Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Rozmowa z Anitą Maińską, kierownikiem Działu Medialnego BCK
2010.10.02 19:04 | aktualizacja: 2010.10.02 19:06

Funkcjonowanie tv zależy od wielu czynników

Od pewnego czasu głośno jest o planach przebudowy Biłgorajskiego Centrum Kultury, w którym mieści się również Biłgorajska Telewizja Kablowa. Cała redakcja "kablówki", jak i inni pracownicy, na czas remontu będzie musiała zmienić miejsce funkcjonowania. Czy wiedzą gdzie już niedługo będą tworzyli swoje programy i czy mają w związku z tym jakieś obawy? Zapytaliśmy po. Kierownika Działu Mediualnego BCK - Anitę Maińską.
Funkcjonowanie tv zależy od wielu czynników
Funkcjonowanie tv zależy od wielu czynników

Gazeta Biłgorajska: - Przez dwa lata ma trwać remont BCK. Gdzie dotychczas mieści się siedziba Biłgorajskiej Telewizji Kablowej i jak Państwo wyobrażają sobie dalsze funkcjonowanie telewizji?

Anita Maińska: - Biłgorajska Telewizja Kablowa już od 15 lat funkcjonuje jako jeden z działów Biłgorajskiego Centrum Kultury, tzw.dział medialny, w skład którego wchodzą również Kwartalnik Biłgorajski Tanew, reklama i informacja. Siedziba redakcji to budynek BCK przy ul. Kościuszki 16. Obecnie zajmujemy trzy pomieszczenia na parterze tj. studio nagrań, tzw. "reżyserka", redakcje telewizyjnych Wieści Biłgorajskich, Magazynu Sportowego i Biłgorajskiego Kwartalnika Tanew oraz reklama. W piwnicy mieści się studio emisyjne.

Jeśli chodzi o drugą część pytania, to nie została jeszcze uzgodniona tymczasowa lokalizacja BTK, ale mamy nadzieję, że będziemy funkcjonować bez zakłóceń w warunkach niewiele gorszych od dotychczasowych.

- Czy w związku z przeniesieniem BCK mają Państwo jakieś obawy?

- Oczywiście, że tak, bo towarzyszą one każdej zmianie. Należy pamiętać że telewizja rządzi się swoimi prawami i ma specyficzne potrzeby, np. konieczne jest odpowiednio przygotowane tzn. wyciszone studio nagrań, oświetlenie, tło i co najważniejsze możliwość emisji "na żywo". Obecnie jest ona możliwa jedynie z trzech miejsc w mieście: z Urzędu Miasta, kościoła WNMP i BCK. Niezbędny jest też dostęp do Internetu, gdyż bez tego funkcjonowanie mediów jest dziś po prostu niemożliwe. Jak widać jest wiele takich warunków, które muszą być spełnione.

- Czy władze miasta konsultują się z Państwem w sprawach zastępczej siedziby dla BTK?

- Oczywiście, wspólnie zastanawiamy się nad siedzibą zastępczą. Ale decyzja nie jest łatwa, bo chodzi przecież o stworzenie przyzwoitych warunków dla całego Biłgorajskiego Centrum Kultury, a nie tylko naszej redakcji.

- Czy któraś z podanych lokalizacji spełnia warunki, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania Biłgorajskiej Telewizji Kablowej?

- Każda w jakiejś części - będziemy je rozpatrywać nie pod kątem naszej wygody, ale możliwości realizacji programów i podstawowych potrzeb, o których już wspomniałam.

- Gdzie według Państwa powinna znajdować się nowa lokalizacja BTK?

Decyzję w tej sprawie podejmują władze miasta. Liczymy jednak na to, że znajdą takie rozwiązanie, które zadowoli wszystkie strony. Zdajemy sobie sprawę, że nie jest to łatwe, ale liczymy na to, że będziemy mogli funkcjonować przez te kilkanaście miesięcy na takich warunkach, które pozwolą zachować dotychczasowy poziom i zakres nadawanych audycji.

- Czy w planach macie państwo poszerzenie oferty programowej oferowanej przez telewizję?

- Na razie obawiamy się, czy w związku z tymczasową lokalizacją nie będziemy musieli tej oferty zawęzić. Oczywiście, że myślimy o wprowadzaniu nowych programów, audycji, mamy wiele pomysłów, ale na przeszkodzie stoją przede wszystkim sprawy techniczne i finansowe. Praktycznie każdy nowy program niesie za sobą większe wydatki np. na nowy sprzęt, aranżację studia, itd. Przede wszystkim jednak nie da się tworzyć, nagrywać i montować większej
liczby audycji na jednym komputerze, a na chwilę obecną posiadamy tylko jeden komputer ze specjalnym oprogramowaniem, który do tego służy. Zakup kolejnego, to wartość rzędu kilkunastu tysięcy złotych. To spory wydatek, na który po prostu nie możemy sobie pozwolić. Może razem z nowoczesnym studiem w nowym BCK pojawi się możliwość poszerzenia bazy technicznej i w rezultacie oferty programowej BTK.

- Dziękuję za rozmowę.

- Dziękuję.

En
REKLAMA
Oceń:
1 głos
Funkcjonowanie tv zależy od wielu czynników, 5.0000 out of 5 based on 1 ratings
En dodany
 
Odsłon: 10743
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (9)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
7b8-024
~ m   Pani Anita jest super, jest najlepszą z prowadzących!!! To nie podlega dyskusji...
23 maja 2011
+2
-0
PL
cbe-ff8
~ ten krytyczny "obiektywnie" klon, to lodzia (czyli tomek)   bezczelny klon posługując się cudzym nickiem "obiektywnie" i wpisuje krytykę na cudze konto.
Najgorsza kablówka była za czasów Oleszczaka, gdy rozwalano BCK.
5 października 2010
+1
-1
PL
a61-000
~ obiektywnie   dodam jeszcze, że poziom telewizji kablowej jest faktycznie niski
5 października 2010
+2
-4
PL
cbe-ff8
~ obiektywnie   Radzę Lodzi ( to facet) lizać swojego loda a nie pleść bzdur, bo twoje intrygi są nic nie warte. Program za pani Figury był dobry i taki sam jest teraz. Burmistrz Rosłan nie nadużywa mediów. To jego poprzednik gwiazdorzył.
4 października 2010
+1
-1
PL
055-fd1
~ xxx   Anita weź ty się raz obejrzyj jak ty bredzisz. Gabrysi to do pięt nie dorastasz. A prawda jest taka że wywaliłaś swoją koleżankę ze stołka zanim jeszcze była ona w ciąży, więc nie pleć farmazonów, że to dla jej dobra.
Stołeczek ci się zamarzył i większa kasa za te twoje wypocinki.
4 października 2010
+3
-7
PL
055-fd1
~ Lodzia   Panie dziennikarki prawda w oczy kole??? Żenujące komentarze w czasie przeglądu prasy, niski poziom wiedzy na dany realizowany temat. Niedomontowane materiały, zła jakość przekazu mszy z kościoła, informator kulturalny? - po co w ogóle jest. Tendencyjność i ciągła promocja burmistrza Rosłana. Do roboty, a nie do oburzania się na prawdę.
4 października 2010
+0
-2
PL
eff-0c2
~ q   Proponuję przenieść studio do kościoła wnmp skoro można z tego miejsca nadawać, warunki dobre, a na tle ołtarza wiadomości będą miały rekordową oglądalność
4 października 2010
+1
-1
PL
cbe-ff8
~ przeciwko kłamcy   Pani Figura za chwilę idzie na urlop macierzyński i stąd zmiany. Intrygi niejakiego Tomka są śmieszne, bo program jest podobny jak przed zmianami. Niestety kogoś zżera rak nienawiści i pisze bzdury. Z tego co się orientuję częściej wykorzystywana jest oferta innej drukarni, więc to kolejne kłamstwo.
3 października 2010
+1
-2
PL
fc9-988
~ Tomek   O jakiej ofercie programowej mówi ta pani. w BTK zatrudnionych jest 10 osób. Audycja sobotnia trwa 30 minut. Przy tak licznym zatrudnieniu to żenująco niski poziom. Pani Maińska została kierownikiem bo wywalono z tego stanowiska Gabrielę Figurę, za to że robiła obiektywne reportaże. rodzice pani Maińskiej mają drukarnię z oferty której korzysta Rosłanek i Marylka. Dlatego Maińska dyletantka i amatorka dostała stanowisko kierownicze. Niestety nie radzi sobie co widać a głównie słychać. Ostatni przegląd prasy w kablówce nawet nie został zmontowany. Na stronie telegazety błędy ortograficzne, a poziom zadawanych pytań w rozmowie tygodnia żenująco niski.
3 października 2010
+3
-3
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl