Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
KRAJ Artykuł sponsorowany
2016.11.16 09:34 | aktualizacja: 2016.11.16 09:34

Kredyt konsolidacyjny bez hipoteki - dla kogo i na jakich warunkach?

Kredyt konsolidacyjny bez hipoteki ma pomóc klientowi spłacić wcześniejsze zobowiązania finansowe. Choć wielu klientów banków chciałoby taki kredyt otrzymać, nie każdy zadłużony, który ma trudności ze spłatą zobowiązań, może liczyć na takie rozwiązanie.
Kredyt konsolidacyjny bez hipoteki - dla kogo i na jakich warunkach?
Kredyt konsolidacyjny bez hipoteki - dla kogo i na jakich warunkach?

Procedura otrzymania takiego kredytu konsolidacyjnego nie jest łatwa. Konsolidacja swoich zobowiązań jest pomocna w sytuacji, gdy osoba zadłużona wobec banku nie radzi sobie ze spłatą rat. Przyczyn problemów ze spłatą rat może być wiele, wśród nich najczęstsze są - nieprzemyślane decyzje o podejmowaniu zobowiązań oraz nieprzewidziane wypadki losowe (choroba, utrata pracy etc.). Kredyt konsolidacyjny ma na celu pomóc zadłużonemu klientowi wyjść z opresji długu.

Otrzymanie w banku kredytu na spłatę wcześniejszych zobowiązań nie jest proste. Bank musi mieć pewność, a przynajmniej mocne podstawy do tego, by zadłużonemu (i nie do końca solidnemu klientowi) przyznać nowe środki - na spłatę wcześniejszego zobowiązania. Musi więc dokonać wnikliwej analizy sytuacji materialnej klienta - zarówno po stronie jego dochodów jak i wydatków. Klient musi przedstawić bankowi pełną dokumentację niezbędną do otrzymania kredytu konsolidacyjnego nie zabezpieczonego hipoteką. Banki wymagają najczęściej udokumentowania stałych dochodów oraz (od osób prowadzących działalność gospodarczą) niezalegania ze składkami na ZUS czy podatkami.

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych musi być przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań kredytobiorcy. W idealnej sytuacji powinien zniwelować wszystkie długi - spłata raty powinna być tak skalkulowana, by kredytobiorca nie miał problemu z jej spłatą. Problemem jest to, że kredyty konsolidacyjne bez zabezpieczenia hipotecznego są zwykle są drogie - bo to ryzykowny instrument finansowy. Im gorsza historia kredytowa klienta (im większe miał kłopoty ze spłatą zobowiązań) - tym opłaty towarzyszące takiemu kredytowi są wyższe.

Jak wybrać kredyt konsolidacyjny bez hipoteki?

Klient powinien ocenić sam przeglądając rankingi kredytów konsolidacyjnych, lub z pomocą doradcy finansowego (np. korzystając z  darmowej pomocy w dziale kredyty konsolidacyjne forum-kredytowe.pl), czy lepszą opcją jest konsolidacja zobowiązań i pozyskanie kredytu oddłużeniowego czy też szukanie innych rozwiązań - np. przez negocjacje z bankiem w celu uzyskania zgody na zawieszenie spłaty rat kredytu na kilka miesięcy czy wydłużenie czasu spłaty. Ważne - zwykle banki idą na rękę klientom, którzy solidnie spłacali swoje zobowiązania przez dłuższy czas albo zawczasu poinformują bank o ważnych powodach, które uniemożliwiają czy utrudniają im terminowe regulowanie zobowiązań.

Jeśli klient zdecyduje, że konsolidacja kredytów jest korzystną opcją, powinien w rozmowie z pracownikiem banku przedstawić dokładnie swoją sytuację, najlepiej dokumentując ją odpowiednio.

Red.
REKLAMA
Oceń:
3 głosy
Kredyt konsolidacyjny bez hipoteki - dla kogo i na jakich warunkach?, 5.0000 out of 5 based on 3 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 1250
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (13)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
2a0-4fa
~ jajcok  do ~ jkk   pełna zgoda
8 stycznia 2018
brak ocen
c7d-6ea
~ mordka  do ~ klata   ciekawa jest tez konsola w aliorze
29 lipca 2017
brak ocen
c7d-6ea
~ bigos  do ~ denis   no nie jestem przekonany
14 lipca 2017
brak ocen
826-297
~ mario   tylko ze banki nie chca takich kredytow udzielac
9 lipca 2017
brak ocen
17f-095
~ tamtaram  do ~ jarun   wg mnie zawsze
14 czerwca 2017
brak ocen
17f-095
~ zabecki  do ~ blankie   Od stycznia do marca, jak wynika z raportu Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego oraz firmy Open Finance banki udzieliły 16,1 tys. kredytów na zakup samochodów. Wartość kredytów to ok. 655,5 mln zł. Analitycy stwierdzają, że rynek kredytów samochodowych po obiecującej końcówce 2012 roku nadal spada.
12 czerwca 2017
brak ocen
PL
0f9-30a
~ jarun  do ~ jkk   nie zawsze tak jest
31 grudnia 2016
brak ocen
PL
0f9-30a
~ denis  do ~ blankie   Nie ma ukrytych kosztów, bo wszystko jest od razu jasne. Jeśli jesteś klientem, któremu bardzo zależy na czasie i w ciągu dnia nie masz czasu na odwiedziny w banku, możesz skorzystać z takiej propozycji, gdyż bankowość internetowa nie zna pojęcia czasu i jest dostępna 24 godziny na dobę.
23 grudnia 2016
brak ocen
PL
1a6-967
~ igorrr   Wakacje są okresem, w którym niewielu klientów podejmuje decyzję o finalizacji inwestycji polegającej na zakupie mieszkania. Takie wybory pozostawiamy sobie na okres powakacyjny. Lato nie sprzyja więc pracy pośredników nieruchomości i nie ułatwia sprzedaży mieszkania wszystkim osobom, które chciałyby pozbyć się posiadanej nieruchomości.
17 grudnia 2016
brak ocen
PL
08f-d35
~ klata  do ~ blankie   Przede wszystkim BZ WBK ma bardzo niskie oprocentowanie w skali roku, które zaczyna się już od 5, 99%. Taka wysokość oprocentowania jest zagwarantowana jedynie dla stałych klientów banku. Dla pozostałych może to być nawet wysokość 21 %. Kolejna ważna zmiana to niska prowizja od kredytu, który dostajemy, zaczynająca się od 1%.
3 grudnia 2016
brak ocen
PL
c8c-68e
~ borysso   nie zawsze jednak
29 listopada 2016
brak ocen
PL
646-732
~ jkk   konsola hipoteczne jest sporo tańsza od konsolidacji gotówkowej
25 listopada 2016
brak ocen
PL
f62-25e
~ blankie   Zawsze trzeba patrzeć na rrso to podstawa
20 listopada 2016
brak ocen
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl