Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2017.04.16 10:07

Przedsiębiorcy podpisują umowy na wywóz śmieci

Część biłgorajskich przedsiębiorców nie miała podpisanych umów na wywóz śmieci. Odpady te najprawdopodobniej "zasilały" gospodarstwa domowe, powodując wzrost kosztów dla wszystkich mieszkańców. Władze miasta postanowiły z tym walczyć. Tylko w marcu przedsiębiorcy podpisali kilkadziesiąt nowych umów.
Przedsiębiorcy podpisują umowy na wywóz śmieci
Przedsiębiorcy podpisują umowy na wywóz śmieci

O tym problemie pisaliśmy już ponad roku temu. Wówczas burmistrz Janusz Rosłan poinformował, że w wyniku przeprowadzonego audytu okazało się, że znaczna część biłgorajskich przedsiębiorców nie ma podpisanych umów na odbiór i wywóz śmieci.

Podmiotów jest ok. 2 tys. podpisanych umów było za to ok. 1700. M.in. takie właśnie działania przyczyniły się do wzrostu opłat za odpady komunalne, które od mieszkańców odbiera Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Więcej na ten temat znajdą Państwo w artykule pt. Przedsiębiorcy bez umów na wywóz śmieci.

W tym roku władz miasta postanowiły dokonać kontroli w zakresie przestrzegania przez mieszkańców zasad prawidłowej selektywnej zbiórki odpadów. O jej wynikach przeczytają Państwo w artykule pt. Wyniki kontroli selektywnej zbiórki odpadów.

Straż miejska przystąpiła także do kontroli przedsiębiorców, na których spoczywa obowiązek zawarcia indywidualnych umów na wywóz odpadów oraz posiadania pojemników na odpady komunalne w zakresie posiadania aktualnych umów na odbiór odpadów. - Celem było zminimalizowanie zjawiska podrzucania odpadów z instytucji i podmiotów gospodarczych do miejsc ich gromadzenia wyznaczonych dla mieszkańców - wyjaśnił burmistrz Rosłan.

Do nieruchomości niezamieszkałych, na których powstają odpadu komunalne zalicza się m.in.: szkoły, przedszkola, urzędy, ośrodki zdrowia, apteki, hotele, obiekty gastronomiczne, produkcyjne, usługowe, handlowe, warsztaty, biura, sklepy, itp. Niedopuszczalne jest mieszanie odpadów komunalnych z gospodarstwa domowego z odpadami z prowadzonej działalności gospodarczej.

W wyniku przeprowadzonej kontroli w ostatnim czasie przedsiębiorcy zawarli 29 umów z podmiotem odbierającym odpady komunalne.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Przedsiębiorcy podpisują umowy na wywóz śmieci, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 5083
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (6)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
7b0-a78
~ .  do ~ sly   ~90%, reszta idzie na urzędników zajmujących się tematyką gospodarki odpadami.
Tak, ustawa spowodowała, że opłaty od mieszkańców idą do budżetu, a potem JST płąci wykonawcy, tyle, że ta sama ustawa mówi, że system gospodarki odpadami ma się bilansować, czyli opłata za gospodarowanie odpadami ma być w takiej wysokości, aby wystarczyła na zapłate firmie z przetargu i na koszty urzędników zajmujących się tą kwestią.
JST nie może środków zebranych od mieszakńców z opłat śmieciowych wydać na inne cele niż gospodarka odpadami.
Jeśli w danym roku miasto zebrało więcej niż wydało na gospodarkę odpadami to w następnym roku opłata jest obniżana, aby nie dochodziło do takich nadwyżek.
17 kwietnia 2017
+2
-0
4fe-24c
~ sly   W pełni zgadzam się z Jasiem nowa ustawa śmieciowa umożliwiwiła jednostkom samorządowym / Urząd Miasta/źe wpływy z wywozu nieczystości idą do miejskiej kasy ciekawe jaki procent jest przekazywany podmiotowi wyłonionemu poprzez przetarg /PGK/ na moje oko to pewnie 60-70% reszta zasila budżet UM PGK jako jednostka podlega musi ustalić ceny wywozu pewnie na granicy opłacalności Od dawna Urząd Miasta ustawowe zadania gminy tj utrzymanie czystości wysypiska kanalizację scedował na PGK spółkę jej podległą PGK bierze na swoje barki wszystkie zadania i te finansowe by modernizować wysypisko w Korczowie i Oczyszczalnie Ścieków Inne gminy np Tomaszów partycypują w zadaniach własnych gminy
17 kwietnia 2017
+2
-2
cac-5bd
~ max   Warsztat Prusa, Konopnickiej .
16 kwietnia 2017
+1
-0
9ee-140
~ abc  do ~ Jaś   Przecież to są jawne informacje.
Wystarczy przejrzeć na BiP sprawozdanie z wykonania budżetu miasta w danym roku.
16 kwietnia 2017
+3
-1
e23-c8d
~ Jaś   Przedsiębiorcy powinni wystąpić do burmistrza o ujawnienie informacji publicznej ile wpływa kasy do Urzędu Miasta z tytułu opłat za odbiór śmieci a ile miasto płaci przedsiębiorstwu PGK? To jest sytuacja chora i tylko możliwa w Polsce, że samorządowe swołocze zarabiają na odpadach nic nie robiąc. Bo przecież nie oni fizycznie zajmują się zbiórka odpadów i ich przetwarzaniem. Oni tylko łupią kasę i szukają tego który zajął by się śmieciami.
16 kwietnia 2017
+5
-2
fc6-cd7
~ zxc   A co w przypadku jednoosobowych działalności gospodarczych zarejestrowanych w domu, np taksówkarzy?
16 kwietnia 2017
+6
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
w środę, godzina 09:43 Biłgoraj
Uczennica 2 klasy liceum w Biłgoraju wydaje książkę
"Perspektywy" to zbiór 30 krótkich tekstów, na każdy dzień miesiąca autorstwa licealistki z Biłgoraja, z których każdy pokazuje inną perspektywę na codzienność. Aby spełniło się marzenie Hanny o wydaniu własnej książki potrzebne są środki, dlatego za pośrednictwem portalu zrzutka.pl ruszyła zbiórka pieniędzy.
dzisiaj, 10:26 Powiat
6 nowych przypadków COVID-19 w powiecie biłgorajskim
dzisiaj, 10:35 Wólka Abramowska
Trafili do szpitala po uderzeniu pioruna
21 maja 2020 Biłgoraj
Jest nowa dyrektor DPS dla Kombatantów w Biłgoraju
W biłgorajskim Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektora placówki. Dotychczasowa dyrektor Maria Piętak przeszła na emeryturę. Kto ją zastąpi?
w środę, godzina 16:43 Biłgoraj
Wśród pracowników biłgorajskiego szpitala jest przypadek koronawirusa?
we wtorek, godzina 14:38 Gromada
Zderzenie pojazdów na trasie nr 835
w niedzielę, godzina 09:09 Biłgoraj
Gra terenowa w biłgorajskich lasach
Dzięki współpracy Nadleśnictwa Biłgoraj z pasjonatem regionu i organizatorem geocachingu w lasach Jakubem Piechotą wszyscy chętni odwiedzający biłgorajskie lasy mogą wziąć udział w grze terenowej. Do zabawy potrzebny jest jedynie odbiornik GPS lub telefon z taką funkcją.
dzisiaj, 09:21 Biłgoraj
Mógł doprowadzić do pożaru
dzisiaj, 10:55 Rakówka
Jednośladem na podwójnym gazie
w piątek, godzina 10:01 Biłgoraj
Dyrektor MDK zrezygnowała z pełnionej funkcji
W ubiegłym tygodniu do Zarządu Powiatu wpłynęła rezygnacja dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju Renaty Sochy z pełnionej funkcji. Placówką kierować będzie do końca sierpnia br.
w środę, godzina 18:29 Lubelszczyzna
Wzrost zakażeń na Lubelszczyźnie
we wtorek, godzina 10:58 Obsza
Kolejny pirat drogowy pożegnał się z prawkiem
w niedzielę, godzina 11:06 Lubelszczyzna
Wojewoda zmniejsza liczbę łóżek na oddziałach zakaźnych
Wojewoda Lech Sprawka podjął decyzję o ograniczeniu liczby łóżek na oddziałach zakaźnych. Ma to związek ze stabilizującą się sytuacją epidemiczną na Lubelszczyźnie. Których placówek dotyczy decyzja wojewody?
w środę, godzina 07:17 Biłgoraj
Zmiana na stanowisku komendanta biłgorajskiej straży pożarnej
we wtorek, godzina 14:29 Radecznica
Biłgorajanin dyrektorem szpitala w Radecznicy
14 maja 2020 Powiat
Marcin Kulig p.o. dyrektora zamojskiego WORD
Zarząd Województwa Lubelskiego uchwałą powierzył Marcinowi Kuligowi, radnemu Rady Powiatu Biłgorajskiego pełnienie obowiązków dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zamościu.
21 maja 2020 Biłgoraj
Komunikat IMGW dla powiatu biłgorajskiego
18 maja 2020 Roztocze
Zapomnieliśmy o pandemii?
dzisiaj, 11:42 Biłgoraj
Szpital wstrzymał przyjęcia z powodu koronawirusa [AKTUALIZACJA]
Od czwartku, 28 maja, biłgorajski szpital wstrzymał przyjęcia na wszystkie oddziały, czynne są poradnie i izba przyjęć. Nie ma oficjalnego stanowiska dyrekcji placówki. Informacja o sytuacji w szpitalu ma zostać podana jutro.
we wtorek, godzina 18:15 Lubelszczyzna
14 osób hospitalizowanych w ciągu ostatniej doby
we wtorek, godzina 08:58 Łukowa
Przekroczył prędkość, miał ponad 1,5 promila
w środę, godzina 12:00 Kraj
IV etap luzowania obostrzeń. Czas na maseczki, kina, wesela i siłownie
W środę, 27 maja, premier ogłosił wprowadzenie kolejnego, IV już etapu luzowania obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Tym razem będą otwierane kina i siłownie. Będzie można także zdjąć maseczki, ale nie wszędzie. Zniesiono limity wiernych w kościołach. Od kiedy będą obowiązywać nowe zasady?
dzisiaj, 07:19 Biłgoraj
XXVIII Wojewódzki Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży "Moje Zakątki"
w środę, godzina 07:53 Frampol
Trwa modernizacja budynku przy ul. Zamojskiej
17 maja 2020 Biłgoraj
Remont trasy Biłgoraj - Tarnogród opóźniony
Już na początku bieżącego roku miał rozpocząć się remont trasy od Biłgoraja, w kierunku Tarnogrodu, do granicy województwa lubelskiego. Do tej pory żadne prace nie są prowadzone. O wyjaśnienie przyczyn zwróciliśmy się do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie.
14 maja 2020 Biłgoraj
Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne
w poniedziałek, godzina 12:16 Zamch
Amatorzy jazdy na podwójnym gazie
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl