Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2015.08.28 20:00 | aktualizacja: 2015.08.28 20:06

Mniej niż burmistrz, więcej niż wójt...

...będzie, a właściwie już zarabia starosta Marian Tokarski, któremu Rada Powiatu, podczas sesji 28 sierpnia, podniosła uposażenie. Podwyżka obowiązuje od początku czerwca tego roku i starosta zarabia teraz 10 960 zł brutto.
Mniej niż burmistrz, więcej niż wójt...
Mniej niż burmistrz, więcej niż wójt...

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu wprowadzony został punkt obrad, podczas którego radni głosowali nad podniesieniem wynagrodzenia staroście Marianowi Tokarskiemu. Na początku swojego urzędowania wniósł on o obniżenie poborów w stosunku do swojego poprzednika o tysiąc złotych i zarabiał miesięcznie 9.460 zł brutto. Podczas ostatniej sesji przewodniczący Rady Powiatu Kazimierz Paterak wnioskował o podwyżkę. - W mojej ocenie, i nie tylko, pan starosta jest człowiekiem pracowitym, bardzo zaangażowanym w realizację zadań powiatu - mówił przewodniczący Kazimierz Paterak, dodając że skutecznie pozyskuje środki zewnętrzne. Przewodniczący stwierdził także, że w porównaniu z innymi starostami w regionie, Marian Tokarski nie zarabia dużo. Natomiast spośród trzech samorządowców na najwyższych funkcjach w Biłgoraju (burmistrz, wójt gminy Biłgoraj i starosta), ma najniższe pobory. Po podwyżce wysokość zarobków mieściłaby się pomiędzy uposażeniem tych dwóch włodarzy.

- Czy warunki bytowe pana starosty tak się zmieniły, żeby tę uchwałę akurat teraz podejmować? - pytał radny Piotr Olszówka. Zdaniem radnego byłoby to niestosowne w momencie, gdy wielu rolników dotknęła klęska suszy. Ponadto, jak argumentował, ważną kwestią jest zatrudnienie w powiecie osoby znającej język migowy, która pomagałaby niedosłyszącym mieszkańcom powiatu w załatwianiu różnych spraw w urzędach. Z wnioskowanej na podwyżkę kwoty można byłoby utworzyć pół takiego etatu. - Trudno też porównywać starostę naszego powiatu z innymi starostami, bo mają oni różne obowiązki. Ponadto burmistrz ma jednego zastępcę, a starosta Tokarski dwóch - dodał radny Olszówka.

Radni uznali, ze podwyżka staroście się należy i większością głosów poparli wniosek przewodniczącego. Podczas głosowania jeden radny wstrzymał się, a czterech było przeciwko podwyżce.

RED.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Mniej niż burmistrz, więcej niż wójt..., 0 out of 5 based on 0 ratings
RED. dodany
 
Odsłon: 3372
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (22)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
PL
8c1-74e
~ Michał  Wstydu nie mają i ciągle im mało. Na szczęście PSL przegra wybory. Ludzie biedę klepią a oni podwyżki.
28 sierpnia 2015
+32
-2
PL
883-1ab
~ głodna  Radni a może tak byście dali podwyżki w szpitalu, bo to wstyd w skali UE za jakie pieniądze tam pielęgniarki pracują, przecież to wy walczyliście o oddanie szpitala!!
29 sierpnia 2015
+22
-0
PL
c48-e18
~ cgtfg  Podajcie imiona i nazwiska tych radnych co głosowali za podwyżką , a Tokarski jak taki dobry to niech połowę zarobków da na biedne dzieci , czemu ci radni tak chętnie ze swoich wypłat nie dają tylko z kasy podatników?Może zrobimy sondaż i radni przejdą się po wsiach i spytają się wyborców czy ze swojej kasy by dali podwyżkę Tokarskiemu?
28 sierpnia 2015
+23
-4
Ostatnio dodane komentarze
PL
614-f5c
~ baska   Co starosta zamierza z taka gotowka?Burego przescignie?
1 września 2015
+2
-0
PL
194-11c
~ Aaaa   Na początku swojego urzędowania powiedział, że nie chce niższych poborów to widocznie nie chce po co na siłę uszczęśliwiać Pana Starostę
31 sierpnia 2015
+5
-0
PL
c8e-427
~ z.   czyste skur.ysyństwo!!!
31 sierpnia 2015
+4
-0
PL
76a-8bc
~ Juek  do ~ Michał   Tokarski, czy Ty chociaż wiesz, co to jest masturbancja? hahahahahahah
30 sierpnia 2015
+2
-0
PL
105-b2a
~ Jerzy Urban  do ~ Michał   To wszarze bez klasy i honoru. Czego oczekujesz po wieśniakach z Biszczy i Księżpola?
30 sierpnia 2015
+5
-0
PL
500-cc2
~ seba  do ~ abc   Tacy ludzie to i na 2-3zł są łakomi,jeśli ma już wiek emerytalny to powinien iść na emeryturę a nie blokować etat, ustąpić młodym. Nie ma ludzi nie zastąpionych. Myślę, że po wyborach oderwą go stołka. Pozdrawiam.
30 sierpnia 2015
+5
-1
DE
5ab-39b
~ abc  do ~ Jerzy Urban   Nie, raczej nie poda, bo nie ma nic wspólnego z rzetelnym dziennikarstwem, ale ja spróbuję się dowiedzieć.
Jeszcze dziś idzie wniosek o udostępnienie informacji publicznej do starosty o koszty tej imprezy.
30 sierpnia 2015
+8
-0
DE
5ab-39b
~ abc  do ~ seba   Nie wiem jak wygląda sprawa z jego "wylotem", ale co do emerytury to ta podwyżka nie ma praktycznie żadnego znaczenia.
To nie policja, że emerytura jest obliczana na podstawie ostatnich zarobków. On będzie miał emeryturę z ZUS, a tam się liczą odłożone składki. Jak odejdzie a emeryturę w najbliższych miesiącach (a ma takie prawo, bo już w kwietniu tego roku osiągnął wiek emerytalny) to dzięki tej podwyżce będzie miał emeryturę większą o max. 2-3 złote.
MOże tez wybrać taka opcję, jak małżonka, żeby jednocześnie pełnić funkcję i brać emeryturę, bo przepisy chyba nie zabraniają, żeby emeryt był starostą.
30 sierpnia 2015
+4
-1
PL
76d-fb7
~ abc  do ~ cgtfg   Nie znasz rozkładu sił w Radzie Powiatu?
Za starostą stoją PSL i Biłgorajszczyzna, opozycja to PiS o tak pewnie wyglądało głosowanie.
30 sierpnia 2015
+3
-0
PL
9f8-bc4
~ Jerzy Urban  do ~ Jerzy Urban   Jakiś zawszony wielbiciel PSL myśli inaczej?
29 sierpnia 2015
+3
-0
PL
e95-034
~ 56gh   Wieśniaki dla kasy zrobią wszystko już za cara wydawali powstańców za kilka rubli
29 sierpnia 2015
+8
-0
PL
9f8-bc4
~ Jerzy Urban  do ~ cxc   Lepiej, żeby ten człowiek nie został starostą, bo wyjątkowo go nie trawię. Inteligencja na poziomie głowonoga.
29 sierpnia 2015
+5
-2
PL
9f8-bc4
~ Jerzy Urban   Jutro wszystkie świnie z powiatowego koryta będą się lansowały na dożynkach w Goraju. Idę o zakład, że nie zabraknie nikogo. Wszyscy odpicowani w garniturach. I wszyscy kandydaci na posłów się pojawią. Susza, nieurodzaj, a w starostwie podwyżki, zabawy zwane dożynkami. Mam nadzieję, że portal bilgorajska.pl okaże się na tyle rzetelny, że poda w poniedziałkowych newsach, ile przeciętnego podatnika kosztowały te balety w Goraju.
29 sierpnia 2015
+12
-1
PL
36a-06f
~ Mat   Trzeba zrobic wszystko by odpilowac psl od zloba
29 sierpnia 2015
+12
-0
PL
9f8-bc4
~ Jerzy Urban   "Nie gromadźcie sobie skarbów na ziemi, gdzie mól i rdza niszczą i gdzie złodzieje włamują się i kradną. Gromadźcie sobie skarby w niebie, gdzie ani mól, ani rdza nie niszczą i gdzie złodzieje nie włamują się i nie kradną. Bo gdzie jest twój skarb, tam będzie i serce twoje" - Tokarski i Piskorski, którzy w kościele stają w pierwszym rzędzie, powinni wiedzieć, skąd pochodzi ten cytat. Chyba że ta ich pobożność jest na pokaz.
29 sierpnia 2015
+11
-1
PL
55d-8fa
~ ghfth   Najlepiej rozdawać nie swoje , zwykłe wieśniaki, szkoda ,że przed wyborami nie mówiliście ,że będziecie szastać kasą podatników i dawać władzy podwyżki zasr,,, radni.W BRW niewolnicy 20 lat podwyżek nie mają , może radni zrobią apel do Chmiela żeby dał ze 20% podwyżki
29 sierpnia 2015
+11
-0
PL
498-766
~ seba   Coś mi się widzi, że pan starosta jest na "wylocie" podnieśli mu pobory tylko po to by miał większą emeryturę. Pozdrawiam.
29 sierpnia 2015
+11
-2
PL
883-1ab
~ głodna   Radni a może tak byście dali podwyżki w szpitalu, bo to wstyd w skali UE za jakie pieniądze tam pielęgniarki pracują, przecież to wy walczyliście o oddanie szpitala!!
29 sierpnia 2015
+22
-0
PL
c48-e18
~ cgtfg   Podajcie imiona i nazwiska tych radnych co głosowali za podwyżką , a Tokarski jak taki dobry to niech połowę zarobków da na biedne dzieci , czemu ci radni tak chętnie ze swoich wypłat nie dają tylko z kasy podatników?Może zrobimy sondaż i radni przejdą się po wsiach i spytają się wyborców czy ze swojej kasy by dali podwyżkę Tokarskiemu?
28 sierpnia 2015
+23
-4
PL
ae6-2c3
~ cxc   Starostą byłby Jarosław Piskorski gdyby nie jego żona - pracownik starostwa wyłoniony w ramach rzetelnego konkursu (Piskorski jako starosta nie mógłby być przełożonym swojej żony) To taka informacja dla osób mało zorientowanych w lokalnej polityce biłgorajskiej. A wracając do starosty Tokarskiego; jest okazja i możliwości to się doi państwo!!! Ciekawe, czy Tokarscy wezmą dotację z powodu suszy do plantacji porzeczki czarnej?
28 sierpnia 2015
+16
-1
PL
8e7-1a4
~ ZXCCC   PSL-owi już dziękujemy.
28 sierpnia 2015
+17
-2
PL
8c1-74e
~ Michał   Wstydu nie mają i ciągle im mało. Na szczęście PSL przegra wybory. Ludzie biedę klepią a oni podwyżki.
28 sierpnia 2015
+32
-2
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
27 czerwca 2020 Diecezja
Zmiany w parafiach
W sobotę, 27 czerwca, podczas Dnia Kapłańskiego w Sanktuarium w Krasnobrodzie, biskup zamojsko-lubaczowski Marian Rojek ogłosił decyzje personalne dotyczące kapłanów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.
w poniedziałek, godzina 09:13 Biłgoraj
Akcja ratunkowa nad zalewem
dzisiaj, 11:04 Biłgoraj
Szukamy właściciela psa
28 czerwca 2020 Osuchy
76. rocznica bitwy pod Osuchami
W tym roku przypada 76. rocznica największej bitwy partyzanckiej Polskiego Państwa Podziemnego podczas II wojny światowej - bitwy pod Osuchami. W niedzielę, 28 czerwca na cmentarzu partyzanckim w Osuchach zorganizowano uroczystości rocznicowe.
dzisiaj, 09:39 Szczebrzeszyn
Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną zdarzenia na krajówce
w poniedziałek, godzina 09:55 Biłgoraj
20-latek wjechał w betonowy słup, 15-letnia pasażerka trafiła do szpitala
26 czerwca 2020 Biłgoraj
Nietypowe zakończenie roku szkolnego
W maseczkach, rękawiczkach, z zachowaniem dystansu i z własnymi długopisami odbierali dziś (26 czerwca) świadectwa uczniowie niektórych szkół w powiecie biłgorajskim. Inni ze swoimi wychowawcami spotkają się dopiero we wrześniu. Wszystko przez trwającą od marca pandemię i związane z nią obostrzenia.
w poniedziałek, godzina 12:32 Markowicze
Kolizja na trasie wojewódzkiej nr 835
dzisiaj, 09:04 Józefów
Samochód dla OSP Majdan Nepryski wybrany
24 czerwca 2020 Powiat
"Tak" dla Zarządu Powiatu
W czwartkowe popołudnie, 24 czerwca, Rada Powiatu w Biłgoraju głosowała nad przyjęciem uchwał dotyczących przyjęcia sprawozdania finansowego za ubiegły rok i udzielenia absolutorium dla Zarządu Powiatu. Radni jednogłośnie podjęli obie uchwały.
dzisiaj, 08:08 Luchów Górny
126 km/h przez Luchów Górny
w poniedziałek, godzina 13:03 Powiat
Może spaść nawet 40 mm deszczu [AKTUALIZACJA]
w poniedziałek, godzina 15:07 Biłgoraj
Poszukiwany i kolega z dopalaczami
W sobotni wieczór, 4 lipca, biłgorajscy kryminalni zatrzymali do kontroli drogowej osobowe renault. Za kierownicą siedział poszukiwany przez policjantów 34-latek. Razem z mężczyzną w pojeździe znajdował się 46-latek, u którego policjanci ujawnili i zabezpieczyli substancje, które jak wykazały wstępne testy były prawdopodobnie dopalaczami.
w niedzielę, godzina 20:27 Biłgoraj
Niedziela z muzyką i tańcem w BCK
w niedzielę, godzina 15:42 Zamojszczyzna
Sukces karateków z Biłgoraja
w środę, godzina 09:17 Lubelszczyzna
Porozumienie ws kolei. Jest szansa na budowę linii do Biłgoraja
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i samorząd województwa lubelskiego podpisali porozumienie w sprawie Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej, czyli rozwoju transportu kolejowego na terenie Lubelszczyzny. Mieszkańcy regionu mają zyskać lepszy dostęp do kolei dzięki budowie nowych przystanków i linii kolejowych. Łatwiejsze będą codzienne podróże nie tylko po województwie. Pod znakiem zapytania zostaje możliwość budowy nowych linii kolejowych z Szastarki przez Janów Lubelski do Biłgoraja oraz z Lublina do Łęcznej.
w piątek, godzina 09:20 Wolaniny
Wjechała w płot, miała ponad 1,5 promila
w sobotę, godzina 11:16 Biłgoraj
Projektant ratusza o kolejnych pomysłach dotyczących rewitalizacji Placu Wolności
30 czerwca 2020 Biłgoraj
Oświadczenie szpitala ws. śmierci pacjentki
Dziś rano, 30 czerwca, Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Lublinie przekazała informację o śmierci w biłgorajskim szpitalu 79-letniej pacjentki z infekcją COVID-19. Oświadczenie w tej sprawie wydał dyrektor placówki Tomasz Kwiatkowski.
w poniedziałek, godzina 17:15 Lubelszczyzna
Wzrost zakażeń w regionie
w środę, godzina 13:26 Biłgoraj
Były dyrektor "Trójki" pilnie potrzebuje krwi
29 czerwca 2020 Powiat
Duda, Trzaskowski, Bosak
Tak głosowali mieszkańcy powiatu biłgorajskiego w pierwszej turze wyborów prezydenckich, która odbyła się w niedzielę, 28 czerwca. Urzędujący prezydent otrzymał 64,63% głosów.
28 czerwca 2020 Biłgoraj
Można dostać 1 400 zł miesięcznie
29 czerwca 2020 Biłgoraj
Możliwa nawet trąba powietrzna. Najwyższy stopień zagrożenia
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl