Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2015.08.18 16:31 | aktualizacja: 2015.08.18 16:32

Jeszcze w tym tygodniu most na Al. Jana Pawła II będzie otwarty

Od ubiegłego roku trwają prace remontowe na Alei Jana Pawła II. W ramach zadania wykonany został most na rzece Biała Łada. Ta część inwestycji jest już ukończona, dzięki czemu jeszcze w tym tygodniu przejezdny będzie odcinek drogi od ul. Krzeszowskiej do ul. Sikorskiego.
Jeszcze w tym tygodniu most na Al. Jana Pawła II będzie otwarty
Jeszcze w tym tygodniu most na Al. Jana Pawła II będzie otwarty

Al. Jana Pawła II w Biłgoraju przechodzi gruntowny remont. Postępy prac są już widoczne. Niestety mieszkańcy Biłgoraja muszą borykać się z utrudnieniami w ruchu. Co kilka tygodni wyłączany jest kolejny odcinek trasy, o czym bilgorajska.pl informuje na bieżąco.

Tym razem mamy lepsze informacje. Jeszcze w tym tygodniu przejezdna będzie część drogi od ronda na ul. Sikorskiego do ul. Krzeszowskiej. Właśnie ukończono budowę mostu na rzece Biała Łada. Ruch na tym odcinku zostanie puszczony w czwartek, 20 sierpnia.

- Wszystkie prace budowlane idą zgodnie z planem, harmonogram jest realizowany z lekkim wyprzedzeniem. Nie mamy obaw co do ukończenia inwestycji w terminie - zapewnia w rozmowie z portalem bilgorajska.pl Michał Dec, wiceburmistrz Biłgoraja.

Inwestycję pn. "Budowa obwodnicy miasta Biłgoraj w ciągu drogi wojewódzkiej nr 835 Lublin - Grabownica Starzeńska" wykonuje firma REMOST Józef Siry i wspólnicy Sp. j. z siedzibą w Dębicy jako "LIDER" Konsorcjum firm: REMOST Józef Siry i wspólnicy sp. j. i Przedsiębiorstwa Robót Drogowych Sp. z o.o. w Mielcu. Całkowita wartość projektu wynosi prawie 47 mln zł. Łącznie kwota pozyskanego dofinansowania to ok. 42 mln zł.

Zadanie ma się zakończyć jesienią br. A już dziś zachęcamy do obejrzenia fotogalerii z przebudowy Al. Jana Pawła II. Poprzednią znajdą Państwo w artykule pt. Praca wre.

red.
REKLAMA
Oceń:
1 głos
Jeszcze w tym tygodniu most na Al. Jana Pawła II będzie otwarty, 0.0000 out of 5 based on 1 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 9368
Dodaj zdjęcie
tagi: ,

Waszym zdaniem (33)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
HU
0af-d9e
~ A może napiszczecie o innej sprawie, która jest po cichu przepychana.  UM wydał DŚU na elektociepłownię w okolicach mleczarni bez żadnych konsultacji społecznych i pytania o opinię mieszkańców Krzeszowskiej i Dereźni.
Nie zazdroszczę okolicznym mieszkańcom pogorszenia jakości powietrza i dzisiątek tirów ze słomą w okolicy.
18 sierpnia 2015
+23
-6
PL
61b-5a1
~ XXI  7m dla aut, czyli 2 pasy po 3,5m, to mało? Skoro wg przepisów TIR czy autobus może mieć max chyba 2,5m?
18 sierpnia 2015
+17
-3
Ostatnio dodane komentarze
PL
c23-ccc
~ afd   Polska w ruinie :)
24 sierpnia 2015
brak ocen
PL
d9a-181
~ no to ładnie   żeby miasto dostało dofinansowanie na układy solarne musiało być właścicielem nieruchomości lub dzierżawcą
więc jak wydzierżawi to ma do niej prawo
hipotetycznie takie projekty mogą doprowadzić do tego że jakiś kraj uni podstępnym projektem stanie się właścicielem parceli
niemcy - hitler zbrojnie chciał tego dokonać
unia według mnie to w jakimś jakimś stopniu kontynuacja planów i zamiarów hitlera
a w uni niemcy rządzą
pewnie tego nikt nie zrozumie
no ale cóż
ten komu przyjdzie żyć za sto lat dowie się na własnej skórze
20 sierpnia 2015
+1
-0
PL
d9a-181
~ no i dobrze że jest tak jak jest  do ~ Do tych co wiecznie narzekają:   jak się dostanie dofinansowanie z zewnątrz i zbierze haracz w postaci opłaty adiacenckiej np na kanalizację
no to rankingi rosną
oby tak dalej
powodzenia
20 sierpnia 2015
brak ocen
CH
b30-b00
~ właściwy link:  do ~ Do tych co wiecznie narzekają:   http://www.wspolnota.org.pl/fileadmin/pliki/Andrzej_Gniadkowski/Ranking_oszczedny_urzad.pdf
19 sierpnia 2015
+1
-0
CH
b30-b00
~ Do tych co wiecznie narzekają:   Zobaccie sobie ten ranking:
https://bilgorajska.pl/aktualnosc,10381,0,0,0,Jeszcze-w-tym-tygodniu-most-na-Al-Jana-Pawla-II-bedzie-otwarty.html
Najoszczędniejsze miasta w Polsce (pod względem wydatków na administrację i urzędników).
Biłgoraj - 3 miejsce na 81 miast w przedziale 20-30 tysięcy mieszkańców.
Jeśli nie patrzeć na ilośc mieszkańców to 2 miejsce na 43 miasta w województwie lubelskim.
29 miejsce na 915 miast w Polsce (wszystkie miasta).
19 sierpnia 2015
+2
-0
PL
9d1-9e0
~ .  do ~ elektrocieplownia   Tak, na mleczarni.
Graniczna na dokumentach jest chyba dlatego, że jak składali pierwsze wnioski to ta ulica jeszcze nie nazywała się Graniczna.
Ta elektrociepłownia ma powstać podobno na terenach, która ma firma Timber One (w likwidacji).
http://www.kancelaria-zamosc.pl/upadlosci.html
19 sierpnia 2015
+1
-0
PL
9d1-9e0
~ ...  do ~ A-vej-aaa do~ XXI   A kto powiedział, że tir nie może najechać kołem na kratkę burzową?
Poza tym droga Biłgoraj - Tarnogród ma 6m szerokości i tiry jadące z prędkością 90 km/h się mijają bez urywania lusterek, a tutaj na jezdni 7m, przy prędkości 50 km/h sobie nie poradzą?
To akurat dobrze, że nie jest zbyt szeroko, bo może przytemperuje co niektórych amatorów szybkiej jazdy.
W całej Polsce się tak buduje i nie słychać narzekania, ale oczywiści w Biłgoraju zawsze coś komuś nie pasuje.
19 sierpnia 2015
+4
-1
PL
9d1-9e0
~ ...  do ~ rp   To raczej nie była jeszcze ostateczna warstwa, bo takie grubsze kruszywo ze szparami to jest dopiero podbudowa. Każda kolejna warstwa jest robiona z coraz drobniejszego kruszywa.
Teraz na tym rondzie jest już ostateczna warstwa i tak będzie wyglądać cała obwodnica.
Ona też nie będzie idealnie gładka, bo po ułożeniu ostatniej warstwy posypuje się ją specjalnym drobniutkim kruszywem i walcuje, dzięki czemu jest chropowata i wzrasta współczynnik tarcia i jest bezpieczniej (auto lepiej trzyma się drogi i nie wpada tak łatwo w poślizg).
19 sierpnia 2015
+1
-0
PL
52b-6af
~ elektrocieplownia   Dlaczego na decyzji burmistrza jest elektrociepłownia przy granicznej a nie przy bilgorajskiej?, to gdzie ona w koncu ma byc? Na terenie niedoszlej mleczaarni czy w innym miejscu?
19 sierpnia 2015
+1
-0
PL
95a-08e
~ rp   Mnie bardziej zastanawia różna struktura asfaltu na poszczególnych fragmentach tej ulicy. Pewnego razu przechodziłem przez rondo przy ulicy Włosiankarska - Sikorskiego i asfalt tam połozony miał taką strukturę jakby grubszych kawałków kamieni zalanych asfaltem, zamiast jednolitej masy, a była to już warstawa równa z odpływami przeciw burzowymi. Zastanawia mnie czy te szpary i wyżłobienia w tej strukturze tak zostaną czy będzie położona jeszcze jakaś finalna warstwa asfaltu. To co jest teraz w niektórych miejscach moim zdanie zacznie pękać gdy dostanie się woda i chwyci mróz...to na moje oko NIE-fachowca.
19 sierpnia 2015
+1
-0
PL
387-7c5
~ A-vej-aaa do~ XXI   7 metrow ok 3.5 metra na jezdnie odlicz sobie metr na studzienki do tira dolicz lusterka co daje nam nie 2/5 metra szerokosci tylko 2/80 co daje nam lacznie 5m60 cm metr na studzienki ktore sa przy krawenznikach czyli masz 6m 80cm na miniecie sie aut podobnem wielkosic masz jednynie 20 -30 cm plus minus gdybys widzial most moze bys takich jelopow nie wypisywal a SB to chyba zstary esbek za osmiornica stoi murem :) pozdrawiam niedoinformowanych
19 sierpnia 2015
+2
-2
PL
cb3-ec8
~ Mac   Dobrze ze remont sie kończy bo przestaje wierzyć w naszy naród. Wjeżdża pełno debili na czerwonym, blokuje drogę prawidłowo jadącym na zielonym i jeszcze sie patrzy jak świnia na kapustę. Pełno cwaniaków/prostaków
18 sierpnia 2015
+9
-1
FR
552-550
~ ins  do ~ w...   Podobno mają je oddać w całości najpóźniej do końca sierpnia, a może wcześniej.
Muszą to zrobić, bo bez tego nie mogą zamknąć Lubelskiej od Zielonej do ronda.
No fakt w tym roku tak się skumulowały inwestycje jak nigdy, ale od listopada/grudnia będzie już spokój (niestety prawdopodobnie na długie lata).
18 sierpnia 2015
+2
-0
PL
ca6-9d3
~ w...   Spoko i oby jak najszybciej puścili rondo przy ul. Zielonej. Bo dość prostakow co skracają sobie drogę, jadąc ul. Jagiełły z prędkością o wiele za dużą ok.100km/h
18 sierpnia 2015
+6
-1
NL
551-e0e
~ tak o nas dbają:  do ~ A może napiszczecie o innej sprawie, która jest po cichu przepychana.   Burmistrz Miasta Biłgoraj wydał postanowienie z dnia 30 lipca 2015r. znak: PTR.6220.8.2015.7 NIE STWIERDZAJĄCE OBOWIĄZKU przeprowadzania oceny oddziaływania na środowisko dla przedsięwzięcia pod nazwą „Budowa elektrociepłowni zasilanej biomasą przy ulicy Granicznej
w Biłgoraju”.
http://umbilgoraj.bip.lubelskie.pl/index.php?id=70&p1=szczegoly&p2=980706
18 sierpnia 2015
+4
-1
SE
d75-072
~ viksa  do ~ A może napiszczecie o innej sprawie, która jest po cichu przepychana.   Słomy to w Bilgo mamy akurat nadmiar.
Może zaczną wyciągać ją z butów w budynku starostwa i urzędzie gminy.
18 sierpnia 2015
+10
-1
PL
61b-5a1
~ bbb  do ~ kfvv   Nie, mostu nie oddadzą teraz, tylko udostępnią dla ruchu.
Oficjalne oddanie inwestycji (z wstęgą i imprezą dla oficjeli), a udostępnienie części dla ruchu to co innego.
Muszą otworzyć ten odcinek, aby nie blokować Sikorskiego, która od następnego tygodnia idzie do przebudowy.
Tą część obwodnicy udostępnia dla ruchu, ale będą ograniczenia prędkości, miejscami może być wstrzymywany ruch, prace nad resztą będą dalej trwać.
18 sierpnia 2015
+4
-1
PL
f69-01b
~ kfvv   To znaczy ,że most oddadzą teraz a ścieżkę rowerową i chodnik w innym terminie? A będzie Tokarska przecinać wstęgę?A ksiądz z kropidłem?
18 sierpnia 2015
+7
-1
HU
0af-d9e
~ A może napiszczecie o innej sprawie, która jest po cichu przepychana.   UM wydał DŚU na elektociepłownię w okolicach mleczarni bez żadnych konsultacji społecznych i pytania o opinię mieszkańców Krzeszowskiej i Dereźni.
Nie zazdroszczę okolicznym mieszkańcom pogorszenia jakości powietrza i dzisiątek tirów ze słomą w okolicy.
18 sierpnia 2015
+23
-6
CH
b30-b00
~ bbb   Zastanawia mnie o co chodzi z trawnikami przy tej obwodnicy.
Jak robili Kościuszki, Zamojską, czy Obwodnicę Północną to zaraz po tym jak rozplantowali urodzajną ziemię to posiali trawkę i teraz wszędzie ładne trawniki.
Na Jana Pawła tylko rozplantowuja ładną ziemię i nie sieją trawnika tylko po jakimś czasie zaczynają rosnąć chwasty (w niektórych miejscach mają już po ponad pół metra). Jak oni później chcą w tym miejscu założyć ładny trawnik?
18 sierpnia 2015
+7
-0
PL
830-2d6
~ Rebai  do ~ sdf   Przecież jest wyraźnie napisane że będzie "przejezdna" a nie "oddana do ruchu"łącznie z odbiorem technicznym
18 sierpnia 2015
+5
-1
US
a96-355
~ fl  do ~ tomasz   Dokładnie.
Połowa do wyrzucenia od razu, bo się zwyczajnie dublują.
Pomijając fakt, że część większość fatalnje jakości, bo robione chyba z jadącego auta.
Nie mówiąc już, o tym, że wszystkie takie ogólne, bez pokazania detali, a choćby warto było by pokazać szczegółowo bariery liniowe, bo to zdecydowana nowość w naszej okolicy (motocykliści już pewnie w panice).
18 sierpnia 2015
+7
-5
PL
61b-5a1
~ abc  do ~ Szofer   Tak. jest tak bardzo wąska, że ma taką samą szerokość co droga Biłgoraj - Frampol i jest o metr szersza niż droga Biłgoraj - Tarnogród czy Frampol - Szczebrzeszyn.
18 sierpnia 2015
+3
-2
PL
b68-c92
~ tomasz   Gratuluję redakcji 140 cudownych zdjęć. Fotograf się dorwał aparatu niczym dziecko rowerka po komunii.
18 sierpnia 2015
+14
-3
PL
61b-5a1
~ abc  do ~ sdf   Ona nie będzie oficjalnie oddana ze wszystkimi odbiorami, bo przecież nie ma choćby oznakowania poziomego.
Będzie pewnie oddana w trybie "przejezdności" tak jak A2 Warszawa - Łódź przez EURO 2012, czyli droga będzie dostępna, ale praca na drodze (oznakowanie) i na poboczach będą dalej trwać. Pewnie postawią ograniczenie do 30-40.
Co do chodnika to zasadniczo większość jest gotowa i ciągle robią, może będą fragmenty bez kostki, ale z kruszywem, czyli przejść się da od ronda przy Lidlu do Krzeszowskiej.
Co do ścieżki rowerowej to przecież nie ma obowiązku, żeby była dostępna przy każdej drodze publicznej i do czasu ukończenia rowerzyści będą korzystać z jezdni na zasadach ogólnych.
Muszą oddać, bo wykonawca Sikorskiego też się pewnie piekli, bo też ma swoje terminy i w tym roku musi skończyć, bo inaczej powiat straci dotację.
18 sierpnia 2015
+4
-0
NL
43f-24c
~ lll   Co do tej za małej szerokości mostów to w większości te głupoty rozgłasza chyba taki dziwny typ z Puszczy.
Chodzi często z psem i podpiera się długim kijem, na nogach zawsze gumowce niezależnie od pogody i czarne podkolanówki.
Kogo nie spotka na obwodnicy to do każdego się żali, że most ze za wąski i to skandal.
18 sierpnia 2015
+4
-2
US
fea-d23
~ fcc  do ~ Szofer   Taaaa.
Pas jezdni ma 3,5m, a to całe 0,25m mniej niż na autostradzie gdzie prędkośc wynosi 140, a na naszych mostach będzie 50.
18 sierpnia 2015
+5
-1
GB
ac9-a3e
~ SB  do ~ A-ve ja   Gdyby zamiast Ośmiornucy tę drgę budował Sexpress Biłgorajski to by ...
, a przepraszam to by tego mostu i całej obwodnicy wcale nie było, a Biłgoraj stracił dotację i wzięło by ją inne miasto.
(vide Sesja RM lipiec 2014).
18 sierpnia 2015
+10
-4
PL
308-070
~ :)   szerokość jest wystarczajaca dla tej klasy drogi i ruchu , nie ma potrzeby szerszego mostu dla 2 tirów które bez problemu sie rozmina , za to jest szerokie przejscie dla pieszych i sciezka rowerowa
18 sierpnia 2015
+5
-2
PL
61b-5a1
~ XXI  do ~ A-ve ja   7m dla aut, czyli 2 pasy po 3,5m, to mało? Skoro wg przepisów TIR czy autobus może mieć max chyba 2,5m?
18 sierpnia 2015
+17
-3
PL
387-7c5
~ A-ve ja   za ten projekt mostu chodzi o szerokosc jezdni powinien ktos za to beknac , jeden i drugi spie...lony nawet wykonawca tak mowil ,, ale oni musze wedle planu , jak zwykle bedzie ladnie ale malo funkcjonalne OSMIORNICA BILGORAJSKA ROBI CO CHCE
18 sierpnia 2015
+6
-11
PL
d3a-339
~ Szofer   Prawda to że jezdnia na moście jest bardzo wąska?
18 sierpnia 2015
+5
-7
PL
448-10e
~ sdf   Ciekawe jaki inspektor budowlany odda do ruchu drogę bez ukończonego ciągu dla pieszych? Chodnik i ścieżka dla rowerzystów nie jest skończona i nie widać żeby skończyli do poniedziałki ;)
Życzę powodzenia!
18 sierpnia 2015
+4
-5
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w niedzielę, godzina 15:56 Obsza
Ślubne inspiracje w Obszy
W niedzielne popołudnie 26 marca w powiecie biłgorajskim odbyły się targi ślubne. Wydarzenie zorganizowano w Pensjonacie Roztocze w Obszy. Można było obejrzeć piękne stroje, poznać muzyków, czy zapoznać się z ofertą cukierników, czy firm florystycznych.
w środę, godzina 09:06 Biłgoraj
Szukają strażaków
w poniedziałek, godzina 12:48 Biłgoraj
Koniec akcji poszukiwawczej
w sobotę, godzina 16:04 Frampol
Tancerze z całej Polski zjechali do Frampola
W sobotni poranek 25 marca w hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego we Frampolu rozpoczął się Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego TOP-ART 2023. W tanecznej rywalizacji wzięli udział tancerze z 43 szkół i klubów zrzeszonych w Polskim Towarzystwie Tanecznym.
w poniedziałek, godzina 19:27 Sól
Wypadek w Soli. Trzy osoby trafiły do szpitala [AKTUALIZACJA]
w środę, godzina 14:15 Biłgoraj
Wielkanocny stół - pomysły uczniów ZSZiO
15 marca 2023 Biłgoraj
Powiat ogłosił konkursy na stanowiska dyrektorów RCEZ i ZSBiO
Zarząd Powiatu podjął uchwały w sprawie ogłoszenia konkursów na stanowiska dyrektorów dwóch szkół ponadpodstawowych. Kandydaci mogą składać dokumenty do 29 marca, do godz. 9.
w sobotę, godzina 09:04 Biłgoraj
Policja zakończyła poszukiwania nastolatka
we wtorek, godzina 07:25 Zastawie
Drugi przetarg na remont drogi wojewódzkiej
23 marca 2023 Biłgoraj
Dyskutowali o przebudowie trasy nr 858
Kilkadziesiąt osób wzięło udział w konsultacjach dotyczących planowanej przebudowy trasy wojewódzkiej nr 858, od granicy województwa do al. Jana Pawła II w Biłgoraju. Spotkanie odbyło się w czwartkowe popołudnie 23 marca, w siedzibie Starostwa Powiatowego.
w środę, godzina 10:47 Obsza
Wiosenna zbiórka nietypowych odpadów
we wtorek, godzina 16:27 Biłgoraj
Wizyta wiceministra rodziny i polityki społecznej w powiecie biłgorajskim
we wtorek, godzina 15:56 Lubelszczyzna
Kolejne miliony zł na budowę dróg przyznane. Kto i ile dostał?
W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie odbyło się spotkanie, podczas którego zostały podpisane umowy na realizację zadań do dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w 2023 r. W wydarzeniu udział wzięli: wojewoda lubelski Lech Sprawka oraz wicewojewodowie Robert Gmitruczuk i Bolesław Gzik. Umowy podpisały 52 samorządy (11 powiatów; 41 gmin). Samorządowcy odebrali też symboliczne czeki.
22 marca 2023 Biłgoraj
Policja poszukuje zaginionego 14-latka
w piątek, godzina 07:29 Biłgoraj
Nowa prezes UTW w Biłgoraju
w piątek, godzina 21:04 Biłgoraj
Całonocna wędrówka w poszukiwaniu nadziei
W piątkowy wieczór 24 marca, po raz kolejny wyruszyła Ekstremalna Droga Krzyżowa. Tym razem wydarzenie zorganizowano pod hasłem "Idę, bo szukam nadziei". EDK wystartowała także z biłgorajskiego sanktuarium pw. św. Marii Magdaleny
w piątek, godzina 16:51 Biłgoraj
Apel o zamknięcie czworonogów
w poniedziałek, godzina 08:49 Biłgoraj
Marsz w obronie dobrego imienia Św. Jana Pawła II
w środę, godzina 12:48 Turobin
Kolejna próba. Tym razem Turobin zostanie miastem?
Pod koniec ubiegłego roku gmina Turobin przeprowadziła konsultacje społeczne dotyczące przywrócenia praw miejskich miejscowości Turobin. Wyniki jasno pokazały, że mieszkańcy popierają ten pomysł. Wójt gminy zapowiedział złożenie wniosku do wojewody lubelskiego w tej sprawie.
w sobotę, godzina 14:08 Biłgoraj
Policja prosi o pomoc. Zaginął 42-latek
w poniedziałek, godzina 10:02 Biłgoraj
Wpłacił zaliczkę, przejechał 300 km i stracił pieniądze
17 marca 2023 Potok Górny
Tragiczny finał poszukiwań
W czwartek 16 marca policja otrzymała zgłoszenie dotyczące zaginięcia 68-letniego mężczyzny. Zdarzenie miało miejsce na terenie gminy Potok Górny. Poszukiwania zakończyły się po godzinie, odnaleziono ciało mężczyzny.
w poniedziałek, godzina 09:33 Korytków Mały
Pocisk artyleryjski znaleziony w lesie
23 marca 2023 Ciosmy
Śmiertelny wypadek podczas wycinki drzew
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl