Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2016.01.17 16:20 | aktualizacja: 2016.01.17 16:21

Spotkanie opłatkowe PiS

W niedzielę, 17 stycznia, zorganizowano spotkanie opłatkowe członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości. W wydarzeniu wziął udział nowy wojewoda lubelski Przemysław Czarnek.
Spotkanie opłatkowe PiS
Spotkanie opłatkowe PiS

Uroczystość rozpoczęła się mszą św. odprawioną w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Biłgoraju. Następnie uczestnicy wydarzenia spotkali się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 1.

Wszystkich gości witał poseł Piotr Olszówka. Obecni byli działacze i sympatycy Prawa i Sprawiedliwości, a wśród nich: wojewoda lubelski Przemysław Czarnek, senator Jerzy Chróścikowski, posłowie Agata Borowiec i Sławomir Zawiślak. Byli też radni Rady Powiatu i wójtowie gmin z terenu powiatu biłgorajskiego.

- Podczas mszy kierowaliśmy do Pana Boga prośby, aby nasz naród zachował wartości chrześcijańskie, które są gwarancją wolności - mówił na wstępie wojewoda Przemysław Czarnek. Nawiązał też do zwycięstwa Prawa i Sprawiedliwości w ostatnich wyborach parlamentarnych i prezydenckich. - PiS najlepsze wyniki uzyskiwał właśnie na naszym terenie, w powiatach zamojskim i biłgorajskim. Efektem poparcia tej formacji są chociażby dwa mandaty poselskie dla osób z Biłgoraja, czego serdecznie gratuluję. Jest to powód do dumy, ale wiążą się z tym też spore oczekiwania. Dlatego życzę wszystkim państwu abyście się nie zawiedli - dodał wojewoda Czarnek.

Do spraw politycznych nawiązał także poseł Sławomir Zawiślak. Odpowiedział na zarzuty kierowane w stronę Prawa i Sprawiedliwości, jakoby działania partii przekraczały granice wyznaczone prawem. - Ta dobra zmiana się dokonuje. Działamy w oparciu o nasz program wyborczy, w granicach prawa, na wzór Węgier, wszystko dla dobra Rzeczypospolitej. Krytyka oczywiście jest wpisana w demokrację. Chcę podziękować zatem za poparcie w trakcie wyborów i dalsze wspieranie. Proszę o dalszą życzliwość, bo potrzebna jest współpraca, by móc wprowadzać dalsze projekty polityczne - mówił poseł.

Nawiązał też do ostatnich wydarzeń w powiecie, a mianowicie do podejmowanej próby odwołania starosty biłgorajskiego Mariana Tokarskiego. Poseł wyjaśnił, że Prawo i Sprawiedliwość poparło opozycje PSL w Radzie Powiatu "tylko i wyłącznie dla interesu społecznego". - Naszym celem jest poprawa sytuacji mieszkańców, zwłaszcza jeśli chodzi o szpital. Dla nas się liczy społeczeństwo - dodał.

Wszyscy przedstawiciele PiS dziękowali za wspólną pracę i życzyli sobie dalszych sukcesów oraz łask bożych w bieżącym roku.

W spotkaniu uczestniczyli także członkowie Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. W ich imieniu kilka słów do zebranych skierowała prezes por. Irena Kulińska "Rosa". - Życzymy sobie i wszystkim Polakom, by miłość do Ojczyzny była lekcją patriotyzmy, siłą moralną dla ns i następnych pokoleń, byśmy umieli dobrze służyć sobie wzajemnie, jak również dobru wspólnemu, zachowując chrześcijański system wartości, który stanowi prawdziwą gwarancję wolności - napisała w liście odczytanym przez Tomasza Książka.

Po części oficjalnej uczestnicy uroczystości przełamali się opłatkiem i zjedli wspólny posiłek.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Spotkanie opłatkowe PiS, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 11400
Dodaj zdjęcie
tagi: ,

Waszym zdaniem (38)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
PL
4d6-1f6
~ OBŁUDA HIPOKRYZJA PRUDERIA!  Nie mogę na to patrzeć najpierw sobie wzajemnie świnie podkładają podczas kampanii a teraz taka fałszywa jedność ludzie jak tak można troszkę powagi sytuacji
17 stycznia 2016
+42
-5
PL
f20-5c9
~ Mirek  Najlepiej można ten PiS w Biłgoraju podsumować patrząc na obecnych. Furlepa dawny pupil Palikota, wieloletni działacz PO i dyrektor KRUS z PO i Iwaniec założyciel PO, członek PiS który zdradził PiS w mieście. To Furlepa razem z Palikotem robił kampanie Komorowskiemu w Biłgoraju. Iwaniec popierał i głosowała za nadaniem honorowego obywatelstwa Biłgoraja dla Palikota.
17 stycznia 2016
+34
-6
PL
8f9-b73
~ ZZ  Zacne grono, PZPR, SLD i PIS.Gratuluję
17 stycznia 2016
+25
-5
Ostatnio dodane komentarze
PL
ee6-7bd
~ kolega kolegi  do ~ Kolega   ja tam widzę Czesia Kubinę i sołtysa z Teodorówki,ten Kwapisz to kto i który i przez kogo namaszczony i czym ??????????????
20 stycznia 2016
+1
-0
PL
9ce-357
~ Kolega  do ~ Kolega   Kwapisz z Kątów zdjęcie nr. 13. Brawo Kwapisz !
20 stycznia 2016
+3
-1
PL
9ce-357
~ Kolega   Gm.Frampol reprezentuje Pan Kwapisz z Kątów. Przed tym człowiekiem otwiera się wielka, kariera ! Będą mu zazdrościć wrogowie, klasowi.
20 stycznia 2016
+3
-1
PL
00b-729
~ absurdy   Absurdy to sa w Józefowie! wystarczy poszukać w internecie co oni wyprawiają tam- nawet lotnisko Irek sobie szykuje
19 stycznia 2016
+3
-1
PL
dd3-114
~ mila   JANUSZE
19 stycznia 2016
+2
-0
PL
00b-729
~ Brawo!!!   Frulepa, Szeliga i Olszówka zacne grono przyszłość Biłgoraja, a i Kozina co im broń może dostarczyć.
19 stycznia 2016
+4
-3
PL
00b-729
~ Do Posła Olszówki   Panie pośle kiedy biuro będzie otwarte? Pieniądze Pan pobiera na biuro??
i coś z wagą się zmienia to tak dobrze karmią w sejmie?
19 stycznia 2016
+8
-2
PL
00b-729
~ do Piotra O  do ~ anty pis   Panie pośle kiedy biuro będzie otwarte? Pieniądze Pan pobiera na biuro??
i coś z wagą się zmienia to tak dobrze karmią w sejmie?
18 stycznia 2016
+3
-1
PL
afa-e10
~ aBcDe  do ~ Biłgorajanin   Liczysz na PiS "odmłodniony' a dostałeś PiS odmóżdżony, co doskonale widać na twoim przykładzie.
18 stycznia 2016
+2
-0
PL
7d4-8be
~ Obecny   Mam pytanie dlaczego nie napisano o panu Tadeuszu Kuźmińskim z Fundacji XXI. Przyprowadził go Krzysztof Iwaniec jak wyszły media. Wszedł do sali i długo rozmawiał z poseł Borowiec. Kolejny transfer do PiS po Iwańcu?
18 stycznia 2016
+17
-4
PL
d92-d93
~ sa  do ~ sa   sory...zdj nr 19
18 stycznia 2016
+4
-1
PL
d92-d93
~ sa   kozina..to on chyba z jakiejs bajki jest,nie pamientam z jakiej...a ten kolo na zdj. nr 18 w różowej sukience to kto?
18 stycznia 2016
+6
-2
PL
c4a-dca
~ .,.   Na scenie zespół Bayer Full grał kolędy w rytmie disco polo. Najlepiej bawiły się panie. Wstawały z miejsc, śpiewały i klaskały. Mężczyźni zainteresowani byli bardziej tym, co za oknem. Przez jedną z szyb widać było kąpiących się w basenach Aqua Lublin.
Muzyka poniosła wszystkich dopiero przy nieśmiertelnym przeboju „Bo wszyscy Polacy to wielka rodzina Śpiewała cała sala. Ze sceny lider zespołu Sławomir Świerzyński oznajmił, że spodziewa się właśnie piątego wnuka.
Jak wnuki dorosną to też się do PSL zapiszą zapewniał. Ja jestem w PSL, mój ojciec był i dziadek. A zauważyliście, że partia obecnie rządząca nie organizuje uroczystości religijnych, takich jak nasze spotkanie? Nie słyszałem też, żeby msze za Ojczyznę zamawiali. Może tylko w Warszawie jak mają te swoje miesięcznice. A tak na wsiach to nigdy, a mówią że są tacy wierzący.
Sala zareagowała śmiechem. Po podzieleniu się opłatkiem ludzie szybko zaczęli ubierać się i wychodzić. Większość rozmawiać nie chciała.
Lubię przyjeżdżać na opłatek PSL. To dobra zabawa rzuciła w locie jedna z mieszkanek gminy Gościeradów.
Co roku przyjeżdżam. I młodzi od nas przyjeżdżają, i starzy. Wszyscy, bo my wszyscy za PSL-em jesteśmy stwierdziła Janina Kozakowska z gminy Stasin.
18 stycznia 2016
+4
-2
PL
34b-f09
~ Obcy   Kozina to "Obcy", powiadam Wam On jest UFO. Trzeba obserwować, kto jeszcze.
18 stycznia 2016
+4
-2
PL
d44-8b0
~ zz  do ~ Dżon   nie odszedł, wywalili go... ale jak go widzę w tym gronie to już jestem pewna że PiS nie będzie u nas nic znaczyć jeszcze długo
18 stycznia 2016
+2
-0
PL
d92-d93
~ yu   pojedliiiiiii !!!!!!!! srendia wieku 70 ,ale to szczegół, w sumie lizusów nie licze
18 stycznia 2016
+4
-5
PL
03a-a79
~ pietryk   Agato co ci w tym sejmie zrobili!! Taka byłaś ładna na tych plakatach!! Piotrek- skąd te poduchy pod oczkami twemi ślicznymi? Za dużo pracy, czy czego innego za dużo w tem sejmie? Czy to uboczne skutki bycia maszynkami go głosowania?
17 stycznia 2016
+12
-4
PL
5cc-b6d
~ Taki tam   Jesli o wspulny posilek to znaczy ze zarlli ze wspulnego koryta?
17 stycznia 2016
+4
-2
PL
6c0-d9e
~ kmi   Zaraz zaraz to Agata popełnia cudzołóstwo sypiając bez ślubu z chłopakiem i spożywa ciało Boga?!!!!!!!!! Ale cóż Kaczyńska rozwódka też przystępuje do komunii , co wy księża zrobiliście z tego kościoła ?Zwykły śmietnik!A płyta wyspowiadał się z tej płytki i przeprosił właściciela szmateksu?Czy ksiądz na spowiedzi nie uczy ,że powinno być zadośćuczynienie win?
17 stycznia 2016
+13
-6
PL
804-02f
~ anty pis   Olszówka ty i tak juz sie spasles i jeszcze tu na darmowa miche przyszles won do warszawy kota prezesowi wyprowadzac
17 stycznia 2016
+13
-3
PL
c8e-427
~ BISKUP   PiS duzo robi dla takich przecietniakow jak my , niedoceniacie tego idioci idzcie za tuskiem co zdradzil polske rozsprzedal z komorowskim majatek polski i obiecal ciemniakom irlandie ZIELONA WYSPE
17 stycznia 2016
+10
-19
PL
52b-6af
~ bez urazy  do ~ wiedzący   Furlepa ty sam się niszczysz tym ze nie masz stałych poglądów, a skaczesz z kwiatka na kwiatek zmieniając partie jak rękawiczki...
17 stycznia 2016
+16
-1
PL
e07-b32
~ wiedzący   Już Szeliga NADAJE!!! Tak to jest! Działał z Furlepą a teraz niszczy go, opluwa w internecie i klika +
17 stycznia 2016
+8
-1
LU
4af-f29
~ fsdfsdf   Furlepa... reszta ... to jest jakaś porażka, pozatym gdzie młodzi ludzie, same stare ....
17 stycznia 2016
+10
-2
PL
f90-768
~ Oto kwiat lokalnej inteligancji   Przyszłość narodu i samorządu lokalnego.
17 stycznia 2016
+10
-3
PL
282-42e
~ upssssssssssssss   http://demotywatory.pl/4431643/Jak-sie-mowi-ze-pchaja-sie-do-Sejmu-
i cala prawda o pisuarczykach
17 stycznia 2016
+5
-4
PL
7c6-3fd
~ Andrzej   Furlepa i Iwaniec w PiS. To naprawdę zabawne. Iwaniec głosował za honorowym obywatelstwem dla Palikota a Furlepa służył Palikotowi w PO. Teraz w PiS.
17 stycznia 2016
+18
-2
PL
282-42e
~ upssssssssssssss   a idzta wy w PIS--d,,u jakies k kolko rozancowe czy co
17 stycznia 2016
+14
-5
PL
e07-b32
~ Biłgorajanin   Prawo i Sprawiedliwość cieszy się 37-procentowym poparciem i ma aż 14 punktów procentowych przewagi na drugą Platformą Obywatelską
Licze na PiS odmłodniony w Biłgoraju jak i większość społeczeństwa. w Mieście. Burmistrz Rosłan poodnosi nam o 80% opłaty za wodę i ścieki a Tokarski wprowadził totalny nepotyzm w Urzędzie powiatowym wraz z zatrudnianiem emerytów na stanowiskach. Czas na dobre zmiany.
17 stycznia 2016
+10
-14
PL
7c6-3fd
~ Andrzej   Jak przed wyborami tak teraz dalej rządzi PiS w Biłgoraju Hetman z Zamościa. Po co tacy posłowie co nic nie mają do powiedzenia? Zawiślak robi co chce. Dlatego tak ten PiS wygląda jak widać na zdjęciach.
17 stycznia 2016
+12
-4
PL
8f9-b73
~ ZZ   Zacne grono, PZPR, SLD i PIS.Gratuluję
17 stycznia 2016
+25
-5
PL
282-42e
~ Ave--ja  do ~ Mazurkiewicz   ty cos cpalas >? ogarnij sie
17 stycznia 2016
+6
-10
PL
4d6-1f6
~ OBŁUDA HIPOKRYZJA PRUDERIA!   Nie mogę na to patrzeć najpierw sobie wzajemnie świnie podkładają podczas kampanii a teraz taka fałszywa jedność ludzie jak tak można troszkę powagi sytuacji
17 stycznia 2016
+42
-5
PL
2a3-87b
~ Dżon   Schodzinski wrocil do PiS - przeciez odszedl....
17 stycznia 2016
+15
-0
PL
e07-b32
~ Mazurkiewicz   Super działacze i znakomity wynik Pani Poseł Agaty Borowiec. Mlodość to nadzieja na leszcze czasy. Pozdrawiam Działaczy PiS
17 stycznia 2016
+7
-23
PL
7d4-8be
~ Inżynier   Patrząc na obecnych widać brak kadr w PiS. Dlatego przegrywają wybory samorządowe. Komu tu rządzić w instytucjach? Partia rządząca a na opłatku mało ludzi. Jakby to robił PSL i przyjechał ich wojewoda to sala byłaby pełna.
17 stycznia 2016
+15
-2
PL
f20-5c9
~ Mirek   Najlepiej można ten PiS w Biłgoraju podsumować patrząc na obecnych. Furlepa dawny pupil Palikota, wieloletni działacz PO i dyrektor KRUS z PO i Iwaniec założyciel PO, członek PiS który zdradził PiS w mieście. To Furlepa razem z Palikotem robił kampanie Komorowskiemu w Biłgoraju. Iwaniec popierał i głosowała za nadaniem honorowego obywatelstwa Biłgoraja dla Palikota.
17 stycznia 2016
+34
-6
PL
ee1-f3e
~ Seba   Furlepa w PiS ? Jak wy chcecie wygrać wybory. On nie był wcześniej z Palikotem i PO?
17 stycznia 2016
+18
-3
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w poniedziałek, godzina 09:36 Biłgoraj
Odpowiedź wiceprezesa Arion Szpitale Sp. z o.o. na list otwarty w sprawie biłgorajskiego szpitala
Wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski wystosował list otwarty do mieszkańców Biłgoraja dotyczący sytuacji biłgorajskiego szpitala. W odpowiedzi na przytoczone zarzuty, w imieniu zarządu spółki Arion Szpitale Sp. z o.o., głos zabrał wiceprezes Karol Stpiczyński. Poniżej publikujemy pełną treść stanowiska.
dzisiaj, 12:16 Biłgoraj
Nie ustąpił pierwszeństwa, zderzył się z pojazdem i dachował
w niedzielę, godzina 14:50 Biłgoraj
Czerwcowa garażówka
w piątek, godzina 08:55 Powiat
Nauczyciele odznaczeni
Wojewoda lubelski Lech Sprawka w asyście lubelskiego kuratora oświaty Teresy Misiuk wręczył nauczycielom z terenu województwa lubelskiego odznaczenia państwowe i resortowe. Postanowieniami prezydenta RP i ministra edukacji i nauki nauczyciele z terenu powiatów biłgorajskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego, zamojskiego i Miasta Zamość odebrali Złote, Srebrne i Brązowe Medale za Długoletnią Służbę i Medale Komisji Edukacji Narodowej.
w czwartek, godzina 20:50 Biłgoraj
Don Vasyl i Cygańskie Gwiazdy na scenie BCK
dzisiaj, 10:42 Lubelszczyzna
3,5 tys. osób na kwarantannie
w piątek, godzina 19:16 Tarnogród
Uroczyste otwarcie Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury
W piątek, 11 czerwca, odbyło się uroczyste otwarcie Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury. Trwający niemal dwa lata remont pochłonął 7 mln zł.
w niedzielę, godzina 12:09 Biłgoraj
Rowerzyści ruszyli na rajd
dzisiaj, 09:42 Biłgoraj
"W rytmie miasta" na rozpoczęcie nowego cyklu koncertów w Biłgoraju
8 czerwca 2021 Biszcza
Sprawcy usiłowania zabójstwa zatrzymani. Grozi im nawet dożywocie
Czujność policjantów i legitymowanie idących nocą nieznanych mężczyzn przyczyniły się do ujawnienia i zatrzymania sprawców usiłowania zabójstwa. Dwaj mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego wtargnęli do mieszkania 75-latka w celach rabunkowych. Zaatakowali go podczas snu, dotkliwie pobili i okradli. Nieprzytomny 75-latek został przewieziony do szpitala. Zatrzymani przez policjantów mężczyźni zostali już tymczasowo aresztowani. Grozi im nawet dożywotnie więzienie.
w sobotę, godzina 22:27 Biłgoraj
Folk Miss i Folk Mister wybrani
w poniedziałek, godzina 12:03 Biłgoraj
Brakuje pół miliona złotych
3 czerwca 2021 Biłgoraj
Z Chrystusem w Najświętszym Sakramencie ulicami miasta
Dziś (czwartek 3 czerwca) obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Po rocznej przerwie znów mogliśmy uczestniczyć w procesjach ulicami miasta.
w sobotę, godzina 16:50 Biłgoraj
"Od chodzonego do poloneza" na rozpoczęcie Dnia Polskiego Folkloru
w niedzielę, godzina 07:57 Biłgoraj
"Barwy regionów" - koncert na zakończenie Dnia Polskiego Folkloru
w czwartek, godzina 16:07 Kraj
Konferencja dot. luzowania obostrzeń. Jakie nowości ogłosił premier?
W czwartkowe popołudnie 10 czerwca odbyła się konferencja prasowa poświęcona obostrzeniom związanym z sytuacją epidemiczną. Premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Adam Niedzielski przekazali jakie decyzje zostały podjęte odnośnie zasad, które będą obowiązywać podczas wakacji. Pierwsze luzowania nastąpią już w najbliższą niedzielę.
6 czerwca 2021 Biłgoraj
W Biłgoraju odbędzie się pochówek dzieci utraconych
dzisiaj, 08:17 Biłgoraj
Turniej Szkół Mody Odzież "Odnowa"
dzisiaj, 08:36 Biłgoraj
Trwa opracowanie koncepcji na modernizację i rozbudowę budynku szpitala w Biłgoraju
W Starostwie Powiatowym w Biłgoraju odbyło się kolejne spotkanie robocze dotyczące opracowania koncepcji na modernizację i rozbudowę budynku szpitala w Biłgoraju. - Kiedy udało się nam jako powiatowi pozyskać środki budżetowe z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych na działania związane z rozwojem naszego szpitala przystąpiliśmy do prac koncepcyjnych. Firma wyłoniona zgodnie z ustawą prawo zamówień publicznych przygotowuje takie opracowanie - informuje wicestarosta Tomasz Rogala.
dzisiaj, 09:16 Biłgoraj
Dostałeś link do logowania, by otrzymać płatność? To może być oszustwo
dzisiaj, 08:07 Biłgoraj
Medale dla karateków
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl