Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:

Edytuj tekst

UWAGA!
Teraz możesz wysłać nam zdjęcie bezpośrednio z Twojego telefonu komórkowego.
Utwórz wiadomość MMS i wyślij na adres alert@bilgorajska.pl
(adres e-mail wpisz zamiast numeru telefonu nadawcy).
Dodaj zdjęcie:
Wybierz zdjęcie:
Wprowadź podpis zdjęcia:
Autor zdjęcia (podajemy gdy znamy):
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2017.05.31 18:53 | aktualizacja: 2017.06.01 11:55

Planowany protest na skrzyżowaniu ulic Nadstawnej i Lubelskiej

Skrzyżowanie ul. Nadstawnej z ul. Lubelską to jedno z bardziej niebezpiecznych miejsc w Biłgoraju. Od dawna pojawiają się apele o przebudowę skrzyżowania - wykonanie ronda lub zamontowanie sygnalizacji świetlnej. Tylko w ostatnim czasie doszło tam do kilku zdarzeń drogowych. To skłoniło mieszkańców osiedli Śródmieście i Nadstawna do zorganizowania protestu. Wczoraj do Urzędu Miasta wpłynęło pismo dotyczące planowanego zgromadzenia publicznego.
Planowany protest na skrzyżowaniu ulic Nadstawnej i Lubelskiej
Planowany protest na skrzyżowaniu ulic Nadstawnej i Lubelskiej

Wszyscy podróżujący po Biłgoraju wiedzą, że jednym z najbardziej newralgicznych miejsc jest skrzyżowanie ulic Nadstawnej z Lubelską. Opuszczenie skrzyżowania w godzinach szczytu to nie lada kłopot. Od dawna pojawiają się głosy dotyczące konieczności przebudowy tego miejsca.

Już dwa lata temu padła propozycja wykonania sygnalizacji świetlenej, problem ten poruszyły podczas jednej z sesji Rady Miasta radne Regina Rogowska i Renata Socha. Władze miasta wystąpiły nawet z takim wnioskiem do Zarządu Dróg Wojewódzkich. Odpowiedź była negatywna, o czym informowaliśmy w artykule pt. Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Nadstawna i Lubelska?.

Szansa na zmianę sytuacji pojawiła się wraz ze zmianą kategorii dróg, ul. Lubelska, wraz z początkiem bieżącego roku stała się drogą powiatową, a więc ostateczne decyzje w jej sprawie podejmuje Zarząd Dróg Powiatowych. Pozytywnie o konieczności zmian w tym miejscu wypowiedziała się Maria Góralska, dyrektor ZDP, jej zdanie podziela burmistrz Janusz Rosłan (ul. Nadstawna stała się drogą miejską).

Niestety cały czas w tym miejscu dochodzi do poważnych zdarzeń. Tylko w ciągu ostatnich tygodni miał miejsce wypadek, było też kilka kolizji. Dlatego działać postanowili mieszkańcy osiedli Śródmieście i Nadstawna wraz z radami osiedlowymi. Mają zamiar zorganizować w przyszłym tygodniu protest. Już wpłynęło do Urzędu Miasta zawiadomienie o planowanym zgromadzeniu publicznym.

- Skrzyżowanie to jest bardzo niebezpieczne, dochodzi na nim do bardzo wielu kolizji i potrąceń (stąd też powód do zorganizowania protestu). Będziemy domagali się budowy ronda w tym miejscu. Gdyby okazało się, że jest niewystarczająco miejsca, mogą być ostatecznie światła. Rondo byłoby lepsze, ponieważ ograniczałoby prędkość która jest powodem wielu nieszczęść na tym skrzyżowaniu. O zmianie organizacji ruchu w tym miejscu jest mowa od wielu lat ale nic w tym temacie nie dzieje się. Protestem chcemy zmusić władze do szybkiego zajęcia się tematem - mówi w rozmowie z naszym portalem Sławomir Bosak z inicjatywy Biłgoraj Przyjazny Rowerzystom.

Podczas środowej sesji Rady Miasta w Biłgoraju radni podjęli uchwałę w sprawie zamiaru udzielenia pomocy finansowej powiatowi biłgorajskiemu na remont tego miejsca. Chcą dołożyć 50% kosztów własnych, bez względu na koszty przebudowy. O terminach na razie mowy nie ma.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Planowany protest na skrzyżowaniu ulic Nadstawnej i Lubelskiej, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 14212
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (55)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
98b-bc8
~ hahaha  U niektórych jak usłyszą tylko słowo rowerzysta to działa jak "płachta na byka".
Chyba nawet nie przeczytali artykułu, a już hejtują.
Tu nie chodzi o żadną ścieżkę rowerową czy coś takiego, ale o to, aby skrzyżowanie było bezpieczniejsze dla wszystkich,a szczególnie dla pieszych.
Jak zrobią małe rondo to zabaczycie, że to będzie "nowa jakość" i większość będzie się pytać dlaczego nie zrobiono tego z 10 lat wcześniej. Wzrośnie płynność ruchu, wyjazd w lewo nie będzie żadnym problemem, przejście przez jezdnię też.
Oczywiście będzie grupka frustratów zdenerwowanych, że przez rondo "stra" 10-15 sekund swojego cennego życia jadąc ul. Lubelską i czasem być zmuszonym ustąpić innym.
Innym bardzo dobrym efektem będzie uspokojenie ruchu na ul. Lubelskiej. Teraz szczególnie wieczorami można zauważyć lokalnych rajdowców, którzy jadąc od Kościuszki w okolicy skrzyżowania mają już z 60-70 i ani myślą zwolnić, mimo, że na Lubelskiej jest ograniczenie do 40. Teraz nie będzie za bardzo gdzie się rozpędzić, bo już przed rondem trzeba hamować. Dla tych którzy jeżdżą spokojnie te 40-50 nie będzie to wielkie utrudnienie.
A i jeszcze jednym pozytywem może być, że rondo wyłapie kilku pijaków.
31 maja 2017
+35
-13
299-a71
~ czytając  Koniecznie rondo, to lepsze rozwiązanie . I oby jak najszybciej.
31 maja 2017
+24
-4
445-0a1
~ ech  Takich "kierowców" też pełno co nie potrafią planować drogi. Przykład? Wyjazd z bankowe koło parku solidarności w Kościuszki. Zawsze znajdzie się "spec", co skręca w lewo w godzinach szczytu i blokuje całą ulicę... a wystarczy skręcić w prawo zawrócić na rondzie, co jest 100m dalej.
A z Moniuszki ciężko pojechać przez Plac Wolności i na Kościuszki na przeciwko Dorosza? Dużo nadrobisz kilometrów czy się zgubisz?
LUDZIE MYŚLCIE TROCHĘ!
31 maja 2017
+21
-6
Ostatnio dodane komentarze
2b4-7eb
~ tda  do ~ nadstawna od lubelskiej do kościuszki   Rogowska to ta której ksiądz z Poniatowskiego wydał polecenie żeby na X z 11 Listopada nie było niczego? Bardzo "inteligentna" istota. ;)
3 czerwca 2017
brak ocen
2b4-7eb
~ tda  do ~ Jaś   Jak go razi słońce to powinien wolniej jechać, a jak nic nie widzi to PJ w ramki i nad łóżkiem na gwoździu powiesić. Prowadzenie pojazdu, który może poważnie zranić lub zabić to nie tylko bezmyślne wciskanie na przemian pedałów, operowanie dźwignią zmiany biegów i kręcenie kółkiem kierownicy. To przede wszystkim przewidywanie, używanie wyobraźni, podejmowanie decyzji i odpowiednie do sytuacji reakcje. W mieście nie ma miejsca na przypadek i granie w "może się uda", za dużo jest do stracenia.
3 czerwca 2017
+3
-0
2b4-7eb
~ tda  do ~ brak słów   Gdybyś jechał rowerem byłbyś pierwszy :) Nie bardzo rozumiem tej opisanej sytuacji i w czym leży problem. Domyślam się, jedynie, że tak dużo było samochodów z przeciwka, że skręcający w lewo musieli ich przepuścić, a trwało to przez kilka cykli. To nie wina pasów rowerowych, że tak dużo aut przejeżdża przez to skrzyżowanie.
2 czerwca 2017
brak ocen
2b4-7eb
~ tda  do ~ Mieszkaniec Nadstawnej   Rozwiń temat. Jakie kwestie bezpieczeństwa masz na myśli w związku z dwukierunkowością Nadstawnej? Jednokierunkowa ze względów oczywistych jest zawsze bezpieczniejsza od dwukierunkowej i ruch jest mniejszy i spokojniejszy. Aa Przy okazji można wydzielić trochę miejsc postojowych z jezdni. Więc jakim cudem jednokierunkowa może być niebezpieczna?
2 czerwca 2017
+2
-2
2b4-7eb
~ tda  do ~ Colt   Obsesję, albo fobie to mają przeciwnicy rond, czyli miejscy rajdowcy, mistrzowie prostej i ci co "szybko ale bezpiecznie", "cukrzycy" i ci trzeźwi co znaków nie czytają.
2 czerwca 2017
+7
-0
6ea-9da
~ WOLF66   Ja proponuje sluzy je b na c:))
2 czerwca 2017
+2
-1
0de-dfb
~ .  do ~ Colt   Bywają wymuszenia, ale kończą się co najwyżej na pukniętym zderzaku, czy rozbitym reflektorze.
O ile pamiętam na żadnym rondzie w Biłgoraju przez ok 10 lat (bo mniej więcej tyle ma najstarsze) nie doszło do wypadku z osobami poważnie rannymi.
Rondo to gwarancja bezpieczeństwa.
Co Ci ze świateł jak w wieczorem i w nocy wyłączą, a nawet jeśli nie to co za problem przejechać na czerwonym? na rondzie o każdej porze musisz zwolnić i zachować ostrożność.
Tylko rondo.
Co do ilości rond w przeliczeniu na liczbę mieszkańców to nadal przerywamy z Frampolem ;)
1 czerwca 2017
+8
-1
a9d-ee1
~ Colt   Ronda w Biłgoraju to już jakaś obsesja! Najrozsądniej jest wprowadzić zsynchronizowana sygnalizacje świetlna ze skrzyżowaniem Kościuszki - Lubelska. Na rondach tez bywają wymuszenia. A przejścia dla pieszych to z 50 m od ronda?
1 czerwca 2017
+1
-9
ee7-073
~ te bezmyślnik to sam jesteś  do ~ Mieszkaniec Nadstawnej   mieszkam na nadstawnej i takie rozwiązanie jako jedno kierunkowa jest najlepsze inna sprawa że trza się naumieć poruszać na takiej drodze to nie jest wiocha gdzie po szosie jeździ się jak chce ale ulica , dla mnie jeden kierunek lubelska - nadstawna- kościuszki jest super.
ale jak pół życia się krowy pasło to każdy pomysł na usprawnienie ruchu jest zły bo ,krowa jak kot chodzi swoimi drogami
1 czerwca 2017
+2
-6
265-e57
~ as   Ktoś zwrócił uwagę na pedałonapędne czterokołowce zajmujące chodnik w ilości większej niż wymaga tego ludzka tolerancja?Czy też znów palcem trzeba pokazać że chodnik to nie autodrom?
1 czerwca 2017
+2
-3
5bc-ad8
~ odpowiedzialność   A ja nie zamierzam dociekać kto jest winny. Obrażać pieszych, rowerzystów czy kierowców. Winni są wyłącznie zarządcy tego skrzyżowania i zamiast siedzieć w biurze i pierdzieć w stołek ze nasze pieniądze zlecam wam przebudowanie tego skrzyżowania. Tak aby było bezpieczne dla pieszych, dzieci, rowerzystów, kierowców . Ile ma tam jeszcze być wypadków abyście ruszyli tyłki LENIE ?!!!
1 czerwca 2017
+13
-1
2b4-7eb
~ tda  do ~ Jan   Wiecznie zakorkowane? A powiesz nam dlaczego mądralo?
1 czerwca 2017
+1
-0
5d8-31a
~ Jacko  do ~ j23   Gdybyś miał prawko i samochód to byś wiedział o czym pisze @~Jaś
1 czerwca 2017
+1
-2
5d8-31a
~ Jacko   Na zdjęciu widać, że miejsca jest sporo. Komuś do czegoś potrzebna ta górka z prawej?
1 czerwca 2017
+1
-0
b90-049
~ j23  do ~ Jaś   Ciebie to dopiero słońce poraziło jełopie jeden
1 czerwca 2017
+3
-4
2b4-7eb
~ tda  do ~ ???   Uważam że wyrażenie: "blokuje cała drogę" jest nieprawdziwe, a stosowaną tylko po to, aby wywołać negatywne emocje. Zatrzymanie pojazdu przy skręcie w lewo wynikające z warunków ruchu jest normalne na każdym skrzyżowaniu (trwa to kilka sekund), na takim z sygnalizacją czy bez, a takich jest pełno nie tylko na ulicy Długiej i wcale nie wynika z tego powodu, że postała tam infra rowerowa. Natomiast, dzięki temu, że na Długiej i BMC powstały pasy rowerowe możemy zaobserwować, że kierowcy jeżdżą tam wolniej, niż przed przebudową. Jest spokojniej, a ruch odbywa się płynnie. Nie zauważyłem tam jakieś katastrofy i pomimo tych rzekomych "blokad" można pokonać miasto z północy na południe i odwrotnie szybciej niż przez Kościuszki z "lewoskretami".
1 czerwca 2017
+4
-2
c62-8c5
~ Mieszkaniec Nadstawnej   Ten co pisze o jednokierunkowej ul. Nadstawnej to chyba jakiś "bezmyślnik" mieszkający na odludziu. Nadstawna to duże osiedle, wyjazd ze względu bezpieczeństwwa musi być dwukierunkowy. Rondo to rozwiazanie bardzo bezpieczne i tanie
w utzymaniu. Do roboty !
1 czerwca 2017
+10
-2
5ab-0aa
~ Jaś   Na tym skrzyżowaniu wypadków jest zdecydowanie za mało. Przez przejscie dla pieszych przełażą nawiedzone mamuśki z wózkami z dzieckiem co chyba mają po parę promili / za darmochę z 500+/ i wpychają ten wózek na przejście dla pieszych 10 metrów przed nadjeżdzający samochód od strony ul. Kościuszki. Sprawdzają refleks kierowców !!! A taki kierowca, jak ma przed sobą prażące słońce /chodzi o godz popołudniowe/ to on jest oślepiony i nic nie widzi. Jak taka mamuśka jest odważna to ona sama powinna ładować się na przejście a wózek ciągnąć za sobą !!!
1 czerwca 2017
+4
-9
2b4-7eb
~ tda  do ~ Roweżystka   Problemem nie są rowerzyści, problemem jest przeskalowanie funkcji głównej ulicy miasta. Główna ulica w mieście powinna być uspokojona i służyć wszystkim i spełniać oczekiwania i potrzeby każdego środka transportu głównie pieszego i rowerowego. Przy takiej ulicy toczy się życie, rozwija się handel i usługi, bo taką właśnie funkcję w każdym normalnym miasteczku pełni główna ulica.
1 czerwca 2017
+4
-1
f6c-c2d
~ Tom36   Szczególnie po południu trzeba uważać gdy słońce razi!
1 czerwca 2017
+4
-1
1b3-b93
~ tt   Z tym samym problemem do czynienia mamy na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Dąbrowskiego.W godzinach szczytu to nie lada wyczyn aby opuścić to skrzyżowanie.Szkoda że żaden znachor nie wpadł na pomysł zrobienia w tym miejscu małego ronda,niedawno był remont ul Sikorskiego.Myślenie pomaga.
1 czerwca 2017
+6
-0
95a-08e
~ ???  do ~ abc   Poniatowskiego to droga Powiatowa tak jak 11 Listopada
1 czerwca 2017
+1
-1
95a-08e
~ ???  do ~ tda   Chodzi o to, że jak ktoś skręca z Długiej w lewo to blokuje całą drogę, a nie, że nie można...
1 czerwca 2017
+1
-3
d22-962
~ nadstawna powinna być jednokierunkowa   panowie i panie radni to jest najtańsze i najlepsze rozwiązanie od lubelskiej do kościuszki jeden kierunek - więcej miejsc parkingowych , bezpieczniej i miejsce na ścieżkę rowerową - JEDEN KIERUNEK !!!
1 czerwca 2017
+8
-12
265-e57
~ as  do ~ ja   Roweżystka ma racje.Sam miałem kilka takich przypadków kiedy rowerzystom wydawało się że są uprzywilejowani na chodniku.
Odpowiedzialni za niezbudowanie ścieżki rowerowej na Kościuszki powinni znaleźć rozwiązanie tego problemu bo rowerów będzie coraz więcej.
1 czerwca 2017
+4
-3
ccd-6c2
~ bq   Będą palić opony i kukły z podobiznami władzy?
1 czerwca 2017
+7
-3
2b4-7eb
~ tda  do ~ brak słów   - można skręcać w lewo na Długiej, nie kłam. Nie ma tam zakazu skrętu w lewo i nie ma tam żadnej blokady
- gdyby nie te wysepki na Kościuszki to nie było by twoich ulubionych pasów do skrętu w lewo, bo bez tych pasów to ty nie umiesz, i tutaj też nie ma żadnej blokady,
- na Poniatowskiego jest tak piękna ścieżka, że należy ją wpisać na listę światowego dziedzictwa UNESCO, dzieło sztuki, musisz to zgłosić, zrób to, chociaż tyle pożytku z ciebie i przestań tyle pić wódy, a jak pijesz to nie bierz się za pisanie komentarzy. :)
1 czerwca 2017
+3
-4
98b-bc8
~ abc  do ~ brak słów   Maleństw nie będzie, bo jest miejsce.
Poniatowskiego nie jest powiatówką, a drogą gminną.
Mówiąc o klasach chodziło mi o L/Z/G/GP a nie o zarządców.
31 maja 2017
+2
-2
265-e57
~ as  
31 maja 2017
brak ocen
ee7-073
~ nadstawna od lubelskiej do kościuszki   powinna być jednokierunkowa i po problemie tylko kto tego słucha pani Rogowska co na swoim osiedlu nic nie zrobiła a popiera inne osiedle wszak wybory niedługo nigdy nie wiadomo z którego okręgu będzie startowała , wystarczy się przemeldow
31 maja 2017
+11
-5
49e-edc
~ Ja  do ~ Ewa   Coś się czepiła kotów? Wiele różnych osób ma zwierzęta i dlaczego z tego powodu przypinać komuś łatkę? Działasz z niskich pobudek, podłe to i pozbawione dobrego tonu. Uważasz, że jesteś lepsza, bo nie masz kota albo psa? NIE! Za to na pewno masz mniej empatii, niż ktoś kto przygarnął bezpańskie zwierzę i się nim opiekuje.
31 maja 2017
+11
-2
49e-edc
~ ja  do ~ Roweżystka   Panna ROWEŻYSTKA powinna wrócić do I klasy szkoły podstawowej i nauczyć się zasad ortografii... Albo jutro zainwestować w słownik ortograficzny
31 maja 2017
+9
-1
299-a71
~ rozsądek   Co za brednie jakiegoś przypiętego do auta, narzekającego na rowerzystów. Jeszcze nigdy żaden rowerzysta mnie nie potrącił, a często spaceruję. Nie radzę rowerzystom, jeśli im życie miłe, jeździć jezdnią.
31 maja 2017
+11
-3
5a8-886
~ Roweżystka   Rowerzystów wygonić w lasy czyli w plener! Bo jeżdżą po Biłgoraju szybko i bezmyślnie. Bardzo dużo jest uderzeń rowerzystów w przechodniów na ul. Kosciuszki
31 maja 2017
+10
-15
445-0a1
~ brak słów  do ~ abc   ta sama klasa drogi jak Poniatowskiego - tam takich "maleństw" nie będzie, a to nie jest osiedlowa droga tylko "powiatówki"
31 maja 2017
+1
-2
445-0a1
~ brak słów  do ~ .   Powiem tak - dziś byłem CZWARTY na skrzyżowaniu Piłsudskiego - Długa. Stałem TRZY zmiany świateł, bo na każdą zmianę zdążył przejechać rowerzysta ze "śluzy" i JEDEN samochód, który skręcał za nim w lewo.
31 maja 2017
+9
-2
265-e57
~ as   Jak to zwykle bywa dopiero wypadki czy protesty zwracają uwagę biurw.Ale żeby sami coś od siebie to ni cholery.
Wołam http://www.bilgo-raj.com.pl/ czyżbyście skończyli działalność?
31 maja 2017
+2
-2
98b-bc8
~ abc  do ~ brak słów   na Krzeszowskiej to co innego, bo obwodnica, ruch tranzytowy, wyższa klasa drogi i rondo musi mieć swoje rozmiary.
Na Lubelskiej jak już mowa o rondzie to bardziej o czymś takim:
http://bi.gazeta.pl/im/58/7b/13/z20428632Q,Minirondo-w-Ostrodzie.jpg
http://edroga.pl/images/stories/ir_brd/mini_ronda_dla_bezpieczenstwa_czii/f3.jpg
31 maja 2017
+3
-1
98b-bc8
~ abc  do ~ brak słów   Te kamery prawdopodobnie od dłuższego czasu są wyłączone i jest puszczony stały sztywny cykl sygnalizacji, bo widać, że lewoskręty dostają zielone nawet jak są puste.
Tak samo widać po przyciskach dla pieszych, że są nieaktywna i zielona zapala się też w sztywnym cyklu skorelowanym z zielonym dla aut jadących w tym samym kierunku.
Przez kilka miesięcy po otwarciu wszystko działo jak powinno i jak z lewoskrętu skręcało jedno auto to dostawał zielona na 5-6 sekund i z jego zjeździ już czerwone, a teraz nie ważne czy ktoś jedzie czy nie to zielona na 15-20 sekund.
31 maja 2017
+1
-1
445-0a1
~ brak słów  do ~ brak słów   Uzupełniając - nie bądźcie naiwni, że powstanie tam rondo, bo się NIE ZMIEŚCI w planie zagospodarowania. Inaczej będzie płacz jak z rondem Zamojska-Przemysłowa-Leśna, że małe.
Na Krzeszowskiej też się nie zmieściło, stąd mamy światła.
Tak jak napisałem - MYŚLCIE TROCHĘ
31 maja 2017
+3
-5
98b-bc8
~ fff  do ~ zxc   Oczywiście można skręcić w Kopernika, ale blokowanie dotyczy bardziej osób wyjeżdżających z parkingu przy BARR, bo przez takiego chcącego skręcić w lewo z Bankowej często wyjazd z parkingu zablokowany przez kilka minut.
Kiedyś były nakazy jazdy w prawo i powinno to wrócić.
Pocztowa, Bankowa, zrobić tak jak kiedyś nakaz jazdy w prawo w ciągu dnia gdy największy ruch, a wieczorami i w nocy dozwolony skręt w lewo.
31 maja 2017
+6
-1
445-0a1
~ brak słów  do ~ zxc   Bez sensu to są Twoje argumenty, bo widać trafiłem w Twój styl jazdy. Upraszczając - jak skręcasz w lewo gdzie jest ciężko to nie płacz, że nie możesz skręcić, bo nie potrafisz zaplanować OPTYMALNEJ trasy.
Postawisz światła i co? Będą wszyscy stać jak na Krzeszowskiej z Al. JP II, gdzie jest nawieszane 8 kamer do sterowania ruchem? Szkoda, że te kamery nie regulują czasem sekwencji (ktoś się nie popisał) i nie pomijają pustych pasów. Codziennie tamtędy przejeżdżam i nigdy to nie działało, a kierowcy skręcający z JPII na Krzeszowską w prawo jadą przez cmentarz.
31 maja 2017
+4
-3
98b-bc8
~ abc   Oby to rondo nie było jakieś pechowe, bo będzie to rondo nr 13 w Biłgoraju.
31 maja 2017
+5
-1
98b-bc8
~ .  do ~ brak słów   A jak wśród użytkowników aut znajdzie się jeden idiota w beemce to od razu też masz tak złe miemanie o wszystkich kierowcach?
Co do lewostrętów na Długiej, mogły by być, ale trzeba było pomyśleć i zrobić Kościuszki z pasami rowerowymi zamiast lewoskrętów i wysepek, a Długa jako Drogę do sprawnego przejazdu przez całe miasto.
No, ale, że urzędnicy nie potrafili tego dobrze zaplanować to potem próbowali jakoś ratować sytuację robiąc infrastrukturę rowerowa na Długiej jako "protezę" tego co powinno być na Kościuszki.
31 maja 2017
+7
-3
fc6-cd7
~ zxc  do ~ ech   Ale w czym masz problem? Nie ma zakazu skrętu w lewo, to ludzie skręcają. Nie wiem też co ci kierowcy mają blokować? Jeśli chcesz skręcić w prawo, to możesz skręcić w Kopernika i dalej jechać jak chcesz. Jeżdżenie dodatkowych metrów/kilometrów jest bez sensu.
31 maja 2017
+3
-6
98b-bc8
~ hahaha   U niektórych jak usłyszą tylko słowo rowerzysta to działa jak "płachta na byka".
Chyba nawet nie przeczytali artykułu, a już hejtują.
Tu nie chodzi o żadną ścieżkę rowerową czy coś takiego, ale o to, aby skrzyżowanie było bezpieczniejsze dla wszystkich,a szczególnie dla pieszych.
Jak zrobią małe rondo to zabaczycie, że to będzie "nowa jakość" i większość będzie się pytać dlaczego nie zrobiono tego z 10 lat wcześniej. Wzrośnie płynność ruchu, wyjazd w lewo nie będzie żadnym problemem, przejście przez jezdnię też.
Oczywiście będzie grupka frustratów zdenerwowanych, że przez rondo "stra" 10-15 sekund swojego cennego życia jadąc ul. Lubelską i czasem być zmuszonym ustąpić innym.
Innym bardzo dobrym efektem będzie uspokojenie ruchu na ul. Lubelskiej. Teraz szczególnie wieczorami można zauważyć lokalnych rajdowców, którzy jadąc od Kościuszki w okolicy skrzyżowania mają już z 60-70 i ani myślą zwolnić, mimo, że na Lubelskiej jest ograniczenie do 40. Teraz nie będzie za bardzo gdzie się rozpędzić, bo już przed rondem trzeba hamować. Dla tych którzy jeżdżą spokojnie te 40-50 nie będzie to wielkie utrudnienie.
A i jeszcze jednym pozytywem może być, że rondo wyłapie kilku pijaków.
31 maja 2017
+35
-13
299-a71
~ czytając   Koniecznie rondo, to lepsze rozwiązanie . I oby jak najszybciej.
31 maja 2017
+24
-4
940-0ef
~ mag   Kolejne rondo
31 maja 2017
+7
-2
d60-04a
~ bilgo   popieram!
trzeba zrobić w końcu coś z tym skrzyżowaniem - ma służyć nie utrudniać
a do "cfaniaków": jak nie chcesz ułatwiać sobie życia to po co wsiadasz w samochód - na piechote łaż!
31 maja 2017
+9
-2
445-0a1
~ ech  do ~ ech   Takich "kierowców" też pełno co nie potrafią planować drogi. Przykład? Wyjazd z bankowe koło parku solidarności w Kościuszki. Zawsze znajdzie się "spec", co skręca w lewo w godzinach szczytu i blokuje całą ulicę... a wystarczy skręcić w prawo zawrócić na rondzie, co jest 100m dalej.
A z Moniuszki ciężko pojechać przez Plac Wolności i na Kościuszki na przeciwko Dorosza? Dużo nadrobisz kilometrów czy się zgubisz?
LUDZIE MYŚLCIE TROCHĘ!
31 maja 2017
+21
-6
e7a-fa5
~ Rowerzysta   Zmienić Rosłana trzeba. To będzie rondo i rozwój miasta.
31 maja 2017
+8
-22
a17-6b8
~ Ewa   Tylko zabierzcie ze sobą koty . Wtedy może "WŁODARZ" naszego miasta zwróci na Was uwagę ....
31 maja 2017
+3
-12
23c-de1
~ ech  do ~ brak słów   akurat w tym miejscu swiatla byłyby idealnym rozwiazaniem, bo wyjechac Nadstawnej w lewo jest naprawde ciezko. Od strony Moniuszki zdarza się, ze samochody w okolicy araratu calkowicie ograniczaja widocznosc
31 maja 2017
+16
-7
aab-b52
~ Jan  do ~ brak słów   Daj palec a ręke zeżre :) A tak na serio to już troche gną pałę proponuje wiadukt nad lubelską bo przecież wypadki są. I światła przed każdym przejściem dla pieszych i w terenie zabudowanym ograniczenie do 5km/h. miasto i tak wiecznie zakorkowane.
31 maja 2017
+6
-7
445-0a1
~ brak słów   Nie dość, że: "wielcy użytkownicy dróg"
- zablokowali ul. Długą przez brak lewoskrętów,
- blokują całą Kościuszki na wysepkach,
- mimo pięknej ścieżki na ul. Poniatowskiego zawsze znajdzie się "rowerzysta", co jedzie ulicą
,to teraz zabierają się za następną?
Nauczcie się jeździć, a nie przebudowujecie drogi pod **** użytkowników dróg!
31 maja 2017
+20
-13
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w środę, godzina 23:09 Turobin
Olga uczestniczką 10. edycji "Top Model"
Trwa 10. edycja "Top Model". W środowy wieczór na antenie TVN wyemitowano trzeci odcinek show. Na castingu pojawiła się pochodząca z Turobina Olga Król. Czy 19-latka spodobała się jurorom?
w czwartek, godzina 08:18 Biłgoraj
Awans zawodowy nauczycieli
w niedzielę, godzina 19:22 Biłgoraj
Przegląd Zespołów Obrzędowych Powiatu Biłgorajskiego
8 września 2021 Biłgoraj
W drodze do Matki Bożej Janowskiej
Do Sanktuarium Matki Bożej w Janowie Lubelskim pielgrzymują wierni z różnych stron. Po roku przerwy spowodowanej pandemią 7 września w przeddzień odpustu na pątniczy szlak wyruszyli również mieszkańcy Biłgoraja i okolic.
w sobotę, godzina 09:51 Biłgoraj
Przejazd kolejowy będzie zamknięty
w piątek, godzina 12:09 Biłgoraj
Skosił sygnalizator świetlny
5 września 2021 Czernięcin Poduchowny
Odsłonięcie pomnika poświęconego pomordowanym mieszkańcom gminy Turobin
W niedzielę 5 września w Czernięcinie Poduchownym odbyły się uroczystości związane z odsłonięciem pomnika upamiętniającego pomordowanie mieszkańców gminy Turobin przez reżim sowiecki.
w niedzielę, godzina 10:26 Biłgoraj
Ruszyli "Głuszcowym szlakiem"
w piątek, godzina 10:00 Biłgoraj
23-latek najechał na worek. W środku była... świnia
8 września 2021 Biłgoraj
Uczniowie na kwarantannie
Zaledwie kilka dni temu rozpoczął się nowy rok szkolny, a już część klas w biłgorajskich szkołach średnich przeszła na nauczanie zdalne. Związane jest to w wykryciem przypadków zakażenia koronawirusem w dwóch placówkach.
w niedzielę, godzina 14:56 Turobin
Piosenki patriotyczne rozbrzmiały w Turobinie
w niedzielę, godzina 10:58 Lubelszczyzna
31 tys. testów, 540 zakażeń
10 września 2021 Biłgoraj
Rewitalizacja Placu Wolności podsumowana. Podczas uroczystości zamknięto kapsułę czasu
W piątkowe popołudnie 10 września 2021 roku, w Biłgoraju w 443. urodziny miasta, z okazji zakończenia inwestycji pod nazwą "Rewitalizacja Śródmieścia Miasta Biłgoraja" i "Odbudowa zdegradowanego budynku przy ul. Kościuszki z przeznaczeniem na Centrum Usług Społecznych", w obecności zaproszonych gości i mieszkańców została zamknięta "Biłgorajska Kapsuła Czasu 2020". Kapsuła ma być otwarta ponownie za 100 lat.
w sobotę, godzina 18:27 Biłgoraj
Sprzątanie Świata 2021
12 września 2021 Biłgoraj
Dają rzeczom drugie życie czyli garażówka po biłgorajsku
8 września 2021 Biłgoraj
Lubelszczyzna straci środki z funduszy europejskich?
W ostatnim czasie pojawiły się informacje dotyczące możliwości odebrania dofinansowania z UE regionom, które przyjęły tzw. uchwały anty-LGBT. Atmosferę podgrzało pismo z Komisji Europejskiej do marszałków województw, w tym marszałka województwa lubelskiego. Do sytuacji postanowił odnieść się Jarosław Stawiarski.
w środę, godzina 12:06 Biłgoraj
Zderzyły się audi, nissan i bmw
w niedzielę, godzina 08:03 Biłgoraj
Ruszył program Profilaktyka 40 PLUS
w czwartek, godzina 09:05 Biłgoraj
Zmiana wysokości opłat za parking przy ul. Pocztowej
Parking przy ul. Pocztowej powstał w 2018 roku. Na początku był bezpłatny, w 2019 roku ustalono wysokość opłat za jego użytkowanie. Podczas wrześniowej sesji Rady Miasta Biłgoraja kwoty został zmienione. Ile teraz trzeba będzie zapłacić za postój w tym miejscu?
13 września 2021 Biłgoraj
Wjechała na skrzyżowanie na czerwonym świetle
we wtorek, godzina 16:35 Wola Duża
Zderzenie dwóch samochodów na 858. Droga zablokowana [AKTUALIZACJA]
w piątek, godzina 09:09 Turobin
Otwarcie drogi, poświęcenie figury Chrystusa Frasobliwego
W niedzielne popołudnie 12 września, w gminie Turobin, w miejscowości Olszanka odbyło się uroczyste otwarcie wyremontowanej drogi. Tego dnia dokonano też poświęcenia figury Chrystusa Frasobliwego.
9 września 2021 Biłgoraj
Urodziny Biłgoraja już jutro. Będzie wiele atrakcji
w środę, godzina 14:41 Biłgoraj
Kwarantanna w kolejnych szkołach
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl