Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2016.05.25 15:36 | aktualizacja: 2016.05.25 18:10

Sara Netanjahu, żona premiera Izraela odwiedziła Tarnogród i Biłgoraj

Pierwsza Dama Izraela, Sara Netanjahu, wraz z synami Awnerem i Jairem oraz ekipą filmową kręcą film dokumentalny o rodzinie. Jej rodzina pochodzi z Polski, a konkretnie z Tarnogrodu, tam urodził się i mieszkał jej dziadek, natomiast ojciec urodził się w Biłgoraju.
Sara Netanjahu, żona premiera Izraela odwiedziła Tarnogród i Biłgoraj
Sara Netanjahu, żona premiera Izraela odwiedziła Tarnogród i Biłgoraj

Goście 24 maja br. spędzili kilka godzin w Tarnogrodzie odwiedzając kirkut żydowski oraz synagogę, w której obecnie znajduje się biblioteka.

Ogromne wzruszenie wśród gości wzbudził fragment ocalałej Tory oraz kilka książek w języku jidisz z biblioteki żydowskiej im. D. Friszmana w Tarnogrodzie oraz biblioteki żydowskiej im. L.L. Pereca w Tarnogrodzie z lat 1878 - 1933.

Dziś rodzina Netanjahu była w Biłgoraju i spotkała się z burmistrzem Januszem Rosłanem. Tu w 1914 roku urodził się ojciec Sary Netanjahu - Szmuel Ben Arci, który w 1933 roku wyjechał do Palestyny. Arci opisał swoje polskie dzieciństwo w trzech książkach wydanych w jidysz.

Goście zapoznali sie z koncepcją budowy Miasteczka na Szlaku Kultur, nie mieli jednak czasu aby odwiedzić to miejsce osobiście.

Odjechali eskortowani przez kolumnę samochodów Biura Ochrony Rządu oraz agentów izraelskiego Mossadu

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Sara Netanjahu, żona premiera Izraela odwiedziła Tarnogród i Biłgoraj, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 22464
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (45)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
PL
028-849
~ Kamila  Patrzcie jak Rosłan kłania się. Dobrze że nie klękał przed nią.
25 maja 2016
+35
-11
PL
387-d1c
~ Dziwne...  Przyjechała pewnie podziękować za synagogę i gminę Żydowską w Biłoraju. Spoko, szpital bankrutuje, ludzie jedzenie po śmietnikach zbierają a Polacy są tacy wspaniałomyślni, że budują im gminę. (Za własne pieniądze z podatków). Wspaniały prezent za wasz hajs dla nich.:P Barwo Polacy. :P
25 maja 2016
+31
-10
PL
f58-90d
~ na sygnałach  A dlaczego tą kobietę wieźli przez moje miasto na sygnałach ? To nie karetka, nie straż pożarna. Po co jej tak w d... wchodzą ?
To moje miasto i innych biłgorajaków i nie życzymy sobie takich szopek i tego aby zarządca tego miasta ( burmistrz ), którego wynajęliśmy do pilnowania porządku kłaniał się w pas jak jakiś sługus. Szkoda że jeszcze plackiem się nie położył. TO JEST POLSKA !!! A nie gmina żydowska !!!
26 maja 2016
+22
-5
Ostatnio dodane komentarze
IT
576-23f
~ swojziom  do ~ Jasio.   Pan Klecha nie był ,poniewaz zajety rozmowami ze starostą kogo maja zwolnic w ONZ-cie. Niz demograficzny tzw.,przyjmuja chwile wczesniej poznajomosci nauczyciela, ktory to notabene wczesniej sam sie zwolnil bo ma taki kaprys ale ze ma "szerokie PSL-owskie plecy "zostaje przyjety znowu mimo,ze dyrektor wie iz niz demograficzny wyklucza taka powinność a za chwile pod grozba zwolnienia jesli nie podpisza umowy o skrocenie etatu zasluzeni dla szkoły nauczyciele pozbawiani są godzin pracy a co za tym idzie rzecz jasna mniejsze zarobki.Oszusci wmawiają ,ze nie ma pieniedzy w Starostwie...kiedy to sie skonczy???
2 czerwca 2016
brak ocen
PL
f94-57a
~ plok   http://wiadomosci.onet.pl/swiat/izrael-policja-zaleca-postawienie-zony-premiera-w-stan-oskarzenia/61zfnv, komu ta władza tak w d... włazi?Może z sądu jakiegoś bandytę przyślą i też mu będziecie nadskakiwać
29 maja 2016
+2
-0
PL
773-543
~ seba  do ~ imię   Nic nie pisałem, że ma ją znieważać, ale nie powinien się tak płaszczyć,czytaj ze zrozumieniem. Pozdrawiam.
29 maja 2016
brak ocen
PL
52b-6af
~ klesław   Wzięła synów bo w Izraelu im ciasno i będa w Biłgoraju,Popatrzcie na burmistrza Tarnogrodu,jego nie ma na zdjęciach ,on mądrzejszy,bo jak byli w Tarnogrodzie,on nie klękał.Oj Rosłanie popatrz jak było w Tarnogrodzie,wydaje się ,że tak powinno być w Biłgoraju,po polski,bez płaszczenia się,można było wystawić Klechę,niepisanego zastupcę,on by padł na kolana,bądż inny szereg .Burmistrz wyrażnie poszedł za daleko,gdyby miał przy sobie krzyż to oni by pojechali dalej,pomineliby i wtedy wszystkim by się to spodobało,a Burmistrz nie podpadł by wcale wyborcom.Januszki na przyszłość tak zrób.
29 maja 2016
+3
-1
PL
9d4-61b
~ imię  do ~ seba   Drogi "seba". Czy z z tego wniosek ,że teraz p. Rosłan ma znieważyć żonę premiera Izraela ? No weź się, z całym szacunkiem, zastanów !!!
29 maja 2016
brak ocen
PL
a72-e46
~ baranie  do ~ janosik   Gdybyś miał choć gram rozumu zakuty łbie, to byś wiedział że Duda jest prezydentem, a nie premierem.
28 maja 2016
+2
-0
PL
74a-613
~ Witt   Do ,,RUS" -Ty cymbale zanim coś napiszesz o komunie to się zastanów. Za komuny nikt nie rozdawał pieniędzy zagrabionych innym albo pożyczonych. Co to jest- rozdawanie podręczników za darmo, rozdawanie całych TIR-ów jabłek po wsiach, dawanie na dzieci po 500 zł i jeszcze fundowanie rocznych urlopów tzw Kamyszowych. To nie jest KOMUNA ? To co to jest europejski kibuc? Te za..srane pachołki, żydowscy agenci, rezydenci CIA i BND zafundowali nam ten kołchoz. W którym niczego się nie produkuje,- może teraz oprócz dzieci na 500+- a zaciąga się coraz nowe kredyty. Gierkowi zarzucają że wziął 30 miliardów kredytów. Ale on zbudował fabrykę traktorów,fabrykę kombajnów zbożowych i wiele innych fabryk. O fabryce papieru w Kwidzynie, która miała najnowocześniejsze wtedy maszyny w Europie będę wspominał, bo to wszyscy znają. Lewandowski -ten śliniawy Moszek sprzedał tę fabrykę za cenę gruntu na którym została zbudowana. Takie robili interesy- wszawy miot solidarnościowy. To teraz jest ekonomia? 50 lat żeśmy stracili? Normalny, za...srany Moszek !
28 maja 2016
+5
-2
PL
678-288
~ seba  do ~ imię   Przypomnij sobie jak potraktowali siostry Radwańskie w Izraelu. Pozdrawiam.
28 maja 2016
brak ocen
PL
b4e-09f
~ janosik  do ~ na sygnałach   Ciekawe co byś pisał baranie jakby źle potraktowali w Izraelu żonę Dudy???.......
27 maja 2016
+1
-4
PL
9d4-61b
~ imię  do ~ Kamila   Z Twojego komentarza ( zupełnie niepotrzebnego zresztą ) można wywnioskować, że daleko Ci do osobistej kultury i zrozumienia pewnych kwestii ( wiem, trudne słowa, ale spróbuj ). Otóż do takiego grajdoła jak Biłgoraj ( moje kochane rodzinne miasto, z którego wyjechałem 27 lat temu, ale jednak grajdoł straszny) przyjechała żona premiera innego kraju. I czy Ci się to podoba, czy nie, to dosyć znaczącego w świecie. Na pewno więcej niż nasza Polska. Dlatego już choćby z tego względu zasługuje na szacunek. Uważam, że takie zachowanie burmistrza było jaj najbardziej na miejscu i świadczy o jego osobistej kulturze. Jeśli witasz się z kimś ważnym ( nie ważnym osobiście wyłącznie dla ciebie, tylko z kimś obiektywnie ważnym ) to taka postawa, waśnie lekko pochylona jest ok. Troszkę świata widziałem, w paru sytuacjach byłem, nie będę się tu chwalił. A Ty zamiast pisać takie głupie komentarze idź kup sobie frytki z keczupem albo piwo z sokiem. Pewnie uważasz, że tak będzie godnie i po polsku.
z poważaniem ( mimo wszystko )
27 maja 2016
+3
-2
PL
9e1-616
~ Hejter  do ~ aa   Z przyjemnością. Bo wk... mnie to rozdawnictwo.
27 maja 2016
+3
-1
PL
97b-91e
~ we   Kiedy Rosłan zacznie przepraszać za Jedwabne?
27 maja 2016
+5
-4
PL
cb1-3c5
~ rus  do ~ Hejter   stwarzać warunki ok, zgadzam się ale w komentarzu na który odpowiedziałem było o budowaniu czegoś... Zgadzam się z Tobą, że łoją przedsiębiorców i też mi to nie pasuje! Czy ci durni ludzie tęskniący za komuną i "dawaniem przez państwo" wszystkiego nie pamiętają, że tak już było i jak to się skończyło? Że przez to straciliśmy 50 lat historii i tyle też gospodarczo tracimy do tzw. zachodu (no może już troszkę podgoniliśmy).
27 maja 2016
+0
-4
PL
7b8-024
~ aa  do ~ Hejter   powiedz to pisuarom przy korycie..
27 maja 2016
+3
-4
PL
74a-613
~ Witt   Trzeba zaprosić do Biłgoraja żonę Prezydenta Rzeczpospolitej- Pana Dudy. Zobaczymy wtedy jak burmistrz będzie ja witał. Czy też będzie bił POkłony do kolan jak lokaj na dworze króla Francji Ludwika XIV. Ale co się dziwić -byli PZPR-owcy i SLD-owcy tak mają genetycznie. Najpierw klękali przed byle sekretarzyną gminnym PZPR i ich pobratymcami ze wschodu, teraz znaleźli sobie innego namiestnika. Tylko jak podatnik do burmistrza przyjdzie to zbywa go byle czym, sprawy nie załatwi po ludzku tylko odeśle go byle czym a swoim urzędasom nakaże napisać pismo, że sprawy nie można załatwić pozytywnie. Jeszcze byłego kapusia-emeryta co jest radcą POprosi o wydanie negatywnej opinii.
27 maja 2016
+8
-5
PL
8d7-9ce
~ w....ny   Czy policja nie mogła zamknąć ruchu przy wjeźdŹie na Wiejską i oszczędzić ludziom czekania, czy w d..... to mają!
27 maja 2016
+2
-2
PL
8d7-9ce
~ wk....ny   Chłopak w ciężrówce miał na tarczy tacho godzinę do pauzy do Zwierzyńca, a ta wielka pani zablokowała całą ul. Konopnickiej na 50 minut,zawrócić się nie dało, kto za to zapłaci k........?
27 maja 2016
+8
-4
PL
df3-377
~ dfgdf   A kim jest ta kobieta ?Premierem , ministrem , biznes -women ?Bo nie wiem po co to włażenie w d...?
26 maja 2016
+6
-3
PL
1e2-43d
~ vvv   Roslan musial nisko sie klaniac zeby odwrucic uwage ze jego kolega tuz obok jego biura sprzedaje niekoszerne jedzenie oraz alkochol.Ale dziwne jest to ze mieszkancy niemogo przed ratuszem niemoga pospacerowac np. z dziecmi bo deptak jest traktowany jak ulica pomimo krytyki ludzi . a wiec wniosek jest prosty burmistz liczy sie tylko z kolegami i judy.
26 maja 2016
+6
-4
PL
564-3bf
~ 8520   Duda oprócz tego że był kandydatem był również europosłem i miał zaproszenie od miejscowych działaczy pis ,ponadto jak Kaczyński był na osir, też jakoś burmistrz go nie witał a to był były premier , mam wymieniać dalej...?Wystarczy że byle ktoś ze starszych braci przyjedzie i już władza miasto poniża ,tylko ślepcy tego nie widza ,miasto wiele by zyskało szczególnie dzisiaj gdyby nie te twarde komusze podejście do nowych władz , a tak dalej będzie h.. d.. i kamieni kupa
26 maja 2016
+9
-5
PL
f58-90d
~ na sygnałach   A dlaczego tą kobietę wieźli przez moje miasto na sygnałach ? To nie karetka, nie straż pożarna. Po co jej tak w d... wchodzą ?
To moje miasto i innych biłgorajaków i nie życzymy sobie takich szopek i tego aby zarządca tego miasta ( burmistrz ), którego wynajęliśmy do pilnowania porządku kłaniał się w pas jak jakiś sługus. Szkoda że jeszcze plackiem się nie położył. TO JEST POLSKA !!! A nie gmina żydowska !!!
26 maja 2016
+22
-5
PL
471-990
~ Hejter  do ~ rus   Ty k... głupi jesteś. Państwo ma stwarzać warunki do rozwoju przedsiębiorczości i wzrostu zatrudnienia, a jak dotąd to tylko potrafi łupić przedsiębiorców i rozdzielać łupy między swoimi.
26 maja 2016
+8
-4
PL
471-990
~ Hejter  do ~ Dziwne...   Polacy bez wazeliny włażą Żydom w d..., a Żydzi od wielu lat uprawiają międzynarodową politykę historyczną, przedstawiającą Polaków jako zbrodniarzy i antysemitów, którzy "wymordowali podczas wojny więcej Żydów niż Niemcy". Żadne muzeum w Polsce nie kosztowało i nie kosztuje obecnie w utrzymaniu tyle, co Muzeum Żydów. Nawet na mikro skalę, w Biłgoraju, Żyd ma większy szacunek u władz niż Polak, a kultura żydowska jest bardziej promowana niż nasza narodowa. Kto tym steruje? Kto tak manipuluje władzą? Kto i jaki ma w tym interes?
26 maja 2016
+15
-2
PL
7b8-024
~ aa  do ~ Kamila   kulturalny mężczyzna kłania się kobiecie-ale rozumiem,że ty tego nie doświadczasz..nie wystarczy nosić kieckę,by być kobietą..
26 maja 2016
+9
-6
PL
7b8-024
~ aa  do ~ gyhyt   a czy ktoś tu dudę zapraszał? sam się tu pchał jak zresztą teraz za granicę..
26 maja 2016
+7
-10
PL
e8d-f71
~ lechu   Dziękuję za wizytę w Biłgoraju . Od tej pory moje życie stało się inne...
26 maja 2016
+1
-4
PL
74a-613
~ Witt   Burmistrz takie uniżone POkłony składał jak volksdeutch Tusk przed Merkelową. Mało nosem nie dziobnął w asfalt. Zaraz pewnie pogoni do geodezji i ksiąg notarialnych i do północy będzie sprawdzał, czy aby jakaś kamienica czy plac nie miał właściciela Aarona, Izaaka lub Szmula. Jak się dobrze spisze to może z Barą do Izraela POjedzie i osobiście mu Natenjahu POdziękuje. Dlaczego oni nie przyjeżdzali jak był PRL, może ktoś wie?
26 maja 2016
+15
-7
PL
051-6c4
~ .  do ~ gyhyt   Bo był tylko kandydatem.
Tak samo jak Marian Kowalski. Jego też miał by witać?
Kandydat na prezydenta nie jest żadną oficjalną osobistością.
Gdyby teraz przyjechał prezydent czy premier to burmistrz na pewno by ich witał.
26 maja 2016
+10
-6
PL
b94-b1c
~ duda   Ponoć oglądała kamienice na Rynku bo to ich własnosć była.Rafały i Kapice stracili by majątki.
26 maja 2016
+8
-3
PL
e3d-f82
~ gyhyt   Jak przyjechał Duda kandydat na prezydenta Polski to go burmistrz nie witał , ale dla żony jakiegoś rabina od razu pognał jak lokaj przed urząd ,co za poniżenie miasta
26 maja 2016
+16
-7
PL
c1f-406
~ Jasio.   Delegacje z Izraela ! Powinien witać Klecha Marian ! Pora by otrzymał nominacje, profesorskie ! To mu się należy ! Ktoś z Izraela powinien się za nim, wstawić !
26 maja 2016
+8
-3
PL
387-d1c
~ Biłgoraj   W sumie to mają tutaj długą i wspaniałą historię.
25 maja 2016
+9
-5
PL
387-d1c
~ Dziwne...   Przyjechała pewnie podziękować za synagogę i gminę Żydowską w Biłoraju. Spoko, szpital bankrutuje, ludzie jedzenie po śmietnikach zbierają a Polacy są tacy wspaniałomyślni, że budują im gminę. (Za własne pieniądze z podatków). Wspaniały prezent za wasz hajs dla nich.:P Barwo Polacy. :P
25 maja 2016
+31
-10
PL
5cc-a8c
~ V XZ   Dlatego tyle psiarni na mieście. Bardziej dbają o żydostwo niż o swoich obywateli HAŃBA !!!
25 maja 2016
+22
-11
PL
2fe-d55
~ rus  do ~ gość   sam k...wa postaw, na co się czaisz jak jesteś taki mądry, na gotowe by się chciało. Komuna minęła dawno temu i czas to zrozumieć wreszcie i ni czekać aż ktoś ci da pracę czy coś innego. Państwo czy samorząd nie jest od dawania pracy. To obywatele powinni się zajmować biznesem.
25 maja 2016
+16
-9
PL
a03-552
~ qwerty   A mnie ciekawi czy kirkut Tarnogrodzie jakoś posprzątali? Bo ostatnio jak tam byłem to tylko pokrzywy rosły.
25 maja 2016
+2
-3
PL
028-849
~ Kamila   Patrzcie jak Rosłan kłania się. Dobrze że nie klękał przed nią.
25 maja 2016
+35
-11
PL
958-ff7
~ gość   włodarze Biłgoraja postawcie jakiś zakład , fabrykę - miejsce pracy , gdzie zarabia się pieniądze a tylko wydaje !!!!!!!!!!!!
25 maja 2016
+7
-6
PL
315-559
~ do Jan   Jan a jak myślisz kto sprzedał ziemie pod centrum handlowe widzę ze myślenie nie jest Twoja dobra cecha nie tylko w tym temacie 😊
25 maja 2016
+3
-0
PL
018-707
~ vhgfh   Rosłan zna język żydowski czy Bara tłumaczył?
25 maja 2016
+11
-5
PL
018-707
~ bmnghjgj   Ostatnich trzech papieży często maszerowało do synagog , jakoś mi się nie przypomina żeby jakiś rabin odwiedził kościół
25 maja 2016
+13
-3
PL
cce-71f
~ dfg  do ~ bilgo   To że centrum powstanie to chyba dobrze? Chyba że jesteś właścicielem sklepiku osiedlowego to współczuję ale... mamy wolny rynek, zablokowanie powstania takiego obiektu można uznać za zacofanie i ograniczanie powstania konkurencji. Wtedy na UM wchodzi już UOKiK a to nie byłoby wesołe.
Była tam bo jest tam cmentarz ^^ Już nie róbcie ludzie jakichś teorii. Jak stała na przeciwko kurczaka na Kościuszki to dorobicie zaraz że nie spodobało się komuś że tam jest sklep z elektroniką. Bo to nie uchodzi przecież żeby były takie miejsca :D
A tak w ogóle to spójrzcie sobie na plany tego centrum handlowego, według nich cmentarz będzie oddzielony zielenią i ogrodzeniem.
25 maja 2016
+5
-7
PL
65e-d04
~ bilgo  do ~ Jan   beez kitu przeczytala twój komentarz i pojechala sprawdzic - wlasnie ulica obok tesco jest zamknieta
25 maja 2016
+4
-0
PL
6fd-a11
~ Jan   Co pani Natanjahu na budowę galerii handlowej na miejscu dawnego kirkuta w Biłgoraju? Burmistrz Rosłan wyraża na to zgodę?
25 maja 2016
+3
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w sobotę, godzina 09:51 Biłgoraj
Przejazd kolejowy będzie zamknięty
Kierowców podróżujących ulicą Moniuszki czekają utrudnienia w ruchu. Z uwagi na prace remontowe przejazd kolejowy w najbliższych dniach będzie zamknięty. Jak długo potrwają utrudnienia?
dzisiaj, 13:30 Gromada
Ogromne straty po pożarze w Gromadzie
w czwartek, godzina 08:18 Biłgoraj
Awans zawodowy nauczycieli
w czwartek, godzina 09:05 Biłgoraj
Zmiana wysokości opłat za parking przy ul. Pocztowej
Parking przy ul. Pocztowej powstał w 2018 roku. Na początku był bezpłatny, w 2019 roku ustalono wysokość opłat za jego użytkowanie. Podczas wrześniowej sesji Rady Miasta Biłgoraja kwoty został zmienione. Ile teraz trzeba będzie zapłacić za postój w tym miejscu?
dzisiaj, 15:24 Kraj
Minister Niedzielski: "Najgorsza sytuacja jest w województwie lubelskim"
w niedzielę, godzina 19:22 Biłgoraj
Przegląd Zespołów Obrzędowych Powiatu Biłgorajskiego
w środę, godzina 23:09 Turobin
Olga uczestniczką 10. edycji "Top Model"
Trwa 10. edycja "Top Model". W środowy wieczór na antenie TVN wyemitowano trzeci odcinek show. Na castingu pojawiła się pochodząca z Turobina Olga Król. Czy 19-latka spodobała się jurorom?
w niedzielę, godzina 14:56 Turobin
Piosenki patriotyczne rozbrzmiały w Turobinie
w piątek, godzina 12:09 Biłgoraj
Skosił sygnalizator świetlny
w niedzielę, godzina 09:04 Biłgoraj
W "Piątce" powstała strefa relaksu
W piątek w Szkole Podstawowej nr 5 w Biłgoraju otwarto "strefę relaksu i kreatywności", czyli nowocześnie zaaranżowaną przestrzeń na świeżym powietrzu, w której wszyscy uczniowie będą mogli wypocząć i przyjemnie spędzić czas na przerwach między zajęciami. Otwarcie strefy zostało połączone z Narodowym Czytaniem.
dzisiaj, 13:00 Lubelszczyzna
Mniej testów, mniej zakażeń
dzisiaj, 14:10 Biłgoraj
Współpraca się opłaca!
w sobotę, godzina 18:27 Biłgoraj
Sprzątanie Świata 2021
Właśnie trwa tegoroczny finał akcji Sprzątanie Świata 2021, któy zaplanowany został na weekend 17-19 września. W sobotnie popołudnie do inicjatywy przyłączyli się do także mieszkańcy Biłgoraja. Zebrali się w dwóch miejscach i uzbrojeni w worki na śmieci ruszyli w teren.
w piątek, godzina 10:00 Biłgoraj
23-latek najechał na worek. W środku była... świnia
w niedzielę, godzina 10:26 Biłgoraj
Ruszyli "Głuszcowym szlakiem"
8 września 2021 Biłgoraj
W drodze do Matki Bożej Janowskiej
Do Sanktuarium Matki Bożej w Janowie Lubelskim pielgrzymują wierni z różnych stron. Po roku przerwy spowodowanej pandemią 7 września w przeddzień odpustu na pątniczy szlak wyruszyli również mieszkańcy Biłgoraja i okolic.
w piątek, godzina 09:09 Turobin
Otwarcie drogi, poświęcenie figury Chrystusa Frasobliwego
12 września 2021 Biłgoraj
Dają rzeczom drugie życie czyli garażówka po biłgorajsku
8 września 2021 Biłgoraj
Uczniowie na kwarantannie
Zaledwie kilka dni temu rozpoczął się nowy rok szkolny, a już część klas w biłgorajskich szkołach średnich przeszła na nauczanie zdalne. Związane jest to w wykryciem przypadków zakażenia koronawirusem w dwóch placówkach.
13 września 2021 Biłgoraj
Wjechała na skrzyżowanie na czerwonym świetle
w środę, godzina 12:06 Biłgoraj
Zderzyły się audi, nissan i bmw
10 września 2021 Biłgoraj
Rewitalizacja Placu Wolności podsumowana. Podczas uroczystości zamknięto kapsułę czasu
W piątkowe popołudnie 10 września 2021 roku, w Biłgoraju w 443. urodziny miasta, z okazji zakończenia inwestycji pod nazwą "Rewitalizacja Śródmieścia Miasta Biłgoraja" i "Odbudowa zdegradowanego budynku przy ul. Kościuszki z przeznaczeniem na Centrum Usług Społecznych", w obecności zaproszonych gości i mieszkańców została zamknięta "Biłgorajska Kapsuła Czasu 2020". Kapsuła ma być otwarta ponownie za 100 lat.
dzisiaj, 07:21 Józefów
Spotkania autorskie i "noc historii"
dzisiaj, 10:19 Tarnogród
Jubileusz Teatru Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury
8 września 2021 Biłgoraj
Lubelszczyzna straci środki z funduszy europejskich?
W ostatnim czasie pojawiły się informacje dotyczące możliwości odebrania dofinansowania z UE regionom, które przyjęły tzw. uchwały anty-LGBT. Atmosferę podgrzało pismo z Komisji Europejskiej do marszałków województw, w tym marszałka województwa lubelskiego. Do sytuacji postanowił odnieść się Jarosław Stawiarski.
we wtorek, godzina 16:35 Wola Duża
Zderzenie dwóch samochodów na 858. Droga zablokowana [AKTUALIZACJA]
w niedzielę, godzina 08:03 Biłgoraj
Ruszył program Profilaktyka 40 PLUS
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl