Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę
AAA
GMINA BIŁGORAJ
2016.09.26 15:35 | aktualizacja: 2016.09.26 15:43

Olender przegrał w Krasnobrodzie

Po dwóch kolejnych zwycięstwach ze Spartą Wożuczyn i Potokiem Sitno piłkarze Olendra Sól ponieśli w niedzielę porażkę w starciu z Igrosem w Krasnobrodzie.

W stosunku do dwóch ostatnich meczów w składzie Olendra Sól nastąpiła jedna zmiana. Nieobecnego w niedzielne popołudnie Pawła Muzykę zastąpił w wyjściowej jedenastce jego brat, a zarazem grający prezes klubu z Soli Dawid Muzyka.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście. Już w 4 minucie Mateusz Chorębała mógł wyprowadzić swój zespół na prowadzenie, jednak w sytuacji sam na sam z bramkarzem uderzył piłkę tuż obok bramki strzeżonej przez Pawła Jońca. 5 minut później było już 1:0 dla gospodarzy. Długą piłkę za plecy obrońców zdecydował się zagrać obrońca Igrosu. Piłkę przejął w okolicach 18 metra Piotr Gozdek i w sytuacji sam na sam nie dał szans Adamowi Wochowi. 2 minuty później gospodarze mogli podwyższyć wynik spotkania. Po akcji Gozdek - Zagidulin temu drugiemu zabrakło precyzji przy strzale z ostrego kąta. Kolejne okazje do strzelenia bramki stworzyli sobie jednak piłkarze Olendra. W 17 minucie Jan Cios podał piłkę do Łukasza Kniazia, który z ostrego kąta zagrał wzdłuż bramki, ale akcji nie zdążył "zamknąć" Mateusz Chorębała. Kilka minut później prawą stroną boiska przedarł się Patryk Przytuła, który zagrał na 18 metr do niepilnowanego Jana Ciosa. Grający trener Olendra uderzył jednak niecelnie nad bramką. W 23 minucie świetnej okazji na strzelenie drugiej bramki nie wykorzystał Piotr Gozdek. Przyjął on wybitą przez bramkarza Igrosu piłkę i w sytuacji sam na sam uderzył wprost w wychodzącego Adama Wocha. Dwie minuty później strzału z dystansu próbował Piotr Kmieć, jednak bez efektu. Już w 30 minucie Jan Cios zdecydował się na dokonanie pierwszej korekty w składzie Olendra. Piotra Kmiecia zastąpił Mateusz Bury. W 32 minucie bardzo dobrą interwencją popisał się Adam Woch broniąc strzał Gozdka.

W przerwie nastąpiła w składzie Olendra kolejna zmiana. Kontuzjowanego Szymona Kiełbasę zastąpił Patryk Chorębała. Niestety drugą połowę goście rozpoczęli od straty bramki. W 49 minucie pomocnik Igrosu minął na prawym skrzydle obrońców gości i zagrał piłkę w pole karne, którą przejął Łukasz Mruk. Z końcowej linii boiska zdołał dograć piłkę wzdłuż bramki, którą do siatki mimo asysty obrońcy skierował Marek Margol. W 58 minucie było już 3:0 dla gospodarzy a drugą bramkę w meczu strzelił Piotr Gozdek. Wrzuconej piłki w pole karne na około 8 metr nie sięgnął cofający się Mateusz Bury a na linii bramkowej pozostał Adam Woch. W tej sytuacji piłka spadła pod nogi Gozdka, który z najbliższej odległości skierował ją do bramki. W 70 minucie za faul drugą żółtą kartkę obejrzał Sergiy Zagidulin. Dopiero wtedy grający z przewagą jednego zawodnika piłkarze Olendra zaczęli stwarzać sobie okazje strzeleckie, głównie za sprawą dobrej gry przesuniętego do linii pomocy Grzegorza Ciosa. Brakowało jednak precyzji, w szczególności Janowi Ciosowi który kilkakrotnie próbował zaskoczyć Jońca. Świetnej okazji ponownie nie wykorzystał Mateusz Chorębała. W 83 minucie siły się wyrównały. Drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną obejrzał lewy obrońca Olendra Patryk Przytuła. Bramkę honorową goście zdobyli w 87 minucie. Piłkę odbitą od słupka do własnej bramki skierował Adrian Nizio. Z przebiegu meczu należy uznać, że Igros we wczorajszym spotkaniu był lepszy i wygrał zasłużenie. Piłkarze z Krasnobrodu byli przede wszystkim lepsi w środku pola. Potrafili stworzyć przewagę indywidualnymi akcjami.

Piłka nożna jest grą błędów, a Igros popełnił ich wczoraj zdecydowanie mniej. Zarówno w obronie jak i w ataku będąc bardziej dokładnym w konstruowaniu akcji ofensywnych.

W sobotę (01.10.2016r.) o godzinie 15.00 Olender zmierzy się w Soli z Omegą Stary Zamość. Igros Krasnobród - Olender Sól 3:1

1:0 Piotr Gozdek - 9' 2:0 Marek Margol - 49' 3:0 Piotr Gozdek - 58' 3:1 Adrian Nizio (sam.) - 87' Igros - Joniec - Bartecki, Buczak, Gozdek (85 - Dziedzic), Grela, Hałasa (83 - Szewczuk), Margol (87 - Marszalec), Mruk (78 - Tabała), Nizio, Ożóg (70 - Walentyn), Zagidulin Olender - Woch (78 - Kowal) - Patryk Przytuła, Kiełbasa (46 - P. Chorębała), G. Cios, Olszówka - D. Muzyka, Rój, Kmieć (30 - Bury), Kniaź, M. Chorębała - J. Cios Żółte kartki: Zagidulin (20' i 70'), - Patryk Przytuła (41' i 83') Czerwone kartki - Zagidulin (70' za 2 żółte) - Patryk Przytuła (83' za 2 żółte)

Sędziowali: Słoboda (główny), Wawryk, Borowiński.