Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2016.07.29 11:56

Interwencje po burzy

Wczoraj po południu, nad terenem powiatu biłgorajskiego, przeszła nawałnica. Silny wiatr i deszcz spowodowały wiele szkód. W ciągu zaledwie dwóch godzin strażacy z KP PSP w Biłgoraju byli wzywani 14 razy.
Interwencje po burzy
Interwencje po burzy

Nieodłączną częścią letniej aury są burze. Czasem bywają wyjątkowo intensywne. Nawałnica przeszła nad terenem powiatu biłgorajskiego w czwartkowe popołudnie, 28 lipca.

Silne porywy wiatru i intensywne opady deszczu spowodowały zwiększoną ilość zgłoszeń. Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju, w ciągu zaledwie dwóch godzin, interweniowała aż 14 razy.

Pierwsze zgłoszenie wpłynęło o godz. 16:22, chodziło o zerwany dach z budynku mieszkalnego znajdującego się w Solli. Zniszczeniu uegło 20m2 pokrycia z blachy. Zaledwie minutę później strażacy zostali wezwani do miejscowości Dereźnia Zagrody. Zgłoszenie także dotyczyło zerwanego dachu, tym razem na budynku drewnianym. Ponadto uszkodzeniu uległo pokrycie dachu na szopie i stodole oraz zagiętę zostało blaszane pokrycie garażu.

O godz. 16:31 straż otrzymała kolejną prośbę o interwencję w Soli. Tym razem wiatr zerwał ok. 20 m2 pokrycia dachowego z budynku mieszkalnego. Dodatkowo uszkodzony został dach na sąsiedniej posesji. Wiatr zerwał ok. 10m2 pokrycia dachu. O godz. 17:30 wiatr zerwał część pokrycia dachowego z budynku drewnianego w Dereźni.

Kolejne zgłoszenia dotyczyły zalanej piwnicy w budynku mieszkalnym na ul. Boh. Monte Cassino w Biłgoraju, zalanego podpiwniczenia budynku, znajdującego się na ul. Słowackiego w Biłgoraju, w tym przypadku zalaniu uległy także meble. Woda wdarła się także do domu, znajdującego się na ul. Chłodnej w Biłgoraju. Po godz. 18 straż poproszona została o interwencję na ul. Długiej, na jednej z posesji zalany został kanał warsztatu samochodowego, na drugiej garaż (uszkodzony został także drobny sprzęt gospodarczy, lodówka i maszyna wulkanizacyjna).

Dodatkowo straż usuwała powalone na drogę drzewa. Tuż przed godz. 17 konary blokowały drogę w Panasówce oraz Goździe Lipińskim. Chwilę później drzewo runęło także na drogę w Teodorówce i Bukownicy. Od uderzenia pioruna zapaliło się drzewo w Potoku Górnym.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Interwencje po burzy, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 8316
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (5)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
842-152
~ gość   Ludzie... Jak wy te dachy robicie?? Jakby kotwy zostały zamontowane to nie było by tych strat. Wystarczy tylko 1 drut zbrojeniowy i kawałek śruby z gwintem. Koszt tego mieści się w parunastu złotych, a straty są o dużo większe.
30 lipca 2016
+2
-0
PL
74a-613
~ Jaś   Za te straty na cmentarzu to od razu zarządcę i tego co bierze forsę za pochówek do sądu podać. Bo jak się odwlecze to sprawa może się przedawnić. Do sądu i już !!!
30 lipca 2016
+1
-0
PL
1ce-529
~ obserwator   A może coś o przerwa w dostawie energii elektrycznej ?
29 lipca 2016
+1
-0
PL
d41-3df
~ bnm   Pod UM można było wyciąć starze drzewa ale na cmentarzu to już benzyny w piłach zabrakło?I kto teraz zapłaci za te straty?
29 lipca 2016
+4
-2
PL
d41-3df
~ kml   Ludzie organizujcie się i zróbcie sprawę w sadzie ,żeby odszkodowania za te groby co się zawaliły na nie drzewa obrońcy i przeciwnicy wycinki zapłacili za to, to się w głowie nie mieści żeby przez kilku krzykaczy takie straty były , a i zarządcy cmentarza też powinni finansowo za to odpowiedzi
29 lipca 2016
+6
-3
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
21 marca 2020 Powiat
Zachorowała młoda kobieta z pow. biłgorajskiego
Mamy kolejny potwierdzony przypadek zachorowania na COVID-19, potwierdzony pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Zakażona SARS-CoV-2 jest młoda kobieta z powiatu biłgorajskiego.
w sobotę, godzina 19:13 Lubelszczyzna
Nowy przypadek zachorowania na terenie województwa, 8 ozdrowieńców [AKTUALIZACJA]
w czwartek, godzina 09:48 Powiat
SARS-CoV-2 u mieszkańca powiatu biłgorajskiego
14 marca 2020 Biłgoraj
Koronawirus dotarł do Biłgoraja. Jest pierwszy potwierdzony przypadek
Dziś rano informowaliśmy o kolejnych przypadkach koronawirusa na terenie województwa lubelskiego. Jedna z zakażonych osób to pracownik biłgorajskiego Sądu Rejonowego.
w czwartek, godzina 13:11 Biłgoraj
Zmiana terminu odbioru odpadów
w piątek, godzina 09:45 Biłgoraj
Zawieszono działalność jednostek
15 marca 2020 Powiat
Drugi przypadek koronawirusa w powiecie
W niedzielny wieczór, 15 marca, otrzymaliśmy informację o kolejnym pacjencie z terenu powiatu biłgorajskiego, u którego potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2. To 17 osoba, która zachorowała na Lubelszczyźnie.
w sobotę, godzina 09:08 Biłgoraj
Parkingi leśne i miejsca dla postoju pojazdów zamknięte
w piątek, godzina 19:10 Lubelszczyzna
Już 78 zachorowań na Lubelszczyźnie
w piątek, godzina 12:37 Powiat
W tym roku nie będzie tradycyjnej Wielkanocy
Ze względu na sytuację spowodowaną rozprzestrzenianiem się koronawirusa Stolica Apostolska wydała wytyczne dotyczące obchodów Wielkanocy. Jak w tym roku będą wyglądały święta?
w sobotę, godzina 19:05 Dyle
Czyja zguba?
w sobotę, godzina 08:13 Lubelszczyzna
Drony wsparciem dla policjantów
w czwartek, godzina 18:09 Biłgoraj
Co z konkursem na dyrektora LO im. ONZ?
W lutym Starostwo Powiatowe w Biłgoraju ogłosiło konkurs na stanowisko dyrektora LO im. ONZ. Zarząd odstąpił jednak od rozstrzygnięcia konkursu, ale powierzył pełnienie obowiązków szefa placówki dotychczasowej wicedyrektor Jolancie Rycyk.
w piątek, godzina 08:08 Lubelszczyzna
Policja przypomina #zostańwdomu
w środę, godzina 12:12 Biłgoraj
Rewitalizacja centrum Biłgoraja - prace postępują
we wtorek, godzina 13:51 Kraj
Rząd wprowadza kolejne restrykcje
We wtorkowe popołudnie, 24 marca, odbyła się konferencja prasowa Premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Szef rządu przekazał informację o wprowadzeniu kolejnych obostrzeń, które obowiązują już od dziś. Co nas czeka w najbliższych tygodniach?
14 marca 2020 Lubelszczyzna
Potwierdzono zachorowanie u osoby małoletniej
22 marca 2020 Lubelszczyzna
Potwierdzono 5 przypadków COVID-19 w naszym regionie
w sobotę, godzina 08:32 Biłgoraj
Targowiska zamknięte do odwołania
W związku z zagrożeniem epidemiologicznym na miejskich targowiskach wprowadzono zakaz handlu, który obowiązywał do 25 marca. Z uwagi na stan epidemii podjęto decyzję o przedłużeniu ograniczenia.
w poniedziałek, godzina 08:54 Lubelszczyzna
Mężczyzna z potwierdzonym COVID-19 [AKTUALIZACJA]
w poniedziałek, godzina 20:55 Lubelszczyzna
48 zakażonych, w tym kolejna osoba z pow. biłgorajskiego
w środę, godzina 11:42 Biłgoraj
Prokuratura wraca do pracy, pracownicy sądu kontynuują kwarantannę
We wtorek, 24 marca decyzją biłgorajskiego sanepidu Prokuratura Rejonowa w Biłgoraju wznowiła działalność. Testy na obecność koronawirusa okazały się negatywne, dzięki czemu było możliwe skrócenie kwarantanny. Zawieszona pozostaje działalność biłgorajskiego sądu.
w czwartek, godzina 07:40 Lubelszczyzna
5 osób wyleczonych z COVID-19
w poniedziałek, godzina 08:58 Zamość
Kłamał, że jest zarażony koronawirusem
19 marca 2020 Biłgoraj
Lokalni przedsiębiorcy wspierają personel medyczny
Społeczność Biłgoraja i okolic jednoczy siły w walce z pandemią koronawirusa. Środki dezynfekujące, rękawiczki i maseczki - dla ochrony, a posiłki dla zregenerowania sił przekazują personelowi medycznemu lokalni przedsiębiorcy.
17 marca 2020 Księżpol
Zwłoki mężczyzny ujawnione w gminie Księżpol
w środę, godzina 19:38 Lubelszczyzna
Coraz więcej zakażonych osób [AKTUALIZACJA]
14 marca 2020 Powiat
Msze święte w internecie, radiu i telewizji
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki wystosował do biskupów apel z prośbą o ograniczenie liczby wiernych przebywających wewnątrz kościoła podczas mszy świętych i nabożeństw. Ma to związek z decyzją o wprowadzeniu w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego i zarządzeniem o ograniczeniu zgromadzeń do 50 osób.
15 marca 2020 Biłgoraj
Wybuch gazu w mieszkaniu [AKTUALIZACJA]
w środę, godzina 15:00 Biłgoraj
Od jutra lamusownia będzie zamknięta
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl