Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2016.07.21 13:08

Pielgrzymi oficjalnie powitani

Dziś przed południem, odbyło się oficjalne powitanie młodzieży uczestniczącej w Diecezjalnych Dniach Młodzieży, przez gospodarzy miasta, gminy i powiatu. Dla gości wystąpił Zespół Tańca Ludowego "Tanew", zgromadzeni mogli także obejrzeć pokaz dawnych zawodów.
Pielgrzymi oficjalnie powitani
Pielgrzymi oficjalnie powitani

Pielgrzymi do Biłgoraja przyjechali wczoraj. Portal bilgorajska.pl, informował o tym w artykule: Pielgrzymi ŚDM już w Biłgoraju. Drugi dzień pobytu na Ziemi Biłgorajskiej rozpoczął się od mszy św. sprawowanej w kościele Jana Pawła II. Nastepnie pielgrzymi udali się na plac przy Biłgorajskim Centrum Kultury.

Dziś oficjalnie powitali ich: starosta Marian Tokarski, wójt Wiesław Różyński i burmistrz Janusz Rosłan. A także gospodarz miejsca, dyrektor BCK, Stefan Szmidt. Charakterystykę powiatu przybliżył starosta. - Ci, którzy tutaj pracują zatrudnieni są w 4 obszarach: rolnictwie, przemyśle, leśnictwie i usługach. . Ponadto nasz powiat to powiat gdzie mamy 15 tys dzieci i młodzieży uczącej się. Powiat ma wyjątkowe walory, przekonacie się o gościnności naszych mieszkańców, przyjaźnie nastawionych do wszystkich którzy nas odwiedzają. Życzę Wam miłego pobytu, a nade wszystko głębokich przeżyć na Dniach Młodzieży w Krakowie - mówił starosta Marian Tokarski.

Gminę Biłgoraj przedstawił jej wójt. - Gmina Biłgoraj nie posiada bogactw naturalnych, ale najlepszym kapitałem są jej ludzie. Poza tym gospodarczo gmina promuje się hasłem: Gmina Biłgoraj bogata lasem. Smaki biłgorajskie, śpiew biłgorajski to wszystko to, co nas tutaj symbolizuje. Ciesze się, że mieszkańcy integrują się z pielgrzymami i mam nadzieje, że pobyt tutaj zostawi w Was jak najlepsze wrażenia - podkreślał Wiesław Różyński, wójt gminy Biłgoraj. Jako ostatni głos zabrał gospodarz miasta, Janusz Rosłan. Burmistrz przypomniał, że Biłgoraj kiedyś żył z sitarstwa. Jak zaznaczył, dziś już sita nie są wykonywane na taką skalę, ale jest wiele podmiotów gospodarczych działających w oparciu o drzewo. - Bardzo serdecznie witamy was w Biłgoraju. Litwa jest krajem nam bardzo bliskim. Od kilkunastu lat współpracujemy z Miastem Kelme i mam nadzieję, że zawieziecie tam pozytywne wrażenia. Wiem, że poza sferą duchową, poznajecie też nasze okolice, życzę więc miłych wrażeń. Mam nadzieję, że te spotkania teraz będą owocowały trwałymi przyjaźniami z młodzieżą z Biłgoraja - podkreślał włodarz Biłgoraja. Po oficjalnym powitani uczestnicy obejrzeli występ ZSL "Tanew", a także pokaz ginących zawodów. W pokazie zaprezentowali się: Antoni Frączek - łyżkarz z Bukowej, Tadeusz Małysza - strugający łuby, także z Bukowej i sitarz Stanisław Gorczyca z Biłgoraja.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Pielgrzymi oficjalnie powitani, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 4128
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (1)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
74a-613
~ wyborca   Klecha Maniek-ur 12.września 1946 rok. Od paru lat pobiera emeryturę i jeszcze jego imiennik Maniek z Biszczy Tokarski /ur 08.09.1949r/ trzyma go na stanowisku dyrektora LO im ONZ . Rosłanowa kamaryla spolegliwych radnych wybrała go na przewodniczącego rady miasta za którą to funkcję dodatkowo zgarnia prawie 20 tyś zł rocznie. Januszek też trzyma na stanowisku dyr BCK emeryta- największego statystę PRL-u -Schmidta. A młodzi mieszkańcy Biłgoraja muszą szukać pracy w Warszawie lub w Krakowie. Kilka tysięcy młodych ludzi z powiatu biłgorajskiego-rządzonego przez PSL-owskich łajdaków i zaprzańców musiało wyjechać za granicę. I taki starosta Maniek wychodzi do młodzieży i im opowiada bajki. Jak by miał honor to by się pod ziemię ze wstydu zapadł. Ale PSL-to jest partia ludzi co ze wstydem a tym bardziej honorem nic wspólnego nie mają. Po prostu dla nich koryto jest najważniejsze. Ale i na nich przyjdzie kres, tak jak na tego ich ,,niewinnego" podkarpackiego mafioza Jana Burego. Już niedługo przywita go więzienny strażnik. Zobaczy łajdak jakie będzie miał honory u więżniów.
25 lipca 2016
+2
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl