Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj
2017.09.29 10:59

Plan niezgody

Uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Biłgoraj stało się przyczyną gorącej dyskusji pomiędzy mieszkańcami, a władzami. Poszło o tereny w południowej części miasta. Mieszkańcy prosili, by planu nie przyjmować, burmistrz uznał, że to najgorsza rzecz jaką można zrobić.
Plan niezgody
Plan niezgody

W środowe popołudnie, 28 września radni Rady Miasta Biłgoraj pochylili się na uchwałą dotyczącą miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Podstawą rozpoczęcia prac planistycznych była uchwała z 2007 roku. Na większości obszaru opracowania planu miejscowego brak było dotychczas obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Obowiązywał on jedynie we fragmentach obszaru. Poza obszarami objętymi planami inwestycje lokalizowane były na podstawie decyzji o warunkach zabudowy i decyzji o ustaleniu lokalizacji celu publicznego.

Konieczne było więc uchwalenie planu, który objąłby całe miasto. Opracowany plan objął tereny z wyłączeniem terenów, dla których plany opracowano wcześniej (dotyczył ok. 82% powierzchni miasta - 1718 ha). Dokument był konsultowany z mieszkańcami, którzy mieli wiele zastrzeżeń. O spotkaniu informowaliśmy w artykule pt. Spór o miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.

Celem opracowania planu była realizacja polityki określonej w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta, w szczególności stworzenie stabilnych podstaw dla inwestycji, gwarantującej w szczególności zachowanie ładu przestrzennego, walorów przyrodniczych oraz normatywną obsługę komunikacyjną nowych terenów budowlanych. Wydawane decyzje o warunkach zabudowy powodują postępujące zainwestowanie w obszarach, które w studium uwarunkowań nie były przewidziane pod zabudowę.

Uchwalenie planu to gwarancja zachowania przestrzeni wolnych od zabudowy oraz właściwych zasad zabudowy w terenach przeznaczonych pod zainwestowanie, a ograniczy proces rozpraszania się zabudowy.

- Na ten plan czeka wiele osób, a prace nad nim toczą się bardzo długo, dlatego jest to niezwykle ważna uchwała. Wydaje się, że po przejściu całego toku formalno - prawnego lepszych rozwiązań w planie, zgodnych z przepisami prawa nie uda się ustalić, a przedłużanie procedury spowoduje niemożliwość przystąpienia do zmiany studium, na co również czeka wielu mieszkańców - mówiła kierownik referatu gospodarki terenami Regina Koszel - Cis.

Mpzp zakłada takie zadania jak: wyznaczenie nowych terenów zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej, wielorodzinnej, mieszkaniowo - usługowej; wyznaczenie terenów dla strefy produkcyjno - usługowej; modernizacja i rozbudowa sieci, urządzeń i obiektów infrastruktury technicznej; rozwój struktury funkcjonalno - przestrzennej; modernizacja i rozbudowa sieci dróg.

- Plan pozwoli na skrócenie procesu inwestycyjnego, a także uruchomienie nowych terenów pod inwestycje, dla miasta najważniejsze będzie uruchomienie terenów przemysłowych np. te wzdłuż ul. Krzeszowskiej - mówiła dalej kierownik Koszel - Cis.

Na etapie opracowywania planu złożono aż 391 uwag, większość niezgodnych ze studium. Pokazały to, że mieszkańcom zależało na poszerzeniu terenów przeznaczonych pod zabudowę mieszkaniową w terenach, które nie były przeznaczone pod zabudowę. - To pokazuje jak bardzo potrzebna jest zmiana studium, a do tego niezbędne jest uchwalenie mpzp - podkreślała kierownik referatu gospodarki terenami.

Wiele wątpliwości związanych z przeznaczeniem części działek mieli ich właściciele, którzy zjawili się na wrześniowej sesji. Jedni walczyli o to, by tereny przeznaczyć pod działalność usługową, a nie jedynie mieszkaniową, inny, by nie klasyfikować ich działek jako tereny zielone. Architekt tłumaczył, że wiążące jest w tym względzie studium uwarunkowań, które będzie mogło być zmieniane dopiero po uchwaleniu planu.

Stanowiska mieszkańców bronił Jacek Patro. Mówił, że wg niego wystarczyłoby wydać pozytywną opinię dotyczącą warunków zabudowy, a tereny te mogłyby być urbanistyczne, gdyż studium nie wywiera wpływu na decyzję o warunkach zabudowy. - Nie musimy mieć planu, by zmienić studium - mówił. - Tak się nie da zrobić, ponieważ wydanej decyzji o warunkach zabudowy, niezgodnej ze studium nie da się wprowadzić w plan, bo ten musi być zgodny ze studium, tak mówi prawo, nadzór urbanistyczny z automatu taką uchwałę by uchylił - odpowiadała Regina Koszel - Cis.

Burmistrz odpowiadając na zarzuty mówił, że żadna z działek nie straci na wartości. - Najwyżej niektóre nie zyskają, a nieprzyjęcie planu to najgorsza rzecz jaką możemy zrobić. To chyba najważniejsza uchwala w tej kadencji, pracowaliśmy nad nią od 10 lat - mówił włodarz.

Ostatecznie podczas głosowania uchwała zatwierdzająca przyjęcie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego została przyjęta, 4 radnych wstrzymało się od głosu.

Całą dyskusję mogą Państwo obejrzeć poniżej. Punkt dotyczący miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego rozpoczyna się w 24 minucie. Nagranie dzięki uprzejmości Biłgorajskiej Telewizji Kablowej.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Plan niezgody, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 5694

Wideo

Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (44)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
546-88f
~ z  Od kiedy jest tam spokojne osiedle mieszkaniowe ?!
Nie ma to jak się wybudować koło złomowiska i audoromu i żądać spokoju i domagać się zamknięcia bo ja tu przyszedłem mieszkać w spokoju a nikt nie mówił że obok autodromu będzie głośno !!
Wieśniactwo.
29 września 2017
+29
-12
Ostatnio dodane komentarze
866-6d6
~ haha   na tym osiedlu mieszkają same "osobistości"
gleń śmieciarz , sass- budowlaniec który nie potrafi domu postawić zgodnie z projektem (o wystawieniu faktury zgodnie ze stanem faktycznym za budowę nie wspominając), mechanik buczek który za przykręcenie śrubki bierze 200zł, kilku mechaników których warsztaty wyglądają jak typowe dziuple , pan majdanski którego okien już nikt kupować nie chce i jeszcze kilku innych BIZNESMENÓW z koziej .... mieszka na tej ulicy...
23 stycznia 2018
+3
-0
f58-392
~ Miriam   Jak juz o sąsiedztwie mowa ... może panie Januszu zrobiłby pan porządek z kotami zamkniętymi w mieszkaniu bloku przy ul Pl.Wolnosci ...??
Dziękujemy
3 października 2017
+2
-1
619-862
~ dygres   Rzeczywiście artykuł błędnie podaje, że Jacek Patro bronił stanowiska mieszkańców - ktoś tu słusznie napisał że mówił o działce teściów. Czemu jego mama jak jeszcze niedawno była kierowniczką nie wydała mu takiej decyzji skoro jest zgodna z przepisami i nic nie stało na przeszkodzie? ;) Na nowej chce wymusić - nowa nie daj się! on jak widać nie ma skrupułów i perfidnie używa tytułu "przewodniczącego osiedla" do załatwiania prywaty. Że niby "w imieniu mieszkańcÓW" :P - dobre sobie :) Takie coś trzeba potępiać. Zresztą co ja tu będę ..... już się dawno na nim poznali - ni wiedzy ni zachowania. Tak w ogóle to co on teraz właściwie robi (ani dyrektorem, ani radnym)?
30 września 2017
+10
-3
961-96b
~ asd  do ~ formaldehyd   Dodać trzeba, że w Stalowej jest podstrefa ekonomiczna a w Biłgo nie ma i nie będzie! Są czynniki na które UM nie ma wpływu a z którymi, potencjalni inwestorzy, głównie się liczą. Może jeszcze zacznijmy narzekać, że przez miejską władzę nie ma u nas jakiejś petrochemii, kopalni czy choćby portu morskiego. Zawsze też można wystartować w wyborach ;)
30 września 2017
+3
-3
592-69d
~ Z zagranicy  do ~ formaldehyd   Dzięki tym ciułaczom z zagranicy i całej kasie co do Biłgoraja zwożą ludzie, firma (złom) może istnieć, ona nie wytwarza żadnej wartości dodanej a żyje na tym ze inni maja złom i auta do utylizacji, czyli sprząta. Bez pieniędzy z zewnątrz Pan Gleń i podobni jemu biznesmeni nie mieli by biznesu w mieście bo kasa jest olbrzymia jak wpływa do miasta. Jak się taki pracodawca wyniesie będą inni. Przepisy wprowadza ustawodawca by ograniczyć takie dyskusje. Tu nie chodzi o dobro pojedynczych pieniaczy ale ogółu szeroko pojęte. Planuje się miasto by był porządek i się lepiej rozwijało i miało więcej mieszkańców i ludzie chcieli tu mieszkać. Jeśli Pan Gleń prowadzi i rozwija biznes o działalność niezgodą z prawem, nielegalną i szkodliwą powinny się tym zająć odpowiednie organy. Chyba to dzięki ojcu który studium uchwalał i znajomościom jeszcze nikt mu biznesu nie ograniczył. Amen
30 września 2017
+7
-3
79a-763
~ potrządek   Sklep MILA jest ceniony przez klientów, problemem jest tam zaniedbana zieleń od strony Mili przy ul. Cegielnianej.Należy ten problem rozwiązać. To jest miejsce, które można ładnie urządzić, teraz wygląda to fatalnie.
30 września 2017
+4
-1
7aa-cf7
~ formaldehyd   Traktowanie firmy zatrudniającej okolicznych mieszkańców, płacącej podatki, może rozwijającej się i przynoszącej dochód ,na tych samych zasadach jak sypialnianych mieszkańców osiedla wydaje mi się trochę nieporozumieniem. Zwłaszcza gdy większość nowych domów jest budowane za pieniądze zarobione za granicą,albo uciułane w miejskich urzędach. Może warto byłoby najpierw zrobić w Urzędzie bilans zysków i strat, gdy np.firma przeniesie ciężką działalność poza miasto,będzie ciszej, spokojniej i....biedniej?
30 września 2017
+6
-6
7aa-cf7
~ formaldehyd  do ~ asd   W Biłgorajskim grajdołku namieszałaby jednak na plus. A tak ani obozu pracy,ani słabej płacy,ani bocznicy kolejowej tylko spacer po łąkach miejskich,czasem jakiś grzyb,jeżyna....
30 września 2017
+3
-2
961-96b
~ asd  do ~ formaldehyd   Stalowa Zapłaciła za bocznice 12 mln + droga dojazdowa 1,5mln. Generalnie firma uważana za tzw. "obóz pracy" słaba płaca, gorsza niż w BRW.
30 września 2017
+4
-0
592-69d
~ Ryszard  do ~ ja   Nom - były dyrektor się ogólnie potrafi wykazać - doprowadził PKS do upadku, a na tej dyskusji też dał niezły popis wiedzy (co zresztą zostało mu właściwie wypunktowane) i kamuflażu - pod przykrywką przewodniczącego rady osiedla próbuje załatwiać swoje prywatne interesy - przecież tereny, o których mówił to działka jego teściów. On nie stanął w obronie mieszkańców, tylko prywaty. Jeżeli twierdzi, że to co chce jest możliwe to czemu nie uzyskał decyzji o której mówił wtedy kiedy jego mama była "kierowniczką" - przecież nie było to tak dawno. :)
30 września 2017
+10
-0
fac-746
~ Fair  do ~ chodowca   Hehe, dobre :)
Glen już właśnie walczy o to żeby "chlew" tu był. Skupiony tylko na własnym biznesie - kasa, kasa, kasa... Innych ma daleko w...
30 września 2017
+7
-7
fac-746
~ Fair  do ~ ja   Powinny być wytyczone tereny po mieszkalnictwo inne a po przemysł inne a nie wszystko wymieszane.
30 września 2017
+4
-0
592-69d
~ Ryszard  do ~ z   A gdzie żeś usłyszał o zamykaniu? tego co ja usłyszałem na tym nagraniu to nikt nikomu nic nie zamyka. Kierowniczka i projektant potwierdzili że skup złomu Gleń może prowadzić i zostało to w planie wpisane. Tak jak napisałem poniżej: on chce coraz więcej - co jest szkodliwe dla innych. Sorry ale nie tylko Pan Gleń tu mieszka żeby sobie samowolkę uprawiał. Jak by tak każdy podchodził to dopiero byłby bigos- zadusilibyście się we własnym smrodzie hałasie i zostali na gruzach po rozwalonych domach. Trzeba patrzeć na dobro większości - a większość stanowią tu domki jednorodzinne a NIE PRYWATNE POLETKO GLENIÓW. Niech sobie złom skupują ale to miażdżenie samochodów tutaj to jest przesada!
30 września 2017
+8
-4
592-69d
~ Ryszard  do ~ Jan   Panie Janie (a może Wojciechu? :P :) ) Niech Pan słucha co było powiedziane: i Kierowniczka i projektant potwierdzili, że Pan Gleń może sobie prowadzić to co robił do tej pory - czyli skup złomu i tego mu nikt nie zabrania. Tylko że on chce coraz więcej - co jest szkodliwe dla innych. Sorry ale nie tylko Pan Gleń tu mieszka żeby sobie samowolkę uprawiał. Jak by tak każdy podchodził to dopiero byłby bigos- zadusilibyście się we własnym smrodzie hałasie i zostali na gruzach po rozwalonych domach. Trzeba patrzeć na dobro większości - a większość stanowią tu domki jednorodzinne a nie prywatne poletko Gleniów.
30 września 2017
+12
-4
592-69d
~ chodowca   A ja mam pomysł na biznes, mam działkę przy ulicy Motorowej. Chce wybudować chlewnie na 5000 świń, dostałem odmowę i nie rozumiem dlaczego - przecież wszyscy jedzą wieprzowinę. Jest już złom czemu nie może być chlew? ja też mam firmę rodzinną z 30-letnim stażem.
30 września 2017
+10
-3
09d-ad0
~ as   Panowie radni z "Puszczy"kiedy zrobicie porządek z parkingiem koło sklepu Hadacza?
30 września 2017
+5
-1
5ab-0aa
~ Jan   Ale się Rosłan z urzędasami napracował. 10 lat tworzył ten plan zagospodarowania. Mistrzostwo świata. A tym którym przeszkadza Gleń bo wybudowali dom obok to ego złomowiska to trzeba zadać pytanie od kiedy działa ten skup złomu. O ile sobie przypominam to chyba od 27 lat. Przyjdzie taki, kupi obok działkę albo ma własną i buduje dom a potem żąda zamknięcia zakładu bo mu przeszkadza. Trzeba było wnieść sprawę do sądu i odszkodowanie za zmniejszoną wartość działki oraz o wykupienie przez przedsiębiorcę. Ale najlepiej,żeby wszędzie były działki pod mieszkaniówkę. Jak miasto uchwala plan zagospodarowania w którym nasza działka traci na wartości to domagać się trzeba od Urzędu Miasta odszkodowania. Jak miasto zmienia plan, zgodnie z którym nasza działka zyskuje na wartości to Urząd pobiera opłatę adiacencką. Przy zmniejszonej wartości sytuacja jest odwrotna. Każdy by chciał działkę mieszkaniową bo liczy na jej zwiększoną wartość, a jest tak, że można więcej uzyskać za atrakcyjną działkę przemysłową. Niektórzy liczą, że dzieci lub wnuki pozostaną w Biłgoraju i będą się kisić w tym nepotycznym, skorumpowanym grajdole. A oni to zapyziałą mieścinę, rządzoną przez zmutowaną komunistyczną klikę mają w dopie. Pakują nesesery, torby i ruszają w świat. Nie chcą mieć nic wspólnego w 71 letnim przewodniczącym Rady Miasta Mańkiem Klechą, którego jednocześnie na stanowisku dyrektora LO im ONZ utrzymuje banda korupcyjnych bandziorów z Partii Szubrawców Ludowych. Amen
30 września 2017
+9
-10
4cf-549
~ chodowca  do ~ Puszcza   A ja mam pomysł na biznes, mam działkę przy ulicy Motorowej. Chce wybudować chlewnie na 5000 świń, dostałem odmowę i nie rozumiem dlaczego - przecież wszyscy jedzą wieprzowinę. Jest już złom czemu nie może być chlew ? ja też mam firmę rodzinną z 30-letnim stażem.
30 września 2017
+10
-2
4cf-549
~ ja  do ~ pytanie   niestety - były dyrektor nic dla tego terenu nie zrobił, a obecny właściciel prywatny - tylko lekką kosmetykę
29 września 2017
+8
-0
4cf-549
~ ja  do ~ Jjajaja   no właśnie -
dobrze że te 80 ha będzie. A to że z mieszkaniówką próbują się wpychać wszędzie to jakaś masakra
29 września 2017
+3
-0
410-ad2
~ krasny  do ~ Puszcza   Hehe, a ja mam wrażenie ze ta Pani (chyba jak jedna z pierwszych ) próbuje uporządkować to miasto i ten bałagan. A "Puszcza" to chyba rozgoryczony Wojciech 😛
29 września 2017
+8
-2
410-ad2
~ krasny   Glen to chyba próbuje szukać kogoś do ukrzyżowania, mówiąc "dawać tu tego kto mi tu wpisal mieszkaniówkę" w domyśle prawie - na krzyż z nim".
Chyba nie powinien ten pan grać Pana Jezusa - on raczej z tej drugiej strony stoi.
A Skrok mu zreszta dobrze wypunktował ze uczestniczył w tym jego własny ojciec, wiec do kogo on ma teraz pretensje?
29 września 2017
+10
-4
505-4f5
~ Trochę rozwagi  do ~ Kupiec   Przetarg publiczny, Panie Kupiec, wyłonił tylko nabywcę. Pytanie było kto podjął decyzję o sprzedaży i jakie były ku temu przesłanki. Do przetargu mogło przystąpić również miasto. Może Rada Miasta miałaby lepszy pomysł na zagospodarowanie PKS niż firma prywatna. Może.
29 września 2017
+7
-0
410-ad2
~ krasny  do ~ zza miedzy   Dobrze gadasz - polać Ci :) a Glen hipokryta niech nie udaje takiego biednego - jak go stać na taki prężny rozwój o jakim mówi to powinien zainwestować perspektywicznie w działkę na terenie który się do tego nadaje. Jednym słowem - ta Pani ma rację
29 września 2017
+8
-4
d29-d2a
~ formaldehyd  do ~ strefa   W jakim mieście,przecież tu jeszcze pola orne są i łąki z dopłatami. W Zamościu to samo,pole rzepaku w środku osiedla to nihil novi.
29 września 2017
+2
-0
d29-d2a
~ formaldehyd  do ~ klon   Bocznica kolejowa już by się zwróciła i wpłynęła na dalszy rozwój terenu. No ale bezpieczniejszy interes to Megaświatowe Centrum Kultury.
29 września 2017
+7
-6
4cf-549
~ zza miedzy  do ~ z   ok, się trochę zagalopowałem z tym "spokojnym" :P, co nie zmienia faktu, że akurat od autodromu jest tylko hałas, od niego nie ma drgań jak w ostatnim czasie od Gleniów - dopóki tylko skupowali złom dało się jeszcze w miarę wytrzymać - sam hałas da się jakoś ograniczyć, ale ta kasacja aut (uderzenia) to jest przesada (i to nielekka) - tak jak mówiłem drgania powodują pękanie ścian u sąsiadów i to nie tylko tych najbliżej położonych ale i dalszych. Warstwy gruntu widocznie przenoszą fale uderzeniową. Jakoś nie mam ochoty ponosić konsekwencji tego że jedna rodzina ma ochotę "rozwijać" złomiarstwo w osiedlu mieszkaniowym. Dlaczego wszyscy w tym terenie mają cierpieć bo ten Pan akurat tutaj chce to robić? Propozycja przeniesienia tego "rozwoju" przez tą Panią jest słuszna i widać w komentarzu "Puszczy" złośliwość. Zresztą na nagraniu widać i słychać w wypowiedzi tej Pani, Skroka i projektanta, że dopuszczone jest w tym planie działanie to które legalnie ma Pan Gleń. Niemożliwe jest to co sobie zrobił na czarno (a przekracza parametry uciążliwości). Niech sobie ten Pan tutaj złom skupuje, ale to miażdżenie niech przeniesie gdzie indziej - tam gdzie nie ma za płotem domów mieszkalnych rodzin z dziećmi, którym dach może się zawalić na głowę. :(
29 września 2017
+12
-2
961-96b
~ klon  do ~ do-~ Bel   Niem ma bo zażyczyli sobie bocznicę kolejową wartą koło 7mln. No i niskie bezrobocie w powiecie mogło świadczyć o konieczności wyższych płac.
29 września 2017
+7
-2
6f2-9ce
~ czerwony urzędas   My komuniści Biłgorajscy i sympatycy KC popieramy obecne władze w mieście powiecie i gminie, Jesteśmy dumni z naszych wnuków ,że nie zapomnieli nauk Marksa i Engelsa
29 września 2017
+7
-5
6f2-9ce
~ do-~ Bel   To czemu nie ma tam fabryki?Gdy IKEA chciała tu się budować to gadka była od władzy ,że nie ma dla niech placu. A może chodzi o to żeby nie robić konkurencji dla miejscowych zdzierców. Przecież za Rosłana nie powstał żaden zakład , tylko markety i ronda no i wiadomo administracja darmozjadów
29 września 2017
+11
-7
c15-d5f
~ Bel  do ~ sek   Nom, pretensje można mieć m.in do Pana Glenia, którego ojciec uchwalił jako radny takie właśnie studium.
29 września 2017
+12
-2
c15-d5f
~ Bel  do ~ hjhgj   Jakis chyba przeoczyłes że właśnie planem uchwalono 80ha nowych terenów inwestycyjnych pod przemysł. Ale to tak nawiasem ;-)
29 września 2017
+11
-1
990-7c0
~ Kupiec  do ~ pytanie   Przecież zdecydował przetarg publiczny. Dlaczego nie wystartowales i nie kupiłeś ??? Mogłeś zainwestować i pokazać jak się to robi??? Gdzie wtedy byłeś ???
29 września 2017
+11
-4
f7c-b26
~ pytanie   Kto zadecydował, żeby teren PKS z budkami sprzedać prywaciarzowi, który ponoć miał to estetycznie zagospodarować, niestety tam nadal koszmar. Co na to pan Patro, były dyrektor PKS.
29 września 2017
+11
-3
546-88f
~ z  do ~ zza miedzy   Od kiedy jest tam spokojne osiedle mieszkaniowe ?!
Nie ma to jak się wybudować koło złomowiska i audoromu i żądać spokoju i domagać się zamknięcia bo ja tu przyszedłem mieszkać w spokoju a nikt nie mówił że obok autodromu będzie głośno !!
Wieśniactwo.
29 września 2017
+29
-12
f77-dbf
~ hjhgj   Wybraliście artystę na burmistrza to macie, każdy z nich nie jest normalny .Miasto powinno się starać o ziemię na fabryki , to jest rozwój a nie markety, ale w tym mieście komuchów nic się nie zmieni , może tylko wymrzeć
29 września 2017
+15
-7
4cf-549
~ Ryszard   BRAWO! Nareszcie jest plan - czekałem na niego od dawna. Gdybym wiedział że przyjdą tacy mąciciele to bym zebrał tych co też czekali i tez poszedł na sesję. Na szczęście radni stanęli na wysokości zadania i nie dali się podburzyć tym pieniaczom
Ps. Jacek Patro - co za bzdury. I pomyśleć ze on był kiedyś radnym.
29 września 2017
+13
-3
4cf-549
~ zza miedzy  do ~ Puszcza   Gleń - wstydź się pan, retoryka godna Pana Szeligi - ludziom obok za miedzą pękają ściany od grań złomiarskich, a ten próbuje na siłę poszerzać swoje "rodzinne biznesy" w miejscu gdzie jest spojone osiedle mieszkaniowe.
29 września 2017
+14
-8
546-88f
~ sek   Jeżeli ktoś jak twierdzicie kilka lat temu stworzył złe studium to niech się urzędasy wezmą do roboty i zmienią je a później je przedstawiajcie je ludziom !!!
29 września 2017
+3
-7
841-164
~ Puszcza   Ta pani musi być bardzo mądra każdemu proponuje zakup nowych działek, przenoszenie firm !! Tylko niech wyjmie parę milionów że swojej kieszeni i je da ludziom którym zabiera działki.
Brawo Wojciech i pozostali mieszkańcy.
29 września 2017
+8
-10
546-88f
~ strefa   Tereny zielone w mieście w środku roztocza !!
Kpina i śmiech !!
W mieście tereny zielone w lesie ziemianki i mieszkańców wysyłać - śmiechu warte.
29 września 2017
+5
-7
fc6-cd7
~ zxc   Szkoda, że nie ma linka do mapy z terenem o którym jest artykuł.
29 września 2017
+3
-0
9e6-b62
~ j   80 ha terenów inwestycyjnych w Biłgoraju wg nowego planu to mało? Ile jest bezrobocia, aby powiększać tereny inwestycyjne? Problemem nie jest brak ofert pracy, tylko niskie zarobki, a to już jest poza samorządem.
29 września 2017
+7
-1
62a-4c7
~ Jjajaja   Każdy w mieście chce aby jego działki były pod zabudowę mieszkaniowa, ale kto je kupi jak nie będzie terenów przemysłowych?? Za co mam kupić działkę pod dom jak nie będzie terenów pod fabryki, czyli nie będzie fabryk??
Drodzy radni, najważniejsze jest dobro miasta a nie pojedynczych osób
29 września 2017
+13
-2
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl