Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2017.03.29 17:09

Wyniki kontroli selektywnej zbiórki odpadów

Od 1 do 14 marca trwała kontrola w zakresie przestrzegania przez mieszkańców zasad prawidłowej selektywnej zbiórki odpadów. Sprawdzono 212 pojemników z odpadami zmieszanymi. Okazało się, że nie wszyscy stosują się przepisów.
Wyniki kontroli selektywnej zbiórki odpadów
Wyniki kontroli selektywnej zbiórki odpadów

O planowanej kontroli informowaliśmy w artykule pt. Skontrolują jak segregujemy odpady.

Sprawdzanie zawartości worków i pojemników na odpady trwała od 1 do 14 marca, a przeprowadzili ją pracownicy referatu Gospodarki Komunalnej oraz funkcjonariusze straży miejskiej. Kontrola miała na celu sprawdzeni czy w pojemnikach z odpadami komunalnymi zmieszanymi znajdują się odpady podlegające segregacji np. papier, metal, plastik, szkło, popiół. Sprawdzono zawartość 212 pojemników z odpadami zmieszanymi. O wynikach kontroli poinformował burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan.

- Sporządzono 12 protokołów z zaleceniem prowadzenia prawidłowej selektywnej zbiórki odpadów. Najczęstszą przyczyną nieprawidłowej selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w okresie zimowym było wsypywanie popiołu do pojemnika na odpady zmieszane, zamiast do specjalnie przystosowanego worka koloru szarego. W pojemnikach na odpady zmieszane były również opakowania po napojach PET, opakowania po śmietanie, jogurtach, folie, najmniej było opakowań szklanych - mówił burmistrz Rosłan.

Ustawa o utrzymaniu i czystości porządku w gminie nakłada na burmistrza obowiązek kontroli przestrzegania i stosowanie przepisów ustawy, w związku z tym kontrola prawidłowej zbiórki odpadów będzie prowadzona systematycznie w następnych miesiącach, zgodnie z harmonogramem odbioru śmieci.

W stosunku do osób, które nie przestrzegają zasad prawidłowej zbiórki odpadów oraz nie stosują się do zaleceń osób przeprowadzających kontrolę będzie sporządzony protokół, a następnie wszczęte postępowanie i wydana decyzja o nalczeniu wyższej stawki opłaty w wysokości 20 zł od osoby.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Wyniki kontroli selektywnej zbiórki odpadów, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 5450
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (8)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
174-224
~ abc  do ~ najpierw śmietniki NA KLUCZ !   No właśnie tu spółdzielnia/wspólnota powinna zadbać o porządek. W innych miastach przy blokach są zamykane altany śmietnikowe.
Co do samych kontroli to raczej kontrolowane były głównie domy prywatne, bo tam łatwiej ustalić winnego.
30 marca 2017
+2
-0
9ef-e95
~ najpierw śmietniki NA KLUCZ !   aby wprowadzić taką odpłatność trzeba najpierw zamknąć śmietniki bo jak na razie każdy kto chce to podjeżdża pod śmietnik osiedlowy i wrzuca WSZYSTKO!W innych miastach śmietniki osiedlowe są tylko dla mieszkańców osiedli,każdy ma klucz i nie ma możliwości aby obcy z prywatnego domu podrzucał swoje niesegregowane śmieci
30 marca 2017
+4
-1
4c6-0c2
~ as  do ~ fff   W owym artykule z TZ wymieniono pięciu burmistrzów plus jeden były z Zamościa,Tomaszowa,Hrubieszowa,Krasnegostawu i Biłgoraja.Teraz wszyscy burmistrzowie powinni wziąć dobrego prawnika który przełoży TZ przez kolano i nabije mocnych klapsów za szarganie dobrego imienia włodarzy miast oraz za wprowadzanie w błąd i sianie niezdrowej paniki wśród czytelników.Zwłaszcza teraz w dobie kryzysu imigracyjnego, który niszczy Europe.
29 marca 2017
+4
-0
5f8-0b9
~ fff   Myślę, że o tej sprawie będzie głośno i to niezależnie czy to prawda czy to żart.
jeśli żart to faktycznie dośc marny i chyba nieprzemyślany przez dziennikarza i wydawcę.
Wygląda raczej na żart, bo:
- prima aprilis
- żadnych konkretów
- Zamość w którym rządzi prezydent z PiS, w rdzie chyab też PiS miałby ot tak 200 osób przyjąć
- wspomniane, że sąsiednie miasta chcą po kilkadziesiąt, już to widzę, na biednej zamojszczyźnie miasta i miasteczka wprost zabijają się o imigrantów ;)
.
Gdyby to miała bys prawda to jedynym wytłumaczeniem było by, to, że Rosłan nie planuje następnego startu w wyborach, bo jest zbyt inteligentnym człowiekiem i doświadczonym graczem, aby nie przewidzieć, że przy obecnych nastrojach społecznych i sytuacji w zachodniej Europie taki pomysł to gwóźdź do trumny polityka/samorządowca.
29 marca 2017
+5
-1
4c6-0c2
~ as  do ~ do: as   Jeżeli to jest żart na prima aprilis to bardzo kiepskiej jakości.Na miejscu burmistrza wyciagnałbym konsekwencje prawne bo stawia to burmistrza w złym świetle.
29 marca 2017
+6
-0
623-da0
~ do: as   Łykacie jak młode pelikany.
Przecież łatwo wyczuć, że to dziennikarska zarzutka na prima aprilis.
TZ wychodzi chyba w środę, więc to ostatni numer przed prima aprilis.
29 marca 2017
+4
-0
4c6-0c2
29 marca 2017
+1
-0
e87-16c
~ zagorzały katolik   no to udało mi się"świn"sąsiadowi podłożyć do pojemnika w postaci butelki PET i paczki po prezerwatywach teraz niech płaci drożej albo kubeł jak na noc wystawi to niech na kłódkę zamyka
29 marca 2017
+7
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
w niedzielę, godzina 09:09 Biłgoraj
Gra terenowa w biłgorajskich lasach
Dzięki współpracy Nadleśnictwa Biłgoraj z pasjonatem regionu i organizatorem geocachingu w lasach Jakubem Piechotą wszyscy chętni odwiedzający biłgorajskie lasy mogą wziąć udział w grze terenowej. Do zabawy potrzebny jest jedynie odbiornik GPS lub telefon z taką funkcją.
12 maja 2020 Powiat
Ostrzeżenie IMGW dla powiatu
w niedzielę, godzina 18:23 Lubelszczyzna
13 nowych przypadków zakażenia koronawirusem
w czwartek, godzina 11:19 Biłgoraj
Jest nowa dyrektor DPS dla Kombatantów w Biłgoraju
W biłgorajskim Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektora placówki. Dotychczasowa dyrektor Maria Piętak przeszła na emeryturę. Kto ją zastąpi?
w czwartek, godzina 12:10 Biłgoraj
Komunikat IMGW dla powiatu biłgorajskiego
18 maja 2020 Roztocze
Zapomnieliśmy o pandemii?
w niedzielę, godzina 11:06 Lubelszczyzna
Wojewoda zmniejsza liczbę łóżek na oddziałach zakaźnych
Wojewoda Lech Sprawka podjął decyzję o ograniczeniu liczby łóżek na oddziałach zakaźnych. Ma to związek ze stabilizującą się sytuacją epidemiczną na Lubelszczyźnie. Których placówek dotyczy decyzja wojewody?
w piątek, godzina 12:15 Biłgoraj
Biłgoraj EKO Challenge w DDTVN
w czwartek, godzina 10:31 Lubelszczyzna
Wzrosła liczba zgonów, kolejny przypadek zakażenia w powiecie
w piątek, godzina 10:01 Biłgoraj
Dyrektor MDK zrezygnowała z pełnionej funkcji
W ubiegłym tygodniu do Zarządu Powiatu wpłynęła rezygnacja dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju Renaty Sochy z pełnionej funkcji. Placówką kierować będzie do końca sierpnia br.
14 maja 2020 Biłgoraj
Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne
w niedzielę, godzina 09:20 Biłgoraj
Powiat biłgorajski przystąpił do Euroregionu Roztocze
14 maja 2020 Powiat
Marcin Kulig p.o. dyrektora zamojskiego WORD
Zarząd Województwa Lubelskiego uchwałą powierzył Marcinowi Kuligowi, radnemu Rady Powiatu Biłgorajskiego pełnienie obowiązków dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zamościu.
w sobotę, godzina 12:05 Biłgoraj
Policjanci oddali krew dla chorego kolegi
w sobotę, godzina 18:48 Lubelszczyzna
Bilans zachorowań na COVID-19
13 maja 2020 Kraj
III etap odmrażania gospodarki. Podano kluczowe daty
W środowe popołudnie, 13 maja, premier Mateusz Morawiecki ogłosił wprowadzenie kolejnego etapu odmrażania gospodarki. Nowe zasady będą obowiązywać od najbliższego poniedziałku. Na co będziemy mogli sobie pozwolić?
18 maja 2020 Biłgoraj
Burmistrz Biłgoraja dołączył do akcji #hot16challenge2
w środę, godzina 11:33 Biłgoraj
Budowa ronda ruszyła
10 maja 2020 Biłgoraj
Wylicytuj i wspomóż zbiórkę
Za pośrednictwem Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej trwa zbiórka na respirator dla biłgorajskiego szpitala. Jedną z opcji wsparcia jest udział w licytacjach zorganizowanych w mediach społecznościowych.
w sobotę, godzina 08:03 Józefów
900 tys. zł na termomodernizację MOK
15 maja 2020 Biłgoraj
Zmarł pochodzący z Biłgoraja lekarz. Był zakażony koronawirusem
17 maja 2020 Biłgoraj
Remont trasy Biłgoraj - Tarnogród opóźniony
Już na początku bieżącego roku miał rozpocząć się remont trasy od Biłgoraja, w kierunku Tarnogrodu, do granicy województwa lubelskiego. Do tej pory żadne prace nie są prowadzone. O wyjaśnienie przyczyn zwróciliśmy się do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie.
w niedzielę, godzina 08:02 Majdan Nepryski
100. urodziny patrona szkoły w Majdanie Nepryskim
w piątek, godzina 17:55 Lubelszczyzna
Trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem
14 maja 2020 Powiat
Nowy przypadek COVID-19 w powiecie biłgorajskim
W czwartek, 14 maja potwierdzono zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u mężczyzny w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu biłgorajskiego. Łącznie na Lubelszczyźnie zdiagnozowano 399 przypadków COVID-19, w tym 10 w naszym powiecie.
17 maja 2020 Biłgoraj
Kompostowanie albo oddawanie odpadów
w sobotę, godzina 09:06 Józefów
Młodzi angliści z tytułami
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl