Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2015.10.03 11:24

Nauczyciele dostaną wyższe nagrody

Rada Powiatu przyjęła uchwałę o podniesieniu wysokości nagród dla nauczycieli za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze. To pierwsza regulacja od sześciu lat.
Nauczyciele dostaną wyższe nagrody
Nauczyciele dostaną wyższe nagrody

- W wyniku wniosków dyrektorów szkół, zarządu powiatu i związków zawodowych, zgłaszamy projekt uchwały o zmianie stawek finansowych przyznawanych w ramach nagrody starosty i nagród dla nauczycieli przyznawanych przez dyrektorów szkół prowadzonych przez powiat. Proponujemy, by wysokość nagród była większa o 300 złotych - mówił podczas sesji starosta Marian Tokarski i dodał, że ostatnia podwyżka wysokości nagród była sześć lat temu. Nagrody są przyznawane z ze specjalnego funduszu nagród za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze, według zapisów regulaminu określającego kryteria i tryb przyznawania nagród. Specjalny fundusz jest tworzony przez organy prowadzące szkoły i placówki oświatowe. Jego wysokość wynosi co najmniej 1% planowanych rocznych wynagrodzeń osobowych, z przeznaczeniem na wypłaty nagród organów prowadzących szkoły i dyrektorów szkół. Nagroda ma charakter uznaniowy, a jej przyznanie zależy od uznania pracodawcy.

Wnioskowa na w projekcie uchwały propozycja zmian określała wysokość nagrody starosty w wysokości od 1 700 zł do 2 100 zł, natomiast wysokość nagrody dyrektora szkoły to kwota do 1 500 zł. Zmiany pozytywnie zaopiniowali członkowie komisji Rady Powiatu: Komisji edukacji, kultury, sportu, turystyki i promocji oraz Komisji finansów. Przy jednym głosie wstrzymującym Rada Powiatu przyjęła proponowane wysokości nagród.

Od 2009 roku wysokość nagród nie uległa zmianie, choć zwiększeniu uległy wynagrodzenia dla nauczycieli. Od 1 września 2015 r. minimalne stawki wynagrodzenia nauczycieli będą wynosiły (w zależności od stopnia awansu zawodowego) od 1 513 do 3 109 zł. Średnie wynagrodzenie wyniesie od 2 718 do 5 000 zł.

RED.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
RED. dodany
 
Odsłon: 7310
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (51)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
PL
4ae-044
~ mieszakniec  DLACZEGO EMERYCI DALEJ PRACUJĄ W NASZYCH SZKOŁACH???????-DYREKTORZY EMERYCI??????
3 października 2015
+32
-0
PL
abb-fe6
~ Arsen  Co za ***** stopień skretynienia to wina tylko i wyłącznie ich rodziców (z całym szacunkiem) oraz chorego państwa i rozporządzeń oświatowych! Drogi kolego WON od nauczycieli bo podejrzewam, że nie masz pojęcia o czym piszesz, a przede wszystkim o czym ja piszę!!! Czy ktoś broni Ci być nauczycielem?
3 października 2015
+32
-10
Ostatnio dodane komentarze
PL
0a2-cb5
~ toja  do nauczycielka   Do tego trzeba jeszcze dodać prawdę: jakim to pani profesorka jeździ samochodem, bo pod szkołami roi się od tojot, mazd itp. Mieszka się tez profesorom nieźle, a za ciężką harówkę po 4 godz. dziennie 2 miesiące wakacji, a forsy ciągle mało! Zyć nie umierać! Nigdy się tak belfrom nie powodziło jak teraz!
7 października 2015
+3
-1
PL
efe-85f
~ nie ma sprawiedliwości   Jedna prosta sprawa. Zlikwidować kartę nauczyciela. W czym nauczyciel jest lepszy od np kierowcy ciężarówki, który codziennie dostaje do rąk pojazd za kilkaset tysięcy zł a ładunek nieraz sięgający milionów??? Jeśli teraz nauczyciele będą krzyczeć, że tamten powinien był sie uczyć i zostać nauczyciele to w takim razie jak wam ciągle mało to zmieńcie na lepszą. Ale 40 godzin tygodniowo to katastrofa dla nauczyciela.
5 października 2015
+7
-1
PL
76d-cdf
~ Ja   Nauczyciele w ramach resocjalizacji powinni zostać zesłani do łagrów na pięć lat. Przynajmniej połowa z nich na początek. Tokarska były nauczyciel w szkole rolniczej w Różancu. Maryjan jej mąż- tak samo. Janusz Rosłan bakałarz od niemieckiego. Szeliga tak samo, a jakie moralne prowadzenie. Najpierw zdradził PIS, potem żonę. Następnie został zdradzony przez Ziobrę i Kempę. Wokół tych ludzi śmierdzi zdradą , łapówkarstwem i mafijną solidarnością jeśli chodzi o kasę i przywileje. Tokarska zdradziła wyborców -w tym ogłupionych chłopów -podwyższając im wiek emerytalny bo tak głosować jej kazał niemiecki volksdeutch Donald T. Przez swoje posłowanie doprowadziła do katastrofy rolników. Im teraz nic nie opłaca się hodować bo łażą nasłane przez PSL-owskich kacyków z agencji rolnych siepacze i sprawdzają ile krowa ma okien w oborze a jak im się naświetlenie nie zgadza to każą chłopa pozbawieniem dotacji, na które to dotację ograbiają polskiego podatnika Mleka nie wytwarzają bo boją się kar za nadprodukcję. Chcą doprowadzić polskiego chłopa do ugorowania ziemi i do wyjazdu z kraju, wtedy niemieckie baory wezmą ziemie za grosze. No chyba, że chłopi odsuną ich od władzy w tych wyborach. Wtedy łatwiej ich będzie skoszarować w barakach. Zapewne jednym z pierwszych kwaterowiczów będzie poseł Bury, następni w kolejce to Pawlak, Kalinowski no i Kłopotek.
5 października 2015
+6
-1
PL
52b-6af
~ aga  do nauczycielka   ja tam za swoje 2300 jeszcze lepiej, latam co weekend na Hawaje, w wakacje Majorka, Egipt itp., mam dwie służace w domu jedną do sprzątania jedną do gotowania, w szkole nie robię nic, właściwie to się nudzę, dzieci uczą ich rodzice i znajomi, więc nie mam co robić, o.................. i mam nadzieję na nagrodę 14 pażdziernika
5 października 2015
+4
-5
PL
c2b-b8e
~ ABC  do ~ nie da się...   to nie do mnie kieruj słowo Twoje tylko do wpisu powyżej! Jest 08:37 a, ja dalej mam wolne :)
5 października 2015
+5
-1
CH
b38-5e8
~ nie da się...  do ~ ABC   No widzisz jest 7.25 powinienem być w polu :) nie wyszło Ci :)
5 października 2015
brak ocen
PL
9d5-c29
~ Nauczyciel  do ~ rodzic   A Ty Rodzicu zacznij od siebie! Czego uczysz swoje dzieci? Szacunku? Najpierw sam go okaż, a potem oceniaj. Nie wrzucaj wszystkich do jednego wora bo nie masz pojęcia o czym mówisz.
5 października 2015
+5
-1
nauczycielka   Witam Państwa!
Uwielbiam wszelkie teksty o nagrodach, podwyżkach, trzynastkach, czternastkach ... No cóż, to w końcu bezpośrednio mnie dotyczy. Dzięki Bogu i naszemu systemowi szkolnictwa zarabiam tyle, że dwumiesięczne wakacje mogę spędzić na Seszelach, przerwę świąteczną na Majorce, w ferie zimowe zazwyczaj szusuję na nartach w szwajcarskich Alpach, a w długie weekendy (których w szkole nie brakuje) latam do Paryża. Dodatkowo, przez 18 godzin w tygodniu mogę sobie bezkarnie szydzić z innych.
Pozdrawiam wszystkich nauczycieli. Już niebawem nasze święto, więc znowu będzie głośno na forach i nie tylko;)
5 października 2015
+6
-5
PL
428-e6b
~ ABC  do ~ -   Możemy zamykać dyskusję, wszystko wyjaśnione. Niech każdy robi tak jak uważa i tak jak potrafi. Ja od dzisiaj z wielką ochotą rozpocznę czytanie Szwajcarskich lokalnych stron Internetowych, a pomysł z małpuję od kolegi magistra który z ochotą czyta nasze Polskie lokalne strony bo przecież ma tam wszystko co mu bliskie i z nudów wertuje zagraniczne portale. Oj tęsknimy na tym wygnaniu, ale dobrze, że jesień przepiękna i świeże powietrze, bo tyle Ci pozostało :)
4 października 2015
+5
-1
PL
d2e-e15
~ -  do ~ nie da się...   Tylko żonie nie wspominaj, że nie jesteś tam sam bo nie będziesz miał do czego przyjechać. Podziwiaj Szwajcarską jesień i tęsknij na rodziną... ale nie przecież ty Szwajcar i jesteś u siebie. Wypowiedzi krótkie bo paluszki bolą od roboty. Idź chłopie spać bo jutro trza w polce jechać. Ma gostek problem, a taki z niego Helveta jak z koziej d... trąbka.
4 października 2015
+4
-1
PL
527-d04
~ a  do ~ ola   A skąd ta wiedza, czyżby sąsiadka nauczycielką była i kłuje w oczy, że wraca po 5 godzinach do domu? Szkoda,że nie widzicie tony papierów: kartkówek, sprawdzianów, zeszytów znoszonych do domów i sprawdzanych po nocach. I żeby było jasne, nie narzekam, tylko stwierdzam fakty - A pracę swoją kocham i cieszę się, że ją mam!
4 października 2015
+0
-2
CH
b38-5e8
~ nie da się...  do ~ ABC   Wow pochwaliłeś się :) Panie interesie!Nikt tu nie wspomniał o tym że żyję tu Sam :)I dalej twierdze od Mojej rodziny waraaa!!!A Szwajcarska jesień jest przepiękna !!
4 października 2015
brak ocen
PL
9b0-95d
~ Jan   To nie są nagrody dla nauczycieli za pracę. To jest zapłata na konto ich przychylnego stosunku do PSL-u i ich prowodyra. No i żeby głosowali na babcię posłankę z Biszczy. Może ta forsa pozwoli im zapomnieć kto podwyższył wiek emerytalny do 67 lat. Za darmo nie dostają !!! Maniek Klecha też dostał medal ,, Zasłużony" Zapewne on się zasłużył w zbieraniu podpisów na listę poparcia PSL-u, bo ja jego zasług innych nie widzę. Dyrektoruje w szkole nie jako woluntariusz tylko rocznie zgarnia do kabzy ponad 80 tyś. Więc za co ten medal wręczany osobiście przez Mariana z Biszczy?
4 października 2015
+8
-0
PL
736-865
~ ABC  do ~ nie da się...   Ja również po godzinach pracy śmigam rowerkiem po naszych Polskich drogach, szczególnie tych Roztoczańskich, czasami zajrzę do firmy którą prowadzę, czasami tylko zadzwonię - i Panie kolego da się tylko trzeba odrobiny chęci! Podkreślę na koniec, że największym atutem jest to, że jesteśmy wszyscy razem - dzieci, żona i ja! Pozdrawiam serdecznie Panie Szwajcarze! Żadna praca nie hańbi, a pewny jestem, że pracujesz poniżej swoich kwalifikacji! Ot i w tym główny problem wyżycia się emocjonalnego! Pozdrawiam już ostatni raz bo szkoda mi czasu!
4 października 2015
+5
-1
PL
780-1fa
~ nmghjj   Ja się pytam jakim prawem dyrektorzy szkół biorą pieniądze za tzw ubezpieczenie dzieci , skoro minister edukacji mówiła że jest to bezprawne i niezgodne z prawem , to znaczy że dyrektorzy to przestępcy i oszuści .Ja płacę podatki i wszelkie składki więc czego ja muszę dodatkowo dzieci ubezpieczać ?Kto tu jest krętaczem , minister czy dyrektor?
4 października 2015
+7
-2
CH
b38-5e8
~ nie da się...  do ~ ABC   Po godzinach :)po godzinach to Ja śmigam na rowerku :) Panie losie :) i wącham Szwajcarską jesień :)A o Moje dzieci się nie martw :) Mają sie znakomicie!!
4 października 2015
+0
-4
PL
736-865
~ ABC  do ~ nie da się...   :) Ha ha ha!!! Gwarantuję Ci frustracie jeden, że mam tyle co Ty nie wyjeżdżając z kraju. Trochę inteligencji, ciężkiej pracy i wszystko można. Po godzinach etatowych można dorobić i wszystko jest tak jak trzeba. Jestem z rodziną i to jest najważniejsze. Pracuję umysłowo, w komfortowych warunkach, a przede wszystkim z fajną, dobrą i inteligentną młodzieżą. Jedziesz po nauczycielach jak po pastuchach, a gdzie Ty Panie Ojcze, czy przypadkiem nie wychowujesz kolejnej EUROSIEROTY? Mogę podać Ci kilka przykładów patologii społecznej którą ja osobiście poznałem będą wychowawcą młodzieży. Czytając Twoje wpisy (powyższe lub ~ il do ~ N-l) można tylko jedno stwierdzić - pora na leczenie kolego magistrze! Bo żale wyładowuj w innej formie niż lania lamentów o swój los i życie. To nie nauczyciele wypędzili Cię z kraju tylko chore państwo. Pozdrawiam.
4 października 2015
+7
-1
PL
c8e-772
~ abc  do ~ anty   Porównujesz dlatego, że jesteś fizyczny z BRW - a mogłeś być nauczycielem i "opływać w luksusie". Jakoś nikt nie zazdrościł Ci zarobków w BRW kilkanaście lat temu. Rusz głową i zmień swoje życie a nie żyj obwinianiem za swoją biedę cały otaczający świat.
4 października 2015
+2
-1
PL
a8a-782
~ maxxxxx  do ~ aaaaa   jak by nauczyciele dobrze uczyli to i korki były by niepotrzebne-proste!!!!
4 października 2015
+7
-2
PL
043-bb1
~ ola  do ~ N-l   no szał 45 min x 18 to wychodzi jakieś 8 godzin i 10 minut pracy w tygodniu... no tragedia po prostu. dla odzyskania zdrowia psychicznego proponuję kopalnie ;-)
4 października 2015
+10
-7
PL
043-bb1
~ ola  do ~ a   każde zdanie w moim wpisie jest prawdziwe i dobrze o tym wiesz.
4 października 2015
+4
-3
PL
e1f-479
~ ela  do ~ mieszakniec   Owszem, zwykłych nauczycieli wypychają na emeryturę natychmiast, niemal w momencie nabycia uprawnień, a dyrektorzy: pan Klecha, pani Obszańska, czy osoby w jakiś sposób powiązane z polityką np. pani Oleszczak - będą chyba siedzieć w szkole do setki...
4 października 2015
+4
-0
CH
b38-5e8
~ nie da się...  do ~ ABC   Chciałbyś mieć tyle co Ja !!!A od Mojej rodziny waraaaaaaa!!!
4 października 2015
+1
-8
PL
52b-6af
~ maks  do ~ Arsen   To że twoja matka tylko rozłożyła nogi i nie umiała później wychować ciebie to nie moja wina. A i twój ojciec na pewno żałuje że w pokrzywy nie strzepał...
4 października 2015
+2
-12
PL
a28-dd2
~ abc  do ~ obiektywnie   Jakie 40%?
4000 brutto to 2853,96 netto, więc składki i podatki wynoszą ok 28%.
4 października 2015
+3
-2
PL
abb-fe6
~ ABC  do ~ nie da się...   Skąd tyle jadu w Twoich wypowiedziach? Albo masz żal do państwa, że musiałeś wyjechać do Szwajcarii, albo ktoś z pedagogów Cię w życiu skrzywdził, nie wiem... Jak można pisać o czymś o czym się nie ma zielonego pojęcia?! Bazuje Pan na czym? No opiniach na forach? Na swojej przemęczonej żonie która pracuje w niepełnym wymiarze godzin w szkole? Na starszych siostrach które były bardziej zaradne i nie musiały wyjeżdżać z kraju? Niem wiem, i szczerze mnie to nie obchodzi. A ponadto kończę pisanie bezsensownych wątków z kimś kto nie pracuje i nie wie jak jest w szkole, a przede wszystkim osoby która na pytanie dlaczego nie lubi nauczycieli odpowie - BO NIE!!! Tyle w temacie! Pozdrawiam Cię kolego magistrze, żyj tak jak potrafisz, ciesz się życiem i tym co masz, a nas nauczycieli zostaw w spokoju!!! PS. pisownia Ci, Tobie, Twoich - jest z wyrazami szacunku bo napisałem to z DUŻEJ LITERY!!!
4 października 2015
+10
-2
CH
b38-5e8
~ nie da się...  do ~ ABC   Cieszę się :) Najpierw piszesz Pan potem Ci, zdecyduj się Panie! Po co się tyle uczyć :) daj Pan spokój. Jestem anty nauczyciele i nic się w tym kierunku nie zmieni! Nierobasy i wiecznie zmęczeni! W domu się nie układa to do pracy to przyniosę i się wyżyję. Takie mam zdanie!!!
4 października 2015
+2
-6
PL
abb-fe6
~ ABC  do ~ nie da się...   Witam Pana. Ukończyłem studia wyższe i zdobyłem tytuł mgr, ponadto ukończyłem dwa studia podyplomowe... kursów, szkoleń, warsztatów koło 100! Pracuję w szkole bo chciałem pracować w szkole, przystąpiłem do konkursu i zostałem wybrany jako ten najlepszy, bez grosza pieniędzy czy innych form kumoterstwa. A na koniec napiszę Ci, że jako uczeń czy później student też pracowałem w tartaku. Był to bardzo pouczający dla mnie czas. Pozdrawiam!
4 października 2015
+7
-2
PL
e11-8b6
~ wkrótce obudzimy się z "ręką w nocniku"   Komentarze na tym forum są świadectwem tego, że w Polsce niszczy i podważa się wszelkie autorytety i cały system wartości. Jeśli Szanowna Pani Minister MEN podsyca nienawiść rodziców do pracowników oświaty, to nie bądźmy zaskoczeni tragicznym wydarzeniem w Rakowiskach pod Białą Podlaską ?!
4 października 2015
+10
-6
PL
863-880
~ rodzic   Nauczyciele sami powinni się się douczać zanim innych zaczną a i lekcje wychowania też by im się przydały , bo sami wychowani nie są , widziałem wiele razy jak po pracy klną tzw nauczycielki , więc innych nie wychowujcie i zajmijcie się tym za co macie wypłaty bo na wasze miejsca są inni i wielu też jest z dyplomami co harują w fabrykach za marne grosze ale nie mają chodów i układów żeby dostać się do szkoły , doceńcie to bo aniołami nie jesteście nie jeden uczeń jest bardziej wychowany jak wy
4 października 2015
+9
-10
CH
b38-5e8
~ nie da się...  do ~ ABC   No widzisz!Chciałbyś mieć takiego magistra nawet z kropką!!!
4 października 2015
+2
-4
CH
b38-5e8
~ il  do ~ N-l   Za to co napisałaś powinnaś zostać zwolniona z pracy!!!Od patologii to Ty gwiazdo nie jesteś!!!Masz dzieci? chodzą do szkoły zdarzy się im przeklnąć?? nie umyć rączek po przyjściu z dworu? też powiesz że są patologią?!?!Zachowuj się, nawet w internecie! Nie wybielisz się macie za dobrze!! Większość nauczycieli to cholerycy i banda pijaków!!!
4 października 2015
+7
-24
PL
827-d6b
~ N-l   A ja zapraszam na lekcje. Przyjdźcie "kochani zawistni" i poobserwujcie jak wygląda 45 min razy 18 nauczyciela. Przyjdźcie i zobaczcie jak się Wasze "pociechy" ( Wasze, bo wnoszę, że w większości nienawistnych głosów są "rodzice") zachowują podczas lekcji. Minimum dobrego wychowania ( które, powiedzmy to głośno POWINNI wynieść z domu, a którego wymaga się, aby nauczono w szkole), to dla większości wyższa szkoła jazdy. Przyjdźcie i zobaczcie jak się pracuje z młodzieżą patologiczną, gdy sucha się "kurew", "pierdoleń" na każdej lekcji, przerwie. Przyjdźcie i popatrzcie na dzieci, które są głodne, śmierdzące, zaniedbane- gdzie pedagog,psycholog,wychowawca i dyrektor stara się pomóc ile można a i tak słyszy: wolne święta,soboty, płatne 13-stki itp, itd.
4 października 2015
+16
-7
PL
527-d04
~ obiektywnie   te nagrody jak i zarobki sa ubruttowione na reke sa 40 % nizsze niech redakcja podaje kwoty netto nie dziwie sie ze ludzie sie denerwuja jak czytaja 4000 czy 1500 nagrody
3 października 2015
+8
-6
PL
abb-fe6
~ ABC  do ~ nie da się...   Jesteś cienkim magistrem jak nie wiesz, że po mgr nie pisze się kropki...
3 października 2015
+12
-4
PL
6d4-588
~ aaaaa   Hm........ Racja!! Rodzice nie płaćcie za korepetycje!! Sami zacznijcie uczyć swoje dzieci, odrabiajcie z nimi lekcje. Może bliżej poznacie własne dzieci i ich podejście do wielu spraw.. Relacje z rówieśnikami.. Zobaczycie z bliska jak się zachowują.. Przecież to takie proste, lekkie i przyjemne, że może sami zaczniecie charytatywnie chodzić do szkoły i uczyć:)
3 października 2015
+16
-6
marek 111   Elita... to słowo nie ma w tym kraju już żadnego znaczenia...odsyłam emerytów na zasłużoną emeryturę..bo jakoś im samym ciężko
3 października 2015
+3
-0
PL
527-d04
~ a  do ~ rodzic   a czy gdziekolwiek, ktokolwiek odda swój etat - POMYŚL ZANIM NAPISZESZ!
3 października 2015
+4
-2
PL
527-d04
~ a  do ~ ola   co brałaś?
3 października 2015
+8
-8
PL
752-186
~ BKHGU   A KIEDY SKARBÓWKA ZAINTERESUJE SIĘ OKRADANIEM PAŃSTWA PRZEZ NAUCZYCIELI PRZECIEŻ ZA KORKI NIE PŁACĄ PODATKU CZYLI OKRADAJĄ KRAJ, a od wychowywania są rodzice wy od nauki i niech tak zostanie , swoich zasad dzieciom nie wpajajcie , bo to nie komuna, niech każdy zna swoje miejsce
3 października 2015
+6
-13
PL
90e-321
~ bar93xxx   ciekawe k u r w a za co dostaną nagrody???!!?!!?!?!
3 października 2015
+6
-16
RO
c89-fb0
~ z oświadczeń majątkowych:   Jarosław Bondyra jest nauczycielem w RCEZ. Z tytułu wynagrodzenia za pracę w 2014 roku otrzymał 51 094 zł
.
Radny Marian Klecha - dyrektor ZSO w Biłgoraju, Ze stosunku pracy w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Biłgoraju otrzymał w 2014 roku blisko 88,5 tys. zł
.
Radny Paweł Kudzia pracuje jako nauczyciel, tytułu umowy o prace uzyskał 51,3 tys. zł
.
Mirosław Lipiński jest nauczycielem w jedne z biłgorajskich szkół podstawowych, Z tytułu zatrudnienia radny uzyskał ponad 79 tys. zł
.
Andrzej Łęcki, W 2014 roku uzyskał 54,6 tys. zł dochodu ze stosunku pracy
.
Radna Renata Socha jest dyrektorem i nauczycielem w MDK, Z tytułu zatrudnienia uzyskała 67 963 zł
.
3 października 2015
+12
-3
PL
4ae-044
~ rodzic  do ~ anna   w jakiej szkole nauczyciel chce oddać swój etat?-chętni się znajdą na jego miejsce!
3 października 2015
+5
-6
PL
4ae-044
~ mieszakniec   DLACZEGO EMERYCI DALEJ PRACUJĄ W NASZYCH SZKOŁACH???????-DYREKTORZY EMERYCI??????
3 października 2015
+32
-0
CH
b38-5e8
~ nie da się...  do ~ anna   Zapraszam do tartaku na 10h jeden dzień!!!I też jestem mgr. ale bez znajomości!
3 października 2015
+7
-9
PL
c64-03a
~ ola   może na początek warto zacząć od tego że nauczyciel pracuje na etacie 18 godzin tygodniowo - to o ponad połowę mniej niż zwykły śmiertelnik, ale to nie koniec przywieli tych trutni - zawsze wolne weekendy, święta, wakacje, ferie, jakiś bzdurny dzień nauczyciela też jest wolny. a niby dlaczego??? wymieniając dalej pensja tych "profesorów" - jak każą do siebie mówić jest taka o jakiej można pomarzyć - na start 2000 zł trzeba przyznać że trochę dużo jak dla mądrali po licencjacie, 13ki, to jedyna grupa zawodowa w Polsce która co roku ma zagwarantowane podwyżki, no i najważniejsze - BRAK JAKIEJKOLWIEK ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA SWOJĄ PRACĘ. czy uczeń umie czy nie umie co to ich obchodzi. jak ma być w tym kraju dobrze jak dla porównania pielęgniarka pracuje 40 godzin tygodniowo, nosi na swoich barkach ogromną odpowiedzialność i zarabia najniższą krajową. a pod swoją opieką ma czasem tyle osób że spokojnie można by utworzyć z tego i dwie klasy.
3 października 2015
+15
-20
PL
07f-2a6
~ szpital   A w szpitalu kiedy załatwicie nagrody dla niższego personelu. Jak Wam nie wstyd.
3 października 2015
+4
-1
PL
378-e91
~ anty   Jakie nagrody... wystarczy im to co już mają. Nie dość że i tak mają dużo przywilejów np 13tki premię dni wolne płatne. Zarobki jak na realia naszego województwa i tak mają spore w porównaniu do zarobków np z pracowników fizycznych BRW.
3 października 2015
+11
-15
PL
abb-fe6
~ Arsen  do ~ maks   Co za ***** stopień skretynienia to wina tylko i wyłącznie ich rodziców (z całym szacunkiem) oraz chorego państwa i rozporządzeń oświatowych! Drogi kolego WON od nauczycieli bo podejrzewam, że nie masz pojęcia o czym piszesz, a przede wszystkim o czym ja piszę!!! Czy ktoś broni Ci być nauczycielem?
3 października 2015
+32
-10
PL
52b-6af
~ maks   Nauczyciele nie zasługują na nagrody. I na takie zarobki jak mają. Stopień skretynienia młodzieży to także efekt ich pracy a raczej nieróbstwa.
3 października 2015
+12
-18
PL
564-241
~ anna   Jakie średnie 5000 zl? piszecie prawdę ile na ręke a nie takie bzdury i zaraz się zacznie że nauczyciele to nieroby itd. Dla wszystkich zazdrośnikow- zapraszam na lekcje do gimnazjum tak z 6 pod rząd ;)powodzenia
3 października 2015
+17
-8
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
21 lutego 2024 Biłgoraj
Burmistrz nagrodził sportowców, artystów i społeczników [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
W środę 21 lutego zorganizowano Podsumowanie roku w kulturze, sporcie i działalności społecznej. Wydarzenie odbyło się w Biłgorajskim Centrum Kultury. Burmistrz miasta nagrodził najlepszych sportowców, trenerów i działaczy sportowych, ale też artystów, twórców i animatorów kultury.
w sobotę, godzina 08:25 Obsza
Akcyza do zwrotu
we wtorek, godzina 15:37 Majdan Stary
Pożegnanie wieloletniej dyrektor
13 lutego 2024 Biłgoraj
Bal ósmych klas
Od belgijki uczniowie ostatnich klas Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju rozpoczęli swój bal ósmoklasisty. Wydarzenie odbyło się we wtorkowe popołudnie 13 lutego, w sali gimnastycznej.
we wtorek, godzina 13:34 Biłgoraj
Jest praca w Urzędzie Miasta
we wtorek, godzina 18:09 Zastawie
Zdarzenie drogowe na DW nr 835. Jedna osoba trafiła do szpitala
15 lutego 2024 Lubelszczyzna
Mrożone maliny i koncentrat pomidorowy z Ukrainy zatrzymane na granicy
Maliny nafaszerowane plastikiem i koncentrat pomidorowy o obniżonej kwasowości - te produkty nie dotrą do polskich konsumentów. Transport został zatrzymany na granicy z Ukrainą. Jak zapewnia wojewoda lubelski kontrole na granicy pracują przez całą dobę i sprawdzają jakość każdej przesyłki wjeżdżającej do kraju.
w sobotę, godzina 09:21 Biłgoraj
Wilki w okolicy Biłgoraja
w sobotę, godzina 16:18 Biłgoraj
Tłumy na treningu z trzykrotnym mistrzem świata
w czwartek, godzina 09:55 Powiat
Orlen będzie szukać gazu w powiecie
W marcu na terenie powiatu biłgorajskiego mają rozpocząć się prace geofizyczne, które mają na celu zbadanie struktur geologicznych związanych z występowaniem złóż węglowodorów. Badania na zlecenie Grupy ORLEN przeprowadzi Geofizyka Toruń S.A.
17 lutego 2024 Józefów
Zmiana na stanowisku nadleśniczego
we wtorek, godzina 07:16 Lubelszczyzna
Rolnicy u wojewody. Byli też ci z powiatu biłgorajskiego
w niedzielę, godzina 22:58 Długi Kąt
Śmiertelny wypadek na drodze wojewódzkiej [AKTUALIZACJA]
W niedzielny wieczór 25 lutego na drodze wojewódzkiej nr 853 doszło do potrącenia pieszego. Mimo podjętej reanimacji nie udało się uratować poszkodowanej osoby.
w poniedziałek, godzina 09:28 Powiat
Kilometr drogi powiatowej za ponad 2 mln zł
18 lutego 2024 Gmina Turobin
11 chętnych na przebudowę dawnej drogi wojewódzkiej
w niedzielę, godzina 11:07 Gmina Biłgoraj
Gmina szuka trzech dyrektorów
Urząd Gminy w Biłgoraju ogłosił konkursy na stanowiska dyrektorów Szkół Podstawowych w Dereźni Solskiej, Hedwiżynie i Korytkowie Dużym. Jakie wymagania muszą spełnić osoby, które pokierują placówkami?
w czwartek, godzina 12:13 Lubelszczyzna
Nagrody dla sołtysów
w sobotę, godzina 12:58 Powiat
Fundusze Europejskie dla przedsiębiorców z powiatu
we wtorek, godzina 12:21 Biłgoraj
Pochówek płodów i dzieci martwo urodzonych. W Biłgoraju wprowadzono procedurę
W lutym br. burmistrz Biłgoraja wprowadził procedurę organizacji pochówku dzieci martwo urodzonych na terenie gminy oraz pochówku szczątków płodów ludzkich. Jakie zasady będą obowiązywać?
we wtorek, godzina 20:36 Biłgoraj
SP nr 5 prezentuje swoją ofertę
w piątek, godzina 17:42 Biłgoraj
Ogłoszono przetarg na remont zabytkowego mostu
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl