Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2017.01.02 09:23 | aktualizacja: 2017.01.02 10:45

Stawki podatkowe uchwalone

Radni Rady Miasta w Biłgoraju podjęli uchwałę dotyczącą wysokości stawek podatku od nieruchomości obowiązujących na terenie Biłgoraja. Jakie stawki będą obowiązywać w 2017 roku?
Stawki podatkowe uchwalone
Stawki podatkowe uchwalone

Konieczność podjęcia projektu uchwały w sprawie określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości obowiązujących na terenie miasta wynikała z faktu, iż dotychczasowa stawka podatkowa w pozycji dotyczącej budynków związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej w zakresie handlu na powierzchni powyżej 400m2 jest wyższa niż maksymalna stawka ustalona obwieszczeniem Ministra Finansów.

- W związku z tym zobowiązani jesteśmy do jej obniżenia o 0,16 zł do kwoty 22,66 zł za jeden metr kwadratowy powierzchni użytkowej rocznie. Skutek finansowy dla budżetu to ok. 9 100 zł rocznie - wyjaśnił burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan.

Pozostałe stawki pozostają na niezmienionym poziomie od początku 2013 roku.

Stawki podatku od nieruchomości:

*od gruntów:
- związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej - 0,64 zł za 1m2
- pod wodami powierzchniowymi stojącymi lub płynącymi - 3,41 zł za 1 ha powierzchni
- zajętych na prowadzenie odpłatnej statutowej działalności pożytku publicznego przez OPP - 0,17 zł za 1m2
- pozostałych - 0,30 zł za 1m2
- niezabudowanych objętych obszarem rewitalizacji i położonych na terenach, dla któych miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje pod zabudowę mieszkaniową, usługową albo mieszaną - 0,50 zł za 1m2.

*od budynków lub ich części:
- mieszkalnych - 0,54 zł za 1m2 powierzchni użytkowej
- związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz od budynków mieszkalnych lub ich części zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej - 17,50 zł za 1m2 powierzchni użytkowej
- związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej w zakresie handlu na powierzchni powyżej 400 m2 (od jednego budynku) - 22,66 zł za 1m2
- zajętych na prowadzanie działalności gospodarczej w zakresie obrotu kwalifikowanym materiałem siewnym - 8,50 zł za 1m2
- związanych z udziałem świadczeń zdrowotnych w rozumieniu przepisów o działalności leczniczej, zajętych przez podmioty udzielające tych świadczeń - 4,40 zł za 1m2
- pozostałych, w tym budynków gospodarczych i garaży - 5,30 zł za 1m2, z wyjątkiem domów letniskowych - 4,20 zł za 1m2
- zajętych na prowadzenie odpłatnej statutowej działalności pożytku publicznego przez OPP - 4,20 zł za 1m2.

*od budowli - 2% ich wartości.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Stawki podatkowe uchwalone, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 4545
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (7)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
ade-2c0
~ XYZ   Ustawa o podatkach lokalnych /w tym od nieruchomości/ daje możliwość obniżenia podatku od nieruchomości Przewodniczącemu Rady Miasta / to on prowadzi obrady rady i ustala porządek sesji/ i Radzie Miasta. Przewodniczący jest też radnym i ma wpływ na podjęte uchwały przez Radę. Natomiast większość w Radzie Miasta mają Rosłanowe pachołki co startowali z jego komitetu wyborczego /nazwisk nie będę wymieniał z powodu obrzydzenia/ i wiadomo, że głosują tak jak on im każe. Gdyby nakazał /Janusz/ radnemu ze swojego komitetu wyborczego zeżreć swojego buta to żaden /żadna/ z nich nie wahała by się ani chwili.
2 stycznia 2017
+3
-1
PL
ade-2c0
~ Jan do mieszkańca   Wystarczy zadzwonić do przewodniczącego Rady Miasta Mariana Klechy i zapytać. Telefon do Urzędu Miasta 84 6869600.
2 stycznia 2017
+1
-1
PL
8fb-3c6
~ vhjjyh   A urzędy ,kościoły czy biura poselskie jakie stawki mają ?
2 stycznia 2017
+5
-0
PL
8fb-3c6
~ fthj   Proszę również niech radni i burmistrz zrobią apel do wyzyskiwaczy ,odwołają się również do ich miłosierdzia , żeby podnieśli pobory niewolnikom ,bo nie maja za co ,żyć i z czego płacić podatki co skutkuje ,że po godzinach muszą kraść i żebrać .Mam na myśli głownie tych z Krzeszowskiej, chodzą bracia i uczą miłosierdzia a jak przychodzi do wypłaty to patrzą żeby jak naj mniej zapłacić
2 stycznia 2017
+4
-0
PL
f08-de5
~ do mieszkańca   A co cię to obchodzi?!
2 stycznia 2017
+3
-3
PL
34b-f09
~ mieszkaniec  do ~ Wyborca   A ilu podatników wystawiało do Burmistrza o obniżenie podatku? Proszę redakcje o sprawdzenie.
2 stycznia 2017
+4
-2
PL
ade-2c0
~ Wyborca   Pragnę przypomnieć pachołkom lokalnej sitwy będącej radnymi, że ustawa o podatkach lokalnych daję możliwość radnym obniżenia podatku od nieruchomości w zależności od: 1. Rodzaju prowadzonej działalności 2. Lokalizacji budynku w którym prowadzona jest działalność 3. Stanu technicznego i wieku budynku w którym prowadzona jest działalność. Stawiam pytanie przewodniczącemu rady miasta i burmistrzowi: Czy przez trzy kadencje /burmistrz/ oraz Klecha obniżyli choćby jednemu podatnikowi stawkę podatku choćby o 1 zł? Odpowiedz brzmi: NIE. Dla nich liczy się tylko to aby jak najwięcej zagrabić forsy i podnieść sobie pobory i diety. To jest taki typ komunistycznych mutantów co ograbią każdego aby im żyło się jak najlepiej.
2 stycznia 2017
+7
-2
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl