Zawody finałowe odbyły się w dniach 1-3 czerwca 2017 roku w Warszawie i zostały rozegrane w kilku miejscach stolicy m. in. w Muzeum Wojska Polskiego i Centralnej Bibliotece Wojskowej. Uczniowie zmierzyli się w następujących konkurencjach: "Geografia militarna", "Eksponat muzealny", "Malarstwo batalistyczne i portretowe", "Broń i barwa", "Film", "Literatura i poezja", "Warszawa w Powstaniach Narodowych", "Pieśń patriotyczna", "Oprowadzanie po miejscach, obiektach historycznych i zabytkach w Warszawie". Poziom zawodów był bardzo wysoki, a zadania dla olimpijczyków miały poziom uniwersytecki.
Ola wykazała się doskonałą wiedzą interdyscyplinarną z zakresu wielu przedmiotów szkolnych oraz wysokimi kompetencjami. W poszczególnych konkurencjach zdobyła dwukrotnie I miejsce (w kategorii "Eksponat muzealny" i w kategorii "Oprowadzanie po miejscach, obiektach historycznych i zabytkach w Warszawie").
Finał olimpiady to nie tylko rywalizacja między uczniami, ale także lekcja patriotyzmu. Uczestnicy wzięli udział w uroczystości złożenia wieńca przy Grobie Nieznanego Żołnierza na Placu Piłsudskiego oraz w imprezach przygotowanych dla nich przez rekonstruktorów historycznych.
Wręczenie nagród odbyło się podczas uroczystej gali w Łazienkach Królewskich. Ola otrzymała dyplom, komplet książek historycznych oraz inne nagrody rzeczowe m. in. Medal od Klubu Kawalerów Orderu Wojennego Virtuti Militari. Tytuł laureata to nie tylko potwierdzenie rozległej wiedzy historycznej i ogromna satysfakcja, ale także punkty preferencyjne przy przyjęciu na studia na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Jagiellońskim i Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu.
Historyczne sukcesy i zainteresowania Oli Bełz oraz ucznia z tej samej klasy (prawniczej) - Gabriela Muzyki zostały docenione przez Fundację Centrum im. prof. Bronisława Geremka, która zakwalifikowała uczniów do VI edycji Ogólnopolskiego Projektu Warsztatów Historycznych "Polska w XX wieku". Do projektu zostało wybranych 20 uczniów i 15 nauczycieli z całej Polski. W ramach czterech zjazdów weekendowych odbywających się od marca do czerwca 2017 r. w Warszawie Aleksandra i Gabriel z opiekunem uczestniczą w atrakcyjnych zajęciach, warsztatach, wydarzeniach kulturalnych, przedstawieniach teatralnych i spotkaniach z ciekawymi ludźmi. Celem programu jest wsparcie młodzieży i nauczycieli w rozwoju zainteresowań humanistycznych, a szczególnie w zakresie historii najnowszej.
Opiekunem uczniów jest Renata Krzesińska.