Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2016.08.15 08:10

Jest decyzja ws. nieprawidłowości w OSiR

Przeprowadzona w ubiegłym roku kontrola w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Biłgoraju wykazała nieprawidłowości. Sprawa trafiła do prokuratury w Tomaszowie Lubelskim, która podjęła decyzję o jej umorzeniu. Biłgorajski sąd rozpatrzył zażalenie i postanowił o utrzymaniu w mocy decyzji tomaszowskich śledczych.
Jest decyzja ws. nieprawidłowości w OSiR
Jest decyzja ws. nieprawidłowości w OSiR

Sprawa nieprawidłowości w biłgorajskim Ośrodku Sportu i Rekreacji rozpoczęła się po przeprowadzeniu kontroli w obiekcie przez pracowników Urzędu Miasta. Wynikiem była decyzja o zwolnieniu ze stanowiska ówczesnego dyrektora OSiR Michała Furlepy.

Zarzuty ze strony władz miasta dotyczyły m.in. ponoszenia wydatków ze środków publicznych w sposób nielegalny, nadmierny, niecelowy i nieoszczędny, dodatkowo bez zachowania zasad uzyskiwania najlepszych efektów z dokonywania nakładów. Byłemu dyrektorowi zarzucono także brak kontroli merytorycznej oraz fałszowanie dokumentów przy nabywanych usługach, robotach budowlanych i dostawach. Ale to nie był koniec zarzutów, wątpliwości dotyczyły także niewłaściwego zarządzania pracownikami OSiR oraz osobami, z którymi instytucja zawarła umowy cywilnoprawne.

Ponadto w uzasadnieniu decyzji o zwolnieniu Furlepy była mowa o transparentności przy organizacji imprez ze środków publicznych, przy użyciu mienia będącego w zarządzie OSiR.

Sprawa trafiła do Prokuratury Rejonowej w Biłgoraju, ta z kolei przekazała materiały do Prokuratury Rejonowej w Tomaszowie Lubelskim. Śledztwo trwało kilka miesięcy. Ostatecznie uznano, że mimo iż nieprawidłowości były, to nie doprowadziły one do powstanie szkody majątkowej znacznych rozmiarów, zgodnie z kodeksem to kwota powyżej 200 tys. zł. W rozmowie z portalem bilgorajska.pl prokurator Jerzy Piechnik podkreślał, że były także nieprawidłowości o charakterze finansowym, a tym zajmuje się rzecznik dyscypliny finansów publicznych przy Regionalnej Izbie Obrachunkowej w Lublinie. Zapadła decyzja o umorzeniu postępowania.

Burmistrz Biłgoraja postanowił odwołać się od tej decyzji, o czym informowaliśmy w artykule pt. Będzie zażalenie na decyzję prokuratury w sprawie OSiRu. Wniosek rozpatrywał biłgorajski sąd. Jak informuje w rozmowie z portalem bilgorajska.pl wiceprezes Sądu Rejonowego w Biłgoraju Anetta Wlezień sąd utrzymał w mocy postanowienie prokuratury w Tomaszowie. Decyzja jest prawomocna.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Jest decyzja ws. nieprawidłowości w OSiR, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 4010
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (17)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
PL
7e7-619
~ Robotnik  Jednego nie rozumie były nieprawidłowości finansowe a sąd umarza i niewinny? A zwykły człowiek za lizaka do więzienia. Co to za kraj.
15 sierpnia 2016
+21
-4
PL
397-0ba
~ Jacek  Michał Furlepa się skompromitował wszyscy wiedza ze na kradł na 200 tys złotych. Każdy wie że to złodziej i powinien trafić do więzienia i podobno trafi. Furlepa w więzieniu to jedyne wyjście.
16 sierpnia 2016
+24
-7
PL
4d9-244
~ Mirek  Janusz Rosłan jest Burmistrzem który dba o fundusze miasta i jak zobaczył że są nieprawidłowości na Osir to zwolnił dyrektora. Burmistrz Rosłan pilnuje porządku w mieście i dba o miasto i społeczeństwo. Burmistrz Rosłan zasługuje na piąta kadencję.
16 sierpnia 2016
+25
-8
Ostatnio dodane komentarze
PL
3d1-293
~ Lulek   Widocznie nie było nieprawidłowości skoro wszystkie sądy i instytucje to umarzaja.
17 sierpnia 2016
+4
-3
PL
7b8-024
~ aa  do ~ Marta   będziemy..a ty wyluzuj..
17 sierpnia 2016
+4
-0
PL
c07-2f3
~ Bielski  do ~ Jacek   Oj jacek jacek - skompromitował się napewno a jacek przez tyle lat zasilania PKS-u wojwódzką kasą ( czyli naszą też ) - twierdzisz, że jakobyś się nie skompromitował ? !!!!!!!!. Krytykować łatwo innych ale samokrytyka nie jest Ci znana! A tak apropos abstarhujac od politycznych rozgrywek - czy za Furlepy nie działo się dużo więcej na Osirze? ( oczywiście nie bronę go - jak było coś to muszą być konsekwencje - ale każdy jest równy tak ???
17 sierpnia 2016
+5
-1
PL
c07-2f3
~ Bielski  do ~ Mirek   Jeżeli tak dba o Miasto to niech w ten sam sposób sprawdzi wszystkie podległe UM jednoski i wyciągnie takie same konsekwencje - przypuszczam że do 200000 tyś ( co jest swoją drogą absurdem ) wszędzie cośby się znalazło
17 sierpnia 2016
+4
-2
PL
13d-a61
~ Bzdura  do ~ kol   W Polsce niska szkodliwość czynu jest do 250 zł. Jakby cokolwiek na nieg znaleźli byłoby oskarżenie z innego paragrafu.
16 sierpnia 2016
+2
-0
PL
13d-a61
~ Bbbb   A nie przyszło Wam do głowy że prokurator umarza a sąd oddala bo są ku temu powody. ???? Że to pomówienia i zemsta polityczna? Przesłuchali świadków i podstaw nie było. Amen
16 sierpnia 2016
+4
-4
PL
d9a-181
~ odd   michał kradł ale do 200 tysi można okradać państwową kase czyli przestępstwa nie było wg prawa ale moralnie to porażka. to tak jak z clintonem "palił trawe ale sie nie zaciągał"
16 sierpnia 2016
+2
-3
PL
4d9-244
~ Mirek   Janusz Rosłan jest Burmistrzem który dba o fundusze miasta i jak zobaczył że są nieprawidłowości na Osir to zwolnił dyrektora. Burmistrz Rosłan pilnuje porządku w mieście i dba o miasto i społeczeństwo. Burmistrz Rosłan zasługuje na piąta kadencję.
16 sierpnia 2016
+25
-8
PL
397-0ba
~ Jacek   Michał Furlepa się skompromitował wszyscy wiedza ze na kradł na 200 tys złotych. Każdy wie że to złodziej i powinien trafić do więzienia i podobno trafi. Furlepa w więzieniu to jedyne wyjście.
16 sierpnia 2016
+24
-7
PL
67c-d5b
~ Komizm   Pisanki Roslana każdy niewygodny temat przedstawia tak aby czytelnik wyciągał błędne wnioski. Prokuratura nie postawiła zarzutów bo ich nie znalazła. Ale winny bo Roslan wie lepiej. Tak samo było z ugoda w sądzie. Roslan wiedział że sprawę przegra w więc w ostatnim momencie z ugoda wyskoczył. Ugoda lepiej brzmi niż przegrana. Nieee?
15 sierpnia 2016
+5
-9
PL
67c-d5b
~ Komizm   Roslan twierdzi , że były nieprawidłowości, śledztwo tygo nie wykazało więc ich nie było!!!! A posmaku powtarzają po Roslanie dalej były, były oj były. Jak by były to by siedział i Amen.
15 sierpnia 2016
+4
-8
PL
619-f16
~ ghfgh   Kto zapłacił za tą sprawę ?Oczywiście podatnicy. To tak jak ja robię imprezę a rachunek wystawiam sąsiadowi
15 sierpnia 2016
+9
-2
PL
7e7-619
~ Robotnik   Jednego nie rozumie były nieprawidłowości finansowe a sąd umarza i niewinny? A zwykły człowiek za lizaka do więzienia. Co to za kraj.
15 sierpnia 2016
+21
-4
Drakkar   Odbijanie piłeczki ciąg dalszy.Wszystko to odbywa sie za pieniądze podatnika, i te magiczne 200 tys i koszta postępowania prokuratorskiego.Gdyby sytuacja miała miejsca w prywatnym przedsiębiorstwie to właściciel firmy z pewnościa nie podarował by takich pieniedzy a tutaj to państwowe to nie zapłaci nikt,czyli my wszyscy.Takie instytucje jak OSIR powinny być prywatne,bo jesli zaistnieje podobna sytuacja to traci tylko własciciel firmy a nie budżet miasta czyli podatnicy.Podobny przykład całkiem świeży sprzedaż Pksu, który od kilkunastu dobrych lat był na równi pochyłej którą to równie ciagle zasilano z budżetu województwa bodajże jakie przyniosło skutki każdy wie.Firma poszła w prywatne ręce i od razu remonty oraz wymiana autobusów.Innymi słowy jeżeli przedsiebiorca nie bedzie januszem biznesu to na firmie zarobi ku satysfakcji klientów,pracowników i swojej,inaczej w firmie panstowej gdzie stawki sa ustalone i każdy ma wywalone i czy sie stoi czy sie leży dwa tysiace sie należy.
15 sierpnia 2016
+6
-2
PL
cce-71f
~ kol   To pis daje nam super furtkę do 200 tyś można. ...
15 sierpnia 2016
+14
-3
PL
4b3-9a4
~ sz   Jeśli były nieprawidlowości i to jak twierdzi burmistrz znacznych rozmiarów to jak to wszystko nadzorował burmistrz, że dochodzilo do tego?
15 sierpnia 2016
+10
-5
PL
52b-6af
~ Marta   To teraz Rosłan powinien podać się do dymisji. Ma honor? Dalej ludzie będziecie go wybierać?
15 sierpnia 2016
+12
-24
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
20 stycznia 2020 Biłgoraj
Kolejne fotopułapki w biłgorajskich lasach
Już za kilka dni w biłgorajskich lasach zostaną uruchomione kolejne fotopułapki, zainstalowane dzięki inicjatywie aktywistów z #BiłgorajEkoChallenge. W newralgicznych miejscach już można za to dostrzec tabliczki z napisem "Śmiecąc uśmiechaj się szczerze, być może jesteś w ukrytej kamerze".
dzisiaj, 09:39 Powiat
100 tys. km mniej na liczniku
we wtorek, godzina 09:35 Biłgoraj
Pięć osób trafiło do szpitala po zderzeniu audi z bmw
w czwartek, godzina 09:18 Goraj
Gorajski kalendarz na 2020 rok gotowy
9. edycja kalendarza stylizowanego gminy Goraj pod hasłem "Sen nocy leśnej" jest już dostępna. W role modeli wcielili się jak co roku mieszkańcy gminy i okolic, a wydawnictwo można już nabyć w Gminnym Ośrodku Kultury w Goraju.
dzisiaj, 08:11 Wólka Abramowska
Wyprzedzał na podwójnej ciągłej, był nietrzeźwy
we wtorek, godzina 09:04 Biłgoraj
Biłgoraj na 4. miejscu spośród 212 miast w Polsce
dzisiaj, 09:01 Biłgoraj
Był niepoczytalny. Nie pójdzie do więzienia?
W połowie ubiegłego roku w Biłgoraju doszło do rodzinnej tragedii. Daniel S. zaatakował nożem matkę i ojca. Kobieta zmarła, ale jej syn najprawdopodobniej nie odpowie za zabójstwo. Biegli psychiatrzy uznali, że w chwili popełnienia czynu był niepoczytalny. Prokuratura skierowała wniosek o umieszczenie go w zamkniętym szpitalu psychiatrycznym.
w poniedziałek, godzina 10:07 Biłgoraj
Ubywające kilometry
dzisiaj, 07:39 Rakówka
Pierwsi mistrzowie tenisa stołowego
w sobotę, godzina 23:15 Biłgoraj
Uczniowie RCEZ bawili się na studniówce
W sobotni wieczór, 25 stycznia, uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej bawili się na swoim pierwszym prawdziwym balu. Studniówka zorganizowana została w hotelu Janów w Borownicy.
w czwartek, godzina 09:55 Tarnowola
Zderzyły się dwie ciężarówki
dzisiaj, 08:14 Biłgoraj
Wielki sukces w ogólnopolskim konkursie
w niedzielę, godzina 16:58 Biłgoraj
Spotkanie opłatkowe Rodziny Radia Maryja
Tradycyjnie już w ostatnią niedzielę stycznia, w Biłgoraju odbyło się spotkanie opłatkowe Rodziny Radia Maryja. Wydarzenie rozpoczęło się od mszy św, po której członkowie i sympatycy RRM spotkali się w I LO im. ONZ.
we wtorek, godzina 09:28 Sól
Solskie Kolędowanie 2020
w piątek, godzina 10:21 Kraj
Zatrzymania i zarzuty dla sutenerów
21 stycznia 2020 Biłgoraj
Nowe zasady odbioru odpadów - kompostujesz zapłacisz mniej
Wraz z nowym rokiem wprowadzone zostały nowe zasady odbioru odpadów na terenie Biłgoraja. Sprawdź jak odpowiednio pozbywać się śmieci z posesji. Co ważne jeśli część trafi do kompostownika zapłacimy mniej. O ile?
we wtorek, godzina 08:07 Lubelszczyzna
Narada kadry dowódczej WOT
w poniedziałek, godzina 09:43 Biłgoraj
23-latek z promilami i bez uprawnień
we wtorek, godzina 10:24 Kopki
19-latek z Biłgoraja zderzył się z ciężarówką. Zginęła pasażerka
Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło wczoraj wieczorem w Kopkach w powiecie niżańskim. Kierujący audi 19-latek z Biłgoraja na skrzyżowaniu zderzył się z ciężarówką. W wyniku zdarzenia pasażerka osobówki zginęła na miejscu. Trwa wyjaśnianie dokładnych okoliczności i przyczyn tego tragicznego zdarzenia.
w czwartek, godzina 09:43 Biłgoraj
Uszkodzone szyby w przedszkolu
14 stycznia 2020 Biłgoraj
Miasto sprzedaje mieszkania
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl