godzina 14:52 Majdan Nowy
Mercedes dachował do rowu
20 lutego 2020 Biłgoraj
Nowy zarząd biłgorajskiego oddziału PCK
W poniedziałek, 17 lutego, odbył się zjazd sprawozdawczo - wyborczy Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Biłgoraju. Podczas spotkania przedstawiono sprawozdanie z minionej kadencji i wybrano nowy zarząd na lata 2020-2024.
w sobotę, godzina 20:22 Biłgoraj
Biuro poselskie Beaty Mazurek i Jacka Sasina już działa
15 lutego 2020 Biłgoraj
Bal maturalny ZSZiO
14 lutego 2020 Biłgoraj
78 lat temu powstała Armia Krajowa
14 lutego to bardzo ważna data w historii Polski. Tego dnia została powołana Armia Krajowa. Dziś w całym kraju odbywają się uroczystości rocznicowe. 78. rocznicę powstania jedynej, realnej, wojskowej i moralnej siłą, która w latach okupacji przeciwstawiła się terrorowi i wynaradawianiu ludności polskiej zorganizowano także w Biłgoraju.
dzisiaj, 08:19 Hedwiżyn
Dzień Otwarty Szkoły w Hedwiżynie
19 lutego 2020 Biłgoraj
Drzewa poszły pod piłę
14 lutego 2020 Czernięcin Główny
Jubileusz 100-lecia urodzin
W środę, 5 lutego mieszkanka gminy Turobin Balbina Ciastuła obchodziła jubileusz 100-lecia urodzin. Z tej okazji Jubilatkę odwiedzili przedstawiciele władz samorządowych, USC oraz KRUS.
w poniedziałek, godzina 15:45 Biłgoraj
Średniowieczne znaleziska w muzeum
w niedzielę, godzina 19:59 Biłgoraj
Karnawałowo w BCK
14 lutego 2020 Biłgoraj
EKOwalentynki
Wolontariusze PCK zorganizowali akcję pod hasłem EKOwalentynki. W ramach przedsięwzięcia, w piątkowe popołudnie 14 lutego, w Parku Solidarności rozdawali sadzonki drzewek, częstowali piernikami i rozmawiali o ekologii.
w poniedziałek, godzina 09:24 Stary Bidaczów
Dzień Kobiet na Ludowo
w sobotę, godzina 15:39 Wola Dereźniańska
Walczą o czyste lasy
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl