Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2017.04.24 13:56

Kurzyna zostaje na stanowisku

Rozstrzygnięty został konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 1 w Biłgoraju. Już wiadomo, że przez kolejnych pięć lat dowodzić placówką będzie Marian Kurzyna. W najbliższym czasie poznamy też nazwisko nowego dyrektora Gimnazjum Nr 2.
Kurzyna zostaje na stanowisku
Kurzyna zostaje na stanowisku

Konkurs na dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 1 w Biłgoraju został ogłoszony na początku marca br. Zgodnie z nowymi przepisami oświatowymi każdy dyrektor szkoły podstawowej musi zostać powołany właśnie w drodze konkursu.

Dyrektorzy szkół podstawowych powoływani są na pięcioletnią kadencję, w tym roku kadencja skończyła się Marianowi Kurzynie.

Do postępowania mógł przystąpić nauczyciel, mianowany lub dyplomowany, który spełniał łącznie kilka wymagań, wśród nich: ukończył studia magisterskie lub studia pierwszego stopnia lub studia wyższe zawodowe albo nauczycielskie kolegium języków obcych, posiada kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela w szkole podstawowej oraz przygotowanie pedagogiczne, ukończył studia wyższe lub studia podyplomowe z zakresu zarządzania albo kurs kwalifikacyjny z zakresu zarządzania oświatą, posiada co najmniej pięcioletni staż pracy pedagogicznej na stanowisku nauczyciela lub pięcioletni staż pracy dydaktycznej na stanowisku nauczyciela akademickiego.

Dużego zainteresowania posadą nie było. Do konkursu zgłosił jeden kandydat - Marian Kurzyna. Spełniał wszystkie wymogi i to on od września rozpocznie kolejną, pięcioletnią kadencję na stanowisku dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 1 w Biłgoraju.

W tym roku nastąpi jeszcze jednak zmiana na funkcji dyrektora miejskiej placówki. Z szefowania Gimnazjum Nr 2 zrezygnowała Małgorzata Wójcik. Pisaliśmy o tym w artykule pt. Dyrektor Gimnazjum Nr 2 złożyła oficjalną rezygnację. Konkurs na to stanowisko burmistrz Biłgoraja ogłosił 18 kwietnia. Oferty można składać do 11 maja.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
red. dodany
 
Odsłon: 9353
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (7)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
1d7-d69
~ QWA  do ~ do QWA   Noo trudno to się czyta :)
28 kwietnia 2017
brak ocen
0af-d9e
~ do QWA   To jeszcze nic.
Pomyśl sobie, że są ludzie, którzy w 1991 chodzili do LO ONZ i dyrektorem był Klecha. Jest 2017 i dyrektorem nadal jest Klecha, a co ciekawsze rok temu bez żadnego konkursu przedłużyli mu funkcję do 2021.
25 kwietnia 2017
+8
-0
d13-d15
~ ola   On nie pomoże i nie zaszkodzi,a czasami bardziej zaszkodzi,mało innowacyjny i tak pewnie przeżył , bo odłączył się od Schodzińskiego i Jagusiewicza i dlatego między innymi łatwiej mu było z tym konkursem,bo ci ujadali bezlitosnie na Rosłana.
25 kwietnia 2017
+4
-2
8f1-b45
~ .   Dlaczego nie ma kadencyjności na stanowiskach dyrektorów? 10 lat wystarczyłoby z powodzeniem. Latami dyrektorzy ci sami i jak mają rozwijać się szkoły? Nowy dyrektor to nowe pomysły i inne spojrzenie na świat.
25 kwietnia 2017
+7
-0
f42-b64
~ czytając   I bardzo dobrze, Pan Kurzyna to odpowiedni dyrektor i przyzwoity człowiek.
25 kwietnia 2017
+9
-8
ca5-263
~ QWA   Jak kończyłem podstawówce nr.1 w 2005r.. Kurzyna był dyrektorem, mamy 2017 rok i dowiaduję się przedłużono mu kadencje o kolejne 5lat :/
25 kwietnia 2017
+5
-5
498-302
~ hans   Maniek,, mordo ty moja,,
24 kwietnia 2017
+8
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w sobotę, godzina 11:17 Biłgoraj
Motocykliści opanowali Biłgoraj [NOWE ZDJĘCIA]
Po kilkuletniej przerwie do kalendarza wydarzeń w Biłgoraju powraca Spontaniczna Motomajówka. W sobotę 25 maja zorganizowano piątą edycję zlotu, którego inicjatorem jest Spontaniczna Grupa Motocyklowa.
w niedzielę, godzina 19:29 Biłgoraj
Zderzenie osobówek w Biłgoraju [AKTUALIZACJA]
w niedzielę, godzina 20:26 Aleksandrów
Aleksandrów pamięta
w piątek, godzina 08:17 Biłgoraj
Od poniedziałku objazdy związane z zamknieciem mostu
W związku z remontem zabytkowego mostu przy ulicy Lubelskiej w Biłgoraju konieczne jest wyłączenie obiektu z użytkowania. Od poniedziałku 27 maja most będzie nieprzejezdny. Jak długo potrwają utrudnienia?
w poniedziałek, godzina 10:24 Potok Górny
Konkurs na kierownika GOPS
w sobotę, godzina 17:54 Biłgoraj
Biłgorajanie świętują Dni Miasta
w sobotę, godzina 21:18 Biłgoraj
Sobotnie koncerty gwiazd [NOWE ZDJĘCIA]
Trwają Dni Biłgoraja. Tegoroczne świętowanie rozpoczęło się w sobotnie popołudnie od programu skierowanego do najmłodszych mieszkańców miasta. Wieczorem rozpoczęły się koncerty. Na scenie letniej BCK wystąpili Biłgorajska Orkiestra Dęta im. Czesława Nizio, Kuba Nizio, Ola Nizio - zwyciężczyni 5 edycji "The Voice of Poland". Przed nami koncerty gwiazd.
w poniedziałek, godzina 08:01 Biłgoraj
Zlot zabytków w Biłgoraju
w niedzielę, godzina 21:54 Biłgoraj
Drugi dzień świętowania [NOWE ZDJĘCIA]
w piątek, godzina 15:52 Tarnogród
Pożegnanie wieloletniej dyrektor biblioteki
Po ponad pięćdziesięciu latach pracy w zawodzie bibliotekarza, na zasłużoną emeryturę przechodzi dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnogrodzie - Joanna Puchacz.
w piątek, godzina 09:07 Biłgoraj
Mieszkaniec powiatu odzyskał oszczędności
w niedzielę, godzina 08:41 Korytków Duży
Nocne zdarzenie drogowe [AKTUALIZACJA]
20 maja 2024 Frampol
Gradobicie i ulewa [AKTUALIZACJA]
Zgodnie z przewidywaniami synoptyków w poniedziałkowe popołudnie nad powiatem biłgorajskim przeszła burza, której towarzyszyły silne opady deszczu. W gminie Frampol spadł grad.
w środę, godzina 16:45 Biłgoraj
Najlepsi matematycy w powiecie [WYNIKI]
w niedzielę, godzina 11:47 Biłgoraj
Rowerem przez Ziemię Biłgorajską
w środę, godzina 18:44 Biłgoraj
Ile zarobi nowy burmistrz?
W związku z objęciem z dniem 6 maja stanowiska burmistrza przez Wojciecha Glenia, podczas środowych obrad Rada Miasta zajęła się ustaleniem wysokości pensji włodarza.
w sobotę, godzina 13:23 Frampol
Zderzenie osobówek na DW nr 835 we Frampolu [AKTUALIZACJA]
w czwartek, godzina 13:40 Stara Wieś
Tragiczne zdarzenie w powiecie. Nie żyje mężczyzna [AKTUALIZACJA]
16 maja 2024 Gmina Biłgoraj
Edyta Sarzyńska zastępcą wójta gminy Biłgoraj
Jest pierwsza decyzja personalna wójta gminy Biłgoraj Dariusza Świerczyńskiego. Na stanowisko zastępy wójta powołana została Edyta Sarzyńska, wieloletni pracownik gminy Biłgoraj.
w poniedziałek, godzina 16:55 Korczów
Szkoła Podstawowa w Korczowie najlepsza w województwie
w poniedziałek, godzina 14:10 Dereźnia Solska
Teatr w remizie
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl