Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
PIŁKA NOŻNA Łada 1945 Biłgoraj
2010.11.30 00:02 | aktualizacja: 2010.12.01 23:18

Będziemy robić to co do nas należy

Rozmowa z piłkarzem Łady 1945 Biłgoraj Dariuszem Kulińskim
Będziemy robić to co do nas należy
Będziemy robić to co do nas należy

- Można powiedzieć, że runda jesienna przebiegła zdecydowanie po waszej myśli?

Myślę, że tak. Przed rundą zakładaliśmy walkę o zwycięstwo w każdym meczu i udało nam się te założenia zrealizować, bo wygraliśmy wszystkie mecze, tyle tylko że niestety nasza gra nie zawsze mogła zadowalać nas samych, trenera i kibiców.

- Wiele meczy, szczególnie na własnym boisku rozpoczynaliście zbyt nerwowo, jak myślisz z czego to wynikało?

Chyba dlatego, że mamy bardzo młody skład. Sam jestem jeszcze juniorem i wiem jak to jest. Dla większości moich kolegów z zespołu była to pierwsza runda w seniorskiej piłce. Na nasze mecze w Biłgoraju przychodziło dużo kibiców i wiadomo delikatna presja wyniku trochę nas przytłaczała, ale myślę że z czasem to przejdzie.

- Ty wywiązywałeś się bardzo dobrze z powierzonych Ci zadań w defensywie, o czym świadczy fakt, że we wszystkich meczach rundy jesiennej straciliście tylko trzy bramki.

To nie jest w żadnym wypadku tylko moja zasługa, ale przede wszystkim zasługa całej drużyny. Z gry w obronie nie rozlicza się tylko formacji obronnej, ale cały zespół, dlatego tym bardziej cieszy, że straciliśmy tak mało bramek, choć niepokoić może fakt że wszystkie trafienia traciliśmy grając na własnym boisku.

- Trener Ireneusz Zarczuk podkreślał, że razem z Tomaszem Paczosem byliście podporą nie tylko defensywy, ale i motorem napędowym całego zespołu…

Jeśli trener tak mówi to wypada się tylko z tym zgodzić i podziękować za miłe słowa. Nie mnie jest oceniać swoją postawę na boisku, dlatego bardzo cieszą mnie takie pozytywne słowa ze strony trenera.

- W ostatnich sezonach występowałeś razem ze swoimi kolegami w Wojewódzkiej Lidze Juniorów. Czy różnica między tymi rozgrwkami, a B - klasą w której gracie obecnie jest duża?

Zdecydowanie. Zawodnicy w Wojewódzkiej Lidze Juniorów byli lepiej wyszkoleni technicznie, posiadali dużo większe umiejętności niż Ci biegający po boiskach B - klasy, ale to zrozumiałe. Tam graliśmy z najlepszymi drużynami w województwie, przeciwko zawodnikom w naszym wieku, o podobnych predyspozycjach motofizycznych. W B klasie zawodnicy stawiają przede wszystkim na siłę fizyczną co sprawia nam małe problemy, gdyż jak wspominałem wcześniej nasz zespół jest bardzo młody i wielu zawodnikom ciężko jest walczyć z silniejszymi od siebie rywalami.

- Co było Twoim zdaniem waszym największym atutem, dzięki któremu przewyższaliście rywali, którzy jak podkreśliłeś stawiali przede wszystkim na siłę fizyczną...

Oczywiście kondycja. Wszystkie drużyny z którymi było dane nam się zmierzyć nie potrafiły wytrzymać całego pojedynku z nami i walczyć z nami przez pełne 90 minut. Dużym atutem z naszej strony były także stałe fragmenty gry. Warto podkreślić szczególnie dobrze opracowane na treningach wyrzuty z autu Sebastiana Żerebca i Michała Sochy, dzięki którym udało nam się strzelić kilka bramek.

- Teraz czeka was bardzo długa przerwa zimowa. Z pewnością chcielibyście wrócić na ligowe boiska zdecydowanie szybciej, aniżeli przewiduje to prognozowany kalendarz rundy wiosennej...

Owszem. Myślę, że nie tylko zawodników w klasie B deprymuje tak długa przerwa między rundami. Jednakże w naszej lidze występuje w tym sezonie mało zespołów i z pewnością jest to pewna przyczyna nieco późniejszego startu rundy rewanżowej. Zapewne zarząd wraz z trenem zorganizują nam sparingi, które pozwolą nam się lepiej przygotować do rundy wiosennej i wynieść pożyteczne doświadczenia na przyszłość.

- Wiosna będzie dla was podobnym spacerkiem jak runda jesienna?

Wszyscy by chcieli żeby tak było. Jednak nigdy nie można lekceważyć przeciwników nawet tych w klasie B. Musimy do każdego spotkania w rundzie wiosennej podchodzić tak, jak do tych jesienią i w każdym meczu walczyć o zwycięstwo. Tak więc będziemy robić to co do nas należy, a wyniki będą mam nadzieje pozytywnym podsumowaniem naszej pracy.

- Ocena postawy zawodników należy do trenera, ale gdyby Tobie przyszło wyróżnić jednego z kolegów z drużyny za dobrą postawę w rundzie jesiennej to kogo byś wskazał...

Uważam, że nie można wyróżnić tylko jednego zawodnika. Na wyróżnienie zasłużył cały zespół. Każdy włożył w tą rundę trochę serca, zostawił swoje zdrowie na boisku i każdy dołożył swoją cegiełkę do naszych dobrych wyników.

- Czego można życzyć Ładzie na zbliżający się wielkimi krokami Nowy Rok i rundę wiosenną?

Przede wszystkim aby podczas okresu przygotowawczego omijały nas wszelkie kontuzje, a także aby ten sezon były lepszy od poprzedniego. Oby nasza gra była nie tylko efektywna, ale i przy tym efektowna tak by zadowalała kibiców licznie przychodzących na nasze spotkania.

- Dziękuje za rozmowę.

- Dziękuję bardzo.

Kura
REKLAMA
Oceń:
3 głosy
Będziemy robić to co do nas należy, 5.0000 out of 5 based on 3 ratings
Kura dodany
 
Odsłon: 3537
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (4)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
cbe-ff8
~ czytając   Słowa uznania i najlepsze życzenia dla odrodzonej ŁADY.
11 grudnia 2010
+1
-0
PL
34f-37b
~ kolelarz   Gdzie brama, gdzie blok,
Tam urwał się tłok,
Kibice idom na mecz Łady,
My tutaj stamy,
My grila rozpalamy,
My na Ciebie Łado stamy,
Hej Łada pany,
Klubie pojechany,
Strzelicie trzy bramy, strzelicie trzy bramy,
A my sobie pośpiwamy,żelazna łado piej na piej tralalalala hej hej bo już nas tutaj jest
11 grudnia 2010
+1
-0
PL
34f-37b
~ moja lada   Moja !
Jedyna miłości
To jest Łada
Ja wierze w nią.
Ona gra, pięknie gra, mistrza ma
Mój klub, jedyny klub to jest Łada !
Ja wierzę w nią, ona gra, pięknie gra, mistrza ma
11 grudnia 2010
+1
-0
PL
34f-37b
~ lełoooooo....   łada bilgoraj........Lełolełolełole ...
Lełolełolełole ...
Lełooooo
Bekaesie klubie nasz !
Ty zwycięstwo dziś nam dasz !
11 grudnia 2010
+1
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
w poniedziałek, godzina 10:38 Biłgoraj
Kolejne fotopułapki w biłgorajskich lasach
Już za kilka dni w biłgorajskich lasach zostaną uruchomione kolejne fotopułapki, zainstalowane dzięki inicjatywie aktywistów z #BiłgorajEkoChallenge. W newralgicznych miejscach już można za to dostrzec tabliczki z napisem "Śmiecąc uśmiechaj się szczerze, być może jesteś w ukrytej kamerze".
12 stycznia 2020 Biłgoraj
Zderzenie karetki z terenówką [AKTUALIZACJA]
9 stycznia 2020 Biłgoraj
Znaleziono zwłoki mężczyzny [AKTUALIZACJA]
10 stycznia 2020 Biłgoraj
Ubywa mieszkańców
Mniej urodzeń, więcej ślubów, rozwodów i zgonów - tak w skrócie wypada 2019 rok w statystykach Urzędu Stanu Cywilnego w Biłgoraju. Z danych wynika również, że mieszkańców miasta z roku na rok ubywa.
14 stycznia 2020 Biłgoraj
Miasto sprzedaje mieszkania
we wtorek, godzina 09:08 Księżpol
Powstaje gminne archiwum cyfrowe
8 stycznia 2020 Turobin
Turobin będzie miastem?
Rada Gminy Turobin podjęła decyzję o rozpoczęciu procedury związanej z przywróceniem miejscowości praw miejskich. Turobin to kolejna po Goraju miejscowość w naszym powiecie, w której podjęto inicjatywę przywrócenia statusu miasta.
w poniedziałek, godzina 09:56 Biłgoraj
Jechał wężykiem
w poniedziałek, godzina 10:18 Obsza
119 km/h w terenie zabudowanym
we wtorek, godzina 14:03 Biłgoraj
Nowe zasady odbioru odpadów - kompostujesz zapłacisz mniej
Wraz z nowym rokiem wprowadzone zostały nowe zasady odbioru odpadów na terenie Biłgoraja. Sprawdź jak odpowiednio pozbywać się śmieci z posesji. Co ważne jeśli część trafi do kompostownika zapłacimy mniej. O ile?
w poniedziałek, godzina 09:28 Powiat
Rolniku zarejestruj się w sanepidzie
w niedzielę, godzina 10:16 Biłgoraj
Będzie przebudowa ulic: Parkowej, Sokołowskiego i Korczaka
12 stycznia 2020 Biłgoraj
Studniówka Zespołu Szkół Leśnych
W sobotę, 11 stycznia, rozpoczął się sezon studniówkowy w biłgorajskich szkołach. Jako pierwsi na swoim balu maturalnym bawili się uczniowie ostatnich klas Zespołu Szkół Leśnych. Studniówka odbyła się w sali balowej w Modliborzycach.
we wtorek, godzina 09:08 Tarnogród
Tarnogrodzkie "Ferie z kulturą"
w sobotę, godzina 16:30 Biłgoraj
Biuro poselskie Krzysztofa Grabczuka otwarte
10 stycznia 2020 Biłgoraj
Komunikat starosty dotyczący Wydziału Komunikacji i Drogownictwa
Starosta biłgorajski Andrzej Szarlip komentuje sytuację dotyczącą pracy Wydziału Komunikacji i Drogownictwa Starostwa Powiatowego w Biłgoraju. Poniżej prezentujemy pełną treść komunikatu wydanego przez starostę.
w poniedziałek, godzina 09:32 Księżpol
Siatkarze z Majdanu najlepsi
15 stycznia 2020 Księżpol
Drzewo przygniotło starszego mężczyznę
we wtorek, godzina 09:17 Biłgoraj
Straciła ponad 40 tys. zł
69-letnia mieszkanka Biłgoraja padła ofiarą oszustwa. Kobieta odebrała telefon od fałszywej córki, która poinformował ją, że jest w banku ma kłopoty i pilnie potrzebuje pieniędzy. Niestety kobieta uwierzyła, że pomaga bliskiej osobie i w efekcie straciła ponad 40 tys. zł. W ubiegły czwartek podobne telefony odebrało jeszcze 20 osób z Biłgoraja. Na szczęście oprócz 69-latki żadna z pozostałych osób nie dała się nabrać.
11 stycznia 2020 Biłgoraj
Działacze PiS zaprosili na spotkanie opłatkowe
w piątek, godzina 12:47 Biłgoraj
Biłgorajskie licea i technika w Rankingu Perspektyw 2020
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl