Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Przysięga Terytorialsów
Minister rodziny odwiedziła Biłgoraj
Oddają pieniądze z 500+
Nieszczęśliwy wypadek podczas naprawy koła
home > Start > Aktualności > Tereszpol podziękował za plony
Rozmiar tekstu:
AAA
TERESZPOL
2016.09.20 08:03

Tereszpol podziękował za plony

W niedzielne popołudnie, 18 września, Tereszpol jako ostatnia gmina w powiecie biłgorajskim zorganizowała święto plonów. Gminno - parafialne dożynki odbyły się na stadionie w Tereszpolu Zaorendzie.
Tereszpol podziękował za plony
Tereszpol podziękował za plony

Gminno - parafialne dożynki zostały zorganizowane w Tereszpolu w niedzielne popołudnie, 18 września. Święto plonów rozpoczęło się od tradycyjnego kolorowego korowodu z wieńcami dożynkowymi. Uczestnicy wydarzenia przeszli na stadion, gdzie odprawiona została msza św. w intencji rolników.

Wszystkich uczestników uroczystości witał wójt gminy Tereszpol Jacek Pawluk. Obecni byli przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, jak również mieszkańcy gminy.

- Dziś dziękujemy Bogu przede wszystkim za to, że pozwolił nam zebrać to co wyrosło u nas na polach. Dowodem są plony przeniesione z naszych pół. Dziękuje rolnikom, że pracują na roli gminie Tereszpol. Niestety nie jest ona najlepszej jakości, jednak mimo tego widać, że rolnicy pracują coraz lepszym sprzętem, dzięki temu ich praca jest lżejsza - mówił wójt, podziękował także księżom za odprawienie mszy św. oraz wszystkim tym, którzy zaangażowali się w organizację uroczystości dożynkowych - strażakom, kołom gospodyń wiejskich.

- Mam nadzieje, że dożynki będą świętem kontynuowanym w gminie. Wszyscy mieszańcy w gminie Tereszpol powinni czuć obowiązek tego, aby raz w roku znaleźć czas na to, aby świętować zakończenie plonów i dziękować Bogu - mówił dalej wójt Pawluk.

Słowa uznania do rolników skierował starosta powiatu biłgorajskiego. - Przekazuje rolnikom słowa uznania za trudny pracy na roli oraz serdeczne życzenia pomyślności na dalsze lata. Prowadzenie gospodarstwa to nie tylko ciężka praca ale tez doświadczenie i fachowa wiedza. Szacunek do ziemi przekazywany jest z pokolenia na pokolenie. Z wyników pracy rolnika korzysta całe społeczeństwo. Na rolnictwie opiera się narodowa gospodarka i pozycja kraju. Niestety mino, to ceny na płody rolne są najniższe w całym dziesięcioleciu - napisał Marian Tokarski. Podkreśli także, że rolnicy często w swojej pracy zmagają się ze zmienną aurą co wpływa na zbiory. - Mimo tego każdego roku zagospodarowujecie swoje pola, doglądacie uprawy. Dbacie o zwierzęta gospodarskie. Ta determinacja i poświęcenie wynika z miłości od ziemi i zasługą na uznanie i szacunek - podsumował starosta.

Podczas niedzielnej uroczystości zaplanowano też część artystyczną, na scenie zaprezentowały się zespołu śpiewacze z terenu gminy, ale także z Biszczy, czy Krasnobrodu.

Na wydarzenie zaprosili: wójt gminy Tereszpol, Rada Gminy oraz proboszcz parafii rzymskokatolickiej w Tereszpolu-Zaorendzie.

red.
REKLAMA
Oceń:
1 głos
Tereszpol podziękował za plony, 0.0000 out of 5 based on 1 ratings
Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
red. dodany
 
Odsłon: 3049
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (0)

Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google | Recepcja | Google+ | Zamojska.pl