Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj
2017.07.28 10:15 | aktualizacja: 2017.07.28 17:42

Nowy prezes Towarzystwa Budownictwa Społecznego

Dotychczas tą miejską spółką kierował Marek Łukasik. Od lipca nastąpiła zmiana na tym stanowisku. Kto teraz kieruje biłgorajskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego?
Nowy prezes Towarzystwa Budownictwa Społecznego
Nowy prezes Towarzystwa Budownictwa Społecznego

- Kadencja prezesów spółek, w których udział ma miasto Biłgoraj trwa trzy lata, po tym czasie rada nadzorcza powołuje albo nowego prezesa albo powierza obowiązki dotychczas urzędującemu. Z dniem 1 stycznia br. weszła nowa ustawa o zasadach zarządzania mieniem państwowym, która określiła warunki, jakie powinien spełniać kandydat na prezesa zarządu spółki - wyjaśnia w rozmowie z portalem bilgorajska.pl wiceburmistrz Biłgoraja Michał Dec.

Dotychczasowy prezes TBS Marek Łukasik wszystkich wymogów nie spełniał. Jego miejsce zajął Jacek Grabek, który do tej pory pracował w KRUS w Biłgoraju.

- Obecny prezes pełni tę funkcję od 3 lipca br. - dodaje burmistrz Dec.

Przedmiotem działania Towarzystwa jest budowa budynków mieszkalnych wielorodzinnych i ich eksploatacja na zasadach najmu. Podstawowym źródłem finansowania dotychczasowych inwestycji, polegających na budowie budynków mieszkalnych wielorodzinnych, realizowanych przez TBS, był preferencyjny kredyt z Krajowego Funduszu Mieszkaniowego zaciągany w Banku Gospodarstwa Krajowego w Warszawie do wysokości 70% wartości inwestycji oraz partycypacja przyszłych najemców w wysokości 30%. Łącznie Spółka administruje 141 mieszkaniami, w tym 135 wybudowanymi przy udziale preferencyjnego kredytu mieszkaniowego. Działalność inwestycyjną TBS rozpoczął od oddania do użytku w 1999 r. budynku garaży dwupoziomowych przy ul. Długa - 3 Maja o łącznej liczbie 53 boksów garażowych.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
red. dodany
 
Odsłon: 8690
Dodaj zdjęcie
tagi: ,

Waszym zdaniem (11)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
ff2-cd3
~ trzy po trzy ...  J. ROSŁAN przynajmniej dba o ludzi i daje sobie poddanych na stanowiska! Tym sposobem ludzie co na niego robią to go szanują ...
PiS - dziwolągi władzy jak Borowiec i Olszówka dbają tylko o swój IMAŻ a nie o ludzi co na nich robili!!!
ZADUFANI KARIEROWICZE I PAJACE PRAWICY!!!
PAJACE PiSu jak zwykle ...
Gdyby KACZYŃSKI wiedział z kim trzymają Posłowie PRAWICY nie dałby im w nast. wyborach ostatniego miejsca na liście! A tak mamy "PAJACA" z Zamościa, który to wszystko podtrzymuje ... Olszówka mu teczkę nosi i się lansuje ... OBY OSTATNIĄ JEDNORAZOWĄ KADENCJĘ
"MIAŁ CHAMIE ZŁOTY RÓG ZOSTAŁ CI SIĘ INO SZNUR" - Pajace i marni, zadufani karierowicze Biłgorajskiego PiSu
28 lipca 2017
+18
-0
Ostatnio dodane komentarze
88c-0db
~ grabie   oj grabek jak giena była wojewodą to był kierownikiem zamiejscowej delegatyry urzedu wojew, w zamosciu,giena poszła do parlamentu to został pracownikiem,pózniej tokar na wójta w biszczy go pchał zero.póżniej do kruzu go wepchał,jak pis wszedł to układ rosłana i tokarskich w ostatniej chwili wziął grabka do TBS,tokarscy wchodzą do podziemia i układ się wspomógł.Wiele świąt rosłan razem z nimi fetowali w biłgoraju,bo biszcza im śmierdzi,i tam ich nikt z władz obecnych gminnych nikt nie chce.
15 kwietnia 2018
+1
-0
9fb-efa
~ student   MAAM PYTANIE GDZIE SIĘ MOGĘ ZAPISAĆ DO PSL - może bym dostał jakieś stanowisko , a mam wykształcenie wyższe - proszę dać namiary
31 lipca 2017
+2
-0
9fb-efa
~ mieszka   Pani Tokarska Pani tak sprawiedliwa , i co Pani robi niech Pani pamięta o innych dzieciach a nie tylko popleczników wierzę , że Pani się obudzi do zobaczenia
31 lipca 2017
+1
-0
9fb-efa
~ mieszka   Nie martwcie się krzywdy Łukasikowi nie zrobili ,inni nie będą mieli pracy ale on i inni mieć ją będą i jeszcze stanowiska . z tym jakaś partia powinna zrobić porządek.
31 lipca 2017
+1
-0
5ab-0aa
~ Jaś   Grabek? Grabek? to nie Popychadło Tokarskich z Partii Szubrawców Ludowych? Tylko pytam.
29 lipca 2017
+8
-0
ff2-cd3
~ Adam  do ~ as   ten Borowiec to jest idiota jakiś
28 lipca 2017
+11
-1
e7a-fa5
~ Kamil   w pełni popieram zmienić Rosłana i rozwijać miasto, nie było innego tylko Grabek z PSL, nie ma ludzi młodych z Biłgoraja? Rosłan z PSl teraz
28 lipca 2017
+8
-1
a28-e7d
~ Marek   Zmienić Rosłana trzeba. Miasto potrzebuje rozwoju. Teraz widać z PSL. Po cichu i PSL.
28 lipca 2017
+7
-4
ff2-cd3
~ trzy po trzy ...   J. ROSŁAN przynajmniej dba o ludzi i daje sobie poddanych na stanowiska! Tym sposobem ludzie co na niego robią to go szanują ...
PiS - dziwolągi władzy jak Borowiec i Olszówka dbają tylko o swój IMAŻ a nie o ludzi co na nich robili!!!
ZADUFANI KARIEROWICZE I PAJACE PRAWICY!!!
PAJACE PiSu jak zwykle ...
Gdyby KACZYŃSKI wiedział z kim trzymają Posłowie PRAWICY nie dałby im w nast. wyborach ostatniego miejsca na liście! A tak mamy "PAJACA" z Zamościa, który to wszystko podtrzymuje ... Olszówka mu teczkę nosi i się lansuje ... OBY OSTATNIĄ JEDNORAZOWĄ KADENCJĘ
"MIAŁ CHAMIE ZŁOTY RÓG ZOSTAŁ CI SIĘ INO SZNUR" - Pajace i marni, zadufani karierowicze Biłgorajskiego PiSu
28 lipca 2017
+18
-0
0f8-245
~ JanSerce@wp.pl   Rosjan tym razem kłania się PSL
28 lipca 2017
+8
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
we wtorek, godzina 08:06 Panasówka
Spór o planowaną atrakcję turystyczną na Roztoczu
Roztoczański Park Narodowy planuje budowę wieży widokowej na Wzgórzu Polak w Panasówce. Projekt, który jest częścią szerszej rozbudowy bazy edukacyjno-turystycznej parku, budzi zarówno entuzjazm, jak i sprzeciw wśród lokalnej społeczności. Koszt całego przedsięwzięcia to 50 milionów złotych, z czego 16 milionów złotych przeznaczono na budowę samej wieży. Planowany termin zakończenia inwestycji to 2028 rok.
w niedzielę, godzina 14:20 Biłgoraj
Dziesięć miejscowości bez prądu, w tym Biłgoraj
w środę, godzina 13:20 Stary Lubliniec
Kierujący ciągnikiem poniesie konsekwencje
9 lipca 2024 Powiat
Znamy wyniki matur. Jak wypadli nasi uczniowie?
Wraz z końcem maja zakończył się też maturalny maraton. Uczniowie ostatnich klas szkół średnich właśnie poznali wyniki swojej pracy. Dane przekazała Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie.
w sobotę, godzina 08:23 Wola Obszańska
Festyn na granicy województw
12 lipca 2024 Józefów
Wilki w józefowskich lasach
w piątek, godzina 18:04 Tarnowola
Zderzenie osobówek na drodze wojewódzkiej [AKTUALIZACJA]
W piątkowe popołudnie na drodze wojewódzkiej nr 853 miedzy Aleksandrowem a Józefowem doszło do zderzenia dwóch osobówek. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe. Podczas prowadzonych działań droga była zablokowana.
w niedzielę, godzina 19:15 Wola Obszańska
Zabawa na pograniczu Lubelszczyzny i Podkarpacia
w piątek, godzina 10:45 Harasiuki
121 km/h na liczniku w terenie zabudowanym
w czwartek, godzina 11:38 Biłgoraj
Milionerzy w powiecie
W 2023 roku w województwie lubelskim zmniejszyła się liczba osób deklarujących dochód powyżej miliona złotych. Liczba milionerów spadła o 87 osób, z 1357 w 2022 roku do 1270 w 2023 roku. Najwięcej milionerów wybrało deklarację PIT-36L (1119 osób), a popularny PIT-37 wybrało 75 milionerów. Ilu milionerów rozliczyło się w biłgorajskiej skarbówce?
w niedzielę, godzina 18:31 Biłgoraj
Piknik parafialny w Biłgoraju
w piątek, godzina 16:06 Józefów
Czerwona flaga nad zalewem
8 lipca 2024 Biłgoraj
Nowe bloki w Biłgoraju. Wybrano wykonawcę inwestycji
Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. rozstrzygnęło przetarg na budowę bloków ogrzewanych pompą ciepła zasilaną z paneli fotowoltaicznych. Inwestycja powstanie przy ulicy Ks. Stanisława Matrasia w Biłgoraju.
w sobotę, godzina 09:59 Biłgoraj
Mieszkaniec powiatu zatrzymany przez "łowców głów"
w piątek, godzina 12:33 Bukowina
Martyna Łuszczek wśród 50 najlepszych studentów na świecie
13 lipca 2024 Józefów
Nowa siedziba nadleśnictwa coraz bliżej
Leśnicy z Józefowa doczekają się nowej siedziby. W ostatnich dniach czerwca ogłoszono przetarg na budowę budynku administracyjnego Nadleśnictwa Józefów wraz z towarzyszącą infrastrukturą.
w niedzielę, godzina 09:12 Biłgoraj
Miejska ciepłownia wkracza w przyszłość
14 lipca 2024 Józefów
Gmina stawia na fotowoltaikę z magazynami energii
14 lipca 2024 Region
Przedstawiciele powiatu na odsłonięciu pomnika w Domostawie
W niedzielę 14 lipca w Domostawie odbyła się uroczystość odsłonięcia pomnika upamiętniającego ofiary rzezi wołyńskiej. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz powiatu biłgorajskiego, m.in. prezydium Rady Powiatu.
w czwartek, godzina 08:21 Frampol
Stan wodomierzy pod lupą ZGK
14 lipca 2024 Biszcza
Dzień Miodu i Pieroga 2024
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl