Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2024.04.14 23:09 | aktualizacja: 2024.04.14 23:21

Spotkanie otwarte z Januszem Rosłanem

Za tydzień odbędzie się druga tura wyborów, w której podobnie jak w 2018 roku o fotel burmistrza Biłgoraja ubiegać się będą obecny włodarz Janusz Rosłan oraz przedsiębiorca i radny Rady Miejskiej Wojciech Gleń. To ostatni moment, aby przekonać do siebie wyborców. Dlatego Janusz Rosłan zaprosił mieszkańców na spotkanie otwarte.
Spotkanie otwarte z Januszem Rosłanem
Spotkanie otwarte z Januszem Rosłanem

Przed drugą turą wyborów Janusz Rosłan zaprosił mieszkańców na spotkanie otwarte, które odbyło się w niedzielne popołudnie 14 kwietnia na miejskim rynku.

- Dla mnie to ogromne wyróżnienie, że po 21 latach na stanowisku burmistrza otrzymałem od państwa tak duże poparcie w pierwszej turze wyborów - mówił Janusz Rosłan i dodał, że zdecydował się ubiegać o reelekcję o licznych sygnałach poparcia od mieszkańców.

Burmistrz podkreślał, że program wyborczy KWW Janusza Rosłana oparty jest na strategicznych dokumentach, takich jak strategia rozwoju miasta czy program rewitalizacji, które były przygotowywane przez kilka lat. Jak mówił Janusz Rosłan to programy, których założenia były szeroko konsultowane z mieszkańcami.

Jednym z założeń programu KWW Janusza Rosłana jest rozszerzenie oferty dla dzieci, młodzieży i dorosłych w zakresie kultury i sportu.

- Dochodzą do nas głosy, że takie imprezy jak dni miasta, czy inne wydarzenia, powinny przyciągać zespoły młodzieżowe, które cieszą się popularnością wśród osób w wieku od 15 do 25 lat. Ponadto wzorem ubiegłych lat chcemy zwiększać dotacje dla organizacji pozarządowych. W tym roku wzrost był znaczący, bo w porównaniu do lat ubiegłych wyniósł ponad 20% - tłumaczył Janusz Rosłan.

Kolejnym punktem programu wyborczego są remonty ulic i skwerów.

- Chcemy dokończyć budowę ulic Fredry, Gałczyńskiego, Andersena, Wańkowicza oraz dróg w Puszczy Solskiej, które od lat czekały na modernizację - wymieniał burmistrz Rosłan i dodał, że obecnie trwa rewitalizacja Skweru przy ulicy Ogrodowej, gotowa jest dokumentacja Skweru Saskiego.

Ponadto do w planach jest remont ulic Knappa i Singera oraz rewitalizacja parku Różnówka, który cechuje się bogatym drzewostanem i dużą powierzchnią. Jak mówił Janusz Rosłan władze miasta starają się o pozyskanie środków zewnętrznych na modernizację parku.

W kontekście rozwoju mieszkalnictwa burmistrz dodał, że wkrótce TBS rozpocznie budowę dwóch nowych budynków mieszkalnych. Zgodnie z założeniami jeden z nich będzie oferował możliwość nabycia własności, natomiast drugi zostanie przeznaczony na mieszkania socjalne, których przydział będzie kontrolowany przez Urząd Miasta.

W planach jest również budowa miejskiego monitoringu ze środków zewnętrznych.

- Możliwość pozyskania środków zewnętrznych pojawiła się w ramach współpracy z sąsiednimi gminami. Wszystkie samorządy otrzymają dedykowane środki - tłumaczył Janusz Roslan.

Ponadto na remont czekają ulice w osiedlach Sitarska-Kępy i Bagienna oraz ciepłownia miejska.

- Mamy nowatorski projekt, który zakłada odzysk ciepła z oczyszczalni ścieków poprzez pompy ciepła - tłumaczył burmistrz.

Na nowy plan zagospodarowania przestrzennego czeka osiedle Batorego II.

- Obecny plan został opracowany w 2002 roku. Jego koncepcja zakładała scalenie i podział całego obszaru, co wiąże się z ogromnymi wydatkami z budżetu miasta, gdyż władze muszą określić w jakim czasie zostanie wybudowana infrastruktura. Na to nie ma środków w budżecie. W związku z tym, podjęto decyzję o dokonaniu zmian, tak aby realizować to etapami - mówił Janusz Rosłan.

Podsumowując, burmistrz zaznaczył, że jego przeciwnicy z pierwszej tury wyborów opierali swoje programy wyborcze na istniejących założeniach rewitalizacji miasta. To oznacza, że te dokumenty zostały opracowane w odpowiedni sposób. Dlatego też, jeśli wyborcy podejmowali decyzję na tej podstawie, to jest przekonany, że w jego programie znajdą wspólne punkty.

Podkreślił również, że uszanuje wolę wyborców i w przypadku przegranej przekaże władzę w jak najbardziej płynny sposób. Ponadto po raz kolejny zaprosił Wojciecha Glenia do udziału w przedwyborczej debacie.

Red.
REKLAMA
Oceń:
4 głosy
Spotkanie otwarte z Januszem Rosłanem, 4.0000 out of 5 based on 4 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 3248
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (0)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
dzisiaj, 08:07 Lubelszczyzna
Lasy pod nadzorem
W dniach 27 maja - 5 czerwca strażnicy leśni z terenu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie przeprowadzą akcję pod kryptonimem "Bezpieczny las 24".
dzisiaj, 13:25 Biłgoraj
Bolt w Biłgoraju
dzisiaj, 08:07 Księżpol
Auto z przyczepką w rowie [AKTUALIZACJA]
dzisiaj, 08:16 Goraj
Mieszkanka Goraja skończyła 100 lat
Pani Weronika Misa, mieszkanka Goraja w dniu 26 maja obchodziła swoje setne urodziny. To wyjątkowa uroczystość, 100 lat życia to piękny wiek i tylko nielicznym dane jest doczekać tak zacnego jubileuszu.
w niedzielę, godzina 19:29 Biłgoraj
Zderzenie osobówek w Biłgoraju [AKTUALIZACJA]
w niedzielę, godzina 20:26 Aleksandrów
Aleksandrów pamięta
w sobotę, godzina 11:17 Biłgoraj
Motocykliści opanowali Biłgoraj [NOWE ZDJĘCIA]
Po kilkuletniej przerwie do kalendarza wydarzeń w Biłgoraju powraca Spontaniczna Motomajówka. W sobotę 25 maja zorganizowano piątą edycję zlotu, którego inicjatorem jest Spontaniczna Grupa Motocyklowa.
w sobotę, godzina 17:54 Biłgoraj
Biłgorajanie świętują Dni Miasta
w piątek, godzina 09:07 Biłgoraj
Mieszkaniec powiatu odzyskał oszczędności
w piątek, godzina 08:17 Biłgoraj
Od poniedziałku objazdy związane z zamknieciem mostu
W związku z remontem zabytkowego mostu przy ulicy Lubelskiej w Biłgoraju konieczne jest wyłączenie obiektu z użytkowania. Od poniedziałku 27 maja most będzie nieprzejezdny. Jak długo potrwają utrudnienia?
w środę, godzina 16:45 Biłgoraj
Najlepsi matematycy w powiecie [WYNIKI]
w poniedziałek, godzina 10:24 Potok Górny
Konkurs na kierownika GOPS
w sobotę, godzina 21:18 Biłgoraj
Sobotnie koncerty gwiazd [NOWE ZDJĘCIA]
Trwają Dni Biłgoraja. Tegoroczne świętowanie rozpoczęło się w sobotnie popołudnie od programu skierowanego do najmłodszych mieszkańców miasta. Wieczorem rozpoczęły się koncerty. Na scenie letniej BCK wystąpili Biłgorajska Orkiestra Dęta im. Czesława Nizio, Kuba Nizio, Ola Nizio - zwyciężczyni 5 edycji "The Voice of Poland". Przed nami koncerty gwiazd.
w poniedziałek, godzina 08:01 Biłgoraj
Zlot zabytków w Biłgoraju
w niedzielę, godzina 21:54 Biłgoraj
Drugi dzień świętowania [NOWE ZDJĘCIA]
w piątek, godzina 15:52 Tarnogród
Pożegnanie wieloletniej dyrektor biblioteki
Po ponad pięćdziesięciu latach pracy w zawodzie bibliotekarza, na zasłużoną emeryturę przechodzi dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnogrodzie - Joanna Puchacz.
dzisiaj, 08:31 Tarnogród
Jubileusz w Tarnogrodzie
w niedzielę, godzina 08:41 Korytków Duży
Nocne zdarzenie drogowe [AKTUALIZACJA]
20 maja 2024 Frampol
Gradobicie i ulewa [AKTUALIZACJA]
Zgodnie z przewidywaniami synoptyków w poniedziałkowe popołudnie nad powiatem biłgorajskim przeszła burza, której towarzyszyły silne opady deszczu. W gminie Frampol spadł grad.
w niedzielę, godzina 11:47 Biłgoraj
Rowerem przez Ziemię Biłgorajską
w czwartek, godzina 13:40 Stara Wieś
Tragiczne zdarzenie w powiecie. Nie żyje mężczyzna [AKTUALIZACJA]
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl