Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
KSIĘŻPOL,BIŁGORAJ
2016.12.28 08:52 | aktualizacja: 2016.12.28 09:45

Oczyszczalnia, sala gimnastyczna i Park Nowakowskiego

Gmina Księżpol razem z ukraińskim miastem Czerwonogród będzie się starać o unijne dotacje na inwestycje w gospodarkę wodno-ściekową. Podczas sesji w środę 14 grudnia rada gminy zgodziła się na złożenie wniosku o dofinansowanie ze środków Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina. Przystąpienie do tego programu planuje także Biłgoraj. Władze chcą pozyskać środki na budowę sali gimnastycznej i zagospodarowanie Parku Nowakowskiego.
Oczyszczalnia, sala gimnastyczna i Park Nowakowskiego
Oczyszczalnia, sala gimnastyczna i Park Nowakowskiego

- Wspólnie chcemy pozyskać pieniądze na rozbudowę naszej oczyszczalni ścieków i budowę sieci kanalizacyjnej w północnej części gminy, czyli w miejscowościach Majdan Nowy, Majdan Stary, Markowicze, Rogale, Zanie i Zynie. Podobne inwestycje chcą za unijne środki zrealizować nasi ukraińscy partnerzy, którzy już przyjęli podobną uchwałą o współpracy jak nasza. Jeszcze w tym roku złożymy tak zwaną fiszkę, czyli ogólny zarys wspólnego projektu i jeśli zostanie on zaakceptowany w maju przygotujemy formalny wniosek o przyznanie dotacji - zapowiada w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową wójt gminy Księżpol Lech Rębacz.

Jednocześnie podkreśla, że zasady podziału środków są bardzo korzystne, ponieważ obydwa samorządy mogą otrzymać do 90 procent kosztów inwestycji. Wysokość dotacji nie może przekraczać 2,5 miliona euro. Partnerzy projektu ustalili, że Czerwonogród będzie się ubiegać o 600 tysięcy, a Gmina Księżpol o 1 milion 900 tysięcy euro.

Jeśli samorządy otrzymają pieniądze w przyszłym roku chcą zakończyć wszystkie sprawy proceduralne, a same inwestycje mają być realizowane w latach 2018 - 2019.

Do programu, wspólnie z partnerami z Białorusi i Ukrainy, chce przystąpić także samorząd Biłgoraja. Planowana jest wspólna realizacja dwóch projektów. W ramach projektu przygotowanego we współpracy z Białorusią władze miasta zamierzają wskazać konieczność budowy sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej Nr 1, zaś projekt opracowany z Ukrainą będzie przewidywał zagospodarowanie Parku Nowakowskiego. Alokacja środków przeznaczonych na realizację projektów wynosi 28,06 mln euro.

UG Księżpol/red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
UG Księżpol/red. dodany
 
Odsłon: 4558
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (9)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
95a-08e
~ IGOR   Czuje się jakbym czytał książkę fantasy sam Trole :)
29 grudnia 2016
brak ocen
PL
5fc-69e
~ chh   Dlaczego Polski sejm okupują Niemcy i Żydzi?Czy oni nie maja swoich krajów?
28 grudnia 2016
+2
-0
PL
ab4-3cb
~ iza  do ~ Jan   Jeszcze dodam. Ja się boję, jak to Szejnfeld nazwał, "sqrwysynów", którzy zamordowali mi Prezydenta dla utzrymania władzy, że zrobią wszystko, by zostać przy władzy dla ratowania swej d..y!
Oblecial ich strach, ze zostana rozliczeni za to rozgrabienie Polski, kilometrowki, osmiorniczki, autostrady, stadiony, Amber Gold, Kase Palucha, WSI, Tobiaszow i innych aferzystow zwiazanych z prowokacja z Aneksem przeciw red. Sumlinskiemu i smiercia 17 osob zwiazanych z ta sprawa, smiercia osob zwiazanych ze sprawa smolenska, jak dostana w ***** to poleca piechotka po tego rozbitego Tupolewa i na plecach zaniosa do naprawy do Dierepaski, ktory im wszystkim wmontuje w ***** po zapalniku i jak kichna to wyleca w powietrze!, i wreszcie bedzie spokoj, juz niedlugo, poczekajmy do jesieni, tyle wytrzymamy z tymi aroganckimi ignorantami z PO, do ktorych zalicza sie i Dutkiewicz i Petru, juz was nic nie uratuje, nie uda wam sie wiecej nas oszukac!
28 grudnia 2016
+2
-2
PL
ab4-3cb
~ iza  do ~ Jan   Komorowski to jednak prosty i ciemny człowiek, przykre że zapisał się na kartach histrii jako prezydent RP. Nie był i nie jest godny tego stanowiska.
28 grudnia 2016
+2
-2
PL
ab4-3cb
~ gnac komuchow z PO   Pamiętajcie. PO=Nowoczesna Polska Nie dajcie się oszukać.!
Towarzysz Miller w jednej ze stacji telewizyjnych powiedział, że Nowoczesna.PL to partia "sytych" za którą stoją bogate banki mające za cel jak bezwzględnie złupić Polaków.
28 grudnia 2016
+4
-1
PL
c2f-a7d
~ kim   Kiedy Białoruś odda Polsce miasto Mińsk a Ukraina Lwow i zapłaci za pozostawione mienie Polaków na Wołyniu gdzie ich wymordowano?Kiedy zwrot majątków?Polska płaci non stop Żydom to czemu inni maja nie płacić Polsce?Zastanawiam się również czemu to na kosz Polski jest sprowadzane ciało zamordowanego Polaka przez islamistę i Polska ma płacić rentę rodzinie. Za wszystko powinni płacić Niemcy i Islam
28 grudnia 2016
+2
-0
PL
ade-2c0
~ Jan   Te projekty dowodzą, że unijne hycle i złodzieje utracili kontakt z rzeczywistością. To jak to jest, że jak w Majdanie Parszywym I planuje wójt wybudować kanalizację to on musi składać papiery razem z samorządem z Białorusi lub Ukrainy. To -za przeproszeniem- Gówwna z Majdanu będą płynąć na Białoruś? Czy odwrotnie? I ten wójt to chyba musi brać delegację albo wysłać tuzin urzędników. Co to jest- ja się pytam. Żyjemy w jakimś bycie równoległym w którym rządzą nami pacjenci szpitali psychiatrycznych, hochsztaplerzy i złodzieje. Ale kres tych rządów nadchodzi. Jak głosi Wielki Kurdupel- w Warszawie już był pucz a może pic, Wielki Pic. Tylko Kaczyńskiego nie internowali ani zamachu na niego nie zrobili. Ale jeszcze wszystko przed nami. Na razie Antek zbiera swoje wojska terytorialne i szkoli ich w dywersji i wysadzaniu pociągów. O zestrzeliwaniu samolotów przy pomocy dronów ubranych w pióra gawronów nie wspomnę. Skutki już są. Rosyjska TU-tka poszła na dno morzą jak kamień. To chyba smoleński odwet.
28 grudnia 2016
+2
-5
PL
311-458
~ seba   A Ukraina jest już w Unii?. Pozdrawiam.
28 grudnia 2016
+4
-0
PL
71b-4c1
~ Mac   Brawo, gdzie mozna tam trzeba próbować.
28 grudnia 2016
+2
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w sobotę, godzina 11:17 Biłgoraj
Motocykliści opanowali Biłgoraj [NOWE ZDJĘCIA]
Po kilkuletniej przerwie do kalendarza wydarzeń w Biłgoraju powraca Spontaniczna Motomajówka. W sobotę 25 maja zorganizowano piątą edycję zlotu, którego inicjatorem jest Spontaniczna Grupa Motocyklowa.
w niedzielę, godzina 19:29 Biłgoraj
Zderzenie osobówek w Biłgoraju [AKTUALIZACJA]
w niedzielę, godzina 20:26 Aleksandrów
Aleksandrów pamięta
w piątek, godzina 08:17 Biłgoraj
Od poniedziałku objazdy związane z zamknieciem mostu
W związku z remontem zabytkowego mostu przy ulicy Lubelskiej w Biłgoraju konieczne jest wyłączenie obiektu z użytkowania. Od poniedziałku 27 maja most będzie nieprzejezdny. Jak długo potrwają utrudnienia?
w poniedziałek, godzina 10:24 Potok Górny
Konkurs na kierownika GOPS
w sobotę, godzina 17:54 Biłgoraj
Biłgorajanie świętują Dni Miasta
w sobotę, godzina 21:18 Biłgoraj
Sobotnie koncerty gwiazd [NOWE ZDJĘCIA]
Trwają Dni Biłgoraja. Tegoroczne świętowanie rozpoczęło się w sobotnie popołudnie od programu skierowanego do najmłodszych mieszkańców miasta. Wieczorem rozpoczęły się koncerty. Na scenie letniej BCK wystąpili Biłgorajska Orkiestra Dęta im. Czesława Nizio, Kuba Nizio, Ola Nizio - zwyciężczyni 5 edycji "The Voice of Poland". Przed nami koncerty gwiazd.
w poniedziałek, godzina 08:01 Biłgoraj
Zlot zabytków w Biłgoraju
w niedzielę, godzina 21:54 Biłgoraj
Drugi dzień świętowania [NOWE ZDJĘCIA]
w piątek, godzina 15:52 Tarnogród
Pożegnanie wieloletniej dyrektor biblioteki
Po ponad pięćdziesięciu latach pracy w zawodzie bibliotekarza, na zasłużoną emeryturę przechodzi dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnogrodzie - Joanna Puchacz.
w piątek, godzina 09:07 Biłgoraj
Mieszkaniec powiatu odzyskał oszczędności
w niedzielę, godzina 08:41 Korytków Duży
Nocne zdarzenie drogowe [AKTUALIZACJA]
20 maja 2024 Frampol
Gradobicie i ulewa [AKTUALIZACJA]
Zgodnie z przewidywaniami synoptyków w poniedziałkowe popołudnie nad powiatem biłgorajskim przeszła burza, której towarzyszyły silne opady deszczu. W gminie Frampol spadł grad.
w środę, godzina 16:45 Biłgoraj
Najlepsi matematycy w powiecie [WYNIKI]
w niedzielę, godzina 11:47 Biłgoraj
Rowerem przez Ziemię Biłgorajską
w środę, godzina 18:44 Biłgoraj
Ile zarobi nowy burmistrz?
W związku z objęciem z dniem 6 maja stanowiska burmistrza przez Wojciecha Glenia, podczas środowych obrad Rada Miasta zajęła się ustaleniem wysokości pensji włodarza.
w sobotę, godzina 13:23 Frampol
Zderzenie osobówek na DW nr 835 we Frampolu [AKTUALIZACJA]
w czwartek, godzina 13:40 Stara Wieś
Tragiczne zdarzenie w powiecie. Nie żyje mężczyzna [AKTUALIZACJA]
16 maja 2024 Gmina Biłgoraj
Edyta Sarzyńska zastępcą wójta gminy Biłgoraj
Jest pierwsza decyzja personalna wójta gminy Biłgoraj Dariusza Świerczyńskiego. Na stanowisko zastępy wójta powołana została Edyta Sarzyńska, wieloletni pracownik gminy Biłgoraj.
w poniedziałek, godzina 14:10 Dereźnia Solska
Teatr w remizie
w poniedziałek, godzina 16:55 Korczów
Szkoła Podstawowa w Korczowie najlepsza w województwie
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl