Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj
2017.10.14 17:39

Nowy parking przy cmentarzu

Już za chwilę wszystkie parkingi przy cmentarzach zapełnią się do ostatniego miejsca. W tym roku łatwiej będzie dostać na teren nowego cmentarza przy ul. Lubelskiej. Właśnie dobiegła końca budowa parkingu, który pomieści kilkanaście aut.
Nowy parking przy cmentarzu
Nowy parking przy cmentarzu

W lipcu 2009 roku uruchomiony został nowy cmentarz przy ul. Lubelskiej, zwany lapidarium. Wykonano wówczas 92 kwatery grzebalne, jak również drogę gospodarczą oraz wyrównano teren pod parking.

Kolejne prace na tym terenie prowadzono od 2013r. Powstało 20 nowych, dwupoziomowych grobów, w kolejnych latach wykonano następnych 139 kwater wraz z częścią ogrodzenia i kolumbarium. O tych inwestycjach informowaliśmy Państwa w artykułach pt. Inwestycja na cmentarzu oraz Prace na cmentarzu przy ul. Lubelskiej.

W tym roku władze miasta postanowiły o wykonaniu parkingu przy tym cmentarzu. Zadanie wykonała Miejska Służba Drogowa. W ramach inwestycji powstało 14 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych i jedno dla autobusu. Łącznie zagospodarowano ok. 300m2.

Parking powstał głównie z materiałów rozbiórkowych, pozyskanych w trakcie remontu ul. Dąbrowskiego i ul. Poniatowskiego i będzie rozbudowywany w kolejnych latach.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Nowy parking przy cmentarzu, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 4304
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (12)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
7de-124
~ Jastrząb   Ja zawsze staram się pozostawiać samochód na strzeżonym parkingu, bo jest moim oczkiem w głowie. Szczególnie kiedy musze polecieć zza granicę to wolę wydać te parę złotych na miejsce parkingowe np takie jak to http://www.biuroprasowe.pl/artykuly/429/parkingi-przy-lotnisku-w-podkrakowskich-balicach niż pozostawić na czyjąś łaskę pod blokiem. W dniu Wszystkich Świętych samochodów pod cmentarzami jest od zatrzęsienia ale zauważyłem, że ludzie udostępniają własne posesje za drobną wpłatą żeby mieć gdzie stanąć.
12 kwietnia 2018
brak ocen
bd3-335
~ prawilny11   Każdy parking jest dobry dla zmotoryzowanych, a szczególnie te strzeżone. Czasem warto dać te pare złotych i mieć pewność, że nasz dobytek jest bezpieczny. Ja zawsze szukam strzeżonego parkingu, czy jadę na miasto albo zostawiam auto na dłużej, bo lecę z lotniska w Modlinie, o np. mam na myśli takie parkingi https://www.parklot.pl/pl/parking-lotnisko/modlin/ Bardzo dobra sprawa.
16 lutego 2018
+0
-1
bonaki   Moim zdaniem, powinni na okres świąt blokować parking ludziom miejscowym. Miejsca więcej ciężko wygospodarować, a w święta był przeogromny ruch. Zobaczymy, jak będą wyglądać kolejne święta pod tym względem. Ja na szczęście mieszkam w Krakowie i parkingi jak np. ten https://parkujgo.pl/ posiadają bardzo dużo miejsca :)
11 stycznia 2018
+1
-0
Jakub45   Bardzo dobry pomysł. W sezonie listopadowym, kiedy mamy do czynienia z obchodami wszystkich świętych, nieco później święto niepodległości, za pasem, zanim się obejrzymy będzie już Boże Narodzenie. Ten okres jest bardzo ruchliwy, ludzie odwiedzają swoich bliskich - w tym także zmarłych wręcz hurtowo i warto się zabezpieczyć na taką ewentualność. Wobec tego porządnie zarządzany i komfortowy parking to priorytet dla każdej miejscowości. Cieszę się, że mieszkam w Modlinie, więc mam takich pod dostatkiem, np. http://fortparking.pl/ z którego często korzystam.
30 października 2017
+2
-1
16b-539
~ sly   Czy na starym nowym parkingowe będzie oznakowane miejsce dla inwalidy z uprawnieniami do korzystania z takiego miejsca postojowego bo na dwóch pozostałych parkingach usytuowanych wokół starego cmentarza takiego miejsca nie uświadczysz Brak takich miejsc jest dla uciążliwe dla inwalidów ze schorzeniami narządów ruchu zwłaszcza w okresie większych uroczystości na cmentarzu (Wszystkich Świętych itp ) gdy nie ma miejsc na parkingach i samochód trzeba zaparkować w miejscach znacznie oddalonych od parkingów Temat nieraz poruszany ale władze miasta , komórki odpowiedzalne za parking przy Urzędzie Miasta nie widzą problemu miejsc przeznaczonych do parkowania dla inwalidów gdzie takie miejsca stały się standardem przy sklepach galeriach urzędach chociaż nie zauważyłem takiego miejsca przy Bilgorajskim Urzędzie Miasta
16 października 2017
brak ocen
65c-145
~ heh   Mam lepszy pomysł. Może zlikwidujmy cmentarz, to przybędzie kilkadziesiąt miejsc parkingowych. Zaspokoi to wciąż rosnące potrzeby na darmowe "należymisię" miejsce do stawiania 1 w roku furmanki. W sumie to można tez tak przy Kościuszki, a co, wyburzyć dajmy na to pierzeję zachodnią i mamy kilka tysięcy miejsc. A za kilka lat, jak to się okaże za mało to zburzymy wschodnią pierzeję. Tylko czy wtedy będzie po co przyjeżdżać?
16 października 2017
brak ocen
108-a0d
~ judasz  do ~ z Biłgoraja   Jeszcze trochę to Eucharystia będzie jak z fastfoodami zamawianymi z samochodu;) To prawda, straszne wygodnictwo: Ciekawe gdyby była Msza na parkingu pod kościołem:) Pewnie wzrosła by liczba wiernych
15 października 2017
+2
-1
065-79d
~ Tomek   Ten parking to nieporozumienie! Ktoś kto był tam na pogrzebie, mszy na cmentarzu, to wie ile miejsc jest potrzebnych.
15 października 2017
+1
-0
1b3-b93
~ korniak   Jakby nie Małek ze średniówki to ta firma nic bez niego nie zrobiła,on dyryguje i robi i to robi ,zdolny.
15 października 2017
+1
-0
cc8-cfe
~ z Biłgoraja   To niestety prawda, że miejscowym d..a przyrosła do samochodów, zajmują wiele miejsca na parkowanie, mając w nosie tych, którzy z daleka przejechali na groby bliskich.
15 października 2017
+5
-1
0bd-fcf
~ ksienciunio   Jestem zewsi widze co sie dzieje ludzie majac pare metrow do kosciola jada autem na cmentarz podobnie . Ludzie opamientajcie sie do licha dajcie zaparkowac pszyjezdnym
15 października 2017
+5
-2
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
dzisiaj, 22:52 Józefów
Zenek Martyniuk gwiazdą festynu charytatywnego na rzecz mieszkanki gminy Józefów
Artyści znani z prestiżowych festiwali i popularnych programów telewizyjnych, zespoły disco polo oraz koła gospodyń wiejskich z kilku gmin powiatu biłgorajskiego włączyły się w pomoc dla mieszkanki Samsonówki w gminie Józefów. W niedzielę 17 października zorganizowano koncert charytatywny pod hasłem "Wybudźmy Elżbietę", którego gwiazdą był Zenon Martyniuk.
dzisiaj, 16:48 Kociołki
Upamiętnili osadę leśną Kociołki
dzisiaj, 20:07 Biłgoraj
Biłgorajska Orkiestra Dęta im. Czesława Nizio ma już 100 lat
w piątek, godzina 18:28 Józefów
W Józefowie podsumowano dwie inwestycje drogowe
W piątkowe popołudnie 15 października, na skrzyżowaniu dróg odbyło się spotkanie, którego celem było podsumowanie dwóch dużych inwestycji drogowych, wykonanych w ramach projektu "Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego Lubelszczyzny". Zadania mogły zostać zrealizowane dzięki wsparciu w wysokości 10 milionów złotych, jakie samorząd ZDW z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz z budżetu województwa.
dzisiaj, 15:08 Wólka Czernięcińska
Otwarcie ciągu dróg powiatowych w Wólce Czernięcińskiej
dzisiaj, 10:50 Lubelszczyzna
Prawie 600 zakażeń SARS-CoV-2 na Lubelszczyźnie
8 października 2021 Biłgoraj
Rozmawiali o gospodarce leśnej
W piątkowe popołudnie 8 października, odbyło się spotkanie dotyczące gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Biłgoraj. Udział w nim wzięli m.in. nadleśniczy, burmistrz Biłgoraja, ale także przedsiębiorcy związani z branżą leśną oraz przedstawiciele aktywistów, walczących o zaniechanie wycinki lasu.
w sobotę, godzina 19:37 Biłgoraj
W Biłgoraju otwarto biuro Solidarnej Polski
dzisiaj, 08:10 Nadrzecze
"Bidaczowskie opowieści" oraz warsztaty obywatelskie w Nadrzeczu
w środę, godzina 13:53 Biłgoraj
Będzie remont ulicy Nadstawnej
Zarząd Dróg Powiatowych w Biłgoraju ogłosił przetarg na remont ulicy Nadstawnej. Przebudowa będzie kosztować ponad 2,1 mln zł, a 900 tys. zł dołoży Urząd Miasta w Biłgoraju.
w piątek, godzina 08:52 Biłgoraj
Burmistrz ostrzega przed kontrolami ze strony policji i straży miejskiej
w czwartek, godzina 14:51 Biłgoraj
Ewakuacja klientów z marketu w Biłgoraju
7 października 2021 Obsza
Ofensywa drogowa w powiecie biłgorajskim
W latach 2019-2021 na terenie powiatu biłgorajskiego powstało blisko 23 km nowej nawierzchni drogi wojewódzkiej nr 863. Inwestycje pochłonęły łącznie ponad 8,5 mln zł. Konferencja dotycząca remontów prowadzonych przez samorząd województwa lubelskiego wraz z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Lublinie i jednostkami samorządów terytorialnych odbyła się w czwartek 7 października.
w czwartek, godzina 09:06 Biłgoraj
Chciała prawo jazdy za łapówkę
w piątek, godzina 10:48 Lubelszczyzna
Będzie kolejny lockdown? Wiceminister zdrowia mówi o spotkaniu w tej sprawie
9 października 2021 Samsonówka
Potrzebny dawca szpiku dla Darka
Darek Szydełko to mieszkaniec gminy Józefów. 1 września usłyszał diagnozę - przewlekła białaczka mielomonocytowa. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego dawcy. Włączmy się w akcję, pomóżmy i zarejestrujmy się na stronie organizacji non-profit jaką jest DKMS.
10 października 2021 Biłgoraj
Garażówka po raz 20.
w środę, godzina 23:44 Turobin
Olga pożegnała się z Top Model
3 października 2021 Brodziaki
Piknik z historią
Każdego roku w Brodziakach organizowany jest Piknik Historyczny. Tym razem wydarzenie odbyło się w niedzielne popołudnie 3 października na placu naprzeciw remizy.
w środę, godzina 08:03 Obsza
Uwaga na oferty w sprawie fotowoltaiki
w sobotę, godzina 09:04 Józefów
XXV Rajd im. Profesora Józefa Jóźwiaka
6 października 2021 Bukowina
Laur Konserwatorski 2021 dla kościoła w Bukowinie
Laurem Konserwatorskim w 2021 roku wyróżniono Stowarzyszenie Na Rzecz Bukowiny i parafię rzymskokatolicką pw. Najświętszego Serca Jezusa w Biszczy - za prace konserwatorskie i restauratorskie dekoracji malarskiej w kościele filialnym pw. Ofiarowania NMP w Bukowinie.
w sobotę, godzina 14:10 Lubelszczyzna
Ponad 1 200 przypadków więcej niż tydzień temu
w sobotę, godzina 08:24 Biłgoraj
Do RCEZ i ZSZiO w Biłgoraju trafiły komputery za kwotę 314 tys. zł
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl