Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
GMINA BIŁGORAJ
2016.12.01 15:21

Seniorzy mają głos

Na listopadowej sesji Rady Gminy Biłgoraj podjęto uchwałę o powołaniu do życia Rady Seniorów, która ma liczyć 11 członków. O powołaniach do rady zadecyduje wójt.
Seniorzy mają głos
Seniorzy mają głos

9 listopada w Urzędzie Gminy Biłgoraj odbyło się spotkanie konsultacyjne poświęcone utworzeniu w gminie Rady Seniorów. Uczestnicy wspólnie zastanawiali się nad konkretnymi zadaniami takiej rady, formą i sposobem jej działania a także nad potrzebami środowisk senioralnych. Efektem tych rozmów jest utworzenie statutu, na podstawie którego rada będzie mogła funkcjonować. W przygotowaniu projektu uchwały powołującej radę uczestniczyli przedstawiciele środowisk osób starszych oraz organizacji pozarządowych działających na rzecz seniorów.

W środę 30 listopada na sesji rady gminy projekt uchwały powołującej Radę Seniorów przedstawił krótko wójt Wiesław Różyński. - Powołanie Rady Seniorów w gminie Biłgoraj przede wszystkim służyć będzie zwiększeniu udziału osób starszych w życiu publicznym, współpracy z samorządem lokalnym, aby obie strony traktowały się po partnersku. Rada będzie miała charakter konsultacyjny i doradczy w kwestiach seniorów. Przygotowujemy się do projektów dotyczących osób starszych i Rada Seniorów będzie dla nas ciałem doradczym. Dobrze będzie mieć takiego partnera przy tego typu inicjatywach - mówił.

Rada Seniorów, według statutu, będzie liczyć 11 członków. Jej kadencja będzie trwała 4 lata. Będzie składała się z przedstawicieli osób starszych oraz z przedstawicieli podmiotów działających na rzecz osób starszych a w szczególności organizacji pozarządowych. Członkowie rady będę pełnić swoją funkcję społecznie i nie będą pobierać z tego tytułu diet ani wynagrodzenia.

Członków rady powoła wójt. Procedura nie rozpocznie się jednak wcześniej jak dwa tygodnie po opublikowaniu uchwały w Dzienniku Urzędowym.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Seniorzy mają głos, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 2963
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (11)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
38c-777
~ Marian   Czy Państwu radnym do końca rozum odebrało ?
4 grudnia 2016
+3
-0
PL
b7f-64b
~ Wyborca   Na pierwszym planie radny Stanisław K, drugi od lewej to sołtys Bidaczowa, pozostali to też chyba radni albo sołtysi. Wójt Różyński z Partii Szubrawców Ludowych robi z nich idiotów, czy może oni sami robią z siebie idiotów.To już podnoszenie paluchów na sesji wam nie wystarczy i robicie sobie drugą radę-choćby to miała być rada seniorów? Normalnie Bareja wam się kłania...
2 grudnia 2016
+4
-0
PL
2b7-13e
~ ktoś taki   Jeśli który kolwiek z seniorów miał godność i Honor nigdy w życiu nie zgodził by się na branie udziału w tej szopce. Śmiało mógłby iść z wysoko podniesioną głową i cieszyć się jesienią życia, no ale ... Widać jakich mamy seniorów...
2 grudnia 2016
+5
-0
PL
4e4-c9f
~ bnm   kiedy opłatki w urzędach?
2 grudnia 2016
+2
-0
PL
4e4-c9f
~ 258   Dzięki takim staruchom tamtemu pokoleniu dzisiaj młodzi emigrują bo nie chcą ,żyć jak niewolnicy , może wójt zainteresuje się jak niewolnicy sa traktowani jak zarabiają u fabrykantów?Gdzie te wolne soboty?Jak zarabiając 1500 zł można odłożyć na mieszkanie?Ale co to staruchów obchodzi?
2 grudnia 2016
+5
-2
PL
186-c6c
~ s   Kabaret, wójt sam sobie swoich zauszników powoła do rady i będą mu kiwać głową. Smiech na sali.
2 grudnia 2016
+5
-1
PL
750-3f7
~ seba   "Członkowie rady będą pełnić funkcje społecznie" a mi tu pachnie jakimś nowym korytem. Pozdrawiam.
2 grudnia 2016
+6
-2
PL
d13-d15
~ wyobcowani   Kosiniak Kamysz - lekarz co ma wspólnego z chłopami z ludowością, mieszka w Krakowie, Hetman - Prezes PSL w Lublinie , kolejny mieszkaniec Lublina, inteligenci w młodym wieku dorwali się do rządzenia .Oni nie wiedzą jak wygląda praca na roli,nie robili żniw i nie wiedzą czym to pachnie,dlatego wiedzą ,że seniorów łatwo omanić wspólnie z naszym wójtem.
2 grudnia 2016
+4
-0
PL
b7f-64b
~ JAn   Partia Szubrawców Ludowych za wszelką cenę poszukuje wyborców o głosów w najbliższych wyborach. A komu najłatwiej wcisnąć kit, omamić i oszukać ,, metodą na wnuczka"? Osoby starsze, naiwne i którzy coraz bardziej tracą kontakt z otaczającą ich rzeczywistością. Zapewne wójt realizuje wytyczne ich przywódcy ,,rolnika" Kamysza Kosiniaka. Konowała co robi teraz za rolnika.
2 grudnia 2016
+7
-2
PL
f43-947
~ To nie żart   Pan wójt = Pan i władca
1 grudnia 2016
+4
-0
PL
696-b2a
~ IRENA   PARODIA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
1 grudnia 2016
+8
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
26 listopada 2022 Biłgoraj
Znamy nazwiska radnych Młodzieżowej Rady Miasta
Burmistrz Biłgoraja ogłosił wyniki wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta w kadencji 2022-2024. W I kadencji w funkcję radnych pełnić będzie 18 uczniów biłgorajskich szkół.
dzisiaj, 11:21 Biłgoraj
33-latka straciła prawie 300 tys. zł
we wtorek, godzina 08:25 Gmina Biłgoraj
Ruszyła sprzedaż węgla w gminie Biłgoraj. Ile kosztuje tona opału?
2 grudnia 2022 Biłgoraj
W Biłgoraju śmieci będą droższe
A przynajmniej takie są plany. Jednym z punktów najbliższe sesji Rady Miasta będzie przyjęcie uchwały dotyczącej zmiany metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia wysokości stawki tej opłaty. Ile będziemy płacić w przyszłam roku za odbiór śmieci?
dzisiaj, 09:20 Biłgoraj
W mieście grasuje lis. Jak się zachować?
dzisiaj, 12:05 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
w poniedziałek, godzina 08:55 Biłgoraj
Będą obowiązywać nowe stawki za korzystanie z cmentarzy komunalnych
Rada Miasta Biłgoraja zajmie się kwestią ustalenia wysokości opłat za korzystanie z cmentarzy komunalnych na terenie miasta Biłgoraja. Radni będą dyskutować na ten temat podczas najbliższej sesji. Jakie ceny mają obowiązywać?
w czwartek, godzina 09:47 Biłgoraj
GOPS w nowej siedzibie
w poniedziałek, godzina 12:13 Tereszpol Zygmunty
Policja poszukuje zaginionego 20-latka [AKTUALIZACJA]
30 listopada 2022 Biłgoraj
Wybrano wykonawcę basenu w Biłgoraju. Starosta: "Pozdrawiam niedowiarków"
Ta długo wyczekiwana inwestycja ma szansę na realizację. W środowe popołudnie 30 listopada Zarząd Powiatu w Biłgoraju podjął uchwałę o wyborze wykonawcy zadania. Pierwszy etap pochłonie prawie 30 mln zł.
dzisiaj, 07:50 Dereźnia Solska
Najlepsi z wiedzy o Ziemi Biłgorajskiej
w czwartek, godzina 17:01 Biłgoraj
Młodzi radni odebrali nominacje
dzisiaj, 14:01 Sokołówka Kolonia
Zderzenie osobówki z łosiem na DW nr 835
W czwartek 8 grudnia na drodze wojewódzkiej nr 835 doszło do zdarzenia drogowego. Kierująca hyundaiem 19-latka wjechała w łosia. Zwierzę nie przeżyło zderzenia.
we wtorek, godzina 10:29 Biłgoraj
Zdarzenie drogowe na ul. Lubelskiej. Policjanci sporządzili wniosek do sądu
1 grudnia 2022 Gorajec
Ośmiu chętnych na budowę obwodnicy, dzięki której ciężarówki ominą Biłgoraj
30 listopada 2022 Czarny Las-Kolonia
W nowym roku miejscowość w powiecie zmieni nazwę?
Wraz z początkiem 2023 roku niektóre miejscowości w Polsce mogą zmienić nazwy - wynika z projektu rozporządzenia opublikowanego przez ministra spraw wewnętrznych i administracji. Wśród nich znalazła się wieś w powiecie biłgorajskim.
w czwartek, godzina 15:55 Biłgoraj
Zmarł Honorowy Obywatel Biłgoraja
w niedzielę, godzina 08:35 Tereszpol
Już jest tani węgiel dla mieszkańców
w środę, godzina 18:33 Biłgoraj
Ile zapłacimy za śmieci? Radni podjęli decyzję
W środę 7 grudnia odbyła się XL sesja Rady Miasta Biłgoraja. Jednym z punktów w porządku obrad było podjęcie uchwały w sprawie opłat za gospodarowanie odpadami. W planach była podwyżka. Jaką decyzję podjęli radni?
dzisiaj, 08:07 Biłgoraj
W Biłgoraju zapłonął znicz olimpijski
w czwartek, godzina 08:05 Lubelszczyzna
Pierwsze powołania żołnierzy rezerwy do 2 LBOT
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl