Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj
2017.08.23 14:33 | aktualizacja: 2017.08.23 14:37

Parking będzie płatny

Jest już decyzja władz miasta dotycząca odpłatności za parking, który niebawem powstanie przy dworcu PKS. Ogłoszono przetarg na wybór wykonawcy. Parking ma powstać do końca lipca przyszłego roku.
Parking będzie płatny
Parking będzie płatny

O planach zagospodarowania terenu przy dworcu PKS w Biłgoraju informowaliśmy wielokrotnie. Był zamiar przeznaczenia tego miejsca pod inwestycję, w tym celu Rada Miasta zmieniła nawet miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Niestety nie znalazł się chętny do kupna terenu. Władze miasta postanowiły więc o wykonaniu parkingu. Pisaliśmy o tym w artykule pt. Parking przy PKS doczeka się remontu.

Najpierw trzeba było wykonać dokumentację, w sierpniu ogłoszono przetarg na wyłonienie wykonawcy prac budowlanych. W tegorocznym budżecie na takie działania zabezpieczono kwotę 800 tys. zł.

- Przedmiotem inwestycji jest budowa parkingu dla samochodów osobowych przy dworcu PKS oraz przebudowa ul. Pocztowej w Biłgoraju. W ramach zadania przewiduje się także wykonanie oświetlenia ulicznego, kanalizacji deszczowej oraz odcinka miejskiej kanalizacji teletechnicznej wraz z systemem poboru opłat parkingowych - czytamy w ogłoszeniu o zamówieniu. Termin składania ofert mija wraz z końcem sierpnia.

Jest więc jasne, że parking będzie płatny. Taką decyzję podjęły władze miasta. Jak wyjaśnia w rozmowie z portalem bilgorajska.pl wiceburmistrz Biłgoraja Michał Dec nie ustalono jeszcze szczegółów dotyczących wysokości opłat. Jednak jest pewne, że zwolnione z opłat będzie parkowanie na krótki czas. Na razie nie wiadomo, co konkretnie oznacza określenie "krótki czas". Przekonamy się niebawem.

Zadanie ma być gotowe do końca lipca przyszłego roku.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Parking będzie płatny, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 10247
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (50)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
646-003
~ abc  Śmiać mi się zawsze chce, jak słyszę/czytam żale pod tytułem: "nie ma gdzie w centrum zaparkować".
/
No fakt jak ktoś chce zawsze wjechać autem pod same drzwi sklepu/urzędu to będzie miał problem z zaparkowaniem, bo jest to fizycznie niemożliwe, aby zawsze na każdego czekało wolne miejsce parkingowe, akurat tam gdzie zapragnie zaparkować.
/
Ale do rzeczy. Weźmy taką ulicę Dąbrowskiego. Podczas przebudowy powstało tam kilkadziesiąt nowych miejsc postojowych. Tyle, że wykorzystane są praktycznie tylko te najbliżej Kościuszki. Od Sanepidu w kierunku Czerwonego Krzyża o każdej porze dnia puste parkingi. A to przecież zaledwie 2-3 minuty spacerem do SDH/Parku Solidarności, czyli ścisłego centrum miasta. Jak widać dla niektórych zbyt daleko. W końcu nie po to jeden z drugim ma auto, aby 200 metrów pieszo iść.
/
Inny przykład to Komorowskiego, na odcinku BMC/Prusa po stronie północnej powstała podczas przebudowy zatoczka parkingowa, ale zazwyczaj jest pusta, a to przecież zaledwie 3-5 minut spacerem do starostwa czy poczty.
/
Albo taka Cegielniana mająca zatoki parkingowe i pas postojowy na kilkadziesiąt aut. Zazwyczaj niewykorzystany. Jest tam też parking szkoły, teraz w wakacje pusty z którego nikt nie wygoni, a to ledwo kilka minut do ścisłego centrum.
/
Jest targowsisko gdzie oprócz czwartku i soboty może się kilkaset aut zmieścić i 2 minuty spacerem do Kościuszki.
/
W rejonie Rynku są parkingi przy Targowej gdzie urzędnicy/osoby pracujące w okolicy Placu Wolności mogły by zostawiać auta na te 8-10 godzin jak są w pracy.
/
Takie przykłady można mnożyć.
Czy choćby takie Wszystkich Świętych. Parking Kauflandu praktycznie pusty (może z 5-10 aut stało), ale na Armii Kraków/Krzeszowskiej chodniki tak szczelnie obstawione, że pieszy się ledwo przeciśnie. A z takiego Kauflandu to ledwo 5 minut spaceru. Albo cmentarz przy Lubelskiej. Zielona/Lubelska/Bagienna/Janowska obstawione autami, a 5 minut spacerem targowisko przy Jagiełły puste, gdzie ze 100 aut by się zmieściło.
/
/
Niestety dziś prawie każdy leniwy i woli stanąć na środku chodnika przeszkadzając pieszym niż stanąć w cywilizowanym miejscu i te 2 minuty spacerem dojść do celu.
No, ale jak policja/straż miejska na to pozwala to co się dziwić, że każdy robi co chce.
/
/
Na koniec powiem tak i jest to całkowita prawda.
Nie ma w Biłgoraju miejsca gdzie o dowolnej porze (może poza okolicami targu w czwartek) nie dało by się znaleźć wolnego miejsca parkingowego w promieniu powiedzmy 200m (max 3-5 minut spacerem do miejsca docelowego).
/
No, ale przecież najlepiej narzekać zamiast trochę pomyśleć podczas wyboru miejsca postoju.
23 sierpnia 2017
+23
-1
6b7-0ba
~ z Biłgoraja  Gdyby więcej było płatnych parkingów, to wreszcie zmalałaby liczba aut na ulicach Biłgoraja. Na pewno co najmniej 50 procent bez potrzeby się wozi, zamiast spacerować lub jeździć rowerem.Obowiązkowo należy wysoko karać za bezmyślne parkowanie na chodnikach, że czasem trudni przejść.
23 sierpnia 2017
+22
-1
Ostatnio dodane komentarze
5f0-058
~ deca   co słuchać deca który ma wiek emerytalny i za chwilę go nie będzie,a on wszystkim rządzi,młodych Panie rosłan dopuść do działania,pan szeryf BCK będzie lada chwila emerytem,sami w wieku poprodukcyjnym,i młodzi wyjeżdżają,
17 kwietnia 2018
brak ocen
1d8-94c
~ stanbak   Pierwszy płatny parking powinien być przed UM oraz przy PL. Wolności
17 kwietnia 2018
brak ocen
65c-145
~ dziwne  do ~ fff   Ale zauważ że tan parking już tam jest. Decyzja zapadła o jego remoncie i podniesieniu walorów technicznych i estetycznych. Nie nie ma co dyskutować o sprawach oczywistych. Dyskusyjną kwestią jest opłata. Wprowadzeniem opłat lub ich zniesieniem można kreować politykę przestrzenią, zmienianiem nawyków lub po prostu oszczędzać przestrzeń. Chodzi głównie o to aby ten parking odciążył ulicę Kościuszki z pojazdów które nielegalnie zastawiają chodniki lub też zwiększył rotację na parkingach w na tej ulicy.
25 sierpnia 2017
+3
-1
710-27c
~ czytelnik   Jak się nie ma czym konkretnym pochwalić, to używa słowa "rodowity", zabawne skrzyżowanie megalomanii z kompleksami. Przez "rodowity" nikt nie jest lepszy od innych.
25 sierpnia 2017
+2
-0
153-dc7
~ abc  do ~ do_abc   No, ale co poradzić miasto nie jest z gumy i nie da się zrobić w centrum tylu miejsc parkingowych, aby dla każdego starczyło w każdym przez niego wybranym miejscu.
Ja uważam osobiście (dość kontrowersyjna opinia), że parkowanie w ścisłym centrum (Kościuszki, Kopernika, Plac Wolności)powinno być płatne. Oczywiście nie chodzi o warszawskie ceny, ale choćby symboliczną opłatę 1zł za godzinę (a powiedzmy 15 minut za darmo). To by pozwoliło zwolnic sporo miejsc parkingowych i ten który na prawdę potrzebuje zaparkować to by bez problemu znalazł wolne miejsce.
A co do Twoje sytuacji to jeśli stan zdrowia nie pozwala na przejście 200 metrów, a nie dostałeś karty na koperty to powinieneś się odwoływać gdzie tylko się da. Znam osoby, które by mogły przejść spacerkiem z Rynku do Puszczy, a mają karty parkingowe, ale ta patologia to już inny temat.
24 sierpnia 2017
+4
-0
153-dc7
~ fff  do ~ Dziwne   "Tak się kreuje politykę parkingową w normalnych cywilizowanych miastach. "Zniecheca" się do wjazdu samochodem do centrum, a zachęca do zostawienia go na bezpłatnym parkingu w okolicy."
No to dziwne to kreowanie w twoim rozumieniu, bo mi się wydaje, że parking przy Pocztowej to centrum, a nawet ścisłe centrum miasta. Do tego aby na niego wjechać.wyjechać trzeba korzystać z Kościuszki, czyli ulicy którą chcesz niby odciążać.
Zgadzam się oczywiście co do tego, że najlepsza opcja to właśnie budowa parkingów w "okolicy" centrum, tak aby jak największa ilość kierowców zrezygnowała z wjazdu autem do ścisłego centrum, tyle, że ta okolica to na pewno nie powinna być Pocztowa, a bardziej JP2, Sikorskiego, Długa, BMC, Lubelska, Komorowskiego.
Co do nawierzchni to cena to nie wszystko.
Patrz Niemcy niby tacy gospodarni i oszczędni, a pod Lidlem zrobili parking z kostki. Tesco, Biedronka tak samo. Kaufland ma tylko alejki asfaltowe, a miejsca postojowe betonowe. Na dworcu PKS też na placu manewrowym zmieniono asfalt na kostkę. Trochę dziwne, że takie wielkie firmy robią droższą i gorszą nawierzchnię prawda? A może jednak ma to sens?
24 sierpnia 2017
+3
-1
ec3-3c9
~ as  do ~ Dziwne   Koncepcja dobra jeżeli chodzi o bezpłatny parking warto by się nad tym zastanowić,ale pewnie do czau jak jakiś cwaniak ustawi tam kilka aut do sprzedaży.Z parkometrami również warto by się zastanowić.Jednak muszę cie rozczarować.Co z tego że wstawisz parkomaty?Kto będzie sprawdzał czas parkowania?Straż miejska czy jacyś strażnicy od parkowania o ile znajdziesz ludzi do takiej pracy.Czarno to widzę bo pierwsi maja to w poważaniu a drudzy w ogóle nie zaistnieją.Co do korzystania z owych parkomatów musisz wziąć pod uwagę charakter jauszowsko-grażynowy czyli każdy bedzie sie migał jak może aby tylko nie zapłacić.Jedyne wyjście to 1 złoty za godzine parkowania na tym parkingu.Parkującym gdzie popadnie zwracać uwagę niebieskim
NBP a osobom które zajmują parkingi po 10 godzin dziennie zaoferować stałe miejsca na owym parkingu za niewygórowaną stawkę miesięczną.
24 sierpnia 2017
+1
-0
f1c-ca4
~ Dziwne  do ~ Dziwne   Komforcie życia mieszkańców
24 sierpnia 2017
+0
-1
f1c-ca4
~ Dziwne   Dziwi mnie podejście urzędników miejskich do tematu parkingów w mieście, jeszcze bardziej dziwi brak odpowiadniej reakcji wśród radnych, którzy albo nie widzą błędu, albo też są tak samo nierozsądni i akceptują ten stan. Nowo powstały parking na Pocztowej z założenia powinien być bezpłatny aby odciążyć zatoki parkingowe wzdłuż ulicy Kościuszki, a na tychże należałoby ustawić parkomaty. Tak się kreuje politykę parkingową w normalnych cywilizowanych miastach. "Zniecheca" się do wjazdu samochodem do centrum, a zachęca do zostawienia go na bezpłatnym parkingu w okolicy. W Biłgo będzie na odwrót. Masakra. Zamiast krok na przód to dwa do tyłu. Burmistrzu obudź się! Nie przyprawiaj sobie wąsów takimi absurdami.
No i jeszcze ta nawierzchnia z kostki. Średnio 30% drożej niż z asfaltu. Czy to nie marnowanie publicznych pieniędzy?
Po za tym co to jest za "inwestycja"?, że ma się zwrócić? Tak ma się zwrócić, ale nie koniecznie w kwocie do budżetu a raczej w koncercie zycia mieszkańców. Nie wszystko należy przekładać na pieniądze!
24 sierpnia 2017
+4
-2
fc6-cd7
~ zxc  do ~ as   Budowa tego parkingu w tym miejscu spowoduje, że przez lata nic innego tam nie powstanie. Miasto nie ma żadnego pomysłu na ten teren i to mój zarzut głównie do burmistrza, który kieruje miastem od lat.
Jeśli chodzi o zapiekanki, to właśnie to spartańskie wnętrze, zapach spalenizny to to coś, czego się nie da odtworzyć w żadnym innym miejscu i to jest właśnie wartość dodana, która przyciąga tam klientów (w tym mnie). Możesz mieć inne zdanie, ja mam właśnie takie :-)
24 sierpnia 2017
+0
-1
ec3-3c9
24 sierpnia 2017
brak ocen
ec3-3c9
~ as  do ~ zxc   Zgadzam się co do bud jak i do potencjału tego miejsca.Niestety jak widać nie znaleziono inwestora jak i lepszego pomysłu na to miejsce.Na obecna chwilę i problem z parkowaniem w mieście budowa parkingu wydaje się najrozsądniejszym i "najtańszym" wyjściem na zagospodarowanie tego placu.Oba kioski należy przesunąć aby ruch pieszy nie kolidował z autami korzystającymi z parkingu.Nie rozumiem jaką widzisz tam magię bo jak dla mnie to czas tam się zatrzymał a miejsce wygląda nieestetycznie.Widziałeś jak wyglądają lokale gastronomiczne w mieście?Jeśli tak to nie ma o czym dyskutować i pomimo że zapiekanki są smaczne to warunki jak na XXI wiek są magiczne ale po kilku browarach.
24 sierpnia 2017
+2
-0
fc6-cd7
~ zxc  do ~ as   Popatrz na zdjęcie do artykułu. Według Ciebie tak powinno wyglądać centrum miasta?
Kiedyś był plan zagospodarowania tego miejsca. Drewniane budy powinny wylecieć z tego miejsca, powinien powstać budynek z lokalami użytkowymi do wynajęcia pod sklepy/usługi. Pod tym budynkiem obowiązkowo parking podziemny. Tylko tyle i aż tyle.
Moim zdaniem to miejsce ma dużo większy potencjał niż sam parking, który w dodatku NIE zarobi na siebie.
Co do kierowców parkujących nieprawidłowo, jestem jak najbardziej za, ale straż miejska jak widać ma chyba jakieś inne zadania niż pilnowanie porządku w mieście.
Jeśli chodzi o zapiekanki, to właśnie ten budynek, z tym wnętrzem stanowi wartość, o której pisać chyba nie muszę. Według mnie budynek powinien zostać przesunięty na bok i nie powinien być remontowany. To symbol tego miasta, rozpoznawalny i ceniony przez wielu właśnie przez to jaki jest. Jak przeniesiesz zapiekanki gdzie indziej, to już nie będzie to to samo miejsce. Magia pryśnie.
24 sierpnia 2017
+2
-0
ec3-3c9
~ as  do ~ zxc   No i co według ciebie miało by tam być zakład produkcyjny,dom handlowy czy może uzdrowisko?Akurat to lokalizacja parkingu jest bardzo dobra ponieważ okoliczne sklepy czy instytucje w zasięgu kilku minut piechotą.
Nie rozumiem czemu miałoby sie nie zwrócić?Jeżeli godzinna opłata parkingowa będzie na kieszeń zwykłego Kowalskiego to zwrot inwestycji może nastąpić w przeciągu kilkunastu lat.
Dziwna ta twoja argumentacja.Tam ma być PARKING czyli zostawiasz samochód i idziesz załatwiać swoje sprawy nie tracąc czasu na szukanie miejsca do zaparkowania tudzież parkując jak święta krowa na chodniku.Zapiekanki są dalej tyle tylko że możesz je kupić w budynku dworca PKS.
Mam nadzieję że projektujący wzięli pod uwage zrobienie dojścia do parkingu w tym miejscu.
https://www.google.pl/maps/@50.5332009,22.7187218,3a,75y,90h,90t/data=!3m6!1e1!3m4!1stCoy1vypUJDBDrdZXHwJpA!2e0!7i13312!8i6656?hl=pl
24 sierpnia 2017
+2
-0
ec3-3c9
~ as  do ~ on123   Niekoniecznie.Jeżeli godzina postoju będzie kosztowała 1-2 złote to nie powinien być problem.
24 sierpnia 2017
+1
-0
fc6-cd7
~ zxc   Jak wywalić 800 tys. błoto (a to dopiero początek wydatków, ta kwota dotyczy dokumentacji technicznej)?
Zrobić płatny parking, który będzie świecił pustkami.
Dlaczego postanowiono zrobić tam parking? Bo burmistrz miasta od lat nieudolnie zarządza tym terenem. Nie udało się zaprosić żadnego inwestora żeby zagospodarował ten spory kawałek w centrum miasta, więc trzeba wyłożyć pieniądze na coś co i tak się nie zwróci, ale "przykryje" tę nieudolność.
Dlaczego, ktoś miałby parkować w miejscu, w okolicy którego nie ma niczego interesującego? Jest sypiący się dworzec, budki dookoła. A jedyna rzecz, dla której warto było przyjeżdżać, czyli zapiekanki zostanie zlikwidowana. Brawo Panie Burmistrzu!
24 sierpnia 2017
+1
-5
709-20b
~ J-23  do ~ fff   Gdy pytałem jednego kierowcy PKS o to czy planują remont od zatok do wjazdu powiedział że to teren miasta i nie mogą. Najwidoczniej wprowadził mnie w błąd, dziękuję za wyjaśnienie :)
24 sierpnia 2017
brak ocen
0a2-3e0
~ tak uważam   Planowany parking powinien być bezpłanty !!! Natomiast wzdłuż ul. Kościuszki i innych wytypowanych miejscach powinny być parkomaty, wówczas rozwiąże się problem blokowania tych miejsc. ?!
24 sierpnia 2017
+10
-2
0a2-3e0
~ Q  do ~ do_abc   wygląda na to, że do Biłgoraja przyjeżdżaja tylko sami "zbyt zdrowi niepełnosprawni"???
24 sierpnia 2017
+3
-1
6ff-c1d
~ on123  do ~ as   Podejrzewam, że ten parking bedzie zapelniony moze w 10-20% bo ludzie nie są skłonni aby płacić za parkowanie. Ta inwestycja nigdy sie nie zwróci. Przyniesie tylko straty
24 sierpnia 2017
+4
-0
0a2-3e0
~ Cała prawda  do ~ abc   Tak jest jak przyjadą "europejczycy" z okolicznych wiosek
24 sierpnia 2017
+5
-0
16c-a25
~ do_abc   Wszystko jasno i zrozumiale piszesz, ale czy pomyślałeś o osobach niepełnosprawnych, ale np. "zbyt zdrowych", by dostać kartę parkingową? Bo nie ulega chyba wątpliwości, że płatność parkingu koło dworca spowoduje, że okoliczny obszar będzie zapa(r)kowany na przysłowiową grubość lakieru.
Podobnie było, jak przez pewien czas nie tak dawno był płatny parking koło szpitala. Wtedy jeszcze myślałem podobnie, jak Ty: jaki problem zaparkować chociażby na ul. Armii Kraków i przejść do szpitala. Dziś chodzę o kulach, jednak-jak wcześniej wspomniałem-jestem "zbyt zdrowy", żeby dostać kartę parkingową i te "krótkie spacery" , o których piszesz są dla mnie niczym zdobywanie góry. Racz więc spojrzeć nieco szerzej na tą sprawę. Życzę Ci dużo zdrowia na te spacery przez długie jeszcze lata :)
24 sierpnia 2017
+1
-1
885-4f1
~ ZigZag   I od tego momentu policja zacznie wręczać mandaty w okolicy nieprawidłowo parkującym hehehehe
24 sierpnia 2017
+4
-0
646-003
~ abc   Śmiać mi się zawsze chce, jak słyszę/czytam żale pod tytułem: "nie ma gdzie w centrum zaparkować".
/
No fakt jak ktoś chce zawsze wjechać autem pod same drzwi sklepu/urzędu to będzie miał problem z zaparkowaniem, bo jest to fizycznie niemożliwe, aby zawsze na każdego czekało wolne miejsce parkingowe, akurat tam gdzie zapragnie zaparkować.
/
Ale do rzeczy. Weźmy taką ulicę Dąbrowskiego. Podczas przebudowy powstało tam kilkadziesiąt nowych miejsc postojowych. Tyle, że wykorzystane są praktycznie tylko te najbliżej Kościuszki. Od Sanepidu w kierunku Czerwonego Krzyża o każdej porze dnia puste parkingi. A to przecież zaledwie 2-3 minuty spacerem do SDH/Parku Solidarności, czyli ścisłego centrum miasta. Jak widać dla niektórych zbyt daleko. W końcu nie po to jeden z drugim ma auto, aby 200 metrów pieszo iść.
/
Inny przykład to Komorowskiego, na odcinku BMC/Prusa po stronie północnej powstała podczas przebudowy zatoczka parkingowa, ale zazwyczaj jest pusta, a to przecież zaledwie 3-5 minut spacerem do starostwa czy poczty.
/
Albo taka Cegielniana mająca zatoki parkingowe i pas postojowy na kilkadziesiąt aut. Zazwyczaj niewykorzystany. Jest tam też parking szkoły, teraz w wakacje pusty z którego nikt nie wygoni, a to ledwo kilka minut do ścisłego centrum.
/
Jest targowsisko gdzie oprócz czwartku i soboty może się kilkaset aut zmieścić i 2 minuty spacerem do Kościuszki.
/
W rejonie Rynku są parkingi przy Targowej gdzie urzędnicy/osoby pracujące w okolicy Placu Wolności mogły by zostawiać auta na te 8-10 godzin jak są w pracy.
/
Takie przykłady można mnożyć.
Czy choćby takie Wszystkich Świętych. Parking Kauflandu praktycznie pusty (może z 5-10 aut stało), ale na Armii Kraków/Krzeszowskiej chodniki tak szczelnie obstawione, że pieszy się ledwo przeciśnie. A z takiego Kauflandu to ledwo 5 minut spaceru. Albo cmentarz przy Lubelskiej. Zielona/Lubelska/Bagienna/Janowska obstawione autami, a 5 minut spacerem targowisko przy Jagiełły puste, gdzie ze 100 aut by się zmieściło.
/
/
Niestety dziś prawie każdy leniwy i woli stanąć na środku chodnika przeszkadzając pieszym niż stanąć w cywilizowanym miejscu i te 2 minuty spacerem dojść do celu.
No, ale jak policja/straż miejska na to pozwala to co się dziwić, że każdy robi co chce.
/
/
Na koniec powiem tak i jest to całkowita prawda.
Nie ma w Biłgoraju miejsca gdzie o dowolnej porze (może poza okolicami targu w czwartek) nie dało by się znaleźć wolnego miejsca parkingowego w promieniu powiedzmy 200m (max 3-5 minut spacerem do miejsca docelowego).
/
No, ale przecież najlepiej narzekać zamiast trochę pomyśleć podczas wyboru miejsca postoju.
23 sierpnia 2017
+23
-1
ec3-3c9
~ as  do ~ stan   Uważasz że w porządku jest blokowanie parkingu przez 8-10 godzin bo okoliczni pracownicy przyjechali do pracy?Kiedy zwykły człowiek chce coś załatwić czy zrobić zakupy musi sporo się natrudzić żeby znaleźć miejsce do parkowania.
Parking o którym mowa powinien być wielopoziomowy,dopiero wtedy mógłby rozwiązać problem parkowania w okolicznym rejonie.
23 sierpnia 2017
+2
-0
646-003
~ fff  do ~ mm   Poczekamy, zobaczymy.
Dużo zależy od wysokości opłat i tego jaki czas postoju będzie bezpłatny.
Poza tym to akurat, że parking jest w części pusty jest jego zaletą, bo oznacza, że w każdej chwili da się znaleźć wolne miejsca parkingowe i można jechać "w ciemno" bez ryzyka, że trzeba będzie zawracać.
23 sierpnia 2017
+2
-0
646-003
~ fff  do ~ J-23   Teren od wjazdu na dworzec do nowej kostki jest własnością PKS, więc jak niby miasto ma coś robić na prywatnej działce?
23 sierpnia 2017
+2
-0
c4b-cb2
~ j 64   Do ksiaze ,napisalem prawde Wies rzadzi krajem jest wyksztalcona sa na wszystkich stanowiskach Bilgora lublin w-wa W bilgoraju prawie wszystkie stanowiska w administracji i tak w calej Polsceinteligencja zostala zamordowana powatania I wojna II wojna komuna Chloporobotnik awansowal itd nikogo nie obrazilem tylko prawde napisale jestem 7 pokolenie bilgorajakow
23 sierpnia 2017
+4
-0
bf7-349
~ xy  do ~ ja   Wiesz co to jest przejezeczenie ?
23 sierpnia 2017
+3
-1
bf7-349
~ xy  do ~ as   Straz miejska to nieroby tylko na targu udaja MACZO w mundurkach.
23 sierpnia 2017
+9
-1
bf7-349
~ xy  do ~ z Biłgoraja   Ten plac jest wlasnoscia Kulanicy
23 sierpnia 2017
+4
-0
6d4-e55
~ książe  do ~ j 64   .......no prosze Bilgorajskie mieszczuchy , ciekawe co bys pisal mieszkajac w Lublinie nie wspomne o Warszawie.........hahahaahaha jestes żalosny
23 sierpnia 2017
+3
-7
6b7-0ba
~ z Biłgoraja   Gdyby więcej było płatnych parkingów, to wreszcie zmalałaby liczba aut na ulicach Biłgoraja. Na pewno co najmniej 50 procent bez potrzeby się wozi, zamiast spacerować lub jeździć rowerem.Obowiązkowo należy wysoko karać za bezmyślne parkowanie na chodnikach, że czasem trudni przejść.
23 sierpnia 2017
+22
-1
6b7-0ba
~ z Biłgoraja   Szkoda, że nie dotrzymano dawnej obietnicy dot. lokalizacji parkingu tam, gdzie znajdują szpetne budki przy skrzyżowaniu ulic Monte Casino z Komorowskiego. Niestety, koszmarna wizytówka miasta nadal straszy wyglądem.
23 sierpnia 2017
+8
-1
55e-edd
~ Iwona K.   Powinni zrobić to w całym mieście, z bezpłatnymi abonamentami dla mieszkańców i najemców, nie było by tak jak teraz, że urzędasy przyjeżdżają i blokują na cały dzień.
23 sierpnia 2017
+10
-0
472-bfc
~ fff  do ~ the girl in the city   No i właśnie dzięki temu, że będzie płatny to wreszcie będzie gdzie zaparkować i ten kto potrzebuje to skorzysta. No i dzięki temu nie będzie blokowany przez auta zostawione na 10 godzin.
23 sierpnia 2017
+11
-1
12a-574
~ ja  do ~ x   Chyba parkomatach??
23 sierpnia 2017
+4
-2
ee7-073
~ to będzie jazda to będzie wstyd dla wiochy   do kościoła samochodem ,a do miasta rowerem bo na parking szkoda ale będzie jazda.
23 sierpnia 2017
+3
-1
8f1-b45
~ Biłgoraj   Zmienić trzeba Rosłana i Deca.
23 sierpnia 2017
+5
-8
ec3-3c9
~ as   Jeżeli chodniki robią za parkingi i zbieraczki oleju to czas najwyższy zrobić z tym porządek.Cena za godzinę parkowania nie musi być strasznie wygórowana,a jak ktoś znowu będzie chciał przycebulić to od tego jest straż miejska która za odpowiednia opłatą wskaże gdzie i jak należy parkować wystarczy ją do tego tylko zobowiązać
23 sierpnia 2017
+11
-1
2ca-2cb
~ Tak   X parkometry są w centrum w kilku miastach powyżej 200 tys mieszkańców po prostu szczyt geniuszu miasto buduje miejsca parkingowe z moich podatków a potem będę mógł płacić za parkowanie jak autostrada kulczyka biznes życia niech urzędnicy jeżdżą do roboty metrem będzie gdzie zaparkować co za głupi pomysł
23 sierpnia 2017
+6
-5
6ea-9da
~ wolf666   Smierc na choragwi przemowila ze parking bedzie platny ,takie stare ***** powiy sie bujac w domuu w fotelu bujanym ,
23 sierpnia 2017
+1
-2
512-70f
~ stan   Proponuję pobierać opłaty za wejście na chodniki ,będzie niezły zarobek.
23 sierpnia 2017
+6
-6
d9a-d46
~ mm   Tytuł artykułu powinien brzmieć "parking będzie pusty".
23 sierpnia 2017
+13
-4
c4b-cb2
~ j 64   Parking platny bedzie pusty .Wies jest skapa i nie bedzie parkowac na parkingu Tak bylo jak byl poprzedni parking .Parkuja przewaznie ludzie ze wsi jak sa w pracy w administracji Urzednik to urzednik. Pobliskie ulice sa zapchane samochodami a teraz bedzie horor
23 sierpnia 2017
+12
-1
485-846
~ the girl in the city   Że też nie jest im wstyd, w całym mieście nie ma gdzie zaparkować w powszeni dzień a oni w jedynym miejscu gdzie zawsze się coś znajdzie sobie opłate będą naliczać..niech ich..
23 sierpnia 2017
+2
-7
709-20b
~ J-23   Czy wiadomo coś na temat odwołania od likwidacji sklepu z zapiekankami? Czy przy okazji robót parkingu zostanie naprawiona nawierzchnia od wjazdu PKS do samego dworca na którym jest nowa kostka?
23 sierpnia 2017
+2
-4
7c2-44e
~ dek   O ku.... to już nie przejdzie się nigdzie po chodniku bo wiejskim sknerom będzie szkoda na prking jak na chodniku można za darmo i prawie do sklepu wjechać !!!
23 sierpnia 2017
+12
-4
d0c-599
~ x   Ja to się dziwię dlaczego miasto nie zarabia na parkometrach ? Wystarczyłoby kilkadziesiąt parkometrów w mieście i wpływy do budżetu miasta wystarczyłyby na następne inwestycje . W całej Polsce w miastach są parkometry i płatne miejsca parkingowe . CZAS PODJĄĆ ROZSĄDNĄ DECYZJĘ .
23 sierpnia 2017
+9
-10
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
dzisiaj, 22:52 Józefów
Zenek Martyniuk gwiazdą festynu charytatywnego na rzecz mieszkanki gminy Józefów
Artyści znani z prestiżowych festiwali i popularnych programów telewizyjnych, zespoły disco polo oraz koła gospodyń wiejskich z kilku gmin powiatu biłgorajskiego włączyły się w pomoc dla mieszkanki Samsonówki w gminie Józefów. W niedzielę 17 października zorganizowano koncert charytatywny pod hasłem "Wybudźmy Elżbietę", którego gwiazdą był Zenon Martyniuk.
dzisiaj, 16:48 Kociołki
Upamiętnili osadę leśną Kociołki
dzisiaj, 20:07 Biłgoraj
Biłgorajska Orkiestra Dęta im. Czesława Nizio ma już 100 lat
w piątek, godzina 18:28 Józefów
W Józefowie podsumowano dwie inwestycje drogowe
W piątkowe popołudnie 15 października, na skrzyżowaniu dróg odbyło się spotkanie, którego celem było podsumowanie dwóch dużych inwestycji drogowych, wykonanych w ramach projektu "Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego Lubelszczyzny". Zadania mogły zostać zrealizowane dzięki wsparciu w wysokości 10 milionów złotych, jakie samorząd ZDW z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz z budżetu województwa.
dzisiaj, 15:08 Wólka Czernięcińska
Otwarcie ciągu dróg powiatowych w Wólce Czernięcińskiej
dzisiaj, 10:50 Lubelszczyzna
Prawie 600 zakażeń SARS-CoV-2 na Lubelszczyźnie
8 października 2021 Biłgoraj
Rozmawiali o gospodarce leśnej
W piątkowe popołudnie 8 października, odbyło się spotkanie dotyczące gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Biłgoraj. Udział w nim wzięli m.in. nadleśniczy, burmistrz Biłgoraja, ale także przedsiębiorcy związani z branżą leśną oraz przedstawiciele aktywistów, walczących o zaniechanie wycinki lasu.
w sobotę, godzina 19:37 Biłgoraj
W Biłgoraju otwarto biuro Solidarnej Polski
dzisiaj, 08:10 Nadrzecze
"Bidaczowskie opowieści" oraz warsztaty obywatelskie w Nadrzeczu
w środę, godzina 13:53 Biłgoraj
Będzie remont ulicy Nadstawnej
Zarząd Dróg Powiatowych w Biłgoraju ogłosił przetarg na remont ulicy Nadstawnej. Przebudowa będzie kosztować ponad 2,1 mln zł, a 900 tys. zł dołoży Urząd Miasta w Biłgoraju.
w piątek, godzina 08:52 Biłgoraj
Burmistrz ostrzega przed kontrolami ze strony policji i straży miejskiej
w czwartek, godzina 14:51 Biłgoraj
Ewakuacja klientów z marketu w Biłgoraju
7 października 2021 Obsza
Ofensywa drogowa w powiecie biłgorajskim
W latach 2019-2021 na terenie powiatu biłgorajskiego powstało blisko 23 km nowej nawierzchni drogi wojewódzkiej nr 863. Inwestycje pochłonęły łącznie ponad 8,5 mln zł. Konferencja dotycząca remontów prowadzonych przez samorząd województwa lubelskiego wraz z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Lublinie i jednostkami samorządów terytorialnych odbyła się w czwartek 7 października.
w czwartek, godzina 09:06 Biłgoraj
Chciała prawo jazdy za łapówkę
w piątek, godzina 10:48 Lubelszczyzna
Będzie kolejny lockdown? Wiceminister zdrowia mówi o spotkaniu w tej sprawie
9 października 2021 Samsonówka
Potrzebny dawca szpiku dla Darka
Darek Szydełko to mieszkaniec gminy Józefów. 1 września usłyszał diagnozę - przewlekła białaczka mielomonocytowa. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego dawcy. Włączmy się w akcję, pomóżmy i zarejestrujmy się na stronie organizacji non-profit jaką jest DKMS.
10 października 2021 Biłgoraj
Garażówka po raz 20.
w środę, godzina 23:44 Turobin
Olga pożegnała się z Top Model
3 października 2021 Brodziaki
Piknik z historią
Każdego roku w Brodziakach organizowany jest Piknik Historyczny. Tym razem wydarzenie odbyło się w niedzielne popołudnie 3 października na placu naprzeciw remizy.
w środę, godzina 08:03 Obsza
Uwaga na oferty w sprawie fotowoltaiki
w sobotę, godzina 09:04 Józefów
XXV Rajd im. Profesora Józefa Jóźwiaka
6 października 2021 Bukowina
Laur Konserwatorski 2021 dla kościoła w Bukowinie
Laurem Konserwatorskim w 2021 roku wyróżniono Stowarzyszenie Na Rzecz Bukowiny i parafię rzymskokatolicką pw. Najświętszego Serca Jezusa w Biszczy - za prace konserwatorskie i restauratorskie dekoracji malarskiej w kościele filialnym pw. Ofiarowania NMP w Bukowinie.
w sobotę, godzina 14:10 Lubelszczyzna
Ponad 1 200 przypadków więcej niż tydzień temu
w sobotę, godzina 08:24 Biłgoraj
Do RCEZ i ZSZiO w Biłgoraju trafiły komputery za kwotę 314 tys. zł
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl