Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2017.09.02 19:23 | aktualizacja: 2017.09.02 19:29

Koncepcje rewitalizacji Placu Wolności można oglądać w BCK

Do 6 września, w Biłgorajskim Centrum Kultury, można oglądać wystawę prac nagrodzonych i zgłoszonych do konkursu na wykonanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej. W konkursie pn. "Rewitalizacja Placu Wolności w Biłgoraju" zwyciężyła koncepcja architektów z Gdyni.
Koncepcje rewitalizacji Placu Wolności można oglądać w BCK
Koncepcje rewitalizacji Placu Wolności można oglądać w BCK

Do konkursu ogłoszonego przez Urząd Miasta Biłgoraj wpłynęło pięć prac. Na temat wyników konkursu pisaliśmy w artykule: Najlepsza koncepcja wybrana W sobotę 2 września, w sali wystawowej BCK została oficjalnie otwarta wystawa prezentująca wszystkie zgłoszone i nagrodzone prace. Każdy, kto zechce zapoznać się z pomysłami architektów na odnowienie centrum miasta, może ogladać prace do 6 września, w godzinach pracy BCK.

Wśród obecnych na otwarciu wystawy byli m.in. poseł Agata Borowiec, burmistrz Janusz Rosłan oraz członkowie sądu konkursowego. Obecnych przywitał burmistrz Rosłan, natomiast przewodnicząca sądu konkursowego - architekt Barbara Brylak-Szymczak - przedstawiła poszczególne etapy wyboru najlepszej pracy. - Sąd konkursowy obradował na trzech spotkaniach. Po sprawdzeniu czy wszystkie prace spełniają wymogi formalne określone przez regulamin, w pierwszym etapie, członkowie sądu określili mocne i słabe strony poszczególnych prac. Była to bardzo subiektywna ocena. W kolejnych etapach oceny prace otrzymywały punkty zgodności z kryteriami konkursowymi. Wyniki zostały podstawione do specjalnego wzoru - informowała przewodnicząca Barbara Brylak-Szymczak.

Kryteria, na podstawie których prace były oceniane, to m.in. walory kompozycji urbanistycznej, sposób wykorzystania naturalnych uwarunkowań czy atrakcyjność rozwiązań.

Według sądu konkursowego, który oceniał zakodowane prace, najlepszą koncepcję przedstawili architekci z gdyńskiego biura Pniewski Architekci Sp z o.o. Zwycięzcy otrzymali 25 tys. złotych nagrody, a ich koncepcja zostanie skierowana do realizacji. Rewitalizacja Placu Wolności ma szanse otrzymać dofinansowanie ze środków unijnych. Nie jest znany szacowany koszt inwestycji, gdyż nie została jeszcze opracowana dokumentacja techniczna.

RED.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Koncepcje rewitalizacji Placu Wolności można oglądać w BCK, 0 out of 5 based on 0 ratings
RED. dodany
 
Odsłon: 6930
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (7)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
18e-8f5
~ abc  Super , wystawa wystawą, ale przecież mamy XXI wiek.
Te same grafiki powinny być dostępne na stronach UM w wysokiej rozdzielczości też dla osób nie mogących pójść do BCK.
2 września 2017
+21
-2
Ostatnio dodane komentarze
991-7e9
~ ???   A właściwie to w jakich godzinach można zobaczyć projekt rewitalizacji?? Byłem da razy, kino czynne, a sala zamknięta...
No tak pewnie projekt tylko dla wybranych... Mam nadzieję,że pomyślano o tym, żeby Rynek(jak innych miastach Polski) tętnił życiem( a nie tylko markety, czy nawet Park Solidarności).
4 września 2017
+1
-0
5c3-5b1
~ Biłgorajak   Włodarze naszego miasta lepiej by zrobili,jeśliby podjęli się rewitalizacji biłgorajskiego rynku pracy.Czy ktoś widział co się dzieje np.w Kauflandzie? Dziewczyny zwalniają się i nie ma kto stać na kasach.Zachodni wyzyskiwacze doprowadzili do tego,by przeżyć i utrzymać rodzinę trzeba jechać za chlebem gdzie indziej. Byle dalej od tego miasta.Co nam po nowych chodnikach i ławeczkach pod UM,jeśli siedzieć na nich będą sami starcy.
3 września 2017
+6
-2
jowi   Mysle ze CI nasi poslowie nie maja szansa w kolejnych wyborach ,co oni tak naprawde zrobilj dla reginu>???a no nic konkretnego sa tylko maszynkami do glosowania ,po co to sie bylo pchac do sejmu ??,przerost ambicj nad trescia i to ciagle wloczenie sie za Roslanem.ZENADA
3 września 2017
+4
-0
f51-e57
~ biłgorajanka   do "Marian" - a co ma piernik do wiatraka?
A nawet jak Rosłan przestanie przyjażnić się z Palikotem, PiS i tak tych wyborów NIE WYGRA! Partia ta ma przegrane na całej linii - demoluje Polskę, ośmiesza ja poza Polską!
3 września 2017
+5
-9
3cb-d14
~ s   Towarzystwo wzajemnej adoracji. A projekt jest paskudny.
3 września 2017
+7
-3
18e-8f5
~ abc   Super , wystawa wystawą, ale przecież mamy XXI wiek.
Te same grafiki powinny być dostępne na stronach UM w wysokiej rozdzielczości też dla osób nie mogących pójść do BCK.
2 września 2017
+21
-2
ffe-c8c
~ 37   Z iloma organizacjami społecznymi burmistrz rozmawiał o swoich pomysłach ?Czy może miał ich w d....?I niech burmistrz powie ile zapłacił z kasy podatników pozostałym firmom co startowały w konkursie a go nie wygrały
2 września 2017
+11
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl