Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2016.05.25 15:36 | aktualizacja: 2016.05.25 18:10

Sara Netanjahu, żona premiera Izraela odwiedziła Tarnogród i Biłgoraj

Pierwsza Dama Izraela, Sara Netanjahu, wraz z synami Awnerem i Jairem oraz ekipą filmową kręcą film dokumentalny o rodzinie. Jej rodzina pochodzi z Polski, a konkretnie z Tarnogrodu, tam urodził się i mieszkał jej dziadek, natomiast ojciec urodził się w Biłgoraju.
Sara Netanjahu, żona premiera Izraela odwiedziła Tarnogród i Biłgoraj
Sara Netanjahu, żona premiera Izraela odwiedziła Tarnogród i Biłgoraj

Goście 24 maja br. spędzili kilka godzin w Tarnogrodzie odwiedzając kirkut żydowski oraz synagogę, w której obecnie znajduje się biblioteka.

Ogromne wzruszenie wśród gości wzbudził fragment ocalałej Tory oraz kilka książek w języku jidisz z biblioteki żydowskiej im. D. Friszmana w Tarnogrodzie oraz biblioteki żydowskiej im. L.L. Pereca w Tarnogrodzie z lat 1878 - 1933.

Dziś rodzina Netanjahu była w Biłgoraju i spotkała się z burmistrzem Januszem Rosłanem. Tu w 1914 roku urodził się ojciec Sary Netanjahu - Szmuel Ben Arci, który w 1933 roku wyjechał do Palestyny. Arci opisał swoje polskie dzieciństwo w trzech książkach wydanych w jidysz.

Goście zapoznali sie z koncepcją budowy Miasteczka na Szlaku Kultur, nie mieli jednak czasu aby odwiedzić to miejsce osobiście.

Odjechali eskortowani przez kolumnę samochodów Biura Ochrony Rządu oraz agentów izraelskiego Mossadu

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Sara Netanjahu, żona premiera Izraela odwiedziła Tarnogród i Biłgoraj, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 21143
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (45)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
PL
028-849
~ Kamila  Patrzcie jak Rosłan kłania się. Dobrze że nie klękał przed nią.
25 maja 2016
+35
-11
PL
387-d1c
~ Dziwne...  Przyjechała pewnie podziękować za synagogę i gminę Żydowską w Biłoraju. Spoko, szpital bankrutuje, ludzie jedzenie po śmietnikach zbierają a Polacy są tacy wspaniałomyślni, że budują im gminę. (Za własne pieniądze z podatków). Wspaniały prezent za wasz hajs dla nich.:P Barwo Polacy. :P
25 maja 2016
+31
-10
PL
f58-90d
~ na sygnałach  A dlaczego tą kobietę wieźli przez moje miasto na sygnałach ? To nie karetka, nie straż pożarna. Po co jej tak w d... wchodzą ?
To moje miasto i innych biłgorajaków i nie życzymy sobie takich szopek i tego aby zarządca tego miasta ( burmistrz ), którego wynajęliśmy do pilnowania porządku kłaniał się w pas jak jakiś sługus. Szkoda że jeszcze plackiem się nie położył. TO JEST POLSKA !!! A nie gmina żydowska !!!
26 maja 2016
+22
-5
Ostatnio dodane komentarze
IT
576-23f
~ swojziom  do ~ Jasio.   Pan Klecha nie był ,poniewaz zajety rozmowami ze starostą kogo maja zwolnic w ONZ-cie. Niz demograficzny tzw.,przyjmuja chwile wczesniej poznajomosci nauczyciela, ktory to notabene wczesniej sam sie zwolnil bo ma taki kaprys ale ze ma "szerokie PSL-owskie plecy "zostaje przyjety znowu mimo,ze dyrektor wie iz niz demograficzny wyklucza taka powinność a za chwile pod grozba zwolnienia jesli nie podpisza umowy o skrocenie etatu zasluzeni dla szkoły nauczyciele pozbawiani są godzin pracy a co za tym idzie rzecz jasna mniejsze zarobki.Oszusci wmawiają ,ze nie ma pieniedzy w Starostwie...kiedy to sie skonczy???
2 czerwca 2016
brak ocen
PL
f94-57a
~ plok   http://wiadomosci.onet.pl/swiat/izrael-policja-zaleca-postawienie-zony-premiera-w-stan-oskarzenia/61zfnv, komu ta władza tak w d... włazi?Może z sądu jakiegoś bandytę przyślą i też mu będziecie nadskakiwać
29 maja 2016
+2
-0
PL
773-543
~ seba  do ~ imię   Nic nie pisałem, że ma ją znieważać, ale nie powinien się tak płaszczyć,czytaj ze zrozumieniem. Pozdrawiam.
29 maja 2016
brak ocen
PL
52b-6af
~ klesław   Wzięła synów bo w Izraelu im ciasno i będa w Biłgoraju,Popatrzcie na burmistrza Tarnogrodu,jego nie ma na zdjęciach ,on mądrzejszy,bo jak byli w Tarnogrodzie,on nie klękał.Oj Rosłanie popatrz jak było w Tarnogrodzie,wydaje się ,że tak powinno być w Biłgoraju,po polski,bez płaszczenia się,można było wystawić Klechę,niepisanego zastupcę,on by padł na kolana,bądż inny szereg .Burmistrz wyrażnie poszedł za daleko,gdyby miał przy sobie krzyż to oni by pojechali dalej,pomineliby i wtedy wszystkim by się to spodobało,a Burmistrz nie podpadł by wcale wyborcom.Januszki na przyszłość tak zrób.
29 maja 2016
+3
-1
PL
9d4-61b
~ imię  do ~ seba   Drogi "seba". Czy z z tego wniosek ,że teraz p. Rosłan ma znieważyć żonę premiera Izraela ? No weź się, z całym szacunkiem, zastanów !!!
29 maja 2016
brak ocen
PL
a72-e46
~ baranie  do ~ janosik   Gdybyś miał choć gram rozumu zakuty łbie, to byś wiedział że Duda jest prezydentem, a nie premierem.
28 maja 2016
+2
-0
PL
74a-613
~ Witt   Do ,,RUS" -Ty cymbale zanim coś napiszesz o komunie to się zastanów. Za komuny nikt nie rozdawał pieniędzy zagrabionych innym albo pożyczonych. Co to jest- rozdawanie podręczników za darmo, rozdawanie całych TIR-ów jabłek po wsiach, dawanie na dzieci po 500 zł i jeszcze fundowanie rocznych urlopów tzw Kamyszowych. To nie jest KOMUNA ? To co to jest europejski kibuc? Te za..srane pachołki, żydowscy agenci, rezydenci CIA i BND zafundowali nam ten kołchoz. W którym niczego się nie produkuje,- może teraz oprócz dzieci na 500+- a zaciąga się coraz nowe kredyty. Gierkowi zarzucają że wziął 30 miliardów kredytów. Ale on zbudował fabrykę traktorów,fabrykę kombajnów zbożowych i wiele innych fabryk. O fabryce papieru w Kwidzynie, która miała najnowocześniejsze wtedy maszyny w Europie będę wspominał, bo to wszyscy znają. Lewandowski -ten śliniawy Moszek sprzedał tę fabrykę za cenę gruntu na którym została zbudowana. Takie robili interesy- wszawy miot solidarnościowy. To teraz jest ekonomia? 50 lat żeśmy stracili? Normalny, za...srany Moszek !
28 maja 2016
+5
-2
PL
678-288
~ seba  do ~ imię   Przypomnij sobie jak potraktowali siostry Radwańskie w Izraelu. Pozdrawiam.
28 maja 2016
brak ocen
PL
b4e-09f
~ janosik  do ~ na sygnałach   Ciekawe co byś pisał baranie jakby źle potraktowali w Izraelu żonę Dudy???.......
27 maja 2016
+1
-4
PL
9d4-61b
~ imię  do ~ Kamila   Z Twojego komentarza ( zupełnie niepotrzebnego zresztą ) można wywnioskować, że daleko Ci do osobistej kultury i zrozumienia pewnych kwestii ( wiem, trudne słowa, ale spróbuj ). Otóż do takiego grajdoła jak Biłgoraj ( moje kochane rodzinne miasto, z którego wyjechałem 27 lat temu, ale jednak grajdoł straszny) przyjechała żona premiera innego kraju. I czy Ci się to podoba, czy nie, to dosyć znaczącego w świecie. Na pewno więcej niż nasza Polska. Dlatego już choćby z tego względu zasługuje na szacunek. Uważam, że takie zachowanie burmistrza było jaj najbardziej na miejscu i świadczy o jego osobistej kulturze. Jeśli witasz się z kimś ważnym ( nie ważnym osobiście wyłącznie dla ciebie, tylko z kimś obiektywnie ważnym ) to taka postawa, waśnie lekko pochylona jest ok. Troszkę świata widziałem, w paru sytuacjach byłem, nie będę się tu chwalił. A Ty zamiast pisać takie głupie komentarze idź kup sobie frytki z keczupem albo piwo z sokiem. Pewnie uważasz, że tak będzie godnie i po polsku.
z poważaniem ( mimo wszystko )
27 maja 2016
+3
-2
PL
9e1-616
~ Hejter  do ~ aa   Z przyjemnością. Bo wk... mnie to rozdawnictwo.
27 maja 2016
+3
-1
PL
97b-91e
~ we   Kiedy Rosłan zacznie przepraszać za Jedwabne?
27 maja 2016
+5
-4
PL
cb1-3c5
~ rus  do ~ Hejter   stwarzać warunki ok, zgadzam się ale w komentarzu na który odpowiedziałem było o budowaniu czegoś... Zgadzam się z Tobą, że łoją przedsiębiorców i też mi to nie pasuje! Czy ci durni ludzie tęskniący za komuną i "dawaniem przez państwo" wszystkiego nie pamiętają, że tak już było i jak to się skończyło? Że przez to straciliśmy 50 lat historii i tyle też gospodarczo tracimy do tzw. zachodu (no może już troszkę podgoniliśmy).
27 maja 2016
+0
-4
PL
7b8-024
~ aa  do ~ Hejter   powiedz to pisuarom przy korycie..
27 maja 2016
+3
-4
PL
74a-613
~ Witt   Trzeba zaprosić do Biłgoraja żonę Prezydenta Rzeczpospolitej- Pana Dudy. Zobaczymy wtedy jak burmistrz będzie ja witał. Czy też będzie bił POkłony do kolan jak lokaj na dworze króla Francji Ludwika XIV. Ale co się dziwić -byli PZPR-owcy i SLD-owcy tak mają genetycznie. Najpierw klękali przed byle sekretarzyną gminnym PZPR i ich pobratymcami ze wschodu, teraz znaleźli sobie innego namiestnika. Tylko jak podatnik do burmistrza przyjdzie to zbywa go byle czym, sprawy nie załatwi po ludzku tylko odeśle go byle czym a swoim urzędasom nakaże napisać pismo, że sprawy nie można załatwić pozytywnie. Jeszcze byłego kapusia-emeryta co jest radcą POprosi o wydanie negatywnej opinii.
27 maja 2016
+8
-5
PL
8d7-9ce
~ w....ny   Czy policja nie mogła zamknąć ruchu przy wjeźdŹie na Wiejską i oszczędzić ludziom czekania, czy w d..... to mają!
27 maja 2016
+2
-2
PL
8d7-9ce
~ wk....ny   Chłopak w ciężrówce miał na tarczy tacho godzinę do pauzy do Zwierzyńca, a ta wielka pani zablokowała całą ul. Konopnickiej na 50 minut,zawrócić się nie dało, kto za to zapłaci k........?
27 maja 2016
+8
-4
PL
df3-377
~ dfgdf   A kim jest ta kobieta ?Premierem , ministrem , biznes -women ?Bo nie wiem po co to włażenie w d...?
26 maja 2016
+6
-3
PL
1e2-43d
~ vvv   Roslan musial nisko sie klaniac zeby odwrucic uwage ze jego kolega tuz obok jego biura sprzedaje niekoszerne jedzenie oraz alkochol.Ale dziwne jest to ze mieszkancy niemogo przed ratuszem niemoga pospacerowac np. z dziecmi bo deptak jest traktowany jak ulica pomimo krytyki ludzi . a wiec wniosek jest prosty burmistz liczy sie tylko z kolegami i judy.
26 maja 2016
+6
-4
PL
564-3bf
~ 8520   Duda oprócz tego że był kandydatem był również europosłem i miał zaproszenie od miejscowych działaczy pis ,ponadto jak Kaczyński był na osir, też jakoś burmistrz go nie witał a to był były premier , mam wymieniać dalej...?Wystarczy że byle ktoś ze starszych braci przyjedzie i już władza miasto poniża ,tylko ślepcy tego nie widza ,miasto wiele by zyskało szczególnie dzisiaj gdyby nie te twarde komusze podejście do nowych władz , a tak dalej będzie h.. d.. i kamieni kupa
26 maja 2016
+9
-5
PL
f58-90d
~ na sygnałach   A dlaczego tą kobietę wieźli przez moje miasto na sygnałach ? To nie karetka, nie straż pożarna. Po co jej tak w d... wchodzą ?
To moje miasto i innych biłgorajaków i nie życzymy sobie takich szopek i tego aby zarządca tego miasta ( burmistrz ), którego wynajęliśmy do pilnowania porządku kłaniał się w pas jak jakiś sługus. Szkoda że jeszcze plackiem się nie położył. TO JEST POLSKA !!! A nie gmina żydowska !!!
26 maja 2016
+22
-5
PL
471-990
~ Hejter  do ~ rus   Ty k... głupi jesteś. Państwo ma stwarzać warunki do rozwoju przedsiębiorczości i wzrostu zatrudnienia, a jak dotąd to tylko potrafi łupić przedsiębiorców i rozdzielać łupy między swoimi.
26 maja 2016
+8
-4
PL
471-990
~ Hejter  do ~ Dziwne...   Polacy bez wazeliny włażą Żydom w d..., a Żydzi od wielu lat uprawiają międzynarodową politykę historyczną, przedstawiającą Polaków jako zbrodniarzy i antysemitów, którzy "wymordowali podczas wojny więcej Żydów niż Niemcy". Żadne muzeum w Polsce nie kosztowało i nie kosztuje obecnie w utrzymaniu tyle, co Muzeum Żydów. Nawet na mikro skalę, w Biłgoraju, Żyd ma większy szacunek u władz niż Polak, a kultura żydowska jest bardziej promowana niż nasza narodowa. Kto tym steruje? Kto tak manipuluje władzą? Kto i jaki ma w tym interes?
26 maja 2016
+15
-2
PL
7b8-024
~ aa  do ~ Kamila   kulturalny mężczyzna kłania się kobiecie-ale rozumiem,że ty tego nie doświadczasz..nie wystarczy nosić kieckę,by być kobietą..
26 maja 2016
+9
-6
PL
7b8-024
~ aa  do ~ gyhyt   a czy ktoś tu dudę zapraszał? sam się tu pchał jak zresztą teraz za granicę..
26 maja 2016
+7
-10
PL
e8d-f71
~ lechu   Dziękuję za wizytę w Biłgoraju . Od tej pory moje życie stało się inne...
26 maja 2016
+1
-4
PL
74a-613
~ Witt   Burmistrz takie uniżone POkłony składał jak volksdeutch Tusk przed Merkelową. Mało nosem nie dziobnął w asfalt. Zaraz pewnie pogoni do geodezji i ksiąg notarialnych i do północy będzie sprawdzał, czy aby jakaś kamienica czy plac nie miał właściciela Aarona, Izaaka lub Szmula. Jak się dobrze spisze to może z Barą do Izraela POjedzie i osobiście mu Natenjahu POdziękuje. Dlaczego oni nie przyjeżdzali jak był PRL, może ktoś wie?
26 maja 2016
+15
-7
PL
051-6c4
~ .  do ~ gyhyt   Bo był tylko kandydatem.
Tak samo jak Marian Kowalski. Jego też miał by witać?
Kandydat na prezydenta nie jest żadną oficjalną osobistością.
Gdyby teraz przyjechał prezydent czy premier to burmistrz na pewno by ich witał.
26 maja 2016
+10
-6
PL
b94-b1c
~ duda   Ponoć oglądała kamienice na Rynku bo to ich własnosć była.Rafały i Kapice stracili by majątki.
26 maja 2016
+8
-3
PL
e3d-f82
~ gyhyt   Jak przyjechał Duda kandydat na prezydenta Polski to go burmistrz nie witał , ale dla żony jakiegoś rabina od razu pognał jak lokaj przed urząd ,co za poniżenie miasta
26 maja 2016
+16
-7
PL
c1f-406
~ Jasio.   Delegacje z Izraela ! Powinien witać Klecha Marian ! Pora by otrzymał nominacje, profesorskie ! To mu się należy ! Ktoś z Izraela powinien się za nim, wstawić !
26 maja 2016
+8
-3
PL
387-d1c
~ Biłgoraj   W sumie to mają tutaj długą i wspaniałą historię.
25 maja 2016
+9
-5
PL
387-d1c
~ Dziwne...   Przyjechała pewnie podziękować za synagogę i gminę Żydowską w Biłoraju. Spoko, szpital bankrutuje, ludzie jedzenie po śmietnikach zbierają a Polacy są tacy wspaniałomyślni, że budują im gminę. (Za własne pieniądze z podatków). Wspaniały prezent za wasz hajs dla nich.:P Barwo Polacy. :P
25 maja 2016
+31
-10
PL
5cc-a8c
~ V XZ   Dlatego tyle psiarni na mieście. Bardziej dbają o żydostwo niż o swoich obywateli HAŃBA !!!
25 maja 2016
+22
-11
PL
2fe-d55
~ rus  do ~ gość   sam k...wa postaw, na co się czaisz jak jesteś taki mądry, na gotowe by się chciało. Komuna minęła dawno temu i czas to zrozumieć wreszcie i ni czekać aż ktoś ci da pracę czy coś innego. Państwo czy samorząd nie jest od dawania pracy. To obywatele powinni się zajmować biznesem.
25 maja 2016
+16
-9
PL
a03-552
~ qwerty   A mnie ciekawi czy kirkut Tarnogrodzie jakoś posprzątali? Bo ostatnio jak tam byłem to tylko pokrzywy rosły.
25 maja 2016
+2
-3
PL
028-849
~ Kamila   Patrzcie jak Rosłan kłania się. Dobrze że nie klękał przed nią.
25 maja 2016
+35
-11
PL
958-ff7
~ gość   włodarze Biłgoraja postawcie jakiś zakład , fabrykę - miejsce pracy , gdzie zarabia się pieniądze a tylko wydaje !!!!!!!!!!!!
25 maja 2016
+7
-6
PL
315-559
~ do Jan   Jan a jak myślisz kto sprzedał ziemie pod centrum handlowe widzę ze myślenie nie jest Twoja dobra cecha nie tylko w tym temacie 😊
25 maja 2016
+3
-0
PL
018-707
~ vhgfh   Rosłan zna język żydowski czy Bara tłumaczył?
25 maja 2016
+11
-5
PL
018-707
~ bmnghjgj   Ostatnich trzech papieży często maszerowało do synagog , jakoś mi się nie przypomina żeby jakiś rabin odwiedził kościół
25 maja 2016
+13
-3
PL
cce-71f
~ dfg  do ~ bilgo   To że centrum powstanie to chyba dobrze? Chyba że jesteś właścicielem sklepiku osiedlowego to współczuję ale... mamy wolny rynek, zablokowanie powstania takiego obiektu można uznać za zacofanie i ograniczanie powstania konkurencji. Wtedy na UM wchodzi już UOKiK a to nie byłoby wesołe.
Była tam bo jest tam cmentarz ^^ Już nie róbcie ludzie jakichś teorii. Jak stała na przeciwko kurczaka na Kościuszki to dorobicie zaraz że nie spodobało się komuś że tam jest sklep z elektroniką. Bo to nie uchodzi przecież żeby były takie miejsca :D
A tak w ogóle to spójrzcie sobie na plany tego centrum handlowego, według nich cmentarz będzie oddzielony zielenią i ogrodzeniem.
25 maja 2016
+5
-7
PL
65e-d04
~ bilgo  do ~ Jan   beez kitu przeczytala twój komentarz i pojechala sprawdzic - wlasnie ulica obok tesco jest zamknieta
25 maja 2016
+4
-0
PL
6fd-a11
~ Jan   Co pani Natanjahu na budowę galerii handlowej na miejscu dawnego kirkuta w Biłgoraju? Burmistrz Rosłan wyraża na to zgodę?
25 maja 2016
+3
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
17 października 2020 Biłgoraj
Tak będzie wyglądał skwer
Już wybrany został wykonawca inwestycji polegającej na przebudowie skweru usytuowanego na skrzyżowaniu ul. 3 Maja i ul. Kościuszki w Biłgoraju. Jak będzie wyglądał po zakończeniu zadania?
w środę, godzina 13:57 Biłgoraj
15-latek wymusił pierwszeństwo. Ciężarna trafiła do szpitala
w czwartek, godzina 10:47 Lubelszczyzna
Absolutny rekord zakażeń. Na Lubelszczyźnie potwierdzono 1700 nowych przypadków
18 października 2020 Różaniec
Wojewódzki Dzień Pola w Różańcu
W niedzielę, 18 października w Zespole Szkół Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Różańcu zorganizowano IV Wojewódzki Dzień Pola pod hasłem "Lubelszczyzna spichlerzem Polski". Wydarzeniu towarzyszyła konferencja pt. "Konwencja BIO gwarantem zdrowej żywności oraz opłacalności produkcji roślinnej".
w czwartek, godzina 09:22 Sól
29-latek spadł z rusztowania
we wtorek, godzina 08:52 Biłgoraj
Jutro protest kobiet w Biłgoraju
15 października 2020 Kraj
Powrót obostrzeń. Nauczanie hybrydowe w szkołach średnich
W zależności od rozwoju sytuacji rząd na bieżąco będzie reagować i wprowadzać kolejne ograniczenia. - Wszystko po to, aby ratować zdrowie i życie Polaków - podkreślał podczas czwartkowej konferencji premier Morawiecki. Co zmieni się od najbliższej soboty? M.in. funkcjonowanie punktów gastronomicznych, działalność basenów i siłowni, a także maksymalna liczba uczestników zgromadzeń publicznych.
we wtorek, godzina 11:12 Lubelszczyzna
310 aktywnych przypadków zakażenia SARS-CoV-2 w powiecie
w środę, godzina 11:10 Lubelszczyzna
700 nowych przypadków koronawirusa na Lubelszczyźnie, zmarły 22 osoby
16 października 2020 Biłgoraj
Respirator przekazany
W piątek, 16 października do biłgorajskiego szpitala trafił respirator zakupiony ze środków zgromadzonych podczas zbiórki, zorganizowanej z inicjatywy Grupy "Widzialna Ręka Biłgoraj i okolice" i Centrum Rozwoju Wolontariatu przy Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej.
20 października 2020 Biłgoraj
Daniel zginął w poniedziałkowym wypadku. Ruszyła zbiórka pieniędzy
w sobotę, godzina 11:16 Biłgoraj
Burmistrz Biłgoraja z apelem do mieszkańców
w środę, godzina 17:05 Biłgoraj
W Biłgoraju protestowały setki osób
W środowe popołudnie, 28 października, zorganizowany został strajk kobiet. Uczestnicy chcieli wyrazić swoje niezadowolenie z wyroku Trybunału Konstytucyjnego, dotyczącego zaostrzenia przepisów antyaborcyjnych. Strajk polegał na wspólnym spacerze przez miasto. W wydarzeniu wzięły udział setki osób.
w czwartek, godzina 09:04 Goraj
Z dożywotnim zakazem i kompletnie pijany kierował ciągnikiem
we wtorek, godzina 08:26 Biłgoraj
Starosta podziękował policjantowi, który uratował 3-latkę
w środę, godzina 09:03 Biłgoraj
W szpitalu zaczyna brakować personelu, oddział zakaźny pęka w szwach
Biłgorajski szpital jest już w bardzo trudnej sytuacji. Ze względu na pandemię koronawirusa SARS-CoV-2 znacznie ograniczona jest liczba personelu. Wszystkie łóżka dla pacjentów z COVID-19 są obecnie zajęte. Jak informuje dyrektor Kwiatkowski konieczne będzie wstrzymywanie przyjęć planowych.
w niedzielę, godzina 11:13 Powiat
W izolacji domowej zmarła kobieta chora na COVID-19
w poniedziałek, godzina 15:52 Biłgoraj
Możliwe utrudnienia w ruchu w związku z protestami
19 października 2020 Biłgoraj
26-latek zginął w wypadku na drodze Biłgoraj - Smólsko [AKTUALIZACJA]
Do zdarzenia doszło w poniedziałkowy poranek, 19 października, tuż za Biłgorajem, na drodze w kierunku Smólska. Niestety jest to wypadek ze skutkiem śmiertelnym. Są utrudnienia w ruchu.
w sobotę, godzina 10:04 Biłgoraj
Konsultacje społeczne PKP PLK S.A. dotyczące m.in. planowanej linii kolejowej Szastarka - Biłgoraj
21 października 2020 Kraj
Cmentarze będą zamknięte? Jest decyzja
23 października 2020 Biłgoraj
Rewitalizacja centrum Biłgoraja - prace zakończone
W połowie bieżącego tygodnia dokonano odbioru technicznego zadania polegającego na rewitalizacji Placu Wolności w Biłgoraju. Inwestycja pochłonęła 20 mln zł. Mieszkańcy będą mogli korzystać z nowego terenu już za kilka dni.
w poniedziałek, godzina 11:17 Lubelszczyzna
70 nowych przypadków zakażenia w powiecie, zmarły dwie osoby z tego terenu
w czwartek, godzina 08:52 Łukowa
Łukowskie "Powązki" odnawiane i zabezpieczane przed zniszczeniem
23 października 2020 Kraj
Cała Polska w czerwonej strefie - daleko idące ograniczenia w każdej sferze
Już od jutra, czyli soboty 24 października, wejdą w życie nowe obostrzenia, związane z walką z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. Zasady, które będą obowiązywać na terenie całego kraju przedstawił premier Mateusz Morawiecki. Lokale gastronomiczne mają zostać zamknięte, młodzież nie będzie mogła wychodzić bez osoby dorosłej. Zakaz obejmie też wszelkie zebrania i spotkania powyżej 5 osób.
w sobotę, godzina 12:40 Biłgoraj
Przeciwnicy zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej protestują
w czwartek, godzina 08:32 Józefów
Na pomoc potrzebującym w dobie pandemii
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl