Przed drugą turą wyborów Janusz Rosłan zaprosił mieszkańców na spotkanie otwarte, które odbyło się w niedzielne popołudnie 14 kwietnia na miejskim rynku.
- Dla mnie to ogromne wyróżnienie, że po 21 latach na stanowisku burmistrza otrzymałem od państwa tak duże poparcie w pierwszej turze wyborów - mówił Janusz Rosłan i dodał, że zdecydował się ubiegać o reelekcję o licznych sygnałach poparcia od mieszkańców.
Burmistrz podkreślał, że program wyborczy KWW Janusza Rosłana oparty jest na strategicznych dokumentach, takich jak strategia rozwoju miasta czy program rewitalizacji, które były przygotowywane przez kilka lat. Jak mówił Janusz Rosłan to programy, których założenia były szeroko konsultowane z mieszkańcami.
Jednym z założeń programu KWW Janusza Rosłana jest rozszerzenie oferty dla dzieci, młodzieży i dorosłych w zakresie kultury i sportu.
- Dochodzą do nas głosy, że takie imprezy jak dni miasta, czy inne wydarzenia, powinny przyciągać zespoły młodzieżowe, które cieszą się popularnością wśród osób w wieku od 15 do 25 lat. Ponadto wzorem ubiegłych lat chcemy zwiększać dotacje dla organizacji pozarządowych. W tym roku wzrost był znaczący, bo w porównaniu do lat ubiegłych wyniósł ponad 20% - tłumaczył Janusz Rosłan.
Kolejnym punktem programu wyborczego są remonty ulic i skwerów.
- Chcemy dokończyć budowę ulic Fredry, Gałczyńskiego, Andersena, Wańkowicza oraz dróg w Puszczy Solskiej, które od lat czekały na modernizację - wymieniał burmistrz Rosłan i dodał, że obecnie trwa rewitalizacja Skweru przy ulicy Ogrodowej, gotowa jest dokumentacja Skweru Saskiego.
Ponadto do w planach jest remont ulic Knappa i Singera oraz rewitalizacja parku Różnówka, który cechuje się bogatym drzewostanem i dużą powierzchnią. Jak mówił Janusz Rosłan władze miasta starają się o pozyskanie środków zewnętrznych na modernizację parku.
W kontekście rozwoju mieszkalnictwa burmistrz dodał, że wkrótce TBS rozpocznie budowę dwóch nowych budynków mieszkalnych. Zgodnie z założeniami jeden z nich będzie oferował możliwość nabycia własności, natomiast drugi zostanie przeznaczony na mieszkania socjalne, których przydział będzie kontrolowany przez Urząd Miasta.
W planach jest również budowa miejskiego monitoringu ze środków zewnętrznych.
- Możliwość pozyskania środków zewnętrznych pojawiła się w ramach współpracy z sąsiednimi gminami. Wszystkie samorządy otrzymają dedykowane środki - tłumaczył Janusz Roslan.
Ponadto na remont czekają ulice w osiedlach Sitarska-Kępy i Bagienna oraz ciepłownia miejska.
- Mamy nowatorski projekt, który zakłada odzysk ciepła z oczyszczalni ścieków poprzez pompy ciepła - tłumaczył burmistrz.
Na nowy plan zagospodarowania przestrzennego czeka osiedle Batorego II.
- Obecny plan został opracowany w 2002 roku. Jego koncepcja zakładała scalenie i podział całego obszaru, co wiąże się z ogromnymi wydatkami z budżetu miasta, gdyż władze muszą określić w jakim czasie zostanie wybudowana infrastruktura. Na to nie ma środków w budżecie. W związku z tym, podjęto decyzję o dokonaniu zmian, tak aby realizować to etapami - mówił Janusz Rosłan.
Podsumowując, burmistrz zaznaczył, że jego przeciwnicy z pierwszej tury wyborów opierali swoje programy wyborcze na istniejących założeniach rewitalizacji miasta. To oznacza, że te dokumenty zostały opracowane w odpowiedni sposób. Dlatego też, jeśli wyborcy podejmowali decyzję na tej podstawie, to jest przekonany, że w jego programie znajdą wspólne punkty.
Podkreślił również, że uszanuje wolę wyborców i w przypadku przegranej przekaże władzę w jak najbardziej płynny sposób. Ponadto po raz kolejny zaprosił Wojciecha Glenia do udziału w przedwyborczej debacie.